Имат ли децата ви телевизор в стаята си

  • 2 651
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Това ми е питанката. От известно време мисля по въпроса дали да сложим ТВ в стаята му, но не съм убедена, че е правилно. Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 2 818
Няма и не бих сложила до късния пубертет. Аз дори искам да махна телевизора от нашата спалня, но няма къде да го сложа Confused

# 2
  • Мнения: 212
Има и телевизор,и компютър,и DVD,но никога не ги пуска без позволение.А и спират да работят най-малко два часа преди да си легне.

# 3
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз също не бих сложила докато не е достатъчно разумна,но баща й не е на мойто мнение така,че..............няма да казвам голяма дума,че туко виж сме сложили.

# 4
  • Мнения: 649
Притеснявам се, че няма да мога да контролирам какво гледа (вярно че има ТВ, които са защитени, но все пак не може всичко да се предвиди). Идеята е  да му пускам филмче преди заспиване, сега правим едни дълги ритуали преди лягане.... Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 1 202
Моят син има в детската . Сложихме го отдавна защото е вече голям и не иска да стои при нас а и си гледа на него това което на него му е интересно.

# 6
  • Мнения: 2 732
Няма телевизор в стаята и .А относно идеята ти за приспиване с филмче при нас действаше само в началото .После гледаше цялото филмче и като свърши ревеше за друго .Така че по -добре измисли друг вариант за приспиване

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нашите имат телевизор, но напоследък не им стигат силите за гледане вечер. Татко им е намерил два детски канала и те гледат анимация, но през деня.

# 8
  • Мнения: 2 768
Имат телевизори, и двете. При голямата е средство да пребори страховете си от тъмното и от това, че е спи сама. При малката сложихме, защото двете обикновено гледат различни неща по едно и също време.

# 9
  • Мнения: 5 500
На този етап Не!

# 10
  • Мнения: 3 034
Не ! И засега не смятаме да слагаме. Naughty

# 11
# 12
  • Мнения: 1 761
Не.Аз съм категорично против в стая, в която се спи да има ТВ,компютри или каквато и да било техника с излъчване.

Имаме само един ТВ, който е в хола.Понякога и той ни идва в повече.

# 13
  • Мнения: 5 255
Няма.
При 3 ТВ в останалите стаи не мисля да има и в нейната .
Имам горчив спомен от племенницата, която отваряйки очите си хващаше дистанционното  Tired

# 14
  • Мнения: 1 526
Да, и компютър също...

# 15
  • Мнения: 2 013
Не, и няма да имат скоро. Иначе във всяка стая прекарахме кабели, в началото си мислех в едната детска стая да сложа компютър, в другата - телевизор, но се отказах засега. Не смятам, че има някаква полза от телевизията. Всъщност мога много дълго да пиша за вредите от нея - синът ми например е способен с часове да зяпа Джетикс, което е безумна програма... Та, докато можем да удържаме фронта - никакви телевизори. Има само един в хола, на който се гледат новини и разни нещица като дискавъри, нешънъл джиогръфик и пр.
Сега аз чета за приспиване, надявам се от догодина сами да си четат.

# 16
  • Мнения: 3 479
Да големият ми син има телевизор в стаята си. Получи го тази година, след като навърши 12г.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 759
Има един малък телевизор в стаята на Дияна, но по скоро е само украшение. Не го пускаме. Пък и тя не иска сама да седи в стаята си, все при нас в хола виси.
Иначе си има комп, гледа си филмчета. Сега е малко почивка, защото моя комп гръмна и приватизирах нейния.

# 18
  • Мнения: 619
има,и нон-стоп работи и без да го гледа.

# 19
  • Мнения: 3 932
Няма, и не бих сложила в сатята телевизор или компютър поне докато не навърши 10-12 години...

# 20
  • Мнения: 5 647
Има, но тя все още спи при нас. В нейната стая само играе, така че "присъствието" на телевизора не ме притеснява.

