дочакахте ли си планираното секцио?

  • 3 336
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Я по-спокойно. И аз имам операция преди секциото. Василена се роди 3930г. Риташе като бясна - последните две седмици преминах през чернодробна, бъбречна, жлъчна и отново бъбречна кризи. Изпопукаха ми вените от обезболяващи и ми пазеха дясната китка за абокат. А тя се натискаше и не искаше да излиза. Чакаше си детето и си беснееше в корема ми. Най-важно е да имаш доверие на доктора си. Ако той знае какво прави - ще си спокойна и ти.

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 09:54 от ДЕ ВАня

# 31
  • Мнения: 4 621
И да и не. Изместихме планираната дата с 5 дни по-рано, поради опасността девойката да тръгне да излиза сама Hug

# 32
  • Мнения: 3 069
Първо ми определина дата за 29.05 , а после за 19.05 защото започнаха контракции и нямаше за кога да се чака.
Ако имаш показатели за секцио и е поланирано, дори и по-рано да започне би трябвало да си е секцио.

# 33
  • Мнения: 2 000
Да (секциото ми беше определено за 9 дни преди термина).

# 34
  • Русе
  • Мнения: 856
Аз да попитам,ако недочакате секциото и почнете да раждате за колко време се сформира екип?При първото ми раждане ми падна тапата 15 дни преди термин.Веднага отидох в болницата имах 3см.разкритие,получено без никакви болки и веднага ми направиха секциото,но имах уговорка с лекар,на който му свършваше смяната и за това всичко стана много бързо.А сега при предстоящето ми второ секцио ме е страх да не ме оставят да си осетя хубаво контракциите,че след това да ме клъцнат.

# 35
  • Мнения: 213
Насрочиха секциото за седмица преди термина и си го дочаках,казаха даже,че вероятно,съм щяла да родя след термина,ако съм си чакала.

# 36
  • Мнения: 3 089
da. секциото беше 11 дни преди термина.

# 37
Изтекоха ми водите в Неделя ве4ерта а трябваше да родя в понеделник.9 4аса преди планирането. Laughing

# 38
  • Мнения: 4 590
да и аз дочаках датата и това ми беше грешката
следващият път пак ще е секцио , но ще легна на масата тогава когато природата реши че е време да се роди това дете
защото разбрах че плановото секцио е нож с 2 остриета и понякога 2-3 седмици доносване може да се окажат решаващи
според мен голям късмет имат майките , чието раждане е започнало преди определената дата за секцио
никакъв не е проблема да се направи в този случаи " спешното " секцио

# 39
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, дочаках датата, беше 12 дена преди термина. Нямах никакво разкритие, но бебето беше едричко, та не знам кога би тръгнало да се ражда естествено.
За спешното секцио - докато бях в реанимацията видях с очите си как екипа беше събран за 5-10 минути понеже идеше реч за родилка, която я мъчиха 11 часа и бебето беше в дистрес, та нощния екип като дойде на работа полетя на ролкови кънки да спасява бебето...ма това е вече друга история.
Успех и леко раждане!  bouquet

# 40
  • Мнения: 2 672
Аз да попитам,ако недочакате секциото и почнете да раждате за колко време се сформира екип?При първото ми раждане ми падна тапата 15 дни преди термин.Веднага отидох в болницата имах 3см.разкритие,получено без никакви болки и веднага ми направиха секциото,но имах уговорка с лекар,на който му свършваше смяната и за това всичко стана много бързо.А сега при предстоящето ми второ секцио ме е страх да не ме оставят да си осетя хубаво контракциите,че след това да ме клъцнат.

така стана при мен Wink недочаках определеният ден- падна ми тапата, изтекоха водите, много бързо сформираха екипа / приеха ме в 21-21.30, а в 22.30 - малкият се роди/, но имах уговорка с лекарят, който се падна тогава и на смяна Wink

# 41
  • Мнения: 77
Аз дочаках дата на плановото секцио, която беше три дена преди термина ми Grinning но моята принцеса беше едричка и едвали щеше да тръгне сама да излиза нямах никакво разкритие Blush
Относно екипа за секцио по спешност сформира се за 5 мин.
Не се притеснявай всичко ще мине добре!
Успешно раждане  bouquet

# 42
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Секциото ми беше определено за 5 юли при термин 10 юли. При мен след като почнаха подготовката за секциото - преливане на системи (заради упойката), промивки, тоалет и т.н. усетих, че водите ми започнаха да изтичат по малко, но всъщност никой освен акушерката не разбра това  Joy, пък и аз не бях 100%, че това са околоплодните води тъй като първия път като раждах те се плиснаха изведнъж и по много.

# 43
  • Мнения: 2 936
аз не го дочаках  Simple Smile родих нормално 1 ден преди насочената дата и 8 дни преди термина

# 44
  • Мнения: 1 711
           Не го дочаках. Раждането ми беше планирано за 16 май( термин 24 май), но получих контракции 2 дни по-рано. В болницата вече  бях с пълно разкритие и тогава ми направиха секциото. Споко, леко раждане и здраво бебе!

Общи условия

Активация на акаунт