Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 635
  • 167
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 427
Не ви изчетох всичките докрай ама утре ще го направя със сигурност.Каквото и да си говорим ,каквито и да ги бистрим тука все,тая онези се трепят и толкова.Аз лично определям това отношение на двата враждуващи от 40-сетте години лагера като нищо друго освен варварско.Варварско,изостанало,налудничаво,садистично,антихуманно и т.н.На палестинците им се чудя за това че толкова години се борят за една изгубена кауза...ако вземе света та утре реши да махне евреите от там,според палестинзите къде да ги сложи?Ми то по тяхната логика,дай и в Бг да почнем да слагаме бомбите и да взривяваме невинни граждани за това че не могат да убедят правителствата си да върнат подарените някога български територии на този-оня.
И евреите и тях не ги разбирам,толкова  неща са преживели по лагерите на смъртта,а сега те самите сеят смърт,убиват майки и деца така както преди те самите са биле убивани.Доколко самокритика има в главите на тези хора,изобщо способни ли са на равносметка.Както казва Спилбърг,толкова много кръв за една шепа земя.Гледайте го Мюнхен,ако още не сте го гледали,много стойнотен филм и точно по темата.
Абе аз да питам...какви са тези работи които някой казват ,да не затворели темата newsm78...абе какъв е този форум където не може да се дискутира свободно.Почна се с една тема  по повод религиите,затвориха я,да не предизвиквала дразги....бе какви са тези зенцури тука,какво е това чудо...да не могат хората да говорят за наболели и конфликтни ситуациии..........ма newsm78...
То по други форуми ако има обидни реплики не се допускат до аудитория,ама ние тук до сега не съм видяла да се обиждаме...
Да не е пислал тук покойния Тео Ван Гог,че се затри
 така сиромаха? ooooh! Shocked

# 91
  • Мнения: 1 128
     Щатите имат споразумение със Израел да не осъждат техните актове.И Европа да бомбардират пак няма да се намесят.Освен ако нямат някакви икономи4ески интереси.
     За да се разреши проблема трябва да се отиде много назад във времето,за да си припомнят откъде е запо4нало вси4ко,нещо което ве4е е по4ти невъзможно.Замесени са много териториални интереси, ислямски фанатизъм и не знам какво още пове4е.Жалко е найстина 4е новите поколения се възпитават в омраза към другия.Помните ли как едно време ни възпитаваха към омраза в запада?
     А за това 4е вината е само на политиците не съмсъгласна.Кой ги избира тях?
     И в Испания си имаме терористи4на организация,която ве4е е убила над 800 4овека,което оба4е не озна4ава 4е от страх ще им отстъпиме и ще ги пуснеме в парламента или правителството.
     Ина4е на мен ми е мъ4но за децата независимо от коя страна на границата живеят.Мъ4но ми е и защото същите тези деца след десет години ще ги видиме как носят пушките и слагат бомбите.Толкова години съществуват тези конфликти и никакъв напредък.

# 92
  • Мнения: 2 427
Бил Клинтън много добре беше започнал да се опитва да среща двете страни и да се занимава с примирия и договори между тях,но стана неудобен,та спретнаха Моника Люински гейт от няма и къде.Въпреки че аз съм на мнение че постигане на мир между Палестина и Израел,както и това че повечето американци по това време се чувстваха истински горди "то би американ",са две от многото неща които са далече по важни  от това ,че президента имал извънбрачен орален секс със секретарката си.А и самата му жена не видях да е толкова смутена,колкото обвинението в съда.Факт е обаче че както казва моята приятелка американка Арлен,че "много американци започнаха да се чувстват виновни за това че са американци и че за младите в УСА единственната добра алтернатива при упревлението на Буш син е да легнат във ваната и да си прережат вените".А да питам,Клинтън не е ли получил Нобел за мир,ако не, е жалко,заслужавал си го е човека.Повече от всеки друг.
Make love not war! Peace

# 93
  • Мнения: 7 837
Изтеглих си  филма и го пускам да  го гледам, дано не е поредната изкривена истина за този регион,поредната холивудска боза.

Аз днес си го пуснах за втори път, че някои моменти ми се губеха  Simple Smile
Не знам от личен опит как е там и специално аферите с петрола, но съм сигурна, че този филм е част от истината  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 199

Никой не е казал,че някои от нас  са виновни за нещо или  не трябва да съществуват. Тук се говори само за държавната политика на Израел. Никъде не видях  обвинения към българките в Израел.

