Месото

  • 1 381
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 515
Да. Разбира се малко количество с подходяща гарнитура. Понякога месото й се изчерпва с пилешка супа, но винаги присъства в менюто за деня  Peace

# 31
  • Мнения: 5 183
Да. Разбира се малко количество с подходяща гарнитура. Понякога месото й се изчерпва с пилешка супа, но винаги присъства в менюто за деня  Peace

И при нас така.

# 32
  • Мнения: 1 107
Точно си четях Спок, той пише, че не е необходимо да се дава месо всеки ден, стига в менюто да присъстват достатъчно зелени зеленчуци  Thinking
Иначе аз давам почти всеки ден месо, а веднъж седмично - риба  Thinking

# 33
  • Мнения: 704
Полезно ли е според вас всекидневното приемане на месо след една година?

Не, не е полезно - според мен.

Аз съм вегетарианец от 14 години Simple Smile;
по отношение на бременността - съвсем нормална, със стойности на хемоглобина в 9-и месец - 128, без прием на каквито и да е добавки.

Дъщеря ми е консумирала месо /като вид - домашно заешко/, но тъй като я гледаме у дома, мога да си позволя да внасям корекции в диетата й.
Риба не давам, заради силна алергична реакция...

# 34
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Моя не ще да го яде.
В момента (понеже не е на детска) кара на прясно мляко, чат-пат картофи на манджа (Мамо, махни тия кюфтета (това за мусаката), като е с компания яде и други работи....филия с масло и шарена сол.....но поне два литра прясно мляко изпива.
Суров зеленчук и плод не иска дори и да опита newsm78
Явно не само кърмачетата могат да карат само на мляко Laughing

# 35
  • Мнения: 8 505
Давам и всеки ден.Не прекалявам с количества.
Забелязала съм,че в яслата имат един вегетариански ден в седмицата-понякога го изкарвам докрай без месо,но в повечето случаи забравям.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Off... Връзката между вегетарианството и анемията е мит.

Общи условия

Активация на акаунт