Лятото е във разгара - отпуската кой как кара? 24-30 юли

  • 5 324
  • 136
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 537
Моля,моля,радвам се,че съм помогнала Hug!Ето затова имам две деца Wink-та да не ползвам кукли! hahaha
Вече си готова за третото. newsm62 newsm62 newsm62

# 76
  • Мнения: 882
И аз си имам две, но ако взема пример от баткото, трябва да тръгва по дискотеки.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 884
radini, то като гледам младото поколение накъде върви, нищо чудно отсега да искат да ходят на дискотека..
В тая връзка се сещам една мини смешка от морето..Значи вървим си ние в центъра на Приморско, където има един много атрактивен на външен вид бар. И Бобо ми вика:" Искам да вляза вътре", на което аз отговарям:" Не може, вътре влизат само тийнейджъри". А той:" Какви тийнейджъри?", " Ами такива дето си нямат гаджета".
"И аз нямам гадже"...

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 12:32 от gabiplus

# 78
  • София
  • Мнения: 9 866
Моля,моля,радвам се,че съм помогнала Hug!Ето затова имам две деца Wink-та да не ползвам кукли! hahaha
Вече си готова за третото. newsm62 newsm62 newsm62
Неее,не съм готова!Някой ден ,като порастнат двете ми мадами,искам да си имам още едно момиченце,но това ще стане далече във времето.Само дето мъжа ми още не знае за тези ми желания. hahaha
И аз си имам две, но ако взема пример от баткото, трябва да тръгва по дискотеки.
Пак се изказах неподготвена Embarassed,въобще не знаех,че си имате и батко.Той ще я учи нса други работи като стане голяма-дискотеки,гаджета... Wink

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 12:39 от Валенцето

# 79
  • София
  • Мнения: 4 412
Дайте идея за гърнето и почти неговорещото дете - Дара не говори за ежедневни нужди - вода, храна, а ходи и си взема каквото иска, тя и въобще малко говори, но това е друго притеснение...
Та съм си мислела за гърнето - да го сложа ли на удобно място и тя да отива при гърнето, защото сега е затворено в банята и не стига до него.
Въобще при деца, които не викат "пиш" какви сигнали да я подтиквам да ми дава за естествените й нужди.
radini, много е добра идеята с куклата!

# 80
  • Мнения: 3 537
Дайте идея за гърнето и почти неговорещото дете - Дара не говори за ежедневни нужди - вода, храна, а ходи и си взема каквото иска, тя и въобще малко говори, но това е друго притеснение...
Та съм си мислела за гърнето - да го сложа ли на удобно място и тя да отива при гърнето, защото сега е затворено в банята и не стига до него.
Въобще при деца, които не викат "пиш" какви сигнали да я подтиквам да ми дава за естествените й нужди.
radini, много е добра идеята с куклата!
Нашето гърне отначало беше в стаята и Анелия сама отиваше да чурка,после започна да си казва-Искам да чуркам.Но сега проблема ни е,че иска да я слагам на голямото гърне,пък мене понякога така ме мързи. smile3503

# 81
  • Мнения: 4 414
Значи вървим си ние в центъра на Приморско, където има един много атрактивен на външен вид бар. И Бобо ми вика:" Искам да вляза вътре", на което аз отговарям:" Не може, вътре влизат само тийнейджъри". А той:" Какви тийнейджъри?", " Ами такива дето си нямат гаджета".
"И аз нямам гадже"...
hahaha hahaha hahaha
а Бобо, ако още е свободен, ние се кандидатираме...и край с дискотеките Joy

Танче, тя и Ния в началото не казваше "имам пиш". ама започва да се дърпа за гащите и да прикляква и аз разбирам, че и се пишка. а гърнето според мен задължително трябва да е на достъпно и видимо място. успех на сладуранката!  bouquet

# 82
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Яни,  нали  не говори, идва при мен и се хваща отпред, тоест  "пишка ми се", ако не реагирам бързо,  почва да  подскача  и да тича  наоколо пищейки, а ако още се забавя,  отива и си донася  гърнето  Laughing, ама сам не сяда още и въобще и не прави опит да си сваля  гащите  newsm78
Той  ми правеше друго в началото, стискаше до последно  и не щеше да пишка извън памперса,  направо бях луднала  две седмици, ама на  третата  се научи  Wink При нас  проблемът е  с голямата работа  Embarassed, нали от бебе е  със запек  и е свикнал, когато и да му дойде и да си се напъва, даже ние все му  викахме "айде, давай, давай..." и сега е  голям зор, постоянно ми цапа гащите  Sick,  не се изаква,  ама като се напъне и зацапа гащите и  почва да ги дърпа да го пробувам, голяма е мъка, как ще се научим не знам...  А след две седмици сме на море, ако и  на плажа ми го прави този номер да си върви и да си се напъва   ooooh!, ужас...

# 83
  • София
  • Мнения: 9 866
Аз имах същия проблем с Буби,когато я учех на гърне-тя всъщност още не говори,но като и се пишка ме хваща за ръка и почва да подскача на един крак Grinning.Аз я научих като просто и създадох някакъв режим на пошкане,звучи странно,но тя така свикна лесно.Слагах я през половин час примерно и тя стискаше,докато не я сложа.Сега си пишка като голям човек-4-5 пъти на ден след ядене.Вярно,не казва,но показва.

# 84
  • Мнения: 3 537
Моята често наторява градинките. EmbarassedСеднали сме на барче,или на детската площадка и ми казва,че и се чурка.Сложа я в някоя градинка да чурка и тя започва да ака.И това и стана навик на калпазанката.Днес в парка ми направи същият номер.Напоследък ака повече навън,отколкото в къщи. smile3515

# 85
  • Мнения: 997
 Акъл за приучавене към гърне не мога да дам Embarassed....те Вени го научиха в яслата smile3501. Но дълго време след това ми поднасяше неприятни изненади навън.  Най-голямата излагация беше, когато го заведох в работата, а той се изчишка между принтера и бюрото на продуктовия мениджър.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 866
Като сте почнали да разказвате кой къде го е направил...Буби на две годинки и половина се изака в една банка,точно пред гишето застана и...свърши работата. Embarassed

# 87
  • София
  • Мнения: 4 412
Много се смях на страните места за вършене на работа, ама и малко страх ме хваща какви ли изненади ни предстоят.

А да ви питам за памперс гащите какво мислите - ние имаме един пакет, купихме го за морето, но не го ползвахме и дали да не започна с него или с обикновени гащи по-бързо свикват. Колко чифта гащи да си купя 10-15?

# 88
  • Мнения: 4 414
памперс гащите са си памперси. просто са по-лесни за обуване. Ния накрая си ги обуваше сама - голяма смешка! за мне бяха много по-удобни от обикновените памперси, защото моята щерка е голям бяс и падаше голямо гонение докато и залепя памперса.
аз бях чула за някакви гащи, които им държат мокро на дупетата и им е некомфортно, но са сухи отвън. екстрата е, че не сменяш 100 чифта панталони. но не намерих нито темата, в която четох за тези гащи, нито пък срещнах подобни в магазините. а и в крайна сметка, реших, че ако не си казва, ще си седи с мокро дупе, а аз няма да разбера, което не  ми допадна.
ние започнахме с 10 чифта чащи. но Ния много стиска и се напишкваше 2-3 пъти най-много. аз малко се притеснявам даже за това стискане. по 5-6 часа не пишкаше. сега стиска по 4 часа. това нормално ли е? все се страхувам да не си повреди бъбреците нещо Sad

# 89
  • София
  • Мнения: 9 866
Агнешка,и Буби е така-много стиска.И аз много се притеснявам за това,но педиатърът в Сф ни беше казал,че няма проблем-такъв си и е организма.Аз обаче не съм много съгласна.И я карам по-често,но не и не.Тя като се изпишка вечер,после чак след закуската-към 8 сутринта.И пълни по едно гърне,ама до горе.

Общи условия

Активация на акаунт