Лятото е във разгара - отпуската кой как кара? 24-30 юли

  • 5 303
  • 136
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Пожелавам на всички през тази седмица само положителни емоции!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 333
Присъединявам се и аз към пожеланията Simple Smile

Нека е хубава и слънчева седмицата, нека са здрави децата ни и пълни с радост сърцата ни!!!

# 2
  • Мнения: 3 743
Прекрасна седмица и от мен  bouquet
Вчера Марти замина с баба си в провинцията, толкова плака милия Cry като не се е отделял от мен и му беше много мъчно... И аз си поплаках... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 414
здравейте и от нас Simple Smile
ние се завърнахме от баба. починах си малко./снимков мат'рял малко по-късно/. дори прочетох 2 книги за 1 седмица newsm44 не ми се беше случвало отдавна.
пробвахме да махнем памперса на Ния. не мога да се похваля с особен успех - понякога казва, понякога пишка в гащите...днес я пратих без памперс на ясла...ще видим как ще се справят каките.
Силве, надявам се Марти да си прекара добре и да не страда дълго! и ние мислим да оставим Ния на баба и за 1 седмица и от сега ми се е свило сърцето, та ще видим...

имам молба - една мама ме попита за  координати на рехабилитатор, който прави Войта и е навит да идва в тях. те живеят в Редута. детенцето е на 45 дни и се е родило с пневмония и с последстващ мозъчен оток. пратили са ги на рахабилитация в педиатрията. аз им препоръчах да отидат и при Чавдаров...та, ако имате, дайте координати. може и на лични. мерси  bouquet
на всички мами и деца - весела и здрава седмица!  bouquet

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 11:15 от agneshka

# 4
  • Мнения: 3 698
Здравейте мами и дечица  Hug
ние се завърнахме от морето, беше хубаво, весело и най-вече бяхме си тримата. Ето малко снимчици на детенцето от моренцето :


Много целувчици на всички, малко по-късничко ще попрочета и ще пиша пак...

# 5
  • Мнения: 816
Весела и здрава седмица и от нас  bouquet
Ние се завърнахме от село, след двуседмичен престой при милите кокошки, петли и пуйчета Joy Веселбата беше пълна. Много игри,  ожулени коленца и най-важното чист въздух и тишина ( като изключим блеенето на агнетата и кукуригу-петльото от съседния двор).
Христинчето имаше само два пъти задух, поради голям рев и един път се задави ужасно с една краставица ( ама като иска и тя да руча, какво да я правя - дадох й baby_neutral ) та свеки си изкара акъла и по-скоро тя побеля, отколкото Иси -посиня  Thinking
Сега сме си добре вече и чакаме следващата почивка.
На всички ви желая много щастие и здраве и усмивки.
Бог да бди над вас и дечицата ви, мили.  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 9 857
Весела и щастлива седмица и от нас!
Ние си бяхме за почивните дни във Враца и си изкарахме добре.Имате всички много позддрави от Бим-Бам и морето/изпратени ми чрез смс,да не мислите,че съм ходила на море Confused/.Вече си имаме две нови думички,всъщност Буби започна най-неочаквано да повтаря името на едно детенце във Враца-Ники.Всички говорихме на бебето-Ники,Ники,и в един момент тя започна да повтаря.Неу се напишкваме въобще,явно отмина този период на адаптация.Във Враца обаче Буби беше направо наядена от комар ли е,паяк ли,и аз не зная,всъщност тя прави в такива случаи алергична реакция и сега сме на Кларитин.
Целувки на всички Hug!
Сети,малката изглежда много доволна Grinning!

# 7
  • Мнения: 816
Валенце и ние сме наядени, ама от бълхичка. Едни такива мънички гадинки, дето без да си хапнат от детската плът не моят, гадни зверове Close а аз съм, като петниста хиена, направо. Да знаеш - сок от ябълка облекчава много събрежа. Ама истинска ябълка по няколко капки във вода и мажеш.

# 8
  • Мнения: 1 413
Лора е много сладка, Сетони!
Мили мами, знаете ли какво става с мама Иги - нямам никакви нейни координати, ако някой държи връзка с нея, поздравете я от мен!
И на всички - весела и хубава седмица!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 9 857
Благодаря за съвета Доротея,ще пробвам.Проблема е,че тя е цялата в огромни бруки/така им казвам аз/,явно трябва направо да я полея със сок.Това ни се случва задължително по веднъж през лятото,водила съм я на лекари и всички казват,че е някаква алергия към нещо,което го има само във Враца,зцащото само там става така.И аз не знам вече,но със сигурност като почнем сиропа и на другия ден минава.

# 10
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас!   bouquet
      Не се бяхме вписвали цяла седмица,уви за съжаление и нас ни пипна този гаден летен вирус.  smile3511  Вдигнахме 39,5 Т и два дни нямаше сваляне.И нурофени и парацетамоли....нищо.Най-накрая ни помогна бабешкото увиване със студена вода и оцет.Горкия беше много зле.  Weary Не зная как е в София но тук този вирус е много страшен.Бяхме в бърза помощ към 9,00 прегледаха ни чак в 12,30 представяте ли си какъв е ужас.Имаше най-малко 20 деца със същите симптоми.Докато ни прегледаха Криси направо се стопи в мен.Стояхме близо 3-4 часа с 39 Т в коридора. Вече сме добре. Но една седмица бях на нокти.Не знаех ден ли е нощ ли е. Т му спадне и след два часа пак. Направо кошмар.  smile3514 Слава богу сега вече тичаме и беснеем.Много веселе летни дни желая на всички !  newsm51

# 11
  • Мнения: 644
          Stuck Out Tongue Winking Eye
Ето ни и нас,отново в родния дом  Heart Eyes 
слънчева и безпроблемна седмица Ви пожелаваме   Peace


Валенце честити ви думички и бързо изчезване на обрива  Simple Smile
Сетони дъщеряти е прекрасна    4470
Марго важното е,че всичко е приключило с''хепи енд''и Криси е добре   Simple Smile  Да ти кажа и тука в София не е по различно,за моя радост обаче нас ни пропуска...........за сега   Praynig


Весели емоции през тази седмица на малки и големи   newsm44

# 12
  • София
  • Мнения: 1 333
Днес направих албум на Мими в един сайт. Най-после успях сама Simple Smile
Благодаря на firebird за съвета и за снимките в подписа   bouquet

Засега съм сложила само снимки от Великден и гостуването ни в Тетевен, а после ще добавя и от рожденният й ден!!!
Ето и линка : http://s104.photobucket.com/albums/m193/nkpetrova/Mimi/

# 13
Здравейте и от нас!Желаем на вси4ки весела и безпроблемна седмица.Ив4о също е с летния вирус от 2 седмици.Не му мина от сиропи и от 3 дни сме на инжекции. Ill            Надявам се тази седмица да оздравеем. thumbsup

# 14
  • Мнения: 3 537
Нанди,честит първи опит с лъжицата! LaughingПриятна седмица на всички! PeaceНие май вече се оттървахме от гадния летен вирус,но морето ни се отлага за другата седмица. :(Setony,личи си,че малката е прекарала страхотно. Grinning

# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте и от нас!Желаем на вси4ки весела и безпроблемна седмица.Ив4о също е с летния вирус от 2 седмици.Не му мина от сиропи и от 3 дни сме на инжекции. Ill            Надявам се тази седмица да оздравеем. thumbsup
добре дошла при нас и бързо оздравяване

лека седмица

мама Иги  е в МД - не че се грижат за нея, но все пак поне тоное слушат. общо взето освен нормалните неразположения не се оплаква - боец

# 16
  • София
  • Мнения: 4 412
Нанди, снимките на Мими от Тетевен са страхотни. Трябва по-често да ходите, толкова е щастливо детето и съм сигурна, че ще му е по-добре във всяко отношение.
Добре дошли на летовниците и Лека седмица на всички!

# 17
# 18
  • Мнения: 882
Привет и от нас,
Почивката ни до Велинград се отлага за неопределен период. Нашият татко пак намери хиляда и една причини, за да си дремем тук с Радинка отегчени. Щяло да й се развали режима, щяло да има много хора, щяло да се притеснява детето в колата, щяло.................Сега съм сърдита и не приказвам. Толкова хубаво щеше да й се отрази чистия  въздух, ама с овни излиза ли се на глава?
Иначе и ние ходим на море, почти всеки ден. Аз я предупреждавам, да се пази от вълните защото моренцето ще я цунка.  Вчера имаше малко по-големи вълни и тя търчи към мен и вика мамо......Ъ,ъъ, сочи морето-- и казва АМ, АМ. Laughing Laughing

На болничките, дано вече са преборили вирусите.
Стискаме палци и на мама Иги. Моля, който се чува с нея да предава много поздрави.
На малките сладурки от снимките, пожелавам все така да си хубавеят за радаст на мама и тати и дядо и баба.

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Радини  съжалявам... да не би да не може да дойде таткото и да ревнува да ви пусне сами Wink
ПЪк може и наистина да го е страх - те овните са вироглави, ма не винаги смели

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
С удоволствие разгледах снимките, дечицата са много сладки!
Болните да оздравяват и нови болни да няма!
Ние пък ходихме през почивните дни на река Чая, беше чудесно, като изключим факта, че не спряхме да търчим след децата да ги пазим. Laughing Аз бях награбила 5 хавлии, използвахме само 1 за забърсване, защото никой не седна. Втория ден отидохме само с 2, без никакви играчки(които никой не погледна), без книжки и др. екстри и пазенката продължи 2 часа. Наталия беше в нещо като транс, не бяхме в състояние да й отвлечем вниманието с нищо, не спря да кисне вътре, а водата е ледена! Малчо пък се нагълточи с малко вода и после влизаше само до глезена и обикаляше около брега.
 Аз на "почивка" с децата не отивам поне още 1 година, защото това ще си е тежко физическо и психическо натоварване за мен Wink
 

# 21
  • Мнения: 882
Това беше другата песен. Имаме много работа. Точно сега не е момента. Питаш ли ме мене? и т.н. Да, и разбира се, аз съм най-прекрасната и единствена  красавица на света и е по-добре да не ходя никъде сама. Laughing Laughing Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 1 333
От снимките се вижда, че и Лорка и Ния са си изкарали много добре. Щастливи , усмихнати личица... това стопля майчините сърца Simple Smile Нека винаги е така !

Радини и при нас се случи същото но преди 2 седмици.... мъжът ми имаше 3 дена за ползване и със събота и неделя ставаха 5 дни в които можеше да сме извън София и да се разноообразим. Аз се амбицирах и реших да намеря интересно и спокойно кътче някъде наблизо. Реза спомена за едно хотелче което е само на 80км от тук снабдено със  всички екстри и въпреки това не много скъпо. Изтеглих необходимите материали от нета, направих маршрут, а също и забележителности в близост до селцето.... прибра се таткото, изчипка се, хапна и аз му споделих намеренията си... направи се на ентусиазиран, разгледа всичко което съм намерила и рече и отсече, че там не му се ходи... после 2 часа се рови за нещо др и накрая каза че ние не сме за почивка, няма да ни е хубаво, тя само ще си лежи в кошчето,всички ще я гледат, тя ни е по-специална и ако направи гърч какво ще правим, ще обезпокоим др почиващи с рева й и тем подобни. Стана ми ясно, че почивка скоро за нас с Мими няма да има и тогава поне ни заведе в Тететвен, като отново не си показахме носовете от вкъщи... но поне на Мими й беше интересно с братовчед й Simple Smile С неговите разбирания засега не мога да се преборя... детето може би скоро няма да се оправи, ще е необходим дълъг период и аз може би трябва да се осмеля и някой път да тръгна сама с нея някъде на почивка.
Написах всичко това, само за да ти споделя че не си сама в болката си. разбирам те напълно и те подкрепям в мълчанието (аз не издържам да мълча, защото се виждам с мн малко хора и дори да се карам с него за мен пак е разнообразие -един вид мазохизъм Embarassed от моя страна).
Дръж се !!!!

