фурната - затворена или отворена след печене?

  • 3 429
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 766
Различно. Обикновено я оставям отворена, с мисълта, че вследствие на топлообмена ще изстине по-бързо.

# 46
И лятото и зимата затворена. Зимата в къщи е толкова топло, колкото и лятото, а отворена фурна първо пречи, второ ме дразни и трето просто е опасно със семейство заплеси. Joy

# 47
  • Мнения: 5 577
Малко отворена - около 15 мин. Така пише в упътването.

# 48
  • Мнения: 1 259
Лятото затворена, зимата отворена. Заради топлината Peace

 Peace  Peace  Peace
И аз така процедирам Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 520
Аз я затварям винаги. Навик просто, но май ще се поуча за принципа - лятото затворена, зимата - отворена. Peace

# 50
  • Мнения: 1 107
Затворена - заради детето.

# 51
  • Мнения: 1 436
Отворена  Peace, защото обикновено си оставям яденето вътре пък и моята бавно изстива

# 52
  • София
  • Мнения: 35 952
Задължително отворена, ако изстива с яденето се получава конденз и ръждясва.
newsm78 Значи затова моята ръждяса ooooh!
Но явно си е и от качеството - със старата фурна нямах такъв проблем, ползвах я 10 години

# 53
  • Мнения: 4 546
отворена я аставям само, ако се притеснявам, че яденето вътре може да загори, ако оставя затворено. иначе, ако е празна винаги я затварям.

# 54
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Отворена-винаги докато изстине, нямам логично обяснение

# 55
  • Мнения: 270
Винаги я оставям за известно време отворена.

# 56
  • Мнения: 7 640
Отворена-винаги докато изстине, нямам логично обяснение

иначе се случва да се изпотява, ако оставя тавата вътре и старата ни печка е изядена от корозия

# 57
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Винаги -отворена,заради конденза.

# 58
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Гледам да я изключа така, че яденето да остане вътре да се доготвя. В този случай си седи затворена, естествено.  Simple Smile Виждала съм на задната стена на фурната отвор, през който, предполагам, излизата влагата. Така, че не се притеснявам от задържането и вътре и от ръждясване.
А като не работи, също е затворена. Иначе няма да може да се минава покрай нея - тясно е пространството.

# 59
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Гледам да я изключа така, че яденето да остане вътре да се доготвя. В този случай си седи затворена, естествено.  Simple Smile Виждала съм на задната стена на фурната отвор, през който, предполагам, излизата влагата. Така, че не се притеснявам от задържането и вътре и от ръждясване.
А като не работи, също е затворена. Иначе няма да може да се минава покрай нея - тясно е пространството.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт