колко време ви боля след естествено раждане?

  • 3 793
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 431
Имах страшно много шевове (чак доктора не посмя да ми каже) ,но след месец болката мина. Правих постоянно промивки със  смрадлика - много помагат Peace .

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Около седмица - две ме боля по  същия начин, както го описваш и седях "настрани"... Ще мине, търпение и почивка, може да се промиваш със смрадлика, облекчава!
 Peace

# 32
  • Мнения: 75
честито бебе.при мен имаше оток от упойката и след около месец мина.

# 33
  • Мнения: 631
аз съм родила два пъти нормално
първия път бях с епизиотомия и ме боля много време да не кажа месеци, боляха ме и шевовете и ставите и  всичко
втория път сега преди осем месеца имах външни шевове , но бях с епидурална упойка и нищо не ме е боляло след това
е малко  като пишках в началото
но се поливах с  вода в която капвах няколко капки йод

# 34
  • Мнения: 5 391
Имах доста шевове, но не ме боляха, чувствах се много добре часове след раждането Peace

# 35
  • Мнения: 3 491
Мене не ме е боляло нищо и след двете раждания. След първото раждане имах няколко шева, тук препоръчват "седящи бани" - бяха ми дали една подлога, слагах я на тоалетната и се киснех по около 10-15 минути в леко хладка вода, това трябваше да го правя на всеки 2-3 часа. Да, ама аз забравях, пък и нали нямаше друг да гледа бебето, та се сещах чак след като усетя нещо некомфортно (не точно болка) в шевовете. Но една такава баня веднага ме оправяше.
Парене при пишкането също не съм имала. Дадоха ми едно шишенце, нищо особено, само че отгоре с пръскалка, да се пръскам  с вода след всяко пишкане. Може и то да е помогнало.

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 00:59 от блажка

Общи условия

Активация на акаунт