фурната - затворена или отворена след печене?

  • 3 446
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
А сега да ви попитам и аз нещо, че вчера дискутирахме в къщи... Та значи след като сте пекли нещо във фурната после затворена ли я оставяте да изстине или отваряте вратата (на фурната)? Ако може и с доводи, а не само да или не  Peace
Аз си мисля, че трябва да е затворена, но не можах да убедя мъжо, че не измислих никакви доказателства  Crazy А сега казвайте вие...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Заради детето сега я затварям,за да не се лепне на нея,а пък и е топло навън и става още по-топло като я отворя.Зимата обаче гледам да я оставя отворена ,за да стопли и помещението.

# 2
  • Мнения: 1 383
Отворена я оставям, ако искам да оставя яденето вътре, за да не изсъхва. Иначе затворена. Но има резон през зимата да се оставя отворена.

# 3
  • Мнения: 2 818
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace

# 4
  • Мнения: 356
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace
Peace

# 5
  • Мнения: 300
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace

 Peace  Peace  Peace

# 6
  • Мнения: 4 473
И аз я оставям зимата отворена заради топлината  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Винаги я оставям отворена, дори лятото.

# 8
  • Мнения: 772
Винаги я оставям отворена, дори лятото.

И аз. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 564
Заради детето сега я затварям,за да не се лепне на нея,а пък и е топло навън и става още по-топло като я отворя.Зимата обаче гледам да я оставя отворена ,за да стопли и помещението.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 3 457
аз пък я оставям винаги затворена-не съм се замисляла защо newsm78

# 11
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ако е зимата и е студено оставям отворена да се постопли, ако ми е топло и особено ако е лято затворена.

# 12
  • Мнения: 5 317
И аз винаги я затварям,но защо ли. newsm78

# 13
  • Мнения: 509
Абсолютно винаги я затварям.

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
гледам да я отварям, ако и да е горещо, че иначе прави конденз вътре и това ме дразни. Логично обяснение-нямам

# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
и мойта фурна като франзелината - прави конденз и затова я оставям отворена, докато поизстине. по-логичен довод от това да мисля ли?
а, и за да не остава вътре миризмата на последната печена манджа.

# 16
  • София
  • Мнения: 630
Отворена, по две причини:
прави конденз и ако не я загася по-рано, яденето продължава да се пече.

# 17
  • Мнения: 8 505
Отворена я оставям, ако искам да оставя яденето вътре, за да не изсъхва. Иначе затворена. Но има резон през зимата да се оставя отворена.

И аз така.Но в последно време е предимно затворена заради дребната.

# 18
  • Мнения: 1 403
Затварям е  Peace само зимата някой път да я оставя отворена

# 19
  • Popovo
  • Мнения: 571
Зимата отворена, заради топлината, лятото затворена.

# 20
  • Мнения: 3 457
АМИ АЗ КАТО Я ОТВОРЯ И МИ Мирише ,ТА ЗАТОВА Я ОСТАВЯМ ЗАТВОРЕНА,ПОНЕ ПО-МАЛКО ДА Е

# 21
  • Мнения: 1 432
Отворена винаги след пе4ене,заради конденза  Rolling Eyes.Зимата и да ни постопли Blush

# 22
  • Мнения: 1 190
Винаги я оставям отворена, дори лятото.

И аз

# 23
  • Мнения: 231
Лятото обикновено я затварям, заради жегата, но зимата я държа отворена.

# 24
  • Мнения: 4 668
Хубаво е да се оставя отворена , за да истине ! Когато купувахме нашата ни обясниха защо , но естествено вече не помня . Другият вариант е да я затвориш , но да оставиш вентилаторът да поработи още 10-тина минути поне ! Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace
Peace

# 26
  • Мнения: 2 653
Аз я затварям- тя си има вентилация за охлаждане  и ако не я затворя , се чува лек шум от бучене докато се охлади.А пък и става много топло  в стаята.

# 27
  • Мнения: 260
Оставяме я винаги открехната, тоест полуотворена, няколко минути след печене. И аз мисля, че така ще се проветри и охлади по-добре. Не съм забелязала да загрява помещението  newsm78, но пък то е отворен бокс към хола и вентилацията е добра... ООбаче, като се роди и проходи бебчо, живот и здраве, сигурно ще избягвам да я държа отварена, за да не стане някоя авария  Peace

# 28
  • Мнения: 191
Отворена я оставям, ако искам да оставя яденето вътре, за да не изсъхва.
Peace

# 29
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace
Peace

# 30
  • Мнения: 2 922
Винаги затворена.

# 31
  • Мнения: 1 462
Отворена винаги - така пише в упътването.  Ехооо, някой чел ли е упътването?  О, извинявайте...

# 32
  • Мнения: 5 476
Винаги я оставям отворена, дори лятото.
[/quote]

Аз също!  Peace

# 33
  • Мнения: 2 241
Не съм чела упътването, явно - все затворена я оставям (заради топлината най-вече) Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 167
Винаги я оставям отворена, дори лятото.

и аз. мисля, че се 'проветрява' по-бързо  newsm78

# 35
  • Мнения: 1 202
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace
Peace
Peace

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Винаги я оставям отворена, дори лятото.

и аз. мисля, че се 'проветрява' по-бързо  newsm78

и аз така.

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Затворена. Не за друго, а защото при отворен капак ще ми пречи на минаването.

# 38
  • Мнения: 1 448
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace

Взе ми думите от устата  Peace

# 39
  • Мнения: 888
Оставям я отворена почти винаги. Heart Eyes, само когато искам яденето да остане топло за по-дълго време /примерно чакаме татито/ тогава я оставям затворена! newsm78

# 40
  • Мнения: 7 914
Затворена.. тя си има охлаждаща система.... Peace

# 41
  • Мнения: 2 000
Винаги я затварям.

# 42
  • Мнения: 1 328
Затворена, заради охладителната система  Peace

# 43
  • Мнения: 953
Задължително отворена, ако изстива с яденето се получава конденз и ръждясва.

# 44
Задължително отворена, ако изстива с яденето се получава конденз и ръждясва.
и аз така мисля

# 45
  • София
  • Мнения: 39 811
Различно. Обикновено я оставям отворена, с мисълта, че вследствие на топлообмена ще изстине по-бързо.

# 46
И лятото и зимата затворена. Зимата в къщи е толкова топло, колкото и лятото, а отворена фурна първо пречи, второ ме дразни и трето просто е опасно със семейство заплеси. Joy

# 47
  • Мнения: 5 577
Малко отворена - около 15 мин. Така пише в упътването.

# 48
  • Мнения: 1 259
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace

 Peace  Peace  Peace
И аз така процедирам Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 520
Аз я затварям винаги. Навик просто, но май ще се поуча за принципа - лятото затворена, зимата - отворена. Peace

# 50
  • Мнения: 1 107
Затворена - заради детето.

# 51
  • Мнения: 1 436
Отворена  Peace, защото обикновено си оставям яденето вътре пък и моята бавно изстива

# 52
  • София
  • Мнения: 36 014
Задължително отворена, ако изстива с яденето се получава конденз и ръждясва.
newsm78 Значи затова моята ръждяса ooooh!
Но явно си е и от качеството - със старата фурна нямах такъв проблем, ползвах я 10 години

# 53
  • Мнения: 4 546
отворена я аставям само, ако се притеснявам, че яденето вътре може да загори, ако оставя затворено. иначе, ако е празна винаги я затварям.

# 54
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Отворена-винаги докато изстине, нямам логично обяснение

# 55
  • Мнения: 270
Винаги я оставям за известно време отворена.

# 56
  • Мнения: 7 640
Отворена-винаги докато изстине, нямам логично обяснение

иначе се случва да се изпотява, ако оставя тавата вътре и старата ни печка е изядена от корозия

# 57
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Винаги -отворена,заради конденза.

# 58
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Гледам да я изключа така, че яденето да остане вътре да се доготвя. В този случай си седи затворена, естествено.  Simple Smile Виждала съм на задната стена на фурната отвор, през който, предполагам, излизата влагата. Така, че не се притеснявам от задържането и вътре и от ръждясване.
А като не работи, също е затворена. Иначе няма да може да се минава покрай нея - тясно е пространството.

# 59
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Гледам да я изключа така, че яденето да остане вътре да се доготвя. В този случай си седи затворена, естествено.  Simple Smile Виждала съм на задната стена на фурната отвор, през който, предполагам, излизата влагата. Така, че не се притеснявам от задържането и вътре и от ръждясване.
А като не работи, също е затворена. Иначе няма да може да се минава покрай нея - тясно е пространството.

Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт