Предизвикано раждане със епидурална!Какво мога да очаквам?

  • 2 718
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Преди 18 дни аз родих точно така! Уж отидох с чести контракции в болницата, но след процедурата с "изхождането до тоалетна" #Crazy, отново ми намаляха на 5-6 минути, в резултат на което моя доки реши да ми предизвика раждането със система окситоцин, а вече епидурала ми беше сложен! Усещах си контракциите, не беше болка за умиране , дори си гледах отстрани тоновете на бебчето и си следях кривите на контракциите, родих бързо, след тази система , само мога да кажа , че епидуралната упойка наистина чувствително намалява болката, но при мен притъпи чувството за напън, тоест изобщо не изпитах чувството- за ходене по голяма нужда, за да напъвам! Поради което се наложи и епизиотомия, но всичко като цяло мина перфектно, а и само за 4 часа - като имаш предвид първо раждане! Така , че няма нищо страшно, леко раждане ти пожелавам от сърце! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 79
Дано всичко вече е минало и дагушкаш своето бебче.Аз раждах преди 6 години и тогава за епидурални упойки само бях чувала от тук от там.Бях определена за 9 юни, но на бебо не му се излизаше.Почти всеки ден бях при доктора.Почнаха вече да се шегуват с мен,че без корем нямало да ме познаят Laughing И така до 14 юни, когато лекарката ми каза, че вече достатъчно съм бременувала да си вземам багажа и да отивам в болницата.Нямах нито разкритие,нито болки.А и ме водеха с тесен таз.Поревах си първо малко и след обед отидох.По късно разбрах, че същата нощ в болницата ми е паднала тапата/тогава не знаех какво е/ и на сутринта дежурния ми вика"Хайде, ще раждаш имаш 6см разкритие" ShockedИ това без грам болка и контракция.Включиха ме на системи около 8.30.Почнаха болки почти веднага.Разликата при естественото и педизвиканото раждане е че при втория случай контракциите са по чести.Почти непрекъснати.В 10.55 родих моето синче.Два часа и половина за първо раждане,бебе 3.550кг. и без нито един външен шев - мисля че е добре Grinning Изводът е, че всичко е строго индивидуално Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
Дано всичко вече е минало и дагушкаш своето бебче.
А ако не е минало, не се тормози-тогава ще се молиш само с бебо всичко да е наред!
Леко раждане и да се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт