Има ли мами които изкарват пари от вкъщи?

  • 38 103
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 29
Аз си търсих работа като преводач преси 1 седм. и ето какво стана.. Чрез търсачка намерих 50 агенции, на всяка една пуснах CV и писмо с запитване за работа. Отговориха ми от 4 места, 2 агенции ме поканиха, само 1 беше от София, отидох там , искат ти Декларация за заклет преводач, и документ удостоверяващ знанието на езиците,плащат от 3 до 5 лв на страница. Забравих да кажа че съм с руски.  bouquet

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Добре де, а преводачки няма ли? Ако все пак има, от къде намират работа и какво е заплащането? Не че имам намерение да напускам работа или да поемам нова, но ако дай Боже имам второ дете и остана у дома, с удоволствие бих попревеждала /но никой до сега не ми е предлагал Mr. Green/

има, но явно не си прочела Wink
агенции за преводи и легализация под път и над път;
не е необходимо някой да ти предлага, ти сама се "цаниш" и където те вземат.
Все някъде ще те харесат Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 457
Добре де, а преводачки няма ли? Ако все пак има, от къде намират работа и какво е заплащането? Не че имам намерение да напускам работа или да поемам нова, но ако дай Боже имам второ дете и остана у дома, с удоволствие бих попревеждала /но никой до сега не ми е предлагал Mr. Green/
а от какъв език превеждаш?

# 48
  • Мнения: 201
Добре де, а преводачки няма ли? Ако все пак има, от къде намират работа и какво е заплащането?
Работех като преводачка, но малко след като забременях си направих собствена агенция за преводи. В момента си крета и имам работа почти само за себе си с английски и още двама-трима преводачи с други езици. Заплащането е 4, 5, 6 лв. на страница в зависимост от скоростта на услугата и спецификата на текста. Лошото е, че агенции има бол, но добри и съвестни преводачи няма. Има и друго - работя предимно със стари и редовни клиенти и не мога да си позволя да дам на някой неопитен преводач да се учи върху документите им. Имам амбиции за разрастване на агенцията, но засега не пускам обяви за преводачи, защото си имам друг приоритет.

искам да попитам колко машинописни страници се очаква от преводач, работещ към агенция за преводи, да преведе на ден - свободен текст и специализиран /например технически/?
6 страници неспециализиран текст е средният обем текст на ден.

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 23:21 от ver4e

Общи условия

Активация на акаунт