Ами логично е българките в Израел да са българки от еврейски произход, или да го наречем еврейки от български произход, или пък мъжете им да са такива. И като кажем че евреите не трябва да съществуват, това се отнася и за тях. Аз като българка от български произход, или канадка от български произход, или просто като човек мога само да се засрамя от такива изказвания  EmbarassedНадявам се тези момичета да не спрат да пишат тук заради това. Надявам се че са наясно че съвсем не всички мислим като Марица. И им стискам палци, както и на всички майки от другата страна на границата, да са живи и здрави.

# 95
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не ви изчетох всичките докрай ама утре ще го направя със сигурност.Каквото и да си говорим ,каквито и да ги бистрим тука все,тая онези се трепят и толкова.Аз лично определям това отношение на двата враждуващи от 40-сетте години лагера като нищо друго освен варварско.Варварско,изостанало,налудничаво,садистично,антихуманно и т.н.На палестинците им се чудя за това че толкова години се борят за една изгубена кауза...ако вземе света та утре реши да махне евреите от там,според палестинзите къде да ги сложи?Ми то по тяхната логика,дай и в Бг да почнем да слагаме бомбите и да взривяваме невинни граждани за това че не могат да убедят правителствата си да върнат подарените някога български територии на този-оня.
И евреите и тях не ги разбирам,толкова  неща са преживели по лагерите на смъртта,а сега те самите сеят смърт,убиват майки и деца така както преди те самите са биле убивани.Доколко самокритика има в главите на тези хора,изобщо способни ли са на равносметка.Както казва Спилбърг,толкова много кръв за една шепа земя.Гледайте го Мюнхен,ако още не сте го гледали,много стойнотен филм и точно по темата.
Абе аз да питам...какви са тези работи които някой казват ,да не затворели темата newsm78...абе какъв е този форум където не може да се дискутира свободно.Почна се с една тема  по повод религиите,затвориха я,да не предизвиквала дразги....бе какви са тези зенцури тука,какво е това чудо...да не могат хората да говорят за наболели и конфликтни ситуациии..........ма newsm78...
То по други форуми ако има обидни реплики не се допускат до аудитория,ама ние тук до сега не съм видяла да се обиждаме...
Да не е пислал тук покойния Тео Ван Гог,че се затри
 така сиромаха? ooooh! Shocked

Има една поговорка на английски, която май и друг път съм я цитирала "Мненията са като г.зовете, всеки си ги има". Определено се вижда в тази тема.

Amymommy, позволи ми да ти опиша една хипотетична ситуация. Не само ти, братята и сестрите ти, а и родителите ти сте родени и прекарали целия си живот в мизерен бежански лагер. Не си гражданин на никоя държава, нямаш паспорт или някакви си там граждански права. Престрелките са ежедневие. Преживявате на помощи. Разправят ти баба ти и дядо ти как са имали къща с градинка, но сега там живеят други хора. Или я няма къщата, разрушена е, а с нея и всички спомени и надежди за нормален живот.

Опитай се да се представиш как представата ти за света не се формира от медии или лични впечатления, защото не само никъде не си ходила, но и много е вероятно интернет да не си видяла. Твоят свят е зад една телена мрежа, зад която, може и да има друг живот, но той не е за теб.

И ако можеш, после се чуди за "загубената кауза на палестинците". Това не е някаква далечна идея. Това са животите на хората, прекарани в бедност и унижение. Да не говорим за смъртна опасност. Какво да направят - да кажат "Ами ОК, толкова години не стана, стига толкова зор"? Тази ситуация е дефиницията за безизходно положение.

Видях в другата тема, че Eve-Nadine е била в палестински лагери - тя може да ти разкаже за какво става въпрос.

А пък, че на младите в Щатите им остава само да легнат и да си прережат вените??? Гледат си плейстейшъните и си свиркат. Ама е хубаво, че всеки има мнение за Щатите де. И аз съм била два пъти в Италия и имам приятели италианци, сигурно е уместно компетентно да се изказвам по италианските въпроси (Италия е само пример, била съм и по други страни, така че внимавайте - почвам).
 
Мами в региона, където и да сте, пазете се!

# 96
  • Мнения: 98
    Щатите имат споразумение със Израел да не осъждат техните актове.И Европа да бомбардират пак няма да се намесят.Освен ако нямат някакви икономи4ески интереси.
     За да се разреши проблема трябва да се отиде много назад във времето,за да си припомнят откъде е запо4нало вси4ко,нещо което ве4е е по4ти невъзможно.Замесени са много териториални интереси, ислямски фанатизъм и не знам какво още пове4е.Жалко е найстина 4е новите поколения се възпитават в омраза към другия.Помните ли как едно време ни възпитаваха към омраза в запада?
     А за това 4е вината е само на политиците не съмсъгласна.Кой ги избира тях?
     И в Испания си имаме терористи4на организация,която ве4е е убила над 800 4овека,което оба4е не озна4ава 4е от страх ще им отстъпиме и ще ги пуснеме в парламента или правителството.
,
     Ина4е на мен ми е мъ4но за децата независимо от коя страна на границата живеят.Мъ4но ми е и защото същите тези деца след десет години ще ги видиме как носят пушките и слагат бомбите.Толкова години съществуват тези конфликти и никакъв напредък.