Гледахте ли репортажа по БТВ за детската градина в Търговище в която ще бъдат приети деца с Физически увреждания??? Правят им рампа, асансьор и специални разширения на вратите. Директорката много хубаво се изказа за интеграцията на децата в масови учебни заведения, а дечицата очакваха с нетърпение новите си другарчета. Казаха че ще са им приятели и че ще ги пазят. В местната гимназия също щяло да бъде прието дете с Увреждане. По статистика имало 2000 деца в района със специални нужди, но единици от тях учели в масово училище.
Дано тази лоша статистика се промени навсякъде в България!!!

# 23
  • Мнения: 2 327
Весела седмичка и от мен Simple Smile
Аз отпуска ще имам, ама друг път Simple Smile За сега ще се задоволя само с прибирането за събота и неделя в Бургас. Този път поне останах 3 дни да се порадвам на Гинко. Времето не ставаше много за плаж, но ние все пак ходихме, да не пропуснем.
Успях да се видя и със Сети и с Лорката. Голяма е кукла Simple Smile
А ето и една снимка на Гинко, останалите ще кача като имам време.

Нанди, Мимата е много сладка - как само си е гушнала лъжицата Simple Smile

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
всички са много хубави - деца, баби, дядовци, майки, татковци...

Танче, малката е голяма красавица!

Сети, невероятна е сладураната - но ти си го знаеш. РПадвам се, че сте се прибрали и сте добре. Целувки и да "звъннеш" по нета когато се освободиш

РАдини, пусни една снимка да видим красавицата /звяра можеш да си го оставиш за лично ползване Wink да не се обидиш, ей!/! Сигурна съм, че ще "плакнем очи" - а ревността на мъжа е по-дъбготрайна и от мерака му, нал знаиш?

Гинко е супер усмихнато бебе. Стънче, горе главата - ще издържиш, а после - заедно у дома! Знаеш, че ти го желая от сърце и съм сигурна, че в най-скоро време и това ще стане...

Момичета, да ви питам - нашите искат да водят Дани на море. Аз не искам да пътувам 8-ми месец, а и те не искат да ри9куват с мен... ДАли да го пусна? Той е толкова блед и злояд, но пък и това е причината да ме е страх да не се разболее, да не му е зле там... бе не знам в голямо чудене съм...
А и последната трагедия с колата и 5-те жертви не ми излиза от мозъка...
МОРСКИТЕ - с малки деца - как понесоха децата ви почивката?

# 25
  • София
  • Мнения: 9 857
Наде,аз все се надявам някой да поиска да заведе и моите деца някъде...ама няма.Ако вашите са достатъчно близки с малкия и често го виждат,знаят му навиците и т.н.,не мисля,че има проблем да го вземат.Аз лично моите деца бих ги пуснала след време,ако дотогава нещата се променят и бабите и дядовците им имат желания да се занимават с тях.Засега не е така-ако ние не си отидем до Враца никой не се и сеща за нас.Децата ми просто не познават бабите си,виждат ги рядко и са си чужди.А от това на мен ми е много болно.Но насила хубост не става.След като не изпитват нужда да са близки с внуците си аз не мога да направя нищо.Знам,че ги обичат,но по свой си начин,трудно разбираем за мен.Както и да е,пак се отплеснах.Ако мислиш,че малкия ще е спокоен с баба и дядо,действай.Тъкмо и ти ще си починеш преди събититето. Peace
Аз забравих да се пахваля-като ходихме до Враца на отиване карах аз Grinning,това са си сто километра,ей,не е шега работа.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
catnadeen, изобщо не му мисли и го пускай, да се оправят както могат. Няма да го оставят гладен я! Е, сигурно ще пореве малко, но ти все пак няма да си там да го чуеш Wink А ако положението е нетърпимо, те ще ти го върнат, да не са мазохисти Grinning
Ох, как искам и аз някой да ми вземе поне малчо, но майка ми е с изкуствена става, недочува, вижда само с едното око и то с диоптър,няма обоняние, а той е голямо шило, няма да може да го гони, да го вдига и т.н....Иначе за яденето съм спокойна, и със спането някак ще се справи, ама... Sad

Нанди, на съпруга ти просто му е мъчно, че детето не е като останалите , ако все пак го навиеш да тръгнете, ще си изкарате добре, там той ще се мобилизира. В нашето семейство аз съм мрънкачката и никъде не ми се ходеше заради многото рев и проблемите с храна, пътуване и т.н., но като тръгнем все някак се справяме. Е, на почивка още не мога да се навия да тръгна.

# 27
  • Мнения: 2 327
Наде, пускай го Дани. Щом искат да го водят, да се опрвят Twisted Evil
Гинко баба и дядо ще го водят малко на планина. Ама те така и така го гледат и не се пртеснявам.

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
благодаря ви
съжалявам, че мрънкам за нещо дето другите не могат да си го позволят, но май съм привързана болезнено към Дани... май малката ще дойде овреме да овладея тези свои негативизми и да оставя детето да расте нормално, а не да го задушавам
сигурно ще го пусна... да е жив и здрав и баба му и дядо му.
целувки

браво на шофьорите!

# 29
  • Мнения: 882
Гинко, прилича на мама, но определено е човек на дядо. Голям сладур е!
Наде, като те знам колко си притеснителна, все си мисля, че ще израходиш по-вече нерви, отколкото да си починеш без Дани.
От друга страна, майка ми, макар и възрастна все още ми помага.
А от трета страна, нали не е хубаво дете под 2 години да ходи на море.

# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Наде, като те знам колко си притеснителна

 Embarassed голяма съм паника нали... и мрънкало...  Embarassed
 Heart Eyes чакам снимки на красавицата /ако нямаш без звяра давай и с него  Laughing/

# 31
  • Мнения: 997
 Здравейте, хубава седмица и от нас.
 Наде, много са хубави снимките на Мими. Особенно тези с лъжичката...Репортажът за Търговище не съм го гледала. Но ти казваш за едно училище и 2000 деца.....ужас. Знам, че все от някъде трябва да се почне, но си мисля - идва септември....на колко ли майки им предстои да им затръшнат вратите на градините.....като на Калина на qneka, например. Не ми се мисли....
 Силве, Марти успокой ли се....а ти? И Вени се цупи, когато се делим, но му минава за броени минути, след като стъпи във Враца. Тук в София няма тази свобода....и това глезене......както при баба си.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 15:06 от елена акманова

# 32
  • Мнения: 4 414
Наде, много е трудно това първо отделяне...аз толкова се притеснявах когато Ния тръгна на ясла....сега сме решили да я пратим при баба и в Никопол за 1 седмица и ми е голяма мъка - всеки ден съм на ръба да кажа, че няма да я оставяме...ама си мисля, че е добре децата да свикват да се отделят от родителите си по малко...особено, ако имаш доверие на бабите...даже си мисля, че ако я бяхме оставяли по-рано, щеше да е по-лесно, ама....

# 33
  • Мнения: 3 537
Гинко, прилича на мама, но определено е човек на дядо. Голям сладур е!
Наде, като те знам колко си притеснителна, все си мисля, че ще израходиш по-вече нерви, отколкото да си починеш без Дани.
От друга страна, майка ми, макар и възрастