Сокове и едномесечно бебе

  • 3 433
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Педи, не се срамувай, влез като регистриран Grinning
Хапем, вярно, но умерено и винаги обосновано с доводи Mr. Green

Интересни ще са ми доводите ти 'против' нормите, приети по целия свят, включително тук още м.г. август от Министерството на Здравеопазването за изключително кърмене (т.е. без сок, вода, пюрета-мюрета и прочие) до 6 навършени месеца.
Или стандартите на СЗО, УНИЦЕФ, ААП, КАП и прочие не са достатъчно добри за нас, че климата/физиологията/нещо по твой избор ни е различно от това на хората по целия бял свят?
Недей така...

п.с. питането ми е съвършено сериозно, винаги ми е било интересно защо педиатрите яростно защитават нещо като 'ранното' захранване?

п.п.с. ще ви замоля да не изяждате гостите с парцалите, че не са хубави тези работи. Не ме карайте да  newsm75 и да си доказвам ник-а.

# 46
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз вече просто нямам думи. Sick Едно си баба знае, едно си бае! #Cussing out Призовавам всички педиатри да прочетат по нещо новичко, а не да пробутват разни теории от преди 40 и повече години. В крайна сметка медицината търпи развитие. Вместо да се интересуват от новите неща и да научат нещо, те не искат да преглътнат гордостта си! Това, че имате дипломи нищичко не значи Naughty

# 47
  • София
  • Мнения: 2 162
Ние живеем във Босна и Херцеговина- може да се каже наши географски ширини и климат. Тамошните педиатри казват до 6-я месец само кърма- никаква вода, сок или чай. И трябва да знаете, че над 70% от жените там кърмят над 1 година.
Нашата педиатърка  ни каза , че в началото на 5-я месец (и заради това я имат за либерална), можем да почнем със соковете : ябълка, морков, круша и кайсия; Българският ни педиатър пък- д-р Масларски от болница Вита, каза да изчакаме, че е рано. Те едва ли се информират от Интернет.

И един офф. Ние плачем от нашите педиатри, че са изостанали, а моите познати от Босна, че техните нищо не разбират. JoyИмам една приятелка от там, която ми се оплакваше от нейната педиатърка как всеки път повтаряла "и до 6-я месец само кърма, нищо друго", а моята приятелка си правила каквото си знае- още вторият месец му дала сокче, а 6-я вече били на супички ooooh!"Знаеш ли колко много му се усладиха" ми отговори тя, когато й споделих, че това вече е прекалено.
Ей нямат угодия тия майки, бе! Grinning

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Абе и я като земем едни домати, като земем да ги метам... Море дека ке се крият, не моеме да знaем... Нема чиста кифалица да остане... Я сум кат един сущински доматофъргач... Морееееее...

# 49
  • Мнения: 1 427
За болшинството от нашите педиатри с пълна сила важи приказката-"Нищо ново не са научили,нищо старо не са забравили"
Моля, Педи да пише пак и да подкрепи мнението си за захранването с доводи и обяснения,в противен случай ще ни докаже,че никак не е права! Peace

# 50
  • Мнения: 1 165
нека и аз се включа с моите тегоби Winkние също нямаме два месеца и преди седмица на прегледа ни казаха да започваме да даваме плодови сокчета.аз мимоходом бях чела тук това-онова и въобще и не съм започнала.при нас случаят обаче е по-различен-ние сме недоносени(рожд. тегло-2050) и искам да ви попитам тези правила за късното захранване се отнасят и за нас,нали?нашето стомахче е още по-незряло и от това си правя изводите.
P.S.защо няма ле лече лига и в другите градове?

# 51
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
За недоносените обикновено се захранва според коригираната възраст, т.е. ако е родено месец по-рано, би следвало да се захрани на 7 навършени; макар че някои майки, чиито деца се развиват добре и наваксват бързо, захранват на 6 навършени Simple Smile

п.с. защото още се обучават бъдещите ллл лидери Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5 877
Че какво, една педиатърка ми препоръча на един месец да давам всичко - портокал-мортокал, киви, абе каквото се сетиш...
Следващата педиатърка поне ме възпря от портокала и кивито... ама аз бях Хидиот и каквото бях сварила, бях дала... откъде да знам?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
ама аз бях Хидиот и каквото бях сварила, бях дала... откъде да знам?

И аз така - всичко каквото кажеше педито за каката, стриктно го изпълнявах.  Sad

# 54
  • Мнения: 1 737
Бях наясно колко е необразовано младото поколение, но като чета какви глупости пишете съм направо в шах! Мързи ли ви да правите сокове на бебето или какво? Защо си въобразявате,че в майчината кърма има всичко! В Интеренет се публикуват непроверени неща и всеки му се струвяа логично едно или друго! Това,че бебето наддава , не означава, че всичко е наред!

Много странно - как е оцеляло човечеството до сега, няколко милиона години, като едва от няма и 100-тина насам съществува биберон, с който можем да издевателстваме над бебето със сок.
И защо тая сбъркана природа не ни е създала да ни тече плодов сок от циците, вместо кърма, след като е така непълноценна?!  smile3527

# 55
  • Мнения: 1 097
Бях наясно колко е необразовано младото поколение, но като чета какви глупости пишете съм направо в шах! Мързи ли ви да правите сокове на бебето или какво? Защо си въобразявате,че в майчината кърма има всичко! В Интеренет се публикуват непроверени неща и всеки му се струвяа логично едно или друго! Това,че бебето наддава , не означава, че всичко е наред!
rotfImao  #Splat boo smile3532

# 56
  • Мнения: 6 243
Ааааааа, Педи,не си разбрала, миличка. Нашите бебета не наддават. И именно по тая причина сме си намерили информация пак от Интернет (пак непроверена, разбира се) за наддаването на кърмачетата, от която излиза, че БГ педиатрите и по тоя пункт карат по стари таблици. Но всичко това се обяснява с нашия мързел, права си. Там е обяснението.

# 57
  • Мнения: 2 804
Здравейте,мами! Бебчо е на 27 дена,роди се 2200,сега вече 2930Днес бяхме на контролен преглед и лекарката каза да започна да му давам сокове и то доматен със захар.Не е ли много рано за сокове,при положение,че той се храни само със кърма.Моля,дайте съвет!
Смени педиатъра този о този не е с всичкия да ти каже да даваш на детето доматен сок със захар ! #2gunfire

# 58
  • Мнения: 790
Тъкмо си мислех, че съм прочела всичко за соковете и ето .... изненада - дометен сок. Винаги има нещо ново. Сега на ред е някой да препоръча гаспачо - много витамини има в него.

# 59
  • Мнения: 14 654
"смени педиатъра си..."
и да го смени пак същото ще бъде. педиатрите съветват така, по схемата , която знаят. малко вероятно ще е да попадне на "по-модерен". не помня педиатърката , (която смених отдавна, но и сегашната е доста смотана) дали ме е съветвала точно за доматен сок със захар, но ме съветвше да дам на детето сварена тиквичка, когато беше на 4 месеца, за сок също след първия месец, въобще стандартните препоръки. всеки си има мозък да прецени какво да прави, има и от къде да прочете и да избере кому да се довери.
 доматен сок със захар даже и да предложиш на бебето- едва ли ще го иска, а дори да го изпие- ще се разповръща

Общи условия

Активация на акаунт