Спряхме да пишкаме на гарне.

  • 1 753
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 941
Искам да благодаря на всички за съветите които ми дадохте ето го и резултата Laughing



Колко доволен изглежда само...
Нацелувай го от мен    love001
Надявам се да споделиш и когато започне сам да те води да пишка и да си казва...
Мила Winter, притесненията за децата ни тепърва започват - "Малки деца- малки ядове, големи деца- големи ядове"
А какво чака майчиното сърце от тук насетне....

# 31
  • Мнения: 239
eeeeeeeeeeeee, браво  на ЕМО Hug трябва и ние да пробваме, че нашия ГОГИ дума не дава да се издума за КУКУТО

# 32
  • Мнения: 2 214
Ама и ти ли казваш КУКО Joy
Не ли прочете по горе че това е селски израз hahaha
Ама ние сме селяни така че какво да се обиждаме  bouquet

# 33
  • Мнения: 597
Не се шашкай,това е период някакъв.Не насилвай детето,ще се научи.От опит ти казвам,няма човек останал с памперс цял живот.Ето моя Влади стана на 3 години и се научи отраз.Всяко нещо с времето си!

# 34
  • 7800
  • Мнения: 243
Мами, а как се качват децата на тази седалка, вие ли ги слагате или някаква степенка се използва ? И още - от къде се купува такова чудо, има ли нещо, за което трябва да се гледа или са стандартни размери?
Ти от Льонеберя ли идваш? Тези седалки ги има в повечето магазини за домашни потреби. smile3550

# 35
  • Мнения: 1 263
Ама и ти ли казваш КУКО Joy
Не ли прочете по горе че това е селски израз hahaha
Ама ние сме селяни така че какво да се обиждаме  bouquet
Не за "куко" (или "куку") беше забележката, че е селски израз , а за "пикам". Наистина "пикам" съм чувала да казват само хора от село.  А куко/у явно се употребява в нашия район. В Пловдив също го използват.

# 36
  • Мнения: 934
Според психолозите, прекалено ранното поставяне на гърне (в случая 7 месеца) може да е "успешно" за известно време, детето просто привиква да пишка по рефлексен механизъм. В такъв случай това не съзнателно придобита функция и когато детето стане достатъчно зряло за да може само да разбере смисъла и механизма на пишкането, ако е било приучвано от рано, то се връща назад, отказва да ходи на гърне, иска отново само да си "присвои " тази функция на организма си и  да започне да го прави , НО вече съзнателно и по собствено желание. Казват,че детето е зряло не по-рано от 18 месеца.
Това го пишат "специалистите".

Има такова нещо, но то си е просто период на утвърждаване и самостоятелност. И не засяга само гърнето - детето може да не иска да го хранят, примерно, да го обличат, да му сменят памперса, ако ползва такъв - опитва се да "присвои" и много други функции. Такъв период настъпва и със и без ранно слагане на гърне, а НЕ се предизвиква от него. Просто с късното слагане този период се пропуска.

И моята дъщеря, вече почти на 1 година и 5 месеца, не ще гърне. То не че аз съм я приучавала кой знае колко, но гледах, ако я хвана навреме, да я сложа да се изака там. И по някое сутрешно изпишкване, ако стане.  Да, ама свърши тя - сега ми бяга и се смее! Ще я чакам да и дойде друг акъл, какво да я правя.

# 37
  • Мнения: 2 214
Цитат
Мами, а как се качват децата на тази седалка, вие ли ги слагате или някаква степенка се използва ? И още - от къде се купува такова чудо, има ли нещо, за което трябва да се гледа или са стандартни размери?

Различни са, и размери и форми, незнаех това когато купих на Еми първота седалка а е важно.
1 Има и по големи и по малки.
2 Има за момче и за момиченца.
За момче отпред има малко изрязано за да му се себира пишето, аз това не го знаех и купих обикновена на нук и стана так че неможахме да я ползваме защото все пишкахме на седалката.

Общи условия

Активация на акаунт