След операция на сливици при възратни

  • 1 098
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, на 25 години съм и след сума ти антибиотици, над 50 рецепти за лекарства ми извадиха сливиците. Искам да дам кураж на хоратa, които се страхуват и да им кажа, че няма нищо страшно, нито е толкова болезнено. Почти не ме е боляло, като разбира се бях на обезболяващи и само едната нощ се събудих от болка. Почти се възстанових след 1 седмица, но имах някаква кашлица след премахването още от самото начало. Лекарят ми каза, че всичко е раздразнено и е нормално, но кашлицата продължава, има отхрачване, дразнене в гърлото и болки в гърдите. Бях на лекар, предписа ми либексин и ми каза, че всичко слиза надолу, защото сега мястото е голо и открито. Е, голямо успокоение! Кажете ми, моля Ви, тези от Вас, които са имали такъв проблем как са се справили, боледували ли сте често от кашлиц, бронхити след премахването?

# 1
  • Мнения: 46 518
Най-вероятно е прав докторът, но на твое място бих направила консултация с още един лекар, без да му казвам първото заключение.

За мен - не съм имала сериозни проблеми. 1 пневмония само, доста години след ваденето, но аз си бяха виновна, защото усетих, че се разболявам и не взех нищо. Мина леко, домашно лечение с АБ.
Като цяло боледуванията спряха след операцията, но и поех нещата в свои ръце и се калих.
Спрях с всякакви топли напитки, всичко студено, с лед, сладолед целогодишно, лятото възможно най-много време на море, по-леко обличане и пресичане на болестите. Но го прави постепенно, ако си изнежена.
Най-добре ми се отразява Трахизан. Като усетя болка, през 2 часа взимам по 1 първия ден + сладолед и обикновено всичко изчезва в рамките на 48 часа.
Да чукам на глава, боледувам веднъж годишно и го карам на крак за няколко дена.

Скрит текст:
За самата операция, в днешно време е леко, да, моите ги вадиха 1989 г. и тогава операцията беше с местна упойка. Няма такъв ужас, беше си клане на живо.

# 2
  • Мнения: 3 505
Има повишен риск инфекциите да слизат надолу след отстраняване на сливиците. То май работата им е да ги държат горе. Имам в обкръжението си двама с махнати сливици, много зле кашлят, когато се разболеят. Пазене му е майката. Едно време под път и над път вадеха сливиците, сега трябва доста сериозен проблем, за да се прибегне до операция. Аз правех кофти ангини и на няколко пъти аха да ме оперират, ама се преценяваше, че в моя случай операцията не е по-малкото зло.

# 3
  • Мнения: 276
Аз бях на около 22-23 годишна възраст като ми махнаха сливиците. Правех много гнойни ангини. Накрая вече и АБ не ми действаха. Но оттогава живея нов живот. За тези над 15 години да съм пила 1-2 пъти максимум АБ. Не правя ангини. Но и веднага взимам мерки, когато усетя, че ме заболява гърлото. По този начин не допускам инфекцията да тръгне надолу. Иначе теоретично е напълно възможно.

# 4
  • Мнения: 32
Не съм имала проблеми от както съм ги махнала преди 13 години.Но преди това ,о,да беше АД!

# 5
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 402
Моите ги извадих на същата възраст Peace Беше в зората на здравната каса и при мен като една потребинелка която писа по-горе си беше клане на живо - местна упойка, рязане и викане да плюя кръвта напред в имровизирания джоб, който ми бяха направили от зелени хирургични парцали за да не се задавя, ако тръгне назад. Хирурга стоеше на стол пред мен и ме стискаше между краката си, а сестрата ме подпираше отзад в гръб, за да не му бягам Rolling Eyes Болка и трудно възстановяване 2 месеца. Сегашните операции са много по-щадящи и възстановяването е бързо.
Аз по принцип рядко боледувам, понякога прескачам повече от година, но разболея ли се, откак нямам сливици е страшно. Правя ларингити със спазми на трахеята, от там се чува похъркване и някакви други мъркащи звуци. Гласът ми изчезва за около 3 дни, а после около месец ръмжа като Дарт Вейдър. Но това е при мен, не е задължително и при теб да става същото, в по-младите ми години не беше чак толкова тежко но двадесетина години по-късно това е положението.
Още при най-малко съмнение за разболяване започвам да редувам Трахизан и Тантум Верде, едното е с антибиотик, другото без, като значително предозирам препоръчителната доза до степен че на другата сутрин ми е лошо. Хубаво е да се правят и гаргари с разтворена хлебна сода в леко топла вода, но аз не мога, повдига ми се. Понякога това ми помага да избегна  ларингита Peace

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 16:42 от Беллора

Общи условия

Активация на акаунт