Голямо бебе и раждане?!?!

  • 4 696
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 601
Дъщеря ми родих 3570, нормално без упойки, с три вътршни шева. След 4 1/2 години малкия се появи точно 4400, нормално раждане, пак без упойка и без нито един шев! Ноо, както някой по горе беше писал много е важна акушерката. Тази, която се падна на мен втория път беше факир!

# 46
  • Мнения: 4 358
Синът ми се роди 3950 грама. Раждането мина бързо, лесно, без никакви усложнения и само с два шева "за красота" (цитирам лекаря си).
Предполагахме, че бебето ще е голямо. Това не ме притесняваше изобщо  Peace

# 47
  • Мнения: 4 621
Въпрос на лекарска преценка и на твоето желание. Леко раждане!!!
newsm10

# 48
  • София
  • Мнения: 7 242
Докато лежах в болница трябваше да правят секцио на една огромна дама, която носеше бебе 4,500 кг......, но като го извадиха, кантара показа 2,500 кг. Та помисли за отклоненията на апаратурата и не се шашкай.
Да не съм била аз hahaha Ама няма как да бъде. Родих 2000 г. Казаха ми, че бебето ще е поне 4,500 кг. Беше 2,980.... Нямах проблеми със секциото, възстанових се много бързо .... Но признавам, че от известно време ми липсва споменът за първия вик на детето ми, липсва ми това, че не сме се "борили" заедно то да поеме първата си глътка въздух. Сега може би бих настоявала за нормално раждане.

# 49
  • Мнения: 176
Моето бебе /3.500кг/ не влиза в категорията на големите, в сравнение с останалите бебчета на мамите в стаята, в която бях  Laughing - те всички бяха м/у 4.100 и 4.800  ooooh! Та въпросните мами бяха родили нормално, само с по няколко външни шева. Това ме кара да мисля, че не е задължително по-големите човечета да причиняват по-големи "вреди". Моя приятелка - едно нежно миньонче - също роди нормално щерка 4.750....направо да се чуди човек как е възможно това  newsm78
Желая много ведро настроение и късмет  Peace

# 50
  • Мнения: 4 362
Ооо и на мен ми бяха казали голямо бебе,
около 4 кг,ама тц родих малката 2.600 кг  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 346
Винаги има отклонение +-400 гр.(като в повечето случаи е -400),та не се шашкай.
И аз уж чаках голямо бебе,а се роди 3.200кг.И мъжът ме и брат му са се родили на 4 кг.
Така че споко.
Абсолютно съм съгласна. При мен беше точно така. Говореха за бебе 3600-3700 гр. в 38 г.с., а бебчо се роди 3400 гр.

# 52
  • 7800
  • Мнения: 243
Моите мерки бяха на границата. Качих само 8 килца и ми казаха че ще е малко бебче. Бях настроена положително. Малката закъсня и на 10-я ден след термина ме включиха на системи. Беше ужасно преживяване, тъй като при 2-3 опита да излезе се връщаше обратно и акушерите решиха че има увита пъпна връв. Накрая се оказа, че коконата е с голяма глава (36 см)(3.300кг.). Мисля че всичко зависи от размерите на таза и главата на бебето. Ако мерките ти са достатъчни, няма от какво да се притесняваш. Успех.

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Синът ми беше 4 кг- родих много трудно, наложи се епизиотомия...
Дъщеря ми тежеше 3800, също едро бебе, но родих без особени трудности. За нея пък докторът много се притесняваше, че е малка  Grinning В 39 г.с. ми беше казал, че едва 3 кг е достигнала  Crazy

# 54
  • Мнения: 3 929
Аз родих бебе 3,950 кг и дълго 54 см. Раждането беше бързо, с няколко напъна. Но най-доброто нещо е да слушаш внимателно и да изпълняваш каквото ти кажат доктора и акушерката.

Общи условия

Активация на акаунт