Криминализиране на употребата на алкохол?

  • 4 766
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 629
Кейс, като каза бира и се сещам за най-лошото възможно пиянство. По-добре пет коктейла. По-изискано е някак си, а иначе повръщането си е същото.

# 91
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако обществото държи да бъде принципно - трябва да се забрани твърдия алкохол. По документи се води като опиат, заедно с цигарите, марихуаната  и т.н.. Това е принципността.
Ако не, то давайте да богатеем - да сложим ДДС и на наркотиците и "пей сърце". 

Е, за това говорим.
Радвам се, че някой разбра!

Въпросът е принципен, а в закона липсва принцип.
Ако ще се забраняват наркотиците...да се забранят ВСИЧКИ!, а не част от тях да се превърнат в държавен бизнес (и то по-опасните наркотици), а друга част да се преследват...

Не може да ме убеждавате колко е готино вечер да се пие чаша вино в компания и как няма страшно, ако човек има мярка и глава на раменете, а в други теми да обяснявате, че тревата е опасен наркотик...

Ако ще се следва принципът на логиката, която действа при алкохола и цигарите, би трябвало да важи и за марихуаната.
Доводите се покриват и би трябвало да важат едни и същи правила.
Да се легализира след пълнолетие и контрола да бъде много строг ИЛИ да се преследва употребата на ВСИЧКИ тях.

И пак да кажа...не пледирам за нищо.
Просто исках да обърна внимание на едно очебийно несъответсвие в мерките и теглилките на общественото мнение и закона.

  bouquet

# 92
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ахааа аз чак сега разбирам, че сравняваме алкохола с тревата...  ooooh!

# 93
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ахааа аз чак сега разбирам, че сравняваме алкохола с тревата...  ooooh!

Не го сравняваме с тревата.
Говорим за алкохола като за наркотик, такъв какъвто е и защо той се приема за нормален, а други неща не.
Е това никой не можа да ми обясни...

# 94
  • Мнения: 7 837
Кейс, като каза бира и се сещам за най-лошото възможно пиянство. По-добре пет коктейла. По-изискано е някак си, а иначе повръщането си е същото.

 hahaha
Нали  Grinning Къде, къде, по-префинено е да пиеш от сламка, отколкото да надигаш и смучеш от бутилката.

Иначе в задълниятелния курс преди шофьорския, който минах тук за влиянието на алкохола и наркотиците, не ги слагаха на една летва, поради различното им влияние и отражение на ЦНС  Whistling

# 95
  • Мнения: 46 518
Ахааа аз чак сега разбирам, че сравняваме алкохола с тревата...  ooooh!

Аз също и то след бутилка вино  ooooh!

# 96
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Реза, Кейси, Никол и Мюриель- какво го пиете бе мацки?  Grinning

# 97
  • Мнения: 1 629
биричка, ай наздраве cheers

# 98
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ахааа аз чак сега разбирам, че сравняваме алкохола с тревата...  ooooh!

Аз също и то след бутилка вино  ooooh!

Я пак да си дойдем на въпроса...
Вие принципно ли мислите или според действащия закон?
Ако ви е принцип "НЕ на дрогата"...защо пиете?
Ако ви е принцип "Всеки да си прави каквото иска, ако не пречи на другите"...защо ту сте за легалните леки наркотици, ту не..?

Обяснете ми...
Съгласна съм, че трябва да се борим с наротиците, защото са голямо зло и точно затова не мога да разбера масовата подкрепа за част от тях...че и държавата субсидира производството на някои.
Къде е логиката???

Или не търсим логика.
Мислим каквото пише в закона?
Какво ще стане, ако утре закона се промени коренно?

Ери, душа, на вино съм таз вечер... Wink

# 99
  • Мнения: 7 837
Аз след малко ще шофирам, та ще се въздържа за сега.
Обаче оная вечер така се отрязах със домашен коктейл - джин, тоник, кока кола, лимон и малко лед за цвят. Гаврътнах около литър и на следващия ден хич не ми беше хубаво, защото нямаше кой да ми гледа детето   Laughing
Хич не ми беше изискано  Laughing

# 100
  • Мнения: 46 518
Реза, Кейси, Никол и Мюриель- какво го пиете бе мацки?  Grinning

  Whistling


... Ако ви е принцип "НЕ на дрогата"...защо пиете? ...

Моята позиция е: против СИНТЕТИЧНИТЕ наркотици  ignore2

# 101
  • Мнения: 1 629
Кейси, заради кока-колата е, другият път не ги мешай с тоника Mr. Green

Реза, сори за лирическите отклонения, темата е сериозна.
Не бих могла, обаче, да разсъждавам обективно върху нея. Не още.
Намирам и алкохолната и тютюневата зависимост за също толкова опасни и с летални последици, както и тази от твърдите наркотици. Изключвам марихуаната(за починал от препушване с трева не съм чувала, може и да има, де). Нямам близки наркомани, нямам си представа за какво става дума, но за това пък познавах алкохолици, които не са между живите вече. Законът едва ли би решил. Човек се убива сам.

# 102
  • Мнения: 2 353
  Дали ще изсмучеш пет коктейла и после ще се залиташ префинено към тоалетната или ще изпиеш две-три ледени бири и просташки ще си полафиш с приятели? Това не знам вече към кой го адресирах newsm78 Отивам да мия чинии, ако междувременно е станало незаконно да се пие бира не ме издавайте на властите!

# 103
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Леле...всяка различно- отварям виртуалния бар!

 Wine Glass beer2 Misc Baby Bottle

няма джин! няма! трева има обаче, но е незаконна...зад бара, в стаичката моля...

# 104
  • Мнения: 1 629
аз ш си дръпна без угризения 15 одобрявам тихото и кротко попушване Peace

Общи условия

Активация на акаунт