Как в Испания  си имате терористична организация, като ти си българка, а не испанка и не ти ги пускаш в парламента а хората дето имат право на глас т.е испанците .
 А за тероризма и ислямския фанатизъм не съм съгласна също, тези хора живеят в цял живот в пълна мизерия, нямат възможностите които ние с теб сме имали, за тях образованието и здравеопазването са лукс който те не могат да си позволят.
Я си представи колко много един човек трябва да се е намъчил, за да реши, че самоубийството е единственото решение и колко малко обича живота, за да прекрачи гранницата
Преди около година излязоха филмите Сириана и Мюнхен, гледай ги за да разбереш поне са малко за какво става въпрос.
И щях да те подсетя че нашето ВМРО също се е водило терористична организация, и турците са смятали че за 500 години робство ще забравим кой сме и какво  е свободата

# 97
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Абе аз да питам...какви са тези работи които някой казват ,да не затворели темата newsm78...абе какъв е този форум където не може да се дискутира свободно.Почна се с една тема  по повод религиите,затвориха я,да не предизвиквала дразги....бе какви са тези зенцури тука,какво е това чудо...да не могат хората да говорят за наболели и конфликтни ситуациии..........ма newsm78...
То по други форуми ако има обидни реплики не се допускат до аудитория,ама ние тук до сега не съм видяла да се обиждаме...
Да не е пислал тук покойния Тео Ван Гог,че се затри
 така сиромаха? ooooh! Shocked

ха-ха.
Страхотен хумор.

Форумът не е обществена медия и се поддържа с финансите на определени хора, които са в правото си да определят правилата (доста демократични на фона на другите форуми, смея да твърдя).
Хората могат да говорят за каквото си пожелаят, стига да не преминават определени граници.

Ако си видяла само една тема за религии и наболели конфликтни ситуации, то значи или си тук отскоро или досега не си се интересувала от тези неща, следователно обобщенията ти са неточни.

Лек ден   bouquet

# 98
  • Мнения: 2 427
Ааа Реза,права си,ако Форума се поддържа с финансиите на определени хора които са в правото си да определят демократично това за което се говори или не ,това е съвсем отделна работа ,явно ще трябва занапред да помня това ако не искам да бъда грубо цензурирана!
"Хората могат да говорят за каквото си пожелаят, стига да не преминават определени граници."Коя граница беше премината и кое беше ненормалното в "Онази" тема че беше затворена?Чакам да кажеш нещо по въпроса,защото ако имаш право ще си оттегля думите назад и публично ще се извиня.
В много форуми съм писала(всичките чужбински, създадени в демократични общества,български почти не съм посещавала),много хора са се изказвали ,понякога дори доста грубо по въпроси от този характер,но нито са били орязвани,нито са закривали темата,така че не ми ги пробутвай тези че този форум е по-демократичен от други.
И това не се отнася само до теми като тази за религията,а и в други които нямат нищо общо с това...все се споменава това словосъчетание"затворете темата".Ми не може ли хора на които не им е приятен даден въпрос просто да не четат?
Хумора ми е циничен,но ты като и Гог беше циник и знам че ще го отцени  Rolling Eyes

# 99
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ти сега какво искаш, че не мога да разбера?
Въобще не знам за коя тема говориш.
Ако ми я посочиш ще ти дам обяснение на лични, защото едва ли се вместват в топика на ТАЗИ тема.

И кой, къде те е цензурирал ТЕБ грубо???
Посочи ми КОНКРЕТНО нещо, моля.

# 100
  • Мнения: 2 427
Бурка,в кръга на шегата,да не вземеш да се обидиш пък ти!
Бившия ми мъж е палестински бежанец,както и цялото му семейство.Баща му е лекар,който по време на атаките е пренасял и лекувал окървавени тела,живяли са в Бейрут по време на бомбардировките през 70-сетте,така че не ми ги пробутвай ти тези на мене с обясненията,може би съм по-насяно и от теб.За мен си е чист фундаментализъм ,както от страната на евреи така и от страната на палестинци.В крайна сметка живеем в технологичен век,хайде да не се самообеждаваме че пролятата кръв е по добро  средство от преговорите(от кога се избиват напредък никакъв) и диалозите които биха могли да се водят м-у тях!!!А световната общественост толерира това единственно защото в цялата тази кървава каша има забъркани пари,много пари!
Но е абсурдно да се отглеждат деца ,възпитавани ежедневно с това че като сложат колана с бомбите и направят на парчета жени,деца старци и мъже които най вероятно дори не подкрепят идеата за окупирана Палестина,са дали кръвта си за една мирна кауза,която ще им върне имотите.
"Amymommy, позволи ми да ти опиша една хипотетична ситуация. Не само ти, братята и сестрите ти, а и родителите ти сте родени и прекарали целия си живот в мизерен бежански лагер. Не си гражданин на никоя държава, нямаш паспорт или някакви си там граждански права. Престрелките са ежедневие. Преживявате на помощи. Разправят ти баба ти и дядо ти как са имали къща с градинка, но сега там живеят други хора. Или я няма къщата, разрушена е, а с нея и всички спомени и надежди за нормален живот."
Едва ли ако това се случи на мен ще тръгна да режа глави и да взривявам хора.За насилието няма извинение!!!
И каква вина има за това нормалния израелски гражданин?Ти ако си на мястото на един евреин какво би напавила?
Не казвам че палестинците нямат право да водят борба с лошите условия на живот,казвам само че това не е правилния път.С убииства се постига единственно това-войни,разрушения и смърт на невинни.

# 101
amymommy,
нещо лично::
мразиМ хора дето влизат във форумите кат' 'мерикански кравар с кръчма - шут по вратата и вадят патлаците и раздават правосъдие.

'земи се кротни, поопознай хората тук и после давай разни там коментари кой какво как и най-вече за политика на форумите или там каквото си си измислил(а) да коментираш.

'шоту в момента си точно като гореописаният кравар. фарфориш без да знаеш за какво иде реч. между другото, най-вече внимавай с необоснованите... да речем, леко фриволни "намеци" за неща, които явно нито знаеш нито разбираш нито можеш да осъзнаеш. примерно, как е възможно "частни лица" да направят и поддържат нещо такова.

само някакси приеми простата идея, че личното мнение е едно, личната обида - друго, обсъждането на междурасови и междуетнически проблеми - едно, а расовата/етническа нетърпимост и насаждане на вражда - ДРУГО.

ако тези понятия не ти говорят нищо... да ти ги обясня? ако ги разбираш, тогава за чий чеп се жалваш че 1) се опитват модераторите да поддържат дискусията в някаква по-човешка форма 2) си позволяваш да ги съдиш за това? колкото до грубата цензура, както ти я наричаш - тя е запазена за отявлени грубости и грубияни.

еди.
ПС не ми отговаряй. колкото и да е странно - тези редове не са за да ми отговаряш, даваш отчет или нещо друго, а да се замислиш малко. не за да те обиждам или да влизам в съмнителна дискусия за общоприети неща, като примерно че в публични форуми (като този тук) е нужно и необходимо да има модерация.


Ааа Реза,права си,ако Форума се поддържа с финансиите на определени хора които са в правото си да определят демократично това за което се говори или не ,това е съвсем отделна работа ,явно ще трябва занапред да помня това ако не искам да бъда грубо цензурирана!

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 12:31 от еди

# 102
  • Мнения: 392
Като стана дума за гръцките кораби, които отидоха да спасяват чужденците, мъжът ми вчера замина за Кипър с един такъв да прибират датчани и шведи от Бейрут. Много се притеснявам и непрекъснато следя новините. Дано всичко скоро приключи по най-безболезнения начин за всички.

# 103
  • Мнения: 3 091
Мами в Израел и Ливан! Надявам се да сте живи и здрави!
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този... Надявам се скоро цената на петрола да стигне исканото ниво и конфликтът да спре.


Даде се палестинска автономия, изтеглиха се еврейските заселници... но явно не е достатъчно?

Категорично не приемам расистки изказвания... за съжаление четох доста в заключената тема...

# 104
  • България
  • Мнения: 432
amymommy,
нещо лично::
мразиМ хора дето влизат във форумите кат' 'мерикански кравар с кръчма - шут по вратата и вадят патлаците и раздават правосъдие.

'земи се кротни, поопознай хората тук и после давай разни там коментари кой какво как и най-вече за политика на форумите или там каквото си си измислил(а) да коментираш.

Ха интересна работа, това само в български форум може да се прочете.
А относно темата напълно подкрепям аmymommy

Общи условия

Активация на акаунт