Мами, защо се дразните толкова от кучетата ?

  • 12 114
  • 284
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 737
Обичам кучетата-гледала съм досега през живота си 3 кучета-все немски овчарки-и аз обичам големите породи,но никога не бих затворила такова куче в апартамент- това е направо нечовешко..../гледала съм ги на вилата/
Не мразя кучетата в квартала,напротив харесвам ги ,но и аз се придържам към другите- не харесвам немърливи и безотговорни стопани,които гледат ден-два животното и после...на улицата.Или такива,които разхождат доста голямо и страшно на вид куче без каишка или наморник-мен лично не ме е страх от кучета,знам как да не ги дразня и как да се спася от нападение,но има хора,които се страхуват и от мъничка булонка или пинчер...Не мисля че е смешно и дори итези безобидни на вид кученца могат да застрашат някого ,та било и дете,или възрастен човек...
Това ме дразни мен- не самите кучета-в повечето случаи те просто са жертва на безотговорни стопани
п.с.- аз самата имам коте у дома /в апартамент/ и го взех точно по тази причина- защото не можех да осигоря на куче пълноценен и безпроблемен живот,с разходки,комшии и пр.проблеми

# 91
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


....Имах предвид...но както писах , забравих нишката.......че освен че трябва да го пазя от това да не падне върху стъкло, да не лапне фас, да не падне от счупена катерушка, да не го сгази някой на тротоара, на не го хапне куче през оградата, и куп други неща......трябва да се съобразявам и с това, че никой не си разхожда кучето с каишка..........и аз не мога да оставя детето да играе......дори на що - годе безопасно от другите неща място...........като кварталната градинка...а непрекъснато търча до него............

И наистина съм започнала да мразя кучета ........само като видя някое и ми причернява

# 92
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Аз съм преследвана и хапана от куче като дете. Не беше бездомно. Майка ми също беше зверски ухапана от куче със стопанин. При това стопаните бяха нейни познати и кучето уж я познаваше. Направила без да се усети движение, което му се сторило нападателно. Като видя куче да се приближава и на мен ми призлява. Особенно пък ако съм с детето си. Ако не е на каишка и стопанинът не си го държи изкъсо като минават покрай мен, със сигурност ще си отнесе една доста пеперлива забележка.  #2gunfire
И друго, което не разбирам. Някой вманиачени собственици на домашни любимци, с по 3-4 кучета, котки и пр. Ако имат толкова много любов за раздаване, че и екстра пари и време за грижи по тях, що не вземат да се погрижат за някое изоставено дете. То също се нуждае от любов и грижи.    Thinking

# 93
  • Мнения: 14 654
Някой вманиачени собственици на домашни любимци, с по 3-4 кучета, котки и пр. Ако имат толкова много любов за раздаване, че и екстра пари и време за грижи по тях, що не вземат да се погрижат за някое изоставено дете. То също се нуждае от любов и грижи.    Thinking

онзи ден една жена се караше с един дядка с куче. дядката се тресеше и крещеше: "който не обича кучетата, не обича и децата!"

а жената: " а който обича кучетата, обича само тях!"

# 94
  • на плажа
  • Мнения: 1 866

  Ако имат толкова много любов за раздаване, че и екстра пари и време за грижи по тях, що не вземат да се погрижат за някое изоставено дете. То също се нуждае от любов и грижи.    Thinking


Не мога да повярвам, че това е мнение на млад и образован човек! Така мисли 86 год. ми баба, която също така смята, че нама нужда от животни, които не можеш да издоиш или острижеш, а пък да не говорим, че не стават и за ядене!

# 95
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

И друго, което не разбирам. Някой вманиачени собственици на домашни любимци, с по 3-4 кучета, котки и пр. Ако имат толкова много любов за раздаване, че и екстра пари и време за грижи по тях, що не вземат да се погрижат за някое изоставено дете. То също се нуждае от любов и грижи.    Thinking

Е тук не мога да не попитам- с какво се различават тези майки, изоставили децата си от кучките по улицата? Кучето поне не разсъждава. То инстинктивно като се разгони търси контакт за продължение на вида. А тези майки???? Изобщо разсъждават ли или са като кучетата във всяко едно отношение. По улицата било пълно с кучета, изоставени от стопаните си- а в домовете не е ли пълно с деца изоставени, не от кого да е , а от ХОМО САПИЕНС !
Както съжалявам тези деца, така съжалявам и кучетата. Всички те нямат вина за нищо от това, което им се случва !

# 96
  • Мнения: 14 654
...А тези майки???? Изобщо разсъждават ли или са като кучетата във всяко едно отношение.

тези майки тук никой няма да ги похвали, само че те като са си изоставили децата си, понеже ние не сме като тях- дай по-дбре да гледаме кучета, че отговорността е по-малка, пък сами не ни се живее

# 97
  • Мнения: 13 820
Защото преди години ме ухапа едно, оставено от собственика да се разхожда само. Нападна ме най-неочаквано, в гръб!!! После разбрах, че не съм единствената пострадала от това куче.
Защото в Южния парк си живее една глутница и човек не знае, кога ще му се нахвърлят!
Защото не е вярно, че ги кастрират! Една от женските в парка пак ще ражда. Значе от 10-на ще станат 20. Ти би ли минала покрай 20 гладни кучета през зимата...
Защото преди години догът на съседите като се хвърли да си посрещне стопанина, събори 3годишния ми син и детето заекваше дълго време и сънуваше кошмари!
Защото собствениците на кучета не се достатъчно отговорни, не пазят децата и другите хора от своите любимци.
Защото не почистват след кучето!
Защото защитниците на бездомните кучета са направо безотговорни!!!
От всичко това да не си помислиш, че мразя кучетата? Напротив, харесвам ги, самата аз съм имала куче като малка (но в къща с двор). Ето и още една причина:
Защото съм твърдо убедена, че любовта и грижите на един човек не могат да компенсират на животното мъчението да живее в 2 стаи или на балкон!
  Просто, всяко нещо е добро, когато е в разумни граници!

# 98
  • Мнения: 53
...А тези майки???? Изобщо разсъждават ли или са като кучетата във всяко едно отношение.

тези майки тук никой няма да ги похвали, само че те като са си изоставили децата си, понеже ние не сме като тях- дай по-дбре да гледаме кучета, че отговорността е по-малка, пък сами не ни се живее

radeto, така е - на никой не му се живее сам. Това за кучетата го кажи на приятелката ми, която не може да има свои деца, а мъжът й е против това да си осиновят. И да, тя има куче и го обича и знам, че е наясно, че кучето не може да замени детето. Идеята й е, че има някой, за който да се грижи, докато се появи така желаното дете (дай Боже - което разбира се не значи, че кучето ще изхвърчи навън)!


И не искам да ти казвам как се чувствам, когато сме с нея и разни бабки й подвикват по градинките: "Глей я тая, вместо да си роди едно дете, тръгнала да ми гледа куче." Добре, че приятелката ми е силна жена и е запазила чувството си за хумор, само мога да предполагам обаче какво й е да чува постоянно такива глупости  Confused

# 99
  • Мнения: 14 654
изказването ми звучи по-крайно отколкото бих искала. знам, че има хора, които не могат да имат деца, а имат нужда да се грижат за някого. знам , че има и самотни бабки, които естествено няма да осиновяват деца и си гледат животинки.
просто исках да отговоря на джема толкова абсурдно, колкото е и нейното сравнение

# 100
  • София
  • Мнения: 708
дъщеря ми я е страх от кучета и винаги, когато минавам покрай стопанин с куче, му казвам, "моля, вържете си кучето" и отговорът винаги е"няма страшно, това е добро куче?"
въпросът ми е "редно ли е това?"

та затова мразя стопаните, а не кучетата

# 101
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз имах куче тринадесет години! НЕ се дразня и НЕ мразя кучета категорично! НО откакто съм майка преразгледах приоритетите си и когато отново си взема куче в близко време ще му чистя задължително/за връзването и преди си го извеждах САМО вързано-тичаше си на воля на вилата/, защото е отвратително да забранявам на детето си да разучава света заради кучешки лайна Twisted Evil! Няма какво да се лъжем- има адски безотговорни кучешки стопани и с, и без деца!

# 102
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 А защо има страх детето от кучета? p.s. Не се заяждам, просто питам?

# 103
  • Мнения: 14 654
моето примерно го е страх, откакто една булонка скокна и го ухапа по пръстчето. не беше сериозно, но детето беше на годинка и малко и страшно се уплаши. ще ми се да не го е страх, обаче усещам как потръпва като минаваме покрай куче. ако не го държа за ръка съм сигурна, че ще се разпищи и ще побегне

# 104
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
...А тези майки???? Изобщо разсъждават ли или са като кучетата във всяко едно отношение.

тези майки тук никой няма да ги похвали, само че те като са си изоставили децата си, понеже ние не сме като тях- дай по-дбре да гледаме кучета, че отговорността е по-малка, пък сами не ни се живее

Раде, ти лично колко деца би осиновила ? И не казвай , че нямаш възможност иначе с радост би си взела ( имам предвид деца с недъзи, от ромски произход, щото те хубавите всеки би ги взел, ама не стигат за всички, доколкото знам бездетните семейства чакат с години)


Сравнението ми изобщо не е абсурдно !!! Ако вас ви нападат кучета, какво ще кажеш за такива изоставени деца, дето искаха да ни окрадат  ( ми нападат ни, дебнат ни из улиците както кучетата, не виждам разлика). И аз не мразя ромите- кого да мразя според теб за това, което ми се случва . Значи всеки друг е виновен, но не и аз.  Аз съм невинната жертва. Rolling Eyes
Хора, за всеки има място под слънцето и никой не е превилегирован  ! ! !

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 18:49 от djemma

Общи условия

Активация на акаунт