Лятото е във разгара - отпуската кой как кара? 24-30 юли

  • 5 333
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
някой любител да бъде "бременлинка"? от онези маниаци дето като са бременни "летят" и са на 7-то небе? да му дам моите килца и корем... моооля няма ли желаещи...
уф иде ми да вия вече - всичко ме боли, а Дани в това време е капризен... направо имам чувството че минавам през ада и чистилището едновременно!
но аз и тук не съм нормален човек - друг би отслабнал от зол, а аз дебелрея... вече и на кит не приличам - надминах го!

е оплаках се!

а за памперса - аз ще чакам - Дани тепърва от 1 седмица си дава ноктите да ги режа - без рев. Сега чакам да почне да ми дава да му пипам пишката - че иначе се дърпа и ме бута. И тогава пак да заобича гърнето - че сега само като го види ревва - а никога не го е правил преди този негов период на "всичко си е  мое, дори и лай..а"
и аз мисдля да ползвам тактиката - започне ли да разбира точно какво се иска от него, къде кога и как се прави - слагам гащи и гледам резултати
но май в случая е много важно детето да МОЖЕ ДА СЕ СДЪРЖА - иначе всички опити са безсмислени, ако не може да се сдържа все още!

# 106
  • Мнения: 997
 Малко се разстроих от нещо странично. Отворих си входната врата и между краката ми мина котка - шмугна с у нас и се скри зад една секция. Стори ми се, че съм я виждала в дома на един съсед. Много прибича на неговата, при това страхлива - също като неговата. Слязох да питам. Познайте. Котката му била паднала от балкона, синът му бил я търсил, но не я намерил, но не - това не е неговата котка - много приличала, но не е..... newsm78
 Странно ми се стори. котка се разхожда в нашия вход, прилича ми на друга котка, която отсъства.....но не е тя. Бях сложила бележка долу на входа - някой я е махнал и накъсал на дребни парчета. Ще кажете - голяма работа, често котки се губят или просто изхвърлят от стопаните. Това, което малко ме притесни е факта, че въпросният съсед е свещенник. Не твърдя, че лъже....просто ми е странно. И за животното ми е жал....много е уплашено, очевидно е домашна котка, няма да оцелее навън, и е прегладняло. Но аз не мога да го гледам вкъщи.....първото за което се съмняваха при Боби беше токсоплазмоза. От тогава имам известна неприазън към котките. Не зная дали е ваксинирана и обезпаразитена. А ми е жал просто да я изхвърля.....Направо ми се развали настроението. Най-голямото престъпление към едно живатно е да го приучиш на домашен живот, а после да го изхвърлиш.

# 107
  • Мнения: 882
Оле, колко много сте писали!
Разговорих Ви аз, най-после?
Нашият експеримент, остана без контрол от моя страна, защото таткото реши, че съм вирусоносител и ме постави два дни в карантина.
Помощничките май са нямали много успешни опити, но днес ще се заема отново в ръце. То туй гърне било голяма работа?.
Някой попита за памперс гащите? Наистина са много удобни, Не прерязват крачето в сгъвките и дупето изглежда по-малко.

Наде още малко остана. Стискаме палци  bouquet
 

# 108
  • Мнения: 2 327
Наде ако е само за носенето дай някое кило Simple Smile Ша помагаме ако трябва... Ама после ти ги връщам  Wink

Ели, ако не ти се иска да я изхвърлиш котката - остави я там където си я намерила - във входа. То и отвън няма да е толкова страшно освен ако нямате много бездомни кучета в квартала. Ако ти е жал за нея давай и от време на време храна, а тя ще се научи и навън да живее. Издръжливи животни са...

Мен деня ми почна с разходка - като си нямам дете ме назначиха кучегледачка. Поне стаха раничко и сега ще подхващам домакинството...

И успех на Radini с гърнето! Simple Smile

# 109
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Фетлана МОРФОЛОГИЯ НА БЪБРЕЦИ - някой да знае къде?
ще пиша като се върна но ми е важно - Мазнейкова не ми върши работа

# 110
  • Мнения: 8 470
Фетлана МОРФОЛОГИЯ НА БЪБРЕЦИ - някой да знае къде?
ще пиша като се върна но ми е важно - Мазнейкова не ми върши работа
Спасов от МА.май в медицински център Фемина преглежда.Преди беше в мед.център Грийнберг,но май вече не е там.
Открих телефона-983 30 20 улица Дунав 47

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 11:44 от Емия

# 111
  • Мнения: 997
Stun, така и направих...оставих я във входа, между етажите - зад едни кашони...Като цяло беше доста уплашена.  Но не мога да се насиля.....обичам животните, по специално кучетата, но котки.... Други съседи казаха, че все пак котето е на съседа - свещеник.....
Знаете ли, на всеки от нас му се е налагало да изрече малка или голяма лъжа, или да направи компромис със съвестта си...а аз дори не съм вярваща в класическия смисъл...но...лъжата на свещеник ме покрусява..не го приемам за нормално. И после този човек ще се изправи в църква и ще учи другите на добро.... Sick

# 112
  • Мнения: 446
Здравейте, мами и дечица,
В днешния брой на "Позвънете" попаднах на следното инфо, дано на някой да е от полза:
....
Британци показват нови методи за работата при деца с аутизъм в “Карин дом”
 
Броят на децата с аутизъм, които имат проблем с общуването, у нас непрестанно расте. Смятам, че проблемът е важен, а моите студенти ще научат от мен за системата на обучение, която ни бе показана в “Карин дом”. Това каза вчера по време на заключителните семинарни занятия доц. Виолета Боянова от Нов Български университет.
Четирима лектори от Великобритания показаха нови методи в работата при деца с комуникативни проблеми и аутизъм. Възможността да научат новости, които да прилагат в практиката си, привлече специалисти в областта от домове за деца и младежи с тежки здравословни проблеми в Добрич, Крушари, Смолян, Варна. Проектът, наречен “Бъдеще за всички”, бе разработен и спечелен от фондация “Карин дом” с изпълнителен директор д-р Румяна Хинова. Практическите занятия продължаваха и вчера. В последната фаза на проекта, чиято реализация приключва в понеделник, участват над 80 специалисти, физиотерапевти, педагози, социални работници и родители. Сред тях са и преподаватели от Софийския университет и Нов Български университет. Проектът е с продължителност 20 месеца и е на стойност 73 000 евро.
Вторият модул по проекта е насочен конкретно към общуването при деца с комуникативни проблеми, основно с аутизъм. Новият метод препоръчва работа със символи и картини. Лекторите споделиха, че са впечатлени от лекотата, с която тук се е усвоявало новото и за непрестанния стремеж да се учат все нови и нови методи. Те сами обещаха в най-скоро време да издирят и доставят най-съвременните учебни помагала за работа при деца с аутизъм. Севдалина Митова от името на родителите каза “Много сме доволни от това, което научихме, то бе и благодарение на преподавателите от Великобритания”.
 
.....
Желая на всички здраве и спокойствие, късмет и радост
 

# 113
  • Мнения: 2 543
Ели, макар да не оправдавам постъпката на съседа ти, чувствам се длъжна, като съпруга на свещеник да взема отношение. И то не за нещо друго, а за да кажа, че свещениците са хора като всички останали и да им се приписват по-специални добродетели само заради това, че са свещеници не е правилно. Да, съгласна съм с теб, че свещеникът би трябвало да е милостив и към хората, и към животните, но ако не е такъв, това не би трябвало да те възмущава повече отколкото, ако става дума за всеки друг християнин. За съжаление все още много голяма част от свещенството е обременено от миналото, когато до ръкоположение са допускани такива хора, които после да дискредитират Църквата. Това нещо важи и за всички останали сфери на живота в България. Знам, че е трудно да остане човек равнодушен, но си струва да се опитаме да сме по-снизходителни. Иначе, за самото котенце, вярвам Господ ще си има грижата.  bouquet

# 114
  • София
  • Мнения: 9 884
Наде,за феталната морфология на бъбреците и аз съм ходила при Спасов,само че в педиатрията.Не зная дали е същия Спасов, за който говори Емия,но останах много доволна.За съжаление обаче не пазя никакви координати.

# 115
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Агнешка, за пишкането и Яни много стиска и то  е тъмно  и аз се притеснявам. Въобще той пишка доста рядка 3-4, 5 максимум  пъти на ден и  то ако се е налял с много течности. Тъмният цвят и миризмата е от по-дългото престояване на урината, дори и при нас, ако погледнеш, сутрин урината е по-тъмна и "миризлива"  Sick, от колкото през деня, сори за описанието...
Опитах се да му давам повече течности и  да го карам да пишка  по-често, но е голям рев и направо си го мъча детето и го оставих, като се замисля  и аз като дете  и ученичка после съм ходила по малка нужда сравнително рядко. А той си е така май от  бебе, защото и памперсите често му бяха сухи, толкова изследвания сме правили, особено около имплантацията, никога пък в урината не е дало някакво отклонение... Та може  и да е нормално, но питай  вашия педиатър да си спокойна и аз ще попитам нашата докторица, само да се върне от отпуска.

А Яни вчера ми повърна, сутринта също, много се притесних, защото той по принцип не повръща. Нощес му се спеше и скимтя малко, но си заспа, но сутринта направо си се уплаши милото... Дали е някакъв вирус или пък нещо пак  ми се е запекъл и аз нали му се скарах да не се напъва в гащите и то ако стиска милото   Sad, ох, много  се притеснявам... Педиатърката ни е на море, ако пак ми повърне ще и звъня  и ще  търсим дежурен...

# 116
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
PetiaK, в Пловдив има такъв вирус, в къщи всички го изкараха с повръщане и разстройство, само аз се спасих. Известно време след това леля ми дойде на гости  и го изкара и тя.

DDBD, това е страшно необходимо и полезно, впечатленията ми от няколко логопеда в Пловдив са, че нямат необходимите знания за работа с такива деца. Логопеда , който работи сега с детето ми ми предложи да не я занимавам известно време с нищо, защото предполага, че нежеланието й да общува при добър пасивен речник, се дължи на нещо като пренасищане, заради моите занимания с нея, което ми се стори абсурдно предположение. Та аз дори нямам достатъчно време да се занимавам, а и тя няма никакво желание.

# 117
  • Мнения: 997
Ieppe, то всъщност аз точно това се опитах да споделя. Макар че не съм вярваща, дълбоко в мен има някаква вътрешна нагласа, че човек, избрал професията на свещеник не би трябвало да лъже.....аз самата се учудих на искреното си разочарование...Иначе разбира се, че никой не е идеален, и също така, че нямам право да съдя.....всъщност говорех за своите чувства.....не толкова за неговата постъпка.
 А колкото до свещениците по принцип - това например, че д-р Х ми е направил лошо впечатление или ме е разочаровал не означава, че цялото медицинско съсловие е лошо.
  Hug

Боби е с 38 Т. от снощи. Свалям с Нурофен - тя пак се качва. В квартала се върти едно вирусче..всички деца го изкараха...и Боби сега, на опашката. И естествено петък - вечер......

# 118
  • Мнения: 2 327
Ели, ти си имаш достатъчно грижи и за животно да се грижиш. Въпреки че казват, че добре се отразяват на децата.
Иначе свещениците са хора, но мен и в другите хора лъжата ме отблъсква. Просто не е приятно.
Дано Боби по-бързо прекара вируса! Ама наистина такива неща все се случват като за почивните дни.

# 119
  • Мнения: 997
Като се замисля, до този момент Боби нито веднъж не се е разболявал през седмицата....не, че е толкова голям  проблем....нашата педиатърка си е наредила нещата, сключила е договор с частна клиника, която поема децата безплатно. Но все пак си е разправия......а и към  19,00 днес вдигна внезапно 39,2. Стреснах се, още помня как преди няколко месеца за 20 мин. качи до 40,2. Пък и от болница излизам.....дано не се наложи да влизам пак Sick и то с детето. Иначе, обикновена вирусна инфекция...дори гърлото не е зачервено, няма разстройство или хрема....само Т. Дано се оправи бързо, защото от вторник сме на рехабилитация по клинична пътека. Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт