Не сте приети в детска градина :( Какво ще правите наесен?

  • 1 477
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 181
Това за спонсорството не ме плаши. Даже научих каква е тарифата - 300 лв. Тези пари наистина ще ги дам в частната за един месец. Въпросът е, че съм пропуснала момента. Групата вече е пълна и няма как да се разтегне повече  Sad

# 16
  • Мнения: 1 800
Нали знаеш принципа - което не става с пари, става с повече пари. Именно за това ти казвам - предложи нещо на което няма да откажат - тройно повече пари или подмяна на леглата на групата или на столчетата. Купуване на климатик, телевизор, DVD + дискове, нови играчки и т.н.
имаш фантазия, импровизирай или пък те самите ще ти кажат, ако са по-наглички, че примерно искат да сменят балатума, тапетите или да закупят еди какво си....
Успех, не се отказвай.  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 94
И ние сме от неприетите на ясла. Подадохме молба през март.
 Записахме Мария в частна от есента.
 
 Чувала съм добри отзиви от майките в квартала за нашата детска градина - 75то ОДЗ, в което не сме приети. Но пък такива неща чувам от отворените прозорци на градината, когато всеки ден ходим да вземем кухнята, че всъщност не знам дали не е по-добре, че детенце няма да я посещава  Thinking

# 18
  • Мнения: 176
 smile3511 smile3511 току що съм навъртяля 5 телефона и ми казаха че свободни места за ясли няма никъде решавала го била общината и те нищо не можели да напрявят  smile3514баси бясна съм хубаво се организирахме за пари детски и тн. а какво правим за децата които трябват да ходят на ясла а родителите нямат пари за гледачка или часна детска градина никакви подписки повече не подкрепям  Naughty

# 19
  • Мнения: 2 534
Забелязала съм , че приемът става по-лесно в месеците след септември
Ако отидете октомври и се примолите , че след седмица започвате работа , много е вероятно да ви вземат детето  Mr. Green
Даниелка , ще се отварят нови детски градини и ще се прекратяват договорите на частните такива , които са наели помещениея в общинската градина или ясла
Сега не мога да кажа точно къде , трябва да си извадя черновите от консултативния съвет , за да ви кажа . Но въпреки това местата отново няма да са достатъчно , според мен . Никой обаче не иска да ми даде бройката на децата в София на тази възраст , имам само бройките на децата , които в момента са в детските градини и ясли .

В тази връзка , някой да има познат в ЕСГРАОН , за да ми подаде приблизителна информация за децата в София или в някой друг град дори , пак ще почерпя

# 20
  • Мнения: 176
преди два дена бях в общината и от там ми казаха със сигурност че за район люлин недостигат местата само  #Cussing out за 800 деца просто нямам думи

# 21
  • Мнения: 181
Женя, мерси   bouquet Ще ми бъде от огромна полза обаче ако имаш информация за община Подуяне. Аз вчера си поговорих по телефона с една госпожа от отдел просвета и тя като и омръзнах се направи, че връзката случайно е прекъснала  #Cussing out и не ми вдигна повече телефона. Никаква полезна информация не научих, освен че никъде няма места.
slstoianova, ти в кой отдел на общината пита? Доколкото знам яслите са към Министерството на здравеопазването, а градините към общината.

Имате ли представа дали миналата година пак е било такава лудница? Аз си спомням, че като кандидатствахме за ясла през 2004 нямах никакви проблеми - дъщеря ми беше приета на 2 места. Ако бях избрала тогава ОДЗ-то нямаше да имам такъв проблем сега  Banghead, но пък съм страшно доволна от яслата  Thinking

# 22
  • Мнения: 176
питах точно отдел здравеопазване и от там ми отговориха така щели да открият още две групи но това било крйно недостатъчно и нестигат места за 800 деца защото аз бях толкова бясна че поисках среща с кмета за подуяне там съм израснала и имам много познати и знам че няма такъв проблем на моя приятелка детенцето го приеха без проблем  bouquet

# 23
  • Мнения: 181
не схващам връзката между Люлин и Подуяне в твойто дъъълго изречение  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
Момичета днес се разревах вече след запитване в -найстата детска ясла. Направо ми идва да заведа Божидар при Бойко Борисов и да му го оставя да го гледа на Московска когато тръгна на работа. Няма друга такава помиярска държава - НЯМА !

# 25
  • Мнения: 176
не схващам връзката между Люлин и Подуяне в твойто дъъълго изречение  Grinning



 Thinking Simple Smile ми давам малко инфо за подуене и обясбявам какво са ми казали в отдел здравеопазване в люлин  newsm78 оф съжалявам че е станало толкова объркано  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 534
М***а му , 800 деца само за Люлин ли ?!
Е т`ва е кошмара на София .
Сега август съм отново на една среща , ама по-дяволите , ще засягаме само приема в езиковети гимнации , а мен най ме боли за яслите , ама докато им дойде редът . Ама този пънт ще ги сгащя в коридорите , а не в залата

Да добавя , в Подуяне няма да се открива нова ясла или нови групи , ще наблегнат отсновно на центъра , така че мами - пробвайте се в ДГ из центъра или тези , които са близо до работата ви

# 27
  • Мнения: 181
Да добавя , в Подуяне няма да се открива нова ясла или нови групи , ще наблегнат отсновно на центъра , така че мами - пробвайте се в ДГ из центъра или тези , които са близо до работата ви

 Cry Cry Cry
някой да е звънял до общините в центъра и да има актуално инфо?

Общи условия

Активация на акаунт