# 21
  • Мнения: 14 133
Да, на него се гледа почти само анимация. Но има фази, в които сам го изключва, затова не ме притеснява присъсствието му. 

# 22
  • Мнения: 1 425
Има телевизор и DVD и компютър ,но аз не мисля че е нещо лошо.След като гледа под нашия контрол и то предимно филмчета на dvd,а на компютара все още не сяда Naughty

# 23
  • Мнения: 2 161
И двете ми дъщери имат.При голямата не се налага постоянен контрол,защото никога не е прекалявала с гледането на телевизия.Малката ми дъщеря има навика да заспива на телевизор-обръща се с гръб към него,но той задължително трябва да работи.По-късно аз го изключвам.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 867
в стаите, в които спят, нямат телевизори. всъщност, там могат да си пускат само музика. в стаята, в която играят, има телевизор. там е и единственото място, където могат да гледат видеокасети.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Това ми е питанката. От известно време мисля по въпроса дали да сложим ТВ в стаята му, но не съм убедена, че е правилно. Как е при вас?
Аз определено няма д ай сложа в стаята ТВ. Имам едно, но няма да го сложа там! И без това едва я откопчвам от телевизора в хола...

# 26
  • Мнения: 1 172
Има, но не може да си го пуска сам. По-нататък, ако не успеем да контролираме гледането, ще махнем телевизора.

# 27
  • Мнения: 382
интересно ми е ,след като не позволявате ТВ,компютър в детските стаи ,кога ще гледат децата ви филмчета като"Франклин","Каю",Пчеличката Мая и други,които са определено за деца около 3-4-5 години?Ами като станат по-големи те вече ще са пропуснали доста...В момента имаме избор между 5 почти денонощни анимационни програми,но  Jetix i Cartoon network самото дете не желае да гледа,"защото са грозни и страшни",плашат го,и гледа предимно Супер РТЛ,КИКА и Бумеранг,като 80% са за Супер РТЛ-там филчетата са подбрани и е наистина приятна за гледане програма.Мисля ,че като няма ограничения децата бързо се ориентират и не висят по цял ден пред телевизора,даже не му обръщат и внимание.Даже не иска да си го включва сам ,макар че може и с дистанционното да си намира програмата,седи и чака някой да му го включи.Вчера дори направихме две играчки по идея от предаване по детската ТВ-разкошен часовник от стари кутии и други подръчни материали,и роботче.

# 28
  • Мнения: 2 768
интересно ми е ,след като не позволявате ТВ,компютър в детските стаи ,кога ще гледат децата ви филмчета като"Франклин","Каю",Пчеличката Мая и други,които са определено за деца около 3-4-5 години?Ами като станат по-големи те вече ще са пропуснали доста...В момента имаме избор между 5 почти денонощни анимационни програми,но  Jetix i Cartoon network самото дете не желае да гледа,"защото са грозни и страшни",плашат го,и гледа предимно Супер РТЛ,КИКА и Бумеранг,като 80% са за Супер РТЛ-там филчетата са подбрани и е наистина приятна за гледане програма.Мисля ,че като няма ограничения децата бързо се ориентират и не висят по цял ден пред телевизора,даже не му обръщат и внимание.Даже не иска да си го включва сам ,макар че може и с дистанционното да си намира програмата,седи и чака някой да му го включи.Вчера дори направихме две играчки по идея от предаване по детската ТВ-разкошен часовник от стари кутии и други подръчни материали,и роботче.

 Peace И аз намирам много полза от тези филмчета и програми, за които си писала! За малката пък намерихме една програма "Baby", която е специално за малки деца (или по-точно за големи бебета  Simple Smile), която показва животни, пейзажи, бебета, които играят и бебешка анимация, от рода на Телетъбитата. Когато и омръзнат игрите чудесно се забавлява като я гледа!

# 29
  • Мнения: 131
Да. Сложихме и в стаята някъде на 3 годишна възраст едно много мъничко телевизорче. Не помня точно откога започна сама да си го пуща и то само сутрин докато ние станем.

# 30
  • Мнения: 7 821
интересно ми е ,след като не позволявате ТВ,компютър в детските стаи ,кога ще гледат децата ви филмчета като"Франклин","Каю",Пчеличката Мая и други,които са определено за деца около 3-4-5 години?Ами като станат по-големи те вече ще са пропуснали доста...В момента имаме избор между 5 почти денонощни анимационни програми,но  Jetix i Cartoon network самото дете не желае да гледа,"защото са грозни и страшни",плашат го,и гледа предимно Супер РТЛ,КИКА и Бумеранг,като 80% са за Супер РТЛ-там филчетата са подбрани и е наистина приятна за гледане програма.Мисля ,че като няма ограничения децата бързо се ориентират и не висят по цял ден пред телевизора,даже не му обръщат и внимание.Даже не иска да си го включва сам ,макар че може и с дистанционното да си намира програмата,седи и чака някой да му го включи.Вчера дори направихме две играчки по идея от предаване по детската ТВ-разкошен часовник от стари кутии и други подръчни материали,и роботче.

Това, че нямаме телевизор и компютър в детската не значи че децата не гледат ТВ или не играят на компа. Правят го в хола, не мен не ми пречат.
Колкото до заспиването с телевизор, против съм. Вечер предпочитам да им прочета някоя книжка, а после да заспиват сами. Едно на ръка, че смятам че да се гледа телевизия легнал е вредно за очите, а и като свикне с телевизора, ако отидат някъде и няма телевизор какво ще ги правя  newsm78.
Успех в избора Peace

# 31
  • Мнения: 7 474
Има телевизор с видео на стойка на стената.

# 32
  • Мнения: 6 315
Няма и няма и да има. Откакто изчезна ТВ-то и от спалнята ми е много по-добре. Заспивам си с книжка Simple Smile.

# 33
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
интересно ми е ,след като не позволявате ТВ,компютър в детските стаи ,кога ще гледат децата ви филмчета като"Франклин","Каю",Пчеличката Мая и други,които са определено за деца около 3-4-5 години?
Ами всякакви такива си ги гледа на телевизора в хола в определените за нейно ползване периоди (събота и неделя м/у 8 и 10ч. и всеки ден м/у 17 и 18,30ч.). То и ние повечето си ги гледаме с кеф. Ако иска нещо извънредно, преговаряме, но телевизор нито в спалнята, нито в стаята й още дълго няма да има. Stop
И без това сега по няколко пъти вечер влизам в стаята й да правя забележка да си гаси фенерчето и всички кукли да си лягат по техните кревати, само телевизор й липсва...

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
интересно ми е ,след като не позволявате ТВ,компютър в детските стаи ,кога ще гледат децата ви филмчета като"Франклин","Каю",Пчеличката Мая и други,които са определено за деца около 3-4-5 години?Ами като станат по-големи те вече ще са пропуснали доста...В момента имаме избор между 5 почти денонощни анимационни програми,но  Jetix i Cartoon network самото дете не желае да гледа,"защото са грозни и страшни",плашат го,и гледа предимно Супер РТЛ,КИКА и Бумеранг,като 80% са за Супер РТЛ-там филчетата са подбрани и е наистина приятна за гледане програма.Мисля ,че като няма ограничения децата бързо се ориентират и не висят по цял ден пред телевизора,даже не му обръщат и внимание.Даже не иска да си го включва сам ,макар че може и с дистанционното да си намира програмата,седи и чака някой да му го включи.Вчера дори направихме две играчки по идея от предаване по детската ТВ-разкошен часовник от стари кутии и други подръчни материали,и роботче.

Моето си гледа и в хола и то достатъчно много. не е необходимо да е в стаята й. Имам е ТВ за нейната стая, но няма да го сложа сега... А Франклин и др филми пак си гледа на компа. Гледа и Картуун. Казва, че я е старх, но пак си ги гледа... Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 274
   В квартирата в имаше телевизор в неговата стая. Беше 4 годишен като купихме нов и понеже бяхме в гарсониера, стария го сложихме в стаята на малкия. Вечер съм го хващала да гледа детски ако не му се спи  Mr. Green, но от друга страна е много удобно, защото сутрин като се събуди в ранни зори си пуска ТВ-то и не идва да ни притеснява и можем да си поспим! Сега няма ТВ в неговата стая. Преместихме се в по-голям апартамент и стария ТВ го сложихме в кухнята, а другия е в хола! Честно казано незнам как щеше да си пише домашните, ако имаше ТВ в неговата стая!!!

# 36
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Моята дъщеря е на 6 години и има и телевизор и ди ви ди , но лично аз бях против , всичо беше идея на баща и , мисля че дори и действа доста зле -не иска да заспива и сега вместо да си намира типично детски забавления тя гледа телевизия, което според мен е супер тъпо.

# 37
  • Мнения: 705
За малката пък намерихме една програма "Baby", която е специално за малки деца (или по-точно за големи бебета  Simple Smile),

ета, вие на кабел ли сте или сателит? търсих я тази програма, но не можах да я намеря. как точно се казва?

колкото по темата, аз смятам, че всичко зависи от начина на живот в едно семейство. има неща, които не се променят независимо от нашите амбиции и желания. ние вкъщи сме телеманиаци (най-вече мъжа ми) и ако има място в WC-то и там ще сложи ТВ. симона е същата и наистина като порасне още малко ще трябва да й сложим в стаята, защото всеки си има различни желания в един и същи момент и е безпричинно да се караме за това. разбира се, разрешени на ден са N брой часове гледане на ТВ (в момента 1 час) и то след като играчките са прибрани (или там каквито са й отговорностите).

# 38
  • Мнения: 2 768
За малката пък намерихме една програма "Baby", която е специално за малки деца (или по-точно за големи бебета  Simple Smile),

ета, вие на кабел ли сте или сателит? търсих я тази програма, но не можах да я намеря. как точно се казва?

колкото по темата, аз смятам, че всичко зависи от начина на живот в едно семейство. има неща, които не се променят независимо от нашите амбиции и желания. ние вкъщи сме телеманиаци (най-вече мъжа ми) и ако има място в WC-то и там ще сложи ТВ. симона е същата и наистина като порасне още малко ще трябва да й сложим в стаята, защото всеки си има различни желания в един и същи момент и е безпричинно да се караме за това. разбира се, разрешени на ден са N брой часове гледане на ТВ (в момента 1 час) и то след като играчките са прибрани (или там каквито са й отговорностите).

На сателит сме, програмата е на спътник "Hot Bird", казва се "Baby TV".
А за другото, и при нас е така  Grinning Като сме телеманяци в къщи, няма как децата да са по-различни!  Wink

# 39
  • Мнения: 83
Да,има си всичко необходимо.И то от около 3годишна.Не пуска без позволение,което  и да е.Знае кое може и кога.
Аз лично съм се притеснила от кеча,защото са й говорили приятелчетата й,но за сега се справям с ограничето му.

# 40
  • Мнения: 22 870
Не ! И засега не смятаме да слагаме. Naughty
Peace

# 41
  • Мнения: 91
Има телевизор,но го пуска много рядко,а компютърът само с наше разрешение

# 42
  • Мнения: 3 367
не,и не мисля са слагам в обозримото бъдеще;
бих и тоя дето е в хола изхвърлила ако беше само до мен..

# 43
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не. И досега не е проявил желание да има. Ние пък не настояваме да му сложим защото няма да му видим очите при нас. Особено пък ако преместим там и компютъра. Има миниуредба и като си отиде в стаята си пуска музика. Обаче никой не го ограничава когато му се гледа ТВ до късно да си гледа. Ние си лягаме той остава и прави каквото си иска.

# 44
  • В офиса
  • Мнения: 4 013
Телевизор в къщи нямаме, камо ли да сложа в детската. То не че и детска имаме, де, но това няма значение. Виж, като стане на подходяща възраст (тя ще покаже кога), ще се сдобие с компютър.

# 45
  • Мнения: 46 511
Да, има  Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Има, не помня откога ... отдавна.
Нито Георги, нито Сиси му обръщат кой знае какво внимание. Сиси все още не го е пускала сама т.е не е изявявала желание да гледа там нещо/иначе може/, Георги чат пат гледа мач, филм ако въобще се завърти у нас/това последните години/.
Сиси гледа детски филмчета на РСто, аз ги пускам когато реша.

# 47
Има от преди да се е родила.Бяхме го купили като пътуваме и после като направихме детската стая за бебето остана там

# 48
  • Мнения: 2 910
Марти все още спи в нашата стая, а там има телевизор.

# 49
  • Мнения: 72
Да има телевизор.По цял ден гледа сериалите(от рода на бозите) smile3516През деня   е    сама и прави каквото си иска.Една книга не е прочела  smile3529В най-скоро време ще взема мерки.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 999
Няма.

Смятам да удържа фронта възможно най-дълго.

Не разбрах защо да е нужно да гледа някакви детски поредици?  newsm78 Нещо с развитието й ли има общо? /ужас пак съм лош родител/ Дариа гледа музика и танцува.

А инче аз ползвам ТВ като фон - да жужи нещо или да разтоварвам стреса като сменям бясно каналите. В спалнята нямам.

# 51
  • Мнения: 5 255
Нещо с развитието й ли има общо? /ужас пак съм лош родител/

Ех Isa, не "работиш"  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
Нещо с развитието й ли има общо? /ужас пак съм лош родител/

Ех Isa, не "работиш"  Mr. Green

Мани, мани....

Усещам, че социалните съвсем скоро ще дойдат да ми вземат детето.  Blush

Ама аз сериозно питах - не се шегувах - казвайте какво и къде трябва да гледа и почва.

# 53
  • Мнения: 5 255
Мани, мани....Усещам, че социалните съвсем скоро ще дойдат да ми вземат детето.  Blush

 smile3520
А относно това какво трябва..........  newsm78 - незнам  ooooh!
Лора има доста богата колекция от детски филми - игрални и анимационни.
Пускала съм какво ли не - не се задържа за дълго пред екрана, за разлика от музикалните канали.
Пее и танцува  newsm36
До дете си е - има време за всичко  Wink

# 54
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Имат да!Немога да се съобразявам с тях и да пускам на телевизора във всекидневната постоянно детско или музика NaughtyВ тяхната стая да си гледат каквото искат,но е с мярка разбира се е стоенето пред телевизионният екран.

# 55
  • Мнения: 3 550
Още е малък, но един ден не смятам да му слагам.

# 56
  • Мнения: 5 183
Няма, и не бих сложила в сатята телевизор или компютър поне докато не навърши 10-12 години...

И аз

# 57
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз съм противник на това, детето да има телевизор в стаята си. Но...телевизорът от нашата спалня е на колелца. Първоначално инцидинтно, а после и все по-често започна да се озовава в детската. Признавам си, че ме гризе съвестта, че детето гледа всеки ден, но и аз съм човек - трябва да сготвя, почистя, подредя, пък и да си почина, а не гледа ли филми, Цвети е все до мен. От няколко дни и записвам "Пчеличката Мая" и "Пипи" и прибере ли се вечер, не мирясва докато не й ги пусна. Като пристрастена е. Затова й не искам компютър. От сега ми е ясно, че няма да мога да я отлепя от него.

# 58
  • Мнения: 6 472
Не няма. Аз пък бих сложила, но просто няма къде, а и четвърти телевизор, някак си не ни е нужен newsm78. Всъщност Ина хич не е пристрастена към телевизията, но много обича да и боботи за фон. Ох, в това отношение има на кой да се метне ooooh!

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имаме 2 ТВ и всеки е свободен да си ги пуска когато и както иска. Както и комп. и уредба и видео.
Самоконтрола е важен и ценен у дома.

# 60
  • Мнения: 3 271
Гледам да сведа гледането на ТВ до абсолютния минимум, така че на този етап (децата са на 5 и 3) тази идея дори не стои пред мен.
Виж компютър има в хола, на който да сяда той, един купен на старо от приятели, но не е негов, аз го ползвам най-вече за нет и подобни. Така че на него гледа филми, рисува, играе в Инет, гледа Goggle Earth, образователни програми за планетите и т.н., мисля, че контролирано това занимание е много полезно за него.

# 61
  • Мнения: 6 315
Няма.

Смятам да удържа фронта възможно най-дълго.

Не разбрах защо да е нужно да гледа някакви детски поредици?  newsm78 Нещо с развитието й ли има общо? /ужас пак съм лош родител/ Дариа гледа музика и танцува.

А инче аз ползвам ТВ като фон - да жужи нещо или да разтоварвам стреса като сменям бясно каналите. В спалнята нямам.

 Mr. Green Спокойно и Йоан е така - само музиката му грабва вниманието. Онзи ден вечерта заедно гледахме консерт на Моби и си подскачахме из хола  Joy.

# 62
  • Мнения: 1 800
Не, няма телевизор в детската, но той прекарва много малко време там, повече си играе в дневната, където има телевизор и почти винаги е включен, заглежда се само в рекламите засега.

# 63
  • Мнения: 5 877
Не. Аз не обичам да гледам ТВ и нямам този навик, съответно детето също. Затова пък злоупотребявам с компа.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 493
В стаята на дъщеря ми  има ТВ, видео и компютър с ДВД, само интернета й е ограничен. В началото ме беше страх, че прекалява с гледането на филми, но тя им се насити бързо и сега съм доволна от резултата.
Само още ме е страх да я оставям в нета без надзор, че такива страхотии чувам  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 953
Има и си гледа детски филмчета, играе си без да го гледа, общо взето служи и като фон, ако не е пуснат не иска да стои в детската, може да не го гледа, но да е пуснат.

# 66
ДА!От както се е родила заспива на телевизор, но в повечето случаи заспива веднага

# 67
  • burgas
  • Мнения: 83
Да има, ама тя не гледа телевизия ! Изобщо не я интерисува какво дават, колко се опитвахме с баща и да я научим да гледа детски, че понякога и ние да си починим ама не. Какво е това дете не разбирам

# 68
  • Мнения: 712
Не, защото е малък, но и после няма да му сложа. Така ще има известен контрол. И без това сега гледа повече от необходимото.

# 69
  • Мнения: 1 756
Има и си гледа детски филмчета, играе си без да го гледа, общо взето служи и като фон, ако не е пуснат не иска да стои в детската, може да не го гледа, но да е пуснат.
И ПРИ НАС Peace

# 70
  • Мнения: 10 758
И при нас е същото Peace

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не и никога не бих сложила.........имам нагледен пример колко лошо се отразява..........

# 72
  • Мнения: 133
Синът ми е на 5 години и има телевизор, видео и DVD в стаята си. От малък гледа детски филмчета и предавания. Редовно му записвах на видеото Телетъбис преди години. Сега гледа филмчета от различно естество от Грижовните мечета и Мечо пух, до Бейблейд и ЮгиЙо. Считам, че на този етап това му е по-скоро полезно, отколкото да му вреди. Естествено сме сложили механичен прекъсвач на телевизора и от 22 до 7 часа, той просто не може да се включи. Също така сме му настроили само няколко телевизионни програми, които може да гледа. Детето обаче на заспива на филмчета, а иска да му четем било списания - последно Дребъсъчетата ... или някоя книжка сега четем Мечо пух.

Общи условия

Активация на акаунт