Нахапали едно дете в яслата...

  • 3 304
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 932
При нас този период, т.е. на хапане наляво и надясно продължи точно една седмица на същата възраст и ме беше срам да срещна погледа на лелките, които ме гледаха с укор. Не мисля, че децата са оставяни без надзор, защото една госпожа отговаря само за 8 хлапета, но както знаем от личен опит, белите стават бързо. Та и в нашия случай нищо не помагаше, просто Дамян си хапеше на общо основание...но този период си мина и замина, така че може би и при вас да е така. Просто помолете лелките да ги наблюдават по-внимателно известно време и всичко ще е ок.
 Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 559
Добро утро  Grinning. Видяхме се с бащата на момченцето. Човекът се държа изключително културно, ние тоже Mr. Green. По неговите думи всичко е станало в процеса на играта. Сестрата е казала, че са се прегръщали и гушкали на земята и изведнъж то изплакало и когато сестрата отишла било нахапано. За съжаление тя днес не беше на смяна, но ще намеря време да се срещна и с нея. За него най-големият проблем е, че след случката детето цяла нощ се е будило и е плакало и човекът се е притеснил, че ще откаже да ходи на ясла. Извиних му се и му казах, че ще продължавам да говоря с тях, но повече от това не мога да направя, ако нямам подкрепата и на персонала в яслата да всее респект. Помолих сестрата и лелите да ги наблюдават малко по-стриктно, защото явно са по-буйни (принципно откакто са на ясла и аз забелязвам промяна в поведението им). Според мен има и друг проблем - имам чувството, че съзнателно или не явно моите са толерирани, защото са близнаци newsm78 (знаете, че всеки се радва и се умилява като види 2 еднакви деца, още повече че едната леля също е близначка и открито си заявява, че са й фаворитки). Обещаха ми, че ще ги наблюдават и ще им говорят и те - дано да е така... 
Довечера пак ще им говоря пък дано хване дикиш. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 426
Извинявам се че се бъркам в темата, но и аз да се оплача. Моята дъщеря пък беше с разбит нос. Нямам думи да ви кажа като я видях,но ники не се обади да ни каже.

# 18
  • Мнения: 765
 Хубаво е че сте се видели и сте изгладили нещата , аз за разлика от повечето момичета , смятам че е естествено бащата на момченцето да те потърси . Ако дъщеря ми се прибере нахапана няма да ми стане приятно , нито пък ще мисля , че "лелките" са виновни и това е . Лелките са си лелки , но ти си тази която може да  убеди момичетата  , че наистина е глупаво да хапеш другите деца и че има по-приятни начини за забавление , те са на почти 2 години и колкото и да са малки разбират кое може и кое не може да се прави .  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 182
Е, явно се е получило по-добре така, като сте се видели с таткото. Поне няма да ти е неудобно всеки път като срещнеш погледа му. Макар, че аз не разбирам какви са тези укорителни погледи от лелки и персонал. Те най-добре знаят, че доста деца го правят.
Моето дете е малко по-малко, не ходи на ясла, но всеки ден почва да пищи в градинката за някоя чужда играчка и това че не се сбива с друго дете е само защото аз веднагически се намесвам. Дори не съм сигурна, дали намесата ми е по-добрия вариант. Всеки път обяснявам, всеки път говоря строго, доста често я извеждам от площадката след такива случаи, но резултата е нулев.
Мисля, че са малко родителите, които се радват когато детето им хапе, бие се, рита, скубе.

# 20
  • Мнения: 1 425
Хубаво е че сте се видели и сте изгладили нещата , аз за разлика от повечето момичета , смятам че е естествено бащата на момченцето да те потърси . Ако дъщеря ми се прибере нахапана няма да ми стане приятно , нито пък ще мисля , че "лелките" са виновни и това е . Лелките са си лелки , но ти си тази която може да  убеди момичетата  , че наистина е глупаво да хапеш другите деца и че има по-приятни начини за забавление , те са на почти 2 години и колкото и да са малки разбират кое може и кое не може да се прави .  Peace
Извинявай мила, но изобщо не мога да се съглася с теб. NaughtyДа естествено е бащата да реагира ,Но Не на майката,а именно на персонала.Да лелките са си лелки и сестрите също са си сестри ,но те са там именно за да контролират децата и ако трябва да се иска обяснение от някогого то това е персонала.А и много силно се съмнявам ,че майката ще може да убеди дечицата,като се има пред вид възрастта им.Децата се влияят много повече от убежденията на госпожите от колкото на добричките им майки.В случая вината е изцяло в персонала,децата правят какво ли не когато са оставени без надзор..... Peace

# 21
  • Мнения: 1 866
Хубаво е че сте се видели и сте изгладили нещата , аз за разлика от повечето момичета , смятам че е естествено бащата на момченцето да те потърси . Ако дъщеря ми се прибере нахапана няма да ми стане приятно , нито пък ще мисля , че "лелките" са виновни и това е . Лелките са си лелки , но ти си тази която може да  убеди момичетата  , че наистина е глупаво да хапеш другите деца и че има по-приятни начини за забавление , те са на почти 2 години и колкото и да са малки разбират кое може и кое не може да се прави .  Peace
Извинявай мила, но изобщо не мога да се съглася с теб. NaughtyДа естествено е бащата да реагира ,Но Не на майката,а именно на персонала.Да лелките са си лелки и сестрите също са си сестри ,но те са там именно за да контролират децата и ако трябва да се иска обяснение от някогого то това е персонала.А и много силно се съмнявам ,че майката ще може да убеди дечицата,като се има пред вид възрастта им.Децата се влияят много повече от убежденията на госпожите от колкото на добричките им майки.В случая вината е изцяло в персонала,децата правят какво ли не когато са оставени без надзор..... Peace

Абсолютно. Това е ясла и децата оставени там са си бебета. На 2 години освен ако не го хванеш в крачка как ще му обясниш на едно дете, че е лошо това, което е направило? Дъщеря ми схваща само на момента. Иначе да й обясня, че лошо се е държала вчера е безмислено. Отговорността е изцяло на пресонала, това са деца и трябва да бъдат наблюдавани непрекъснато.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 559
Макар, че аз не разбирам какви са тези укорителни погледи от лелки и персонал. Те най-добре знаят, че доста деца го правят.
не зная дали цитираш точно мен, но държа да подчертая, че в нашия случай не е имало укорителни погледи нито от страна на персонала, нито от бащата.  това за протокола Peace

# 23
  • Мнения: 2 274
    Оххх! Тази тема ми припомни мили моменти от времето когато синчето ходеше на ясла! И той си имаше "приятелка",  която много го харесваше и постоянно го хапеше от любов  Mr. Green! В началото само като я видеше пищеше и не искаше да влиза в групата, а по принцип никога не е плакал като го оставям! После се научи и той да я хапе  Joy! Голям зор видяхме докато ги научим да не се хапят  Mr. Green. С месеци ходеха с градинки по ръцете  Laughing!
    Еххх, много са напористи днешните девойки, като си харесат някого! Bibi, да не би девойките да не са могли да се разберат, коя да му е приятелка и да са решили за най-честно всяка да си отхапе парченце за спомен от нещастното момче  Wink Joy?

# 24
  • Мнения: 819
Не мога да се съглася сповечето от вас, че вина имат единствено лелките в градината! Децата може да са малки, но на почти 2 години НЕ са и бебета и съвсем не е вярно,че нищо не разбират. Да, ако нищо не им се обяснява-няма да разберат.И това, че лелите носят отговорност за децата не означава,че могат да превъзпитат 20 деца! А отговорността на родителите къде е тогава? Не сме ли ние тези,които отговаряме за децата си? Защото възпитанието не започва, когато детето стане на 2-3 год и тръгне на ясла или градина,а много по отрано. Не казвам,че съм перфектна майка,но винаги всичко съм обяснявала на дъщеря ми, дори и на 1г. и не съм си позволявала да кажа "ми аз кво да направя?" Е как какво-ако ние нищо не можем да направим за възпитанието на децата си,то кой?!?Лелите ли?Защото много е лесно да се прехвърля отговорност и да се казва "нищо не мога да направя"! Познавам няколко такива майки и честно казано се радвам,че децата им няма да са в нашата група, защото те и преди нищо не са правили!Това че детето хапе,удря,блъска, псува и т.н. - ми той/тя си е такъв ! И после в градината ще обвиняват лелките, а майката пак нищо няма да може да направи! Просто не мога да се съглася, сигурно сега ще ме нападнете,но това си е мое мнение, на което твърдо държа! Peace

# 25
  • plovdiv
  • Мнения: 46
И моето дете се върна нахапано зверски по бузата и мисля като повечето, че вината е на лелките. Особено ме ядоса една от тях-която ми каза че другото дете е особено агресивно и не могат да го "озаптят" , а моето пък не можело да се "оправя" само-като не може дай да го пребият по -агресивните?!

# 26
  • Мнения: 3 153
Абе яслата не е хубаво място за малчовците, стигнах до този извод последните месеци-разбират или не разбират, малки са си, за да ги оставиш да се оправят сами в живота, щото в яслите точно това се случва-оправят се сами, борят се с агресията (своята и на другарчетата) и с хиляди други неща, за които според мен на 1-2 години са безкрайно малки! Освен това Иво за 1-2 месеца стана толкова лигав, жесток и агресивен, че все едно не беше моето дете! Толкова бях привърженик за яслите, но...............вече съм само фен на градината!
На тоя татко трябва да му е ясно, че яслата носи рисковете на "нахапване", "набиване" и други форми на другаруване, та не знам за какво въобще е искал среща с вас. Добре, че е бил културен поне Peace

# 27
  • Мнения: 426
Цитат
И това, че лелите носят отговорност за децата не означава,че могат да превъзпитат 20 деца!

 Само да попитам а някъде пише ли колко трябва да са децата в една група?
 smile3523 smile3529

# 28
  • Мнения: 819
И аз съм на това мнение,за това направих всичко възможно да си гледам детето до 3г. и половина и чак тогава я дадох на градина.Не съм си и помисляла за ясла.Децата наистина свикват някак си да се оправят сами, но с цената на какво- да станат агресивни, да се възползват само от позицията на силата...ами другите,които са по-плахи? На които вкъщи им се обяснява,че не е хубаво да удрят, хапят, да взмат играчките на другите...те винаги ще са потърпевши! За това съм на мнение, че в градината нещата не стоят като в яслата, едно по-голямо дете може да се оправя само не само като бие другите, може да разбере,че има и други начини за това...май се улях,за това спирам.

# 29
  • Мнения: 426
Аз откакто стана така с моето дете(паднало по стълбите), лелката се извинява с това че била сама с 25деца се питам не е ли регламентирано колко е максимума за деца в група? Вярно че за това хапане сестрата (лелката) има вина но ако са над 20 деца , кой по напред да гледа жената.

Общи условия

Активация на акаунт