Нереално силна болка в десния яйчник

  • 600
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 620
Здравейте на всички,
Съжелявам предварително ако има подобна тема , но аз не можах да намеря. И така, исках да споделя с вас проблема си от снощи. Аз живея в Англия и за пореден път се убедих,че здравната система тук може и да е безплатна,но е под всякаква критика. С моя приятел започнахме преди 3 месеца да работим за бебче , сега съм по мои изчисления около 5,6 дена след предполагаемата овулация и снощи започна лека болка в десния яйчник и посредата ( може би матката), отначало не обърнах внимание ,тъй като не се случва за пръв път, но до половин час болката започна да става непоносима ,постоянна и остра . Аз по принцип издържам на болка, но това беше нещо неописуемо ,от 1 до 10 болката беше опеределено 10 , не можех да стоя , в същото време не можех и да мръдна ,абе не можех да си намеря място от болка , започнах цялата да треперя и не можех да го спра.. помислих,че получавам гърч, стана ми и лошо, не можех да мръдна за да отида до спешното и реших да взема обезболяващо прахче. И друг път ми се е случвало подобно нещо , но този път болката беше най-силна. До 20 минути болката започна да утихва и изчезна, но остана едно придърпване и напрежение в същата област. Като се събудих на сутринта придърпването още си стоеше затова реших да отида в спешното. Но тъй като тук  да се уредиш да отидеш на преглед е почти невъзможно или трябва да чакаш няколко месеца направление от лекар, аз отидох в спешното, отново чаках 2,3 часа , някакъв доктор ,който дори не беше гинеколог ми зададе 100 въпроса взеха ми урина,казаха ми,че не съм бременна, ходи да се консултира с колегите си и ми отговори,че най-вероятно е нормална болка между циклите, човека дори не ме погледна на видеозон да не говорим отдолу (с извинение). След това каза ако се повторела болката да съм вземела парацетамол и ме изпрати да си ходя, а аз му се изсмях в лицето. В България съм свикнала да посещавам гинеколог на всеки 2,3 месеца профилактично , а тук ми казват, че се ходело на всеки 3 години ако не си бременна. Аз просто останах потресена, това е несериозно. В понеделник ще отида до един друг център да пробвам отново,а сега ви моля ако някоя от вас е имала подобен проблем ако може да сподели. Благодаря предварително !

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Много неща може да са-киста на якчник, сраствания, възпаление, ендометриоза. Задължително гинеколог...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Освен неприятните неща като възпаление или киста или тазова болест, може да е всъщност закъсняла овулация или имплантация, щом правите бебе. Аз с първото си дете имах ужасни болки в началото, още дори не знаех, че съм забременяла.

# 3
  • Мнения: 620
Благодаря ви момичета , истинста е,че трябва да отида на гинеколог и ако тук не успея ще се наложи да летя до България, но ще разбера какво се случва,защото бях в същата ситуация преди 3 месеца също .. има някаква причина значи..

Общи условия

Активация на акаунт