Методи за аборт

  • 1 212
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте.
Интересува ме кой метод за аборт е най - безопасен, на 21г. съм, притеснявам се, защото се чувствам твърде млада. В трета седмица съм и не знам към кого да се обърна, за да ми даде съвет как точно трябва да се случат нещата и какво точно да направя. До колкото знам има риск след време да не мога да забременея отново. Четох в интернет, но има толкова много методи, че не знам кой е по - правилен. Моля помогнете.

# 1
  • Мнения: 46 518
Няма как да ти помогнем ние. Единствено лекар, след като те прегледа, може да прецени кой метод е най-добрият за теб.

# 2
  • Мнения: 13 809
Трвта седмица няма. Бременността може да се официализира от четвърта седмица. Началото е първия ден на последния цикъл.

# 3
  • Мнения: 3
Да, всичко се случи точно след дните на менструация, ходих на гинеколог и тя ми обясни, че съм в 3та седмица, не разбирам много за това пиша тук за 2-ро мнение. Обясних на нея какво точно се е случило.

# 4
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Второ мнение не търси тук. Ние не сме лекари, не ни слушай, особено, когато е по-такъв важен въпрос за теб. Моля, отиди на лекар. Не си първата, няма и да си последната желаеща аборт.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 551
Аборт се прави от лекар в лечебно заведение. Ако под методи за аборт имаш предвид как да си направиш аборт сама в домашни условия, то в никакъв случай не го прави. Ще се осакатиш за цял живот. Сега не искаш бременност, но някой ден ще искаш и няма да бъде възможна. Отиди на лекар и не си играй с живота си.

# 6
  • София
  • Мнения: 378
Най щадящ в ранни седмици е медикаментозен, но се прави при непрекъснато лекарско наблюдение. Има и друг който е с една малка тръбичка дебела колкото сламка, но забравих как точно се казва. Без кюртаж и тем подобни. Най добре отиди в някоя частна клиника, там имат добри уреди и най-добре ще те посъветват. За предпочитане инвитро клиника защото там наистина имат голям опит с това.

# 7
  • Мнения: 948
Чак пък инвитро клиника. Отиди в някоя от големите АГ болници, където имат опит с това и го обсъди с гинеколога. Майчин дом, Шейново, бившата Тина Киркова, Надежда...

# 8
  • София
  • Мнения: 378
Чак пък инвитро клиника. Отиди в някоя от големите АГ болници, където имат опит с това и го обсъди с гинеколога. Майчин дом, Шейново, бившата Тина Киркова, Надежда...
Попринцип в тези болници методите са стари и го правят помежду другото . Била съм в такава ситуация и инвитро клиника в София ми предложи най- добрите варианти , както и се оказа че за съжаление извършват редовно такива манипулации. Да странно е че отиваш с идея за аборт в такава клиника, но всеки сам си решава. Факт е че след 2 часа си тръгнах и проблеми не съм имала. Вкл и да си имам дете когато бях готова за това.

Общи условия

Активация на акаунт