Инвитро на ЕЦ с мъжки фактор

  • 1 188
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Здравейте дами! Разрових се в темите и не успях да намеря такава за инвитро на естествен цикъл с мъжки фактор, затова съдадох тази. Simple Smile От 2 години сме в дебрите на проблемното забременяване и съвсем скоро най-накрая ми предстои инвитро на естествен цикъл с лека стимулация. Бих искала да попитам по-опитните дали когато факторът е мъжки, а именно - нарушена морфология. Направена е спермограма по Крюгер, която показва, че само 2% от сперматозоидите са "годни" съчетано с намалена подвижност. Навсякъде чета, че в този случай препоръчват ИКСИ. Въпроса ми е има ли разлика между ИКСИ и Инвитро на ЕЦ и какви са шансовете с двете? Има ли дами минали по този път и ако да - ще се радвам да споделят опит. От сърце благодаря! Flowers Hibiscus

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Здравейте дами! Разрових се в темите и не успях да намеря такава за инвитро на естествен цикъл с мъжки фактор, затова съдадох тази. Simple Smile От 2 години сме в дебрите на проблемното забременяване и съвсем скоро най-накрая ми предстои инвитро на естествен цикъл с лека стимулация. Бих искала да попитам по-опитните дали когато факторът е мъжки, а именно - нарушена морфология. Направена е спермограма по Крюгер, която показва, че само 2% от сперматозоидите са "годни" съчетано с намалена подвижност. Навсякъде чета, че в този случай препоръчват ИКСИ. Въпроса ми е има ли разлика между ИКСИ и Инвитро на ЕЦ и какви са шансовете с двете? Има ли дами минали по този път и ако да - ще се радвам да споделят опит. От сърце благодаря! Flowers Hibiscus
Само да поясня.Двете са напълно различни неща.Ин витро на естествен цикъл означава,че няма да има стимулация,а ще се извади  само узрялата  яйцеклетка,като се проследява естествената овулация на жената.ИКСИ е метод на оплождане.
Обикновено за ин витро на естествен цикъл в няколко поредни месеца събират най-малко 2-3 яйцеклетки и после заедно ги оплождат.Методът на оплождане вече се препоръчва от лекуващия лекар.При ИКСИ под микроскоп във всяка яйцеклетка се инжектира по един предварително избран сперматозоид/по преценка на ембриолога/.При мъжки фактор има и други опции-ИМСИ,МАКС.Но пак лекуващият лекар трябва да каже.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
При инвитро на ЕЦ ще извадите една-две яйцеклетки и не е сигурно дали ще се оплодят и развият както трябва.За ИКСИ ще си е сериозна стимулация,но пък ако всичко е като хората ще имате повече яйцеклетки ,което във вашият случай наистина изглежда по-добрият вариант.Иначе може няколко месеца подред да вадите яйцеклетки на ЕЦ,да ги замразявате и когато съберете колкото ви се струва добър брой да се размразят и оплодят,пак с ИКСИ.Защото класическо инвитро във вашия случай не ми се струва удачен вариант.

# 3
  • Мнения: 126
Благодаря ви много, дами! Не знаех, че ИКСИ е методът на оплождане. В нашия случай ще е инвитро с лека стимулация. Утре ще разбера какъв ще е медикаментът. Иначе клиниката ни е “Надежда”-София с д-р Цветков. Ще попитам задължително за ИКСИ. Като цяло се доверявам на докторa, изключително уверено говори, надявам се да сме поели по правилния път. Отново мерси за отговоритe. Ще пиша отново как вървят нещата. Flowers Cherry Blossom

# 4
  • София
  • Мнения: 7 491
Попитайте и за ИКСИ, и за ИМСИ.
При ИКСИ се избира жизнен сперматозоид, а при ИМСИ се избира с увеличение морфологично изправен жизнен сперматозоид.
Ето тук е описана разликата:
https://www.nadezhda.bg/laboratorii/embriologia-embriologichna-l … kriokonservatsia/
https://www.cochrane.org/CD010167/regular-icsi-versus-ultra-high … sted-reproduction

# 5
  • Мнения: 126
Привет на всички! Доктора ми изписа Фемара за кратка стимулация от 5 дни. Доста изчетох и като разбрах първоначално, че се пие от жени в менопауза и такива с рак на гърдата малко се стреснах, но после разбрах, че се изписва и за стимулация. Надявам се да проработи при мен. На 29 съм на контролен преглед. Вие имате ли някакви отзиви за този медикамент? 🐣

П.С. Оплождането ще е ИКСИ.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Спокойно, и мен са ми стимулирали с Фемара.То и на Естрофема ако му четеш листовката пише ужасни неща, така че съвет-не чети, само ще си докараш излишен стрес.И успех!

# 7
  • Мнения: 250
Здравейте, аз също съм на ЕЦ с фемара при др Цветков. Днес видяхме 4 фол, но два са по малки едва ли ще се развият или незнам.И аз исках да попитам за  фемарата и днес естрадиола ми беше 72 а лх 6.Малко се притесних да не е ниско. Във вторник съм на пункция, да видим какво ще стане. И ние сме с тежък мъжки фактор и аз съм вече на 40.да видим как ще се развият нещата. Ако някой има опит от стимулция с фемара моля да сподели.

# 8
  • Мнения: 126
Привет, привет. Днес бях на преглед и имам един доминантен фоликул и 4 малки. Взеха ми кръв и всички хормони са ми в норма. Насрочиха ми пункция за 31.10 - четвъртък. Дадоха ми и някакви инжекции, които нямам идея какво да правя с тях. Може би ще прозвучи като тъп въпрос, но за 1 път минавам през това и не знам какяо следва от тук насетне.... Моля ви, ако знаете, кажете какво смятате, че трябва да правя с тези инжекции. Надали очакват сама да си ги слагам. 😖😖😖

# 9
  • София
  • Мнения: 7 491
Напротив, сама трябва да си ги слагаш, трябва да са те инструктирали като са ти ги давали. Също трябва да имаш инструкция на лист. Обади се на информация и помоли да те свържат с акушерките по най-бързия начин.
Успех!

# 10
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Вероятно наистина трябва да си ги биеш сама.Аз понеже ме е страх много от игли,когато ми бе стимулацията помолих една от акушерките да обучи мъжа ми и после той ми биеше инжекциите.Иначе трябваше постоянно да се разкарвам до клиниката...После и Фраксипарин го научиха как да ми бие...

# 11
  • Мнения: 126
Звъннах. Казаха ми да чакам да ми се обадят те. Нямали още информация. Ще полудея 😫



Напротив, сама трябва да си ги слагаш, трябва да са те инструктирали като са ти ги давали. Също трябва да имаш инструкция на лист. Обади се на информация и помоли да те свържат с акушерките по най-бързия начин.
Успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 491
Ще ти е най-полезно да се преместиш в темата за Надежда.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1150598
Там можете да обсъждате с други пациенти кое как се случва.
Успех!

# 13
  • Мнения: 126
Благодаря много! Местя се там. 😊😊


Ще ти е най-полезно да се преместиш в темата за Надежда.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1150598
Там можете да обсъждате с други пациенти кое как се случва.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт