Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 642
  • 167
  •   1
Отговори
# 150
Мами от Израел,

Не обръщайте внимание на глупостите, които се пишат против вас.

Много сме, които искрено ви разбираме и съчувстваме.

Възхищавам се и на запазването на духа ви, пишейки в състояние на война.

Бог с Вас!

# 151
  • София
  • Мнения: 6 810
А защо никой нищо не казва за това, че в Израел до сега са убити 20 души, а в Ливан 300?  Shocked И горките евреи...ами да, горките са...ама разликата в бройката убити е просто убиствена. като се теги чертата накрая... /кой знае кога ще е той/ какво ли ще излезе? Днес казаха, че половин милион ливанци са без жилище? Срещу колко евреи? Дали има и 2ма останали без?

# 152
  • Мнения: 13 512
и за порутените еврейски градове..
Ето с такива изказвания не съм съгласна...къде са тези порутени Израелски градове? Има взривени  мостове и пристанища ли? Сгради,сринати  до основи ли? Несравними са щетите в двете страни.Не ги слагайте под един знаменател. Искате или не- Израел е окупатор, а Ливан е  жертва в  този конфликт!Което не значи,че  се радвам за жертвите в Израел.Но не искам да се омаловажават и оневиняват действията на Израел в Ливан!

# 153
  • Мнения: 13 512
Ето, че докато пишех   предишния си пост, Клеми е  пуснала същото мнение. Значи не само  мен ме дразни еднаквия аршин,с който мерите!

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 23:39 от eve-nadine

# 154
  • Мнения: 6 167
Напълно подкрепям мнението на Ева Надин.
Каквото и да говорим - дори по СНН съобщават жертвите от едната и другата страна
Фактите са факти. Израел бомбардира невинни, цивилни бежанци.

според мен темата е за ключ !

Че нещо не се разбраха нито едните послания, нито другите.
Безсмислено е да се продължава тоя тон, става все по-истеричен.

# 155
  • Мнения: 7 837
Грозно е, ако ще започвате да мерите и по броя на жертвите. Говорим за хора все пак, без значение 5 ли са или 100...  Confused

# 156
  • София
  • Мнения: 6 810
Оооо, значение има ОГРОМНО!!! Защото тука нещата се опитват да се поставят на кантар, как и двете страни били бомбандирани еднакво и т.н. .... хайде да гледаме реално, а?

# 157
  • Мнения: 7 837
Ох, whatever, надпреварвайте се.
Смисълът е никакъв. Но явно, това не става ясно и на двете страни.
Хора ще продължават да си умират. Най-верочтно се случва и в момента...

# 158
  • Мнения: 6 039
Не съм там в момента, но съм била в подобна ситуация в продължение на на 6 дни, а на месеци и години,така че не се опитвай да ми  затвориш устата, защото на теб не ти е удобно.Много,ама много съжалявам,че няма майки от Ливан,,които да  се включат, но това е защото за разлика от  теб, на тях изобщо не им е до това да се  правят на жертви тук, а спасяват децата си от израелските  бомби и са тръгнали /дай Боже/ натоварени на автобуси като бежанци през обстрелван от ИЗРАЕЛ маршрут! А ти си стой и си пиши спокойно в темата и  посипвай с пепел главата си колкото си искаш! 100 пъти повтори"Добре,че децата ми са в БГ"....ами да, за това могат да  ти завиждат много мами в Ливан,чийто деца са там,или майки в БГ,чиито деца са там.

Ами то е ясно. Всеки си мери както му отърва. Как няма 1 жена, която да може да се включи от Ливан. Тогава катинката щеше да е доста по-истинска.
и едва ли някой щеше да ти обърне внимание Тали не знам си каква.
отивам да пиша в клюкарника, кой ме дразни.........напоследък много
/преди това не те забелязвах/

# 159
  • Мнения: 13 512
Грозно е, ако ще започвате да мерите и по броя на жертвите. Говорим за хора все пак, без значение 5 ли са или 100...  Confused
А от значение ли е, че за 2ма отвлечени се убиват 300, нанасят се щети за половин милиард  долара и се влиза и по суша в Ливан? Ами навремето   като Агджа стреля по папата-Италия да беше сринала Турция! Това ли е цената на 2ма отвлечени  войници? Ами да си ги откупят, да си ги освободят, нали имат най-мощното  разузнаване, най-добре обучената армия! Подиграха им се ливанците- затова толкова много им се ядосаха- успяха да  им пробият охраната по границата, да  влязат на тяхна територия и да им отвлекат 2ма войника под носа. Ето това- не можаха да го преглътнат!

# 160
  • Мнения: 1 052
Спри се eve-nadine. Какво целиш? Ясно ти е, че няма да убедиш другите в своето мнение. Защо циклиш едно и също? Искаш ли тема, където ще ти припява гръцки хор, защото натам отиват нещата? И за да съм максимално пряма го правя тук, а не на лични. Разберете хора, ей така стават големите бели, само че вместо с клавиатура и нет, има ракети и пешки... Изводите са си за вас.
Аз излизам, и моля ви прегризете ми гърлото, ако пак се подлъжа да пиша......

# 161
  • Мнения: 13 512
Спри се eve-nadine. Какво целиш? Ясно ти е, че няма да убедиш другите в своето мнение. Защо циклиш едно и също? Искаш ли тема, където ще ти припява гръцки хор, защото натам отиват нещата? И за да съм максимално пряма го правя тук, а не на лични. Разберете хора, ей така стават големите бели, само че вместо с клавиатура и нет, има ракети и пешки... Изводите са си за вас.
Аз излизам, и моля ви прегризете ми гърлото, ако пак се подлъжа да пиша......
Не искам никого да убеждавам, стига ми,че аз самата съм убедена! Белите правят хора,които не могат да си контролират емоциите. Аз мога да контролирам своите.Относно хора: предпочитам арменски църковен.Приятна вечер ти желая

# 162
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ако погледнеш цялата тема май са доста хората, които мислят като нея! другите влизат анонимно. защо ли?
искам да питам- така наречената терористична организация, заради която разрушават цяла страна управляваща ли е?

# 163
  • Мнения: 13 512
Тази вечер в новините чух,че е бомбардирвано предградието  Хадас, разположено в непосредствена близост до президентския дворец. В предградието живет предимно християни. И там ли търсеха бази на Хизбулла? И там нови жертви- християни. Ами това обединява ливанците. Затова и християните нямат причина да харесват Израел. Защото те са ливанци, независимо от религията си. Когато врагът е Израел- те са единни. Затова Хизбулла е в Парламента на Ливан.

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 00:38 от eve-nadine

# 164
  • Мнения: 664
Много се измести темата, най-много се набива на очи агресивната пропаганда на еврейската външна политика. Всеки си има глава на раменете и може сам да си състави мнение.

Общи условия

Активация на акаунт