вече използвам слинга и при...чистене....

  • 1 357
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Напълно е нормално детето да търси близостта ти, все още не го вълнуват играчките. Ние с моята дъщеря спахме близо два месеца "на калъп" - аз легнала, а тя върху мен, имаше зверски колики и само така се успокояваше, не ми излизаше от ръцете, сега обаче все повече се застоява самичка с играчки. Съветвам те да не си тормозиш детенцето и да го оставяш да плаче, за да се научи да е самичко, в крайна сметка това няма е да е вечно, майната му на чистенето и готвенето след като бебчо има нужда да е с теб, това е най-важното. Що се отнася за такива доброжелателни съвети - игнорирай ги, аз така правя /любимите са ми тези от приятелки без деца, които казват че Али е най-разлигавеното бебе на света Twisted Evil/

# 16
  • София
  • Мнения: 1 877
майната му на чистенето и готвенето след като бебчо има нужда да е с теб, това е най-важното. Що се отнася за такива доброжелателни съвети - игнорирай ги, аз така правя /любимите са ми тези от приятелки без деца, които казват че Али е най-разлигавеното бебе на света Twisted Evil/

а така! вече съм на този принцип!

реза, няма балдахин, но като заспи дълбоко, тогава става номера с леглото Simple Smile, ще направя вс. за да е сигурна малката ми и да й е уютно...

а по въпроса с тичането на беб след мен в 00, дали има и други мами така и как да го избегнем???

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние сме същата работа - все на ръце /даже не и в слинг/, и аз вече съм се специализирала във вършенето на какви ли не дейности с бебо... Shocked Щом се епилирам с него, режа салата  Grinning и до тоалетна ходя, няма какво повече да разяснявам. Crazy Това: чистене, писане във форума, ядене /мое/ не минават без него! Не помня откога не съм вечеряла нормално, с две ръци и Велизар да не вечеря от мен... Wink
Понякога като заспи на ръце  се пробвам да го оставя на някое от неговите си места, но като се усети /след максимум 15 мин!/ следва рев и хайде пак на ръце! #Crazy Но си го нося и го приемам за нещо съвсем нормално, надявам се, че ще дойде време и този период на скачени съдове ще отмине, но тогава пък ще ми е мъчно, че не е толкова малко бебче... Flutter Гушкай си я, това е важно за нея, и аз много "се радвам" като някой, който хабер си няма от гледане на деца да ми се меси и да се опитва да налива ум и разум! #2gunfire Вярвам, че това да откликвам на неговите нужди е най - важната ми задача в момента, нали затова си седя вкъщи - заради него, а не за да готвя и чистя! Wink
Целувки на сладката нагушкана Миа! Heart Eyes
И продължавайте в същия дух!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 758
Ние днес навършваме 6 месеца и пак ни се случва така да си вършим домакинската работа, но определено не е същия ужас, който беше допреди 2-3 месеца. В началото се борех с баща и който искаше да я оставям сама; да се нареве и пр. После тръгна на работа и започнах да правя каквото си знам. Определено мисля, че разнасянето и гънчането ни помогнаха. Малко по малко започна да се занимава и сама и даже и се случи 2-3 пъти да заспи докато си лежим двете (иначе само на гърда, в количка по разбити пътища или след 2ч. люлеене).
Това с научаването на бебето да спи само може и да действа при някои по-кротки. Моята невероятна великолепница беше със зверски колики и се дереше като заклана от момента в който спра да я люлея (не че не ревеше и докато я люлея де  newsm78) но и дума не можеше да става за "оставям я в креватчето с играчка, после след 10 мин. минавам да видя какво прави..."

# 19
  • Мнения: 509
Гушкай си бебето докато можеш, че като порасне няма да ти дава...Wink))

# 20
  • Мнения: 4 806
не съм имала такива проблеми, както ги описваш. Госпожицата вече е голяма и ... както е писала по - горе една мама, заедно ходим до малката стаичка. Не знам дали трябва да се отучва, както и не знам дали трябва Simple Smile Ще ми бъде интересно и това, ако някой има опит...

# 21
  • Мнения: 1 165
Момичета  откъде може да се купи въпросния слинг в софия?Аз имам същия проблем с беба-в момента,в който усети ,че съм я оставила в креватчето и започва да плаче.Май слинга ще ми отмени ръчичките малко...

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
... заедно ходим до малката стаичка. Не знам дали трябва да се отучва, както и не знам дали трябва Simple Smile Ще ми бъде интересно и това, ако някой има опит...

А за какво да я отучвам да идва с мен в тоалетната?! Напротив, усещам, че вече е събуден доста голям интерес за това какво се прави там  Peace

# 23
  • Мнения: 2 614
Прави са хората.
Моите на тази възраст сами пускаха прахосмукачка и ни правеха закуска сутрин!
Joy да пратя и Калина да я научиш, че сутрин много рано ставам, докато приготвя хапване за всички! hahaha
И аз я гушках, но не защото тя искаше и плачеше, ами защото не исках да я оставям и не се е разглезила...та не се притеснявай, радвай се на детето. А като отминат коликите (защото може именно затова да иска все да е на топличко) може би ще се успокои бебока!  bouquet
В Премаман има Дидимос - 150 лв.
а и тук във форума има мами, които шият. Пусни търсачката и ще ги откриеш!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 423
Момичета  откъде може да се купи въпросния слинг в софия?

купи си пет метра здрав плат и си свиркай...

# 25
  • Мнения: 47 995
да,така са децата,дъщеря ми беше доста добричка,не че не си я поносвах на ръце,но синчето ми разказа играта,и досега предпочита да е на ръце,но доста по-рядко
по въпроса с тоалетната-дъщеря ми идваше с мен там,откакто проходи,сега вече не,но полудяваше ако е затворена вратата й до скоро-явно детето искаше да знае къде съм и какво правя newsm78,а иначе винаги е в една стая с мен-ако съм в кухнята,играе си там,в хола,в стаята,на балкона-винаги гледа да е с мен,струва ми се нормално

Общи условия

Активация на акаунт