За и против по време на бременност

  • 5 169
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
И на мен ми е много трудно да спра. Пуша айкос. Все още се боря. Дано успея по-скоро и спра окончателно !
Аз цигарите от раз ги замених с електронна...В момента пуша 6 мг.Не знам дали ще мога окончателно да я оставя.Надявам се поне да стигна до безникотинова течност

# 16
  • Мнения: 2 721
И на мен ми е много трудно да спра. Пуша айкос. Все още се боря. Дано успея по-скоро и спра окончателно !
Борба ли бе да я опишеш..

# 17
  • Мнения: 15 356
Айкоса не е по-безвреден.
Добре,интересно ми е мъжете,родителите ви какаво казват.Честно, моя мъж ако пуша направо не знам,големи кавги ще има.

# 18
  • Мнения: 1 189
И на мен ми е много трудно да спра. Пуша айкос. Все още се боря. Дано успея по-скоро и спра окончателно !
Борба ли бе да я опишеш..


Епична

# 19
  • Мнения: 3 799
Аз само да задам един въпрос:мислите ли, че бебетата имат нужда от цигари или алкохол? 😔 И аз бях "заклет пушач", пуша, защото ми доставя удоволствие, но от положителния тест спрях. И дори бебето не е било дълго чакано или супер планирано. Не си представям какви егоисти сте, че да не може да се лишите от 5 цигари на ден. И не ми скачайте, оправдавайки гузната си съвест, няма да си променя мнението, нито ще влизам в допълнителни обяснителни режими.

# 20
  • Мнения: 8 966
Кое ти в по-важно, бебето или цигарите?
Ама честно си отговори. На себе си, не тук.
Представи си, когато пушиш, че бебето ти пуши.  Отвратително. И то само, защото то нямаш воля. Цигарите не са по-силни от никой човек. Не може ти да зависиш от тях.
Казвам го като бивш пушач.

# 21
  • Мнения: 6 711
Желание трябва, желание ... Всичко друго са извинения!
Пушех от 15 години като забременях. Спрях ги за две седмици след като разбрах, че съм бременна. Постепенно ги намалявах и на всяка цигара си представях как бебето ми се трови. Имах огромно желание да ги спра и успях, защото го исках. Трябва да го искаш силно, само така ще успееш! И не забравяй, че след бременността идва кърменето. Тогава пак не се пуши. Или може би ще лишиш детето си от най-ценните и полезни вещества, защото ти се пушело... Спри и забрави цигарите завинаги! Това е най-вредното нещо, да тровиш себе си и детето си.

ПП. Смятай как ми се е променило мисленето за една година Stuck Out Tongue Winking Eye

# 22
  • Мнения: X
Преди 11 години когато раждах дъщеря си имаше една жена която постъпи в болницата защото имаше проблем с плода.В последствие се оказа че е загубила бебето.И знаеш ли защо? Защото се оказа че и тя беше "заклет пушач"и през цялото време на бременност жената си е пушила активно без да се замисля за вредата която нанася на бебето.Щом толкова много ти се пуши и не те интересува какво ще стане с бебето продължавай.

# 23
  • Мнения: 2 721
Моя позната беше с презряла плацента в 8мия месец и мътни води , които лекаря е определил като “блатни” . Пушеше силни цигари през цялата бременност. Няколко лекаря и казаха , че е от тях.
А това по нагоре , което е писала Kath.. жал ми е за детето ти, толкова ли не можа да почакаш поне да спреш да кърмиш? Една такава имаше в родилното в съседната стая, роди и на сутринта слезе с 3 цигари и кафе в другата ръка..Българка, в частна болница..Грозна гледка!
Чудя се мъжете ви на слепи ли се правят или не им пука за детето ви? Питам всички които си пушат бременни и не се притесняват от нищо, щото на комшийката нали нищо и няма ..

# 24
  • Мнения: 472
Преди да забренея си пушех по една кутия на ден не леки цигари, когато разбрах че съм бременна седмица или две пуших по една две цигари на ден от най-леките и ги спрях. Докато кърмих не пуших, но като спрях и почнах по една, две, а уж виках че няма да пропуша...
Имам една бивша съученичка си пафкаше по една кутия синя карелия сто....тва направо ме втрещи..за късмет си роди здраво и право дете без някакви проблеми...

# 25
  • Мизия
  • Мнения: 295
Здравей!
То по принцип естествено, че е вредно, НО...
Аз пушех и с двете си бременности. До 5ти-6ти месец пушех по 5-6 цигари, накрая стигнах до 11 цигари на ден, което хич не е малко. Какво да ти кажа...
Родих здрави и прекрасни дечица, но наскоро на големият ми син му откриха Географски език...Тоест склонност към алергии, той вечно се разболява в детската градина. Склонна съм да мисля, че е възможно именно, защото пушех през бременността...макар, че има мами с адски здравословен начин на живот и в същото време- болнави деца.
Моят "съвет" е, ако можеш поне ограничи цигарите до пет на ден. Моля те спри с тия електронни цигари, те са още по-вредни. Желая ти красив и пухкав финал на края Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8 966
Хайде да не давате съвети до пет на ден, по една, по не знам си колко.
Цигарите са вредни, ако искате вредете на себе си, но не и на неродените си деца, които не са виновни, че ги тровите.

# 27
  • Мнения: 15 356
Всеки има глава на раменете и преценя колко да пуши,пие или каквото иска.Но моля ви не неглижирайте пушенето защото вие или някой друг имате здрави деца.Да са ви живи и здрави,ама това си е сериозен и вреден навик.Вие искате да пушите,но децата ви дали искат?
И аз пуших много и с кеф,като студентка съм си давала последните пари за цигари,ама навика не е по-силен от желанието ми да имам здраво дете.И сега ми се пуши,постоянно и то,но не си позволявам изобщо.

# 28
  • Мизия
  • Мнения: 295
Авторката пита и аз отговарям, за което уточних, че не е правилно да се пуши при бременност!!! Хайде да не се нападаме, защото и аз мога. В никакъв случай не съм казала, че моят личен пример е правилен, напротив. Ха...

# 29
  • Мнения: 8 966
Да, но я съветвате да ги ограничи до 5 на ден, което е абсурдно.  Shocked
Това в никакъв случай не е нападане, жалко че така го приемате.

Общи условия

Активация на акаунт