Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 635
  • 167
  •   1
Отговори
# 60
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не,не може да се наре4е така.Това си е моето мнение и е написано много меко дори.
Има хора,сигурна съм,които в такива ситуации използват какви ли не цинизми и обидни епитети.
За мен фанатизъм е да заЩитаваш сляпо,когато нямаш право своята религия,своята държава,която векове наред прави едно и съЩо_сее смърт,гради Щастие върху 4уждото неЩастие и да казваш,4е това е правилно.
.........................................
Между другото,като цитират някои от вас,нека да 4етат добре и да не перефразират според това как им изнася.


Съгласна съм, че можеше да бъдеш и по-груба и по-цинична. Въпроса е колко сме крайни в изказванията си за да бъдем чути и разбрани от хората с различно мнение.
Колкото до историята предполагам, че и двете страни могат да предложат различно тълкуване.


Надявам се, че съм те цитирала добре Wink.

# 61
  • Мнения: 1 199


Каквито и да са причините, в момента Израел напада Ливан и това не може да бъде оправдано.
Освен това  хич не му дреме, че Сирия може да се намеси.
Нападението може и да има оправдание и Тали Дан сигурно е права! Лазят им по нервите години наред, отвличат 2ма войника ( причините за нападение винаги са минимални, но решението е взето отдавна и се чака повод - да си спомним поводите за 1 и 2 световна война).

Но не може да се каже, че Израел сега разбира, че тези хора имат министри и тн.
Къде са тайните им служби? Къде са мъжете , облечени в черно да отидат и да ги ликвидират?
Къде са кратките и ефективни операции на разни специални части и тн.




Бях още дете, когато по новините по телевизията чувах как Хизбулла обстрелва израелските позиции от Южен Ливан. Вече и моите деца са на път да пораснат, и същата работа. Върви че обяснявай че Ливан е една мирна страна, безпричинно нападната. Хизбулла си имат квота в правителството и няма никакъв смисъл да им избиват министрите, защото квотата ще бъде автоматично запълнена от следващите. Да правиш от терористи министри, без те дори да се крият че са такива - как ви звучи това? И между другото - провокацията в този случай дойде от границите на Ливан. Казаха им ясно - върнете войниците и ще спрем. Какво им пречи да ги върнат че да спрат бомбардировките? Защо не им е жал за собствените им деца? По-важни са бандидите им в израелските затвори, които се опитват да заменят срещу войниците. Ама това никой не ги забелязва. Понеже тази афера (с провокацията и всичко) я финансира предимно Иран, ами не е случайно, нали трябва да се отклони вниманието от атомната бомба, която правят? В момента Г-8 заседава в Русия и вместо да говорят за атомната бомба на Иран, говори се само за Ливан. Така вече човек може да си обясни и защо Хизбулла не връщат тези двама нещастни войника, че да спрат войната. 

# 62
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
За пореден път се убеждавам, че всеки си гледа от собствената камбанария.
heurense, вярно е че Иран имат голям мерак да се сдобият с ядрено оръжие, но също така е вярно, че Израел вече притежава такова и е готово за употреба. Peace

# 63
  • Мнения: 7 837
Вчера, повлияна от събитията напоследък, си купих Syriana с Джорд Клуни и Мат Деймън. Сериозен филм за петрола и онзи район. Гледайте го, прекалено е реалистичен, за да е 100% авторова измислица.

# 64
  • Мнения: 3 098
Вчера, повлияна от събитията напоследък, си купих Syriana с Джорд Клуни и Мат Деймън. Сериозен филм за петрола и онзи район. Гледайте го, прекалено е реалистичен, за да е 100% авторова измислица.
Kажи,моля те,коя година е излезнал филма.ЗаЩото тук когато търся определен филм,трябва да имам доста инфо за него,тъй като 4есто не са с оригиналните имена филмите.

# 65
  • Мнения: 7 837
Съвсем наскоро излезе на DVD. Това е оскаровата роля на Клуни.



Syriana

# 66
  • Мнения: 3 098
Благодаря!  bouquet
Ако не мога да го сваля,Ще питам дове4ера в нашия видеоклуб.

# 67
  • Мнения: 1 860
Ако някой иска мога да му пратя филма по icq или скайп.

# 68
  • Мнения: 13 512
Ако някой иска мога да му пратя филма по icq или скайп.
линк към филма ли?
4071635 ICQ
Mnogo ti blagodarq

# 69
  • Мнения: 815
Прави ми впечатление,че арабските майки запазват страхотно присъствие на духа.Няма никакво вайкане и оплакване,тревогата лъха,но някак си многодостойно и няма омраза...Може би защото са българки и са яки души.браво на тях!!!!

това е разликата!!  newsm10

# 70
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
талидан ти си българка и не си еврейка, нали? само, фактът, 4е живееш там ли те прави дотолкова голям привърженик на държавната им политика? аз, ако съм бг там, се изнасям на спринт към корабите или хуманитарните мисии, ако са ги допуснали ве4е, май не! засега само французите са изразили становище.майката, мисля, 4е без основание се вихриш срещу народ, който си е опазил евреите, аз пък съм горда с този факт, имаенно с хуманността на жеста -полити4ески или не, но моята баба пък е била готова да укрива съседите си евреи,просто заради живота им! не е нужно да си голям дълбокомислец, по-важно да си 4ове4ен!винаги съм мислила, 4е нашите евреи са нещо по-добро, защото са израснали у нас! дано да съм права, аз ли4но ви с4итам за българки!

# 71
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Нямат ли разрешение тамошните конфликти или просто липсва желание.

 - Лошото при този, а и при всякакви други конфликти е, че не Умните и Разумните са движещите сили а Екстремистите и от двата полюса
  - И колкото и единия полюс да се усилва, толкова това автоматично води до усилване и на другия полюс, и това е много прост и ясен Езотеричен Закон. smile3529

# 72
  • Мнения: 118
всеки се справя със ситуацията както може! аз съм в израел.има напрежение,но беше по-лошо когато започваше войната в ирак.тогава си беше направо паника! ужасно ми е мъчно за всички които страдат от този конфликт.определено в ливан положението е по-зле от тук,но не мислете че и в нашите бомбардирани градове не е страшно! ние утре пътуваме за бг.планирахме отдавна това пътуване,но не знам дали ще се чуствам по-спокойна там... майка ми и баща ми остават тук!  моля се от сърце всичко скоро да приклучи Praynig и се моля да не се намесят сирия и иран-тогава наистина ще стане УЖАСНО!

# 73
  • Мнения: 3 423
Това НЕ е окупационна война, а отбранителна.

Е, какво й е отбранителното?! Отбранителна ще да е, ако се
отбраняват вкъщи, на собствена територия. Или някога руснаците
така се отбранявали, че погнали немците до купола на Райхстага. Не,
тая война не е отбранителна. Тя е мръсна, кървава и за обикновените
граждани безмилостна и безмозъчна. За всички останали - производители
на оръжие, производители на технологии, производители на новини, може и
да има келепир.

Питам се обаче, МОСАД къде са спали.
Впрочем, мами от Израел, говори ли се за това при вас?


# 74
  • Мнения: 11 329
Това НЕ е окупационна война, а отбранителна.

Е, какво й е отбранителното?! Отбранителна ще да е, ако се
отбраняват вкъщи, на собствена територия. Или някога руснаците
така се отбранявали, че погнали немците до купола на Райхстага.


Te такава начална скорост са придобили, че са нямали спиране. И де що минеха, правеха революции и внедряваха демокрации hahaha

Общи условия

Активация на акаунт