ОКТОМВРИйското човече с проходилка щъка вече!

  • 10 101
  • 262
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета

аз вече всяка неделя /до обяд/ще съм почти сама в къщи.Тони ходи на гости при баба си,Баткото и таткото играят футбол, footballа Йоана спи smile3524 до 13ч-така че все едно я няма.То било голям кеф.Вярно че това време го използвам и за чистене newsm28 и готвене  food002,но мога и други неща да свърша.  bath1 newsm39 smile3529  sleepuu

Относно храненето:
в 6ч-200 мляко
   9ч-попара или кроасан с плодово мляко
   13ч-супа 100мл ,ядене200гр,и плодово мляко/около100г /
   17ч-крем или кисел,бисквитена торта,кекс с мляко
   20ч-100мл супа,салата/домат+краставица+топено сирене/
   21ч 250 мляко
Вече вземам от кухнята 5-и номер купон-което ще рече обща храна за по големи деца.Но Тони не иска да яде пюрета ,а само манджички ,каквито и ние ядем/само дето са с по малко подправки/
Много яде ,но не наддава.Сега е 8.500 и не е наддал и грам,само на височина расте.
Но пък стои седнал само докато яде,вече почти не пълзи а ходи из целия апартамент придържайки се с една ръка за стените.Любимото му занимание е да бяга на четири крака и някой да го гони.Голям беладжия.Вчера беше се наврял в  ТВ шкафа ,като предварително съборил на земята двд-то и видеото.Онзи ден успя да разглоби капака на тоалетната/той се държеше само от едната страна , а вече не се държи Rolling Eyes/Всичко това се случва  или ако съм в кухнята и му приготвям ядене или ако съм в тоалетната.За проходилка или кошара не ще и да чуе.Ако го сложа за малко започват такива викове ревове и крясаци все едно го пребиваш от бой.
ЗА ВОДАТА -Той пие много вода направо от чешмата/даже до 2 шишета на ден е стигал/Но аз му давах водичката без захар още от както се роди и той свикна и сега не може без вода.Даже ми се е случвало да забравя шишето с водата като сме на вън и купувам чашка и вода и той пие.
Nadina честита нова придобивка/дано да иска да стои в стола/ newsm43
   popy1 и Тони не искаше да яде пюрета и каши/само мляко/Тогава реших да го пробвам с обща храна/мусака,кюфтета със сос,пиле със картофи,пиле с доматен сос,миш-маш/Толкова му хареса и започна да се храни нормално.Пробвай и ти .Сашко е вече на 9 месеца ,може би не иска вече пюрета.
Кламерче мойте големите деца -хем имат 5 години разлика се карат непрекъснато.Не се беят,защото Йоана няма как да набие брат си ,а той е научен от малък ,че на момиче не се посяга.Така,че въоръжи се с търпение-това те чака за напред поне още 15г. fight fight gydi
ВОЛТАЖЧЕ голям сладкиш е Самито
katerini -и аз мисля да боядисвам в къщи но кога ли ще стане.Докато се наканя и ще дойде зимата
Мирамакс-  Галка е права .Ако имаш възможности и сили може да пробваш за момиче.За мен няма по голямо щастие на света от това една майка да си има момиче newsm06
Джулка и Тони като Яни обича"забранени храни"даже баща му вчера му даде да опита бира/както се беше зарекъл/но не му хареса -поне за сега Blush Laughing Rolling Eyes
А за сядане на кръчма с Тони не може и да си помислим.Ако спи се събужда моментално,което пък значи ,че трябва да слезе от количката и да почне да обикаля кръчмата или лазейки или някой/аз/да го държи да ходи.или пък сяда до количката и започва да и върти гумите,при което получавам неодобрителни погледи от съседни маси.Затова и не мога да седна за едно кафе,а за повече и дума не може да става.

# 31
  • Мнения: 1 930
Здравейте, мацки,
Ние с Преската потегляме за дъгето ъгейн. Края на месеца ще си дойдем, живот и здраве.
Пожелавам ви много хубави и приятни летни дни и много усмивки.
Обичам си ви всичките Heart Eyes

# 32
  • Варна, България
  • Мнения: 736
Джулкаааааааа, честит имен ден!   bouquet
Нека това хубаво име ти носи само щастие и усмивката да не слиза от лицето ти!
   love001
Аз използвам намалението, че Сами е с баба си и се отдавам познайте на какво -   newsm79  1dishes
Има няколко познали верният резултат...Неприятно, но факт!
Хубав ден!

# 33
  • Мнения: 2 494
Джулка, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!!! Нека името ти носи само радост и успехи в живота!!!!Целувки!!!!  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 4 578
 newsm51 Джули, честит имен ден. Да си жива и здрава и много обичана. babydust7
Гери, ние също пробвахме няколко млека, сега сме на Аптамил.
Гале, и  Вал не пие вода. Нита сладка, нито сок, ни чай.
Попи, браво на Сашко, че е оздравял. Незнам какво да ти кажа за яденето- мойте и двете са много злояди. Като гледам Ани дава и салати, а мойте се давят от всяко парченце. newsm78
Надина, честито столче. Със здраве да си го ползвате. Hug
Светле, приятно изкарване в Плевен.
Момичета, да ви се похваля и аз вече си имам християнче. А и да попитам дали знаете някой, който е дистрибутор на Tapper Wear(не съм сигурна дали така се пише.)

# 35
  • Мнения: 2 433
вЕрно бе!!!Ам`че аз имам имен ден днес!!!!! Hug
Я бързичко да се отчета с почерпката!!!!

За привържениците на сладкото

Гея - айде весело изкарване в Плевен
Ер-ка - приятно ви къпане в моренцето!!!Надявам се вече си събрала багажа Mr. Green
Жирафче - чакаме да ни разкажеш за пътуването в БГ
Танче- ами те в началото си се давят. Но много бързо свикват да дъвчат. Особенно когато им харесва това което дъвчат Mr. Green И разбира се  HugЧЕСТИТО ТИ ХРИСТИЯНЧЕ!!!!
Кламерче - това с количката добре си го измислила! Peace
Попи - дано скоро проядете вече. Много неприятно но ще мине - просто се въоръжи с търпение. Ани ти е дала адекватен съвет - подкрепям напълно Peace
Надина - честит ви стол - този модел и на мен ми е фаворит!
Волтажче - то и да се чисти и подрежда трябва...ама действай бързичко че да има време и за почивка! Hug
ние се върнахме от село преди малко. Отивам да къпя Яни че е голямо прасенце!!Какво търкаляне падна ooooh!какво мазане...

# 36
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Ер-ка - приятно ви къпане в моренцето!!!Надявам се вече си събрала багажа Mr. Green
Джулка , събра го багажа още вчера , а днес даже са се топнали в морето  Grinning
 Краско го е било малко страх , ма от утре дупе да им е яко  Joy сигурна съм , че страха ще е отминал Laughing
Весел празник ти желая и ти пожелавам да си жива и здрава и много щастлива! newsm51

# 37
  • Мнения: 2 282
Гале, ето го инфото за нашата почивка в Рибарица: ние ще сме ТУК. Досега само хубави неща за станцията сме чували, а иначе само КАтето си е играла в двора и сме вечеряли там, определено ми хареса. Иначе не се прехласвам особено по Рибарица, предпочитам Родопите. Ако те интересуват повече мнения, пусни търсачката тук и в гугъл, има доста написано. Ужасно трудно си направихме резервациите, за цяла седмица само 2 пъти се свързхме по телефона, явно отпускарстват. За контакти: тел. 02/9151 351, до 357 и http://otdih.eamci.bg/scripts/isapivwb.dll.
За водата - давах някаква голяма гадост на Хип, без захар, и на мен не ми харесва, камо ли на нея. АМА от чашата ми и от шишета пие вода със страшен кеф, та си мисля да преминавам направо на малки (спортни или не) шишенца.
За ходенето, усещам, че Ани първа ще почерпи!
Уф, Гери, дано се оправи бързо слънчо!
Попи, твоя син явно много ще уважава винцето някой ден Wink А за храненето не се притеснявай, всички деца минават през такива периоди, особено когато са болни. Няма да заслабне, я колко качваха, докато бяха само на кърма?
Йоооу, Джулка, честито! Ай наздраве, тая вечер ще се отчета с биричка за тове здраве!
Ей, умирам да ви пусна снимки от последния ни плаж, може би късно вечерта или утре. Най-сетне се престраших и се къпах в морето с Еличка, направо се заливаше от смях и и беше страааашно готино! А как си поспа после........... върха!
Плами, дъщерите ти са невероятни сладунки! Пу-пу  Heart Eyes А Сами и той върха! И като знам, че и двете сте от Варна, а ви виждам по-рядко от Криша Crossing Arms Така де, да кажа - с тях изкарахме една хубава вечер, дори хорце успяхме да тропнем преди да се изстреляме от заведението със страхотната врява  Laughing

# 38
  • Мнения: 391
ДЖУЛКА, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!  bouquet МНОГО РАДОСТИ И УСПЕХИ!

Ние днес цял ден бяхме на плажа в Кубратово. Направо съм очарована, много ми хареса, а е и много близо до София. Има подкосени полянки с брезичи, на които може да се седне, беседчици, тенис корт, детски кът и много цветя. Имаше и детски басейн и воден бар в големия басейн.
Ето малко снимки да го разгледате и мамите софиянки ако го харесат да го посетят:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7848&AlbumId=59889

# 39
  • Мнения: 2 494
Танче, ЧЕСТИТО ХРИСТИЯНЧЕ!!Много да ви радва и да е жива и здрава!!! Чакаме снимки!!!
Мишленце, верно много хубаво изглежда на Кубратово, при първа възможност ще замъкна семейството там!!! Снимките са страхотни!!!!!!!!!
Ние пак сме много кисели и караме безсънни нощи  Crazy
Лека и цезлувки на всички!!!!!!!!!  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте, дами! От днес сме вече младоженци - дребната е в Шумен. В четвъртък бяхме на консултация, наддала е близо 700 гр и сега е 9,280 кг. Пораснала е с цели 6 см и е 76 см. Не пълзи, но непрекъснато се водят сега с баба си за ръка и обикалят апартамента  Mr. Green. Държи се за креватчето и подскача като пружина и се разхожда в него а наляво, а надясно. В 15 бях заспала (явно умората ми се е акумулирала с течение на времето и сега направо рухнах - все едно, че някой ми е изпил соса) и се стряскам с мисълта: "Леле, аз съм забравила да дам на Преслава пюрето!"

# 41
  • София
  • Мнения: 1 254
Здравейте маменца!
На Джулката да й е живо и здраво името!
Я-я-я-я ама то станало вече 17ти... Ами начи отнасяте една почерпка от мен за моя имен ден!
И хайде, от мен да мине - почерпете се и за на Мириндата именния ден Simple Smile

Тъй... сега по същество...
Ивчо яде не    4кратно или 5кратно, ами бих казала, многократно Simple Smile
Имам предвид, че суче когато и колкото си поиска, пък два пъти на ден хапва по едно бурканче (125гр), ама всъщност вчера за пръв път ми се случи да изяде целите бурканчета.... Та сутрин му давам смесено каша от елда с млечна каша и малко плодово пюре, защото иначе не иска да помирише елдата, пък му е нисък хемоглобина и трябва да я яде, иначе лекарства... Следобед му давам плодово пюре.. Още не сме започнали със зеленчукови пюрета, ама и това мисля скоро да направя Simple Smile

Относно водичката със захар... Аз съм много против захарта преди годинка... тя за възрастни е вредна, пък за тия малките, да не говорим. Много внимавам и с пюретата, като ги купувам чета по половин час какво съдържат Simple Smile ама аз за храненето и кърменето, знаете, съм си вманиачена  Mr. Green
Та мисълта ми е, че вода със захар не давам! Ама една мама от парка слага глюкоза... не знам дали е по-добре от захарта  Thinking

По повод на мойто кърмене, което тука в квартала е почти прословуто(то не кърменето, ми централите са по-известни  Mr. Green ) Та преди няколко дни си седим на едно кафе с Мириндата и с една друга мама, която ме попита "ти още ли имаш кърма?" а Мириндата обесни, че Ивчо като стане на 15 години, сигурно още ще имам кърма  Joy

Гери, ако мислиш, че кърмата ти не стига, защо не пробваш да увеличиш лактацията... То от опит глава не боли Simple Smile

Разгледах всички снимки и много ми харесаха! Само дето ще ми е интересно да видя снимки на Ани69... Тоя малкия дивак ми е любопитно да го видя какви бели върши... Много ми е трудно да си представя ивчо в момента да ходи, или въобще да може по някакъв начин да се придвижва сам... струва ми се, че някак си няма да знае къде да отиде...

Джулка, а относно убиването за даването на вредни неща... Аз убивам, ама само Мириндата щото тя не ми се сърди и аз и пиля откакто Невена беше на 3-4 месеца. Нали съм фенка на късното захранване, пък тя захрани рано... Ама железни нерви има просто! Вече 5-6 месеца като я видя да храни Невенката и се почват едни проповеди от моя страна.... Та при нас е по-скоро на шега, ама иначе не се меся в чуждите работи щото всеки си знае Simple Smile
От време на време се усещам колко съм се вманиачила с това хранене на Ивчо... Замислям се как има деца дето според мойте разбирания не се хранят правилно пък нищо им няма.... Ама ей-така мания съм си намерила  Crazy

Уф маменца... много ми е зле... дет се вика в мензис съм, ама емоционално... от няколко дни се чувствам ужасно, всичко ме дразни, от време на време изпадам в ревливости... Например сега като гледах снимките... вчера като четох на Геята поста за тва как Преско вече се изправял и си мисля "егати, що растът тия деца? А вчера ни бяха в коремите... " и кат ми стана едно мъчно... как утре ще имат абитуриентски балове... и няма повече да са бебета.. и после ще се оженят... и гадната снаха тука ще ми бърка в здравето... Ама не! аз ще съм добра свекърва! тя, снахата, ще бърка, аз ще търпя..
Леле, ужас..
егати объркания постинг, особено края...
В дупка съм маменца... в дупка!
ама май не е много дълбока...
през деня виждам светлина в тунела, ама ся не, щот е нощ и е тъмно...
спирам да пиша, щото само глупости бълвам!
целувам ви и ви прегръщам!

П.С.: с тая проверка на правописа просто падам от стола... предлага ми "Джулката" да е "джуката"  Joy а "Ивката" да е "Мивката"...  Joy

# 42
  • Мнения: 287
Привет на всички!
Пак сте изписали много за няколко дни.

ДА ви се похваля първо - Райчо вчера се обърна няколко пъти. Първия път не го видях въобще. - бяхме на мивката с таткото и в един момент Роди ми вика виж само Райчо и като го поглеждам той по корем. Толкова се зарадвах, че щях да хвръкна. После на няколко пъти го гледам как от корем се обръща по гръб. Много е сладък как го прави, но не повтори повече от гръб по корен но и това пак ще стане. Явно в момента му е по лесно да се обръща от корем по гръб. НАправо съм изумена как упражненията и масажите за отрицателно време му помагат да се справи с тях. Все още неще да пълзи, но и това ще стане.

ЗА храненето:
8-9 - 150 АМ
13 - около 200-250 зеленчуково/месно пюре
17 - плодово пюре 150-200 
20-20:30 - понякога АМ или  зеленчуково/месно пюре
23 в някои дни към АМ

За водата Райчо пие вода, но иска да е леко подсладена. От време на време то пробвам да му я давам чиста и го виждам как се мъчи горкия.

Валевия честит рожден ден(със закъснение)! Бъди жива и здрава!
Джули честит имен ден и натеб със закъснение!

Честито на всички мъници които са се изправили.

ЦЕлувки от нас със Райчо, че пак трябва да се заемем с упражненията.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 578
  uraЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАНДАРИНКА И МИРИНДА ! МНОГО ЩАСТИЕ ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ЖИВОТ.  bigdance2
Мишленце, много хубави снимки. А къде е Кубратово newsm78? А това момиче, със зеления бански да не ти е сестра?
Меги, жалко, че сте така криви. Що не пробваш с хомеопатични, ама Дрина да те светне кои, че аз не съм ползвала.
Мандарински, аз пробвах нарочно грешни думи- кратък член когато тр. да е пълен, изпусках запетайки, ама тая проверка нищо не показва. Явно е за имената или някоя фатална грешка.
Момичета , кажете има ли някоя със спирала? Аз искам днес да слагам, ама още се чудя дали това е най-удачният вариант.
Айде лек ви ден.

# 44
  • Мнения: 2 282
eх, че хубави новини! Браво на Райчо! и честито на двете Маринки! Което ми напомня, че и БГ-мамма има имен ден  Laughing , както и моята любима сестричка. Да сте живи и здрави, весели и обичани, и често да се наслаждавате на почивка на морето  Wink
ето ви и малко морски (и не само) снимки. Като знам сега колко се кефи на морето, чудя се защо не съм я вкарала още първия път!

Общи условия

Активация на акаунт