Ще посъветвате ли детето си да учи висше образование

  • 3 885
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 925
Къдърността на човек не зависи от това колко дипломи има.
Съвети не знам дали ще давам, на този етап мисля, че ще я оставя сама да прецени, но като порасне може да си сменя мнението  Laughing
Още нямам дете, но и аз съм на това мнение.  Peace Имам много познати без дипломи, които обаче страшно кадърни в дадена област, т.е. вместо да ходят в някой университет, те са наблегнали дадено нещо и са станали тесни специалисти и в момента се чувстват добре, получават парите, които заслужават и са високо ценени в професиите си. Докато имам и познати с весше, на които се чудя за какво точно им е това висше, като са толкова некадърни и мързеливи  ooooh! Всичко опира до самия човек, до личните му нагласи.   Peace

# 91
  • Мнения: 4 473
Ще бъда безкрайно щастлива, ако тя сама осъзнае, че висшето образование е повече от задължително и не се налага аз и баща й да я насърчаваме да учи по един или друг начин!
А иначе съм съгласна с мненията на някои от момичетата, че дипломата съвсем не говори за интелект и образованост - тях човек може да има и без 5 годишно обучение.

# 92
  • Мнения: 27 524
Не само ще го съветвам, но ще настоявам и ще го възпитавам в тази насока. Да не ства насила, а сам да се убеди, че е важно и необходимо  Peace

# 93
  • Мнения: 3 405
Вече сме го посъветвали.
Зрънцето е посято, а ние сме пример за подражание и дори за надминаване Wink

Общи условия

Активация на акаунт