Как протече секциото при вас?

  • 1 306
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте! Родих преди година и четири месеца и от тогава ме мъчат въпроси ( и кошмари хаха)! Бях насрочена за планово секцио заради много тесен таз (забременях на 38 кг, родих на 52кг). Това ми беше първо раждане и незнам какво точно са контракции, родилни болки и тн. Казаха ми че ще заспя и ще се събудя с бебе..да ама не. Сутринта ми мериха тоновете и акушерката ми казва " имаш контракции нищо ли не усещаш"- нищо не усещах, не ме болеше.. Идва вече новата смяна.. слагат ми катетър, бият ми разни инжекции и ме оставят  в предродилна да чакам, докато дойде доктора. Та... като се започнаха едни силни болки ниско в корема и отдолу.. усещах как през няколко минутки все едно ми се пикае, но нали съм с катетър и незнам какво става.. и през минутки напъни и адските болки, а аз много издържам на болка. По някое време и тези напъни направо ми избутват надолу катетъра.. Казвам на акушерките, те ми се изсмяха че от катетъра не боли и се скриха някъде, не ми даваха да ставам, нито телефона ми.
нищо.. а аз съм вир-вода и ми причернява от болки..В момента в който вече не се издържаше, цялата се тресях от болка, дойде доктора.. " момиче ти раждаш издръж да те приспиме..." като даже не си спомням колко съм го чакала така.. половин час , 40 мин.. доста беше..Може ли някой да ми каже какво може да се е случило, това нормално ли е ?

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Добре де, ти какво смяташ, че е било?!
Разстройство едва ли е било.... 😒

Раждала си нормално, това се е случило.
При първото и аз не усещах контракциите и болките. И на мен не ми вярваха.
При второто ги предупредих, ама за нещастие усещах болките и контракциите 🤨

# 2
  • Мнения: 38
Ами не знам вкараха ме 8 дни преди термина.. Болките започнаха от момента на слагане на катетъра.Която и да съм питала, раждала секцио казва че просто е заспала и гадния период е бил после.. а не преди секциото.. затова се чудех, само аз ли съм карък да започне нормално раждане при планирано секцио или е имало някакъв проблем.

# 3
  • Мнения: 46 526
Според мен просто е започнало нормално раждане.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ние няма как да ти кажем дали е имало проблем.

Според мен е започнало нормално раждане и като са схванали този факт, са ти сложили упойка и са извадили бебето секцио, защото е било планирано.

Да ти кажа моят ханш е доста тесен, дори и след двете раждания, но си раждах нормално и все големи бебета и доста бързо.
Само в Бг тесния ханш се ползва като аргумент за секцио 😒

Важното е, че ти и бебето сте добре, другото е минало.

# 5
  • Мнения: 205
Какво било, какво не... минало-заминало... нали имаш дете до себе си, това е истински важното! Опитвам се да разбера, какво точно те кара да се връщаш толкова назад, при все че, крайният резултат е положителен 🙄. Както са казали и преди мен - просто е започнал естествен процес на раждане, който не се съобразява кога е насрочено секцио 🤗.
Бъдете здрави и щастливи!

# 6
  • Мнения: 38
Благодаря ви! Така е. Важното е, че сме живи и здрави. Връщам се назад, защото мъжа ми само ме навива за второ след време, но аз съм категорично против.. Доста се стреснах и незнам дали ще мога да го повторя.

# 7
  • Мнения: 2 560
При планирано секцио не трябва да имаш болки преди операцията. Аз раждах с планово секцио, нищо не ме е боляло предварително. Само спиналната упойка е малко неприятна, но не боли. При секциото боли след това. Не знам дали това отговаря на въпросите ти, но , не, при теб не са протекли нещата стандартно. Не знам какво са ти давали, какви инжекции са ти слагали и защо си чакала. Мен ме приеха, документи, абокат и в операционната. Катетър ми сложиха, след като ми сложиха упойката. Но, аз не съм раждала в бг. Може от там да идва разликата. Радвай се на детенцето си, важното е, че е минало и сте добре🖒😊

# 8
  • Мнения: 46 526
При планирано секцио не трябва да имаш болки преди операцията...
Но няма как да предвидят кога ще започне раждането. Просто нещата са съвпаднали.

# 9
  • Мнения: 2 560
Явно са съвпаднали, или са я наблъскали с нещо, за да й предизвикат раждане.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Какъв е смисълът да го предизвикват и после да правят планирано секцио? 🙄

Силвър, моето първо раждане беше доста стресово, точно защото акушерката не схвана, че вече раждам и накрая вече беше екстремно, добре че бях игнорирала всички и много малко от нещата ги възприемах. След години мъжът ми ми е казвал това-онова, той дълго време беше в шок. Та след време си сглобих пъзела и разбрах, че нещата са били сериозни 😒

Второто не беше така. Въпреки, че ми го предизвикаха и стоях доста в болницата, родих с мои контракции за няколко часа, съвсем спокойно и без разкъсвания.

# 11
  • Мнения: 3 737
Родих със спешно секцио преди 25 дни.Всичко мина абсолютно безпроблемно.Вечерта ми падна тапата и сутринта бях на преглед.Оказа се,че имам разкритие,но без никакви болки.По принцип точно в него ден щяхме да иЗбираме дата за секцио,но детето само си я избра.Родих 18 дни преди термин с пълна упойка.В 9:00 бях на преглед,в 10:10 влязох в операционна,а в 11:30 вече бях в пълно съзнание и звънях на майка ми 😀Не съм повръщала,не съм имала главоболие от упойката.Веднага пуснаха мъжа ми да дойде при мен и ни донесоха бебчето.Катетър са ми сложили ,след като са ме приспали и са го махнали преди да ме събудят,та изобщо не съм разбрала и не съм усетила нищо.Обезболяващи само в реанимация първия ден ми сложиха,а следващите дни отказвах.Раздвижих се бързо,съвсем леко опъване имах,а 5 дни след това се чувствах все едно никога не са ме оперирали.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 15:40 от Desi1989

# 12
  • Мнения: 2 560
Какъв е смисълът да го предизвикват и после да правят планирано секцио? 🙄

Права си, няма логика. Разсъждавам просто, защото нейното раждане доста се различава от плановото секцио, което беше при мен😊

# 13
  • Мнения: 900
Момичета, каквото и да е станало, за да ви успокоя до някъде, че има и по- страшни случаи ще ви кажа една история, която четох днес в инстаграм.
Една дама с близначета след много часове мъки, контракции и изтощение ражда едното близначе нормално, но за второто се налага секцио.Така хем шевове отдоло, хем коремна операция.
Тази история ме разтърси и ме накара да оценя и заобичам моята история с раждането колкото и травмираща да беше.

# 14
  • Мнения: 677
При мен беше супер, аз винаги съм искала секцио, но и без това така трябваше и нямах нищо против. Ако е планирано няма нищо страшно, нито преди, нито после. Аз бях със спинална непълна упойка и съм много доволна, понеже знам какво е да се свестяваш от пълна, много по-гадно е. А така само раздвижването естествено е трудно, но само в началото, на втория- третия ден обикалях по стъпалата. И това да те понаболи тук-там като ставаш и сядаш сто на сто не може да се сравни с контракции и болки при ест.раждане, така че за мен секциото си е супер. И като си в съзнание си чуваш първия плач, виждаш и си целуваш бебчето, изживяваш си емоцията и нищо не губиш. И е бързо, час някъде всичко. Катетърът беше след упойката и не се усещаше как се слага, нямаше нищо страшно. Аз раждах в Света Марина, Плевен. Във Вашия случай нещо извънредно се е случило, може би контракции... Но ако решите второ, секциото не е страшно, но по-навреме и с непълна упойка е по-добре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт