Злато от заложна къща

  • 4 476
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте! Понеже съм чувала много неща и най-често срещаното е, че златото има памет. Та въпроса ми е бихте ли купили злато от заложна къща на изгодна цена, за да го претопите и направите съвсем ново бижу?

# 1
  • Мнения: 3 735
Не,не бих купила.Предпочитам директно от златарски магазин.Не мислете,че ще Ви е по-евтино.Ще го купите примерно за 55-60 лв грама (толкова съм го виждала в заложна къща Щедрия).Ще занесете златото в магазин,ще Ви го сметнат за без пари,ще си платите и едни 20-25 лв за изработка на грам и колко евтино ще Ви излезе?Около 80-85 лв на грам.Еми то толкова си струва и да отидете в магазина и да си го купите директно.
Ще Ви дам само пример от преди месец-два.На мъжа ми ланеца се скъса (35 грама) и реших да го дам и да взема директно нов.Грамажа беше същия,като на стария,а за изработката платих 850 лв.

# 2
  • Мнения: 18
Мой познат е златар. Няма да има цена за изработка и доплащане. Ще му дам и ще го претопи и направи ново бижу. Цената на която го предлага заложната къща е 53 лв/гр., на фона от вече 80-90 лв. ... Идеята на въпроса ми беше относно тези неща които се пишат за златото, памет и прочие...навсякъде из нета го пише обаче за намерено злато и затова се чудя...

# 3
  • София
  • Мнения: 28 579
Здравейте! Понеже съм чувала много неща и най-често срещаното е, че златото има памет. Та въпроса ми е бихте ли купили злато от заложна къща на изгодна цена, за да го претопите и направите съвсем ново бижу?
Ако е краткосрочна, няма проблем.

# 4
  • Мнения: 46 518
Не съм суеверна, така че за мен това са глупости. Не си усложнявай живота с измислици, вземи си, каквото ти харесва.

# 5
  • Мнения: 18
Здравейте! Понеже съм чувала много неща и най-често срещаното е, че златото има памет. Та въпроса ми е бихте ли купили злато от заложна къща на изгодна цена, за да го претопите и направите съвсем ново бижу?
Ако е краткосрочна, няма проблем.

Не разбрах, кое ако е краткосрочно .

# 6
  • София
  • Мнения: 10 584
Беше подигравка.
За краткосрочната памет.

# 7
  • Мнения: 1 129
Аз съм си купувала обеци от заложна къща. Нищо не ми се случи. А иначе и аз бях чела врели-некипели. Не бой се.

# 8
  • Мнения: 184
Ако мислите в насоката, в която задавате въпроса - само давам пример -стара златна пара от едно време - ми и тя е  стояла  в някой дом , в някой скрин , попила е енергията  ...То златото като материал все идва от някъде и се рециклира и използва многократно и пак , и пак - не всичко  е нови препопени кюлчета от мините ...

И  каква е гаранцията , че ако го купите от златарски магазин  , не е употребявано бижу или за направата му пак не е използвано старо бижу ?!  Много златарски магазини изкупуват стари накити , претопяват и изработват нови . Нали това злато като материал все идва отнякъде  .Или даже може да е носено от някого  , след това  полирано , лъснато и  няма и да разберете .
Аз имам  няколко чифта обеци , слагани по няколко пъти -ако ги заменя за  друг модел , съвсем не очаквам  , че ще ги претопяват  и т.н. ,а  съм сигурна , че ще ги почистят , полират и на витрината , след като са актуален модел . Така , че  спокойно си направете бижуто , което искате.  
Въпросът е вие в какво вярвате - вашите мисли   и нагласа  могат  много . Но това е друг атема .

# 9
  • Мнения: 8 819
Не мога да кажа, че има памет,  по-скоро  енергии. Сензитивни хора използват метални предмети, за да ти 'прочетат' нещо за собственика.

# 10
  • Мнения: 70
Както няколко момичета по-нагоре и аз бих те посъветвала да си вземеш каквото ти харесва. Не се натоварвай с размисли дали златото "има памет" или не. Направи си някое бижу по твой вкус и просто му се радвай.

# 11
  • Мнения: 10 606
Аз не бих си купила нищо от заложна къща. Самия факт, че някой си е заложил нещо ценно лъха на кофти енергия.

# 12
  • Мнения: 57
Да се включа и аз в темата с разяснения от кухнята Simple Smile -от заложна къща цената е по-ниска,но няма гаранция за качеството,ако се скьса или счупи-пари за поправка.От златарски е гарантирано че не е втора ръка, защото всяко изделие минава на митница за маркиране и се изисква документ за произход на материала.Ако дадете старо злато,то се топи на температура 1400гр,така че всякаква памет му изчезва 😀

# 13
  • Мнения: 4 808
Аз си купих обеци от заложна къща преди десетина години. Още си ги нося. Имах тогава разни скъсани синджирчета, счупен пръстен и останали единични обеци, защото другите съм ги загубила, исках да ги махна, че само ги подмятах вкъщи. Видях обеците на витрината, харесах си ги и си ги купих. Животът ми не е станал по-лош откакто ги нося, даже напротив. Съжалявам, че някой е стигнал дотам да ги заложи, но какво съм виновна аз?! Не мога да оправя всички злини на света. Не съм суеверна. Иначе съм чувала, че носело нещастие ако намериш заровено злато, но и в това много не вярвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 374
Суеверни бабини деветини. Златото от заложна къща си е злато - ако нещо ти харесва, купи го. После го носи както си е, или го претопи, все тая.

Аз минавам покрай една заложна къща на Дондуков на път за и от работа и се заглеждам понякога - ако нещо ми хване окото, ще го взема. А че някой е останал без пари и е решил да залага злато не е мой проблем.

Общи условия

Активация на акаунт