Овулация само на единия яйчник?

  • 11 863
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 441
Здравейте момичета.
След като в петък бях хвърлена в тих ужас и притеснение и пуснах темата, с развитието на ситуацията се чувствам длъжна да ви обясня какво става с мен.  Grinning
В петък (най-накрая) успях да се класирам за цветната снимка, за която Стаменов настояваше от доста време (макар че имах много леко зацапване, което според Персенска не било проблем. Дано е така.) Няма да обяснявам за болки и за тръпки. Само набързо ще кажа на всички, които умират от страх - мен изобщо не ме боля! Усещах, че ми правят нещо, имах лека тежест, но болка - не! Хем не бях вземала никакви болкоуспокояващи, защото изобщо не очаквах, че ще правя снимка. Мъжа ми каза, че сигурно аз съм катил ...  Mr. Green  Mr. Green
Така или иначе Персенска ме хвърли в шок с тълкуванието си на снимката - дясната тръба май е добре (аме не съвсем), на лявата май има някакви сраствания (ама не съвсем)...  Shocked Просто ужас! И това след една хидротубация в клиниката на Щерев, при която нямаше никакви забележки. Аз правех снимката просто за пред доктора, а то какво излезе.... Бях ужасена.  #Crazy
И като се сложи и това, че трети месец поред ми овулираше все левия яйчник (там където тръбата май не е наред) -  който ме познава що годе може да се досети в каква паника бях.  Sick Shocked Cry
Вчера бях на преглед при Стаменов. Човека съвсем нагледно, тихо и кротко ми обясни, че тръбите ми са безупречни. Даже ми ги показа.  Laughing Дясната ми е съвършено наред (без никакви отклонения от учебникарски изглед). В областта на лявата тръба имаше някакво бяло петно, което можело да значи сраствания на тъкани около яйчника, но не и на тръбата (видях я - беше си над петното). Матката ми е изместена в ляво и дяната тръба е по-дълга, а лявата - по-къса. Както завърши той "Аз забележки към тези тръби нямам". Отдъхнах си...
Така или иначе се връщаме на изходна позиция - лек мъжки фактор (на границата на нормалната и леко понижената спермограма). Това е. Продължаваме с инсеминациите (в сряда ще ходя на трета). Много исках да е на десен яйчник, ама ...
Още веднъж благодаря на всички, които ми отговориха в петък.  Hug   bouquet

# 16
  • Мнения: 3 376
Браво, БАН, много се радвам, че от цялата тази работа изходът е добър Hug Ама Стаменов трябва по-добре да обучи Персенска явно, да не стряска без нужда хората Laughing

А за овулирането на двата яйчника какво каза Стаменов? Според него има ли проблем с овулирането на някой от двата?

# 17
  • Мнения: 1 441
За яйчниците Стаменов каза, че три месеца поред овулация само в ляво са много далеч от каквато и да било патология. Това не значело че десния не работи. (Той не вярва много на наблюдения проведени при друг лекар  Wink ) И предвид факта, че лявата тръба ми е наред и моята клинична история - засега няма да се мъчим да правим каквото и да било за да стимулираме десния яйчник.

# 18
  • Мнения: 1 329
Банче,
браво че си преодоляла цветната снимка и то без проблеми.
Това да ти бъде последната инсеминация и най-вече - успешна!!! Praynig

# 19
Здравейте. Имам същия проблем с мързелив яйчник. Правих ХСГ и се оказа,че лявата тръба е запушена. Преди лапаро, док иска да изчакаме яйцеклетка от десния яйчник, за да направи инсе. Имам вече една, но преди ХСГ и нищо не стана. Оказва се обаче, че от май месец яйцеклетка узрява само от ляво. Лекарят ми каза, че няма смисъл от стимулация, защото така ще се стимулира повече и левия яйчник. Този месец е последния, в който чакаме от дясно и после - лапаро. Вече 3 години не мога да забременея и се съмнявам през това време десния яйчник да не е произвел доминантна яйцеклетка. Ако някой има подобен проблем моля да пише какво и как е правил, за да го реши.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Банче, не чета отговорите, а направо отговарям. От известно време бях забелязала, че когато ми проследяват овулацията, тя винаги е отляво. И всеки месец от около 1 - 2 г., до колкото знам съм имала овулация - доказана с УЗ или тестове. Споменах го на док., но той нищо не каза. При стимулацията за инвитро обаче направих 5 фоликула само от ляво. В дасно доста по-късно се появи един, който обаче няма да нарастне достатъчно. Та си мисля, чи може би десният ми яйчник отдавна е излязал от строя. Левият е поел функциите му и затова са започнали симптомите за ранно изчерпване на яйчниковия резерв.

# 21
  • Мнения: 1 441
Лекси, благодаря за милото отношение, но не питам аз Laughing.
Момичето (при това е с ник Бин Mr. Green) само използва моята тема от лятото.
Аз за съжаление не мога да помогна, защото се оказа, че както винаги, съм се шашкала излишно и нито имам запушена тръба, нито мързелив яйчник... Embarassed
А на теб, Лекси, ти пожелавам успех с пункцията и ти стискам страшно много палци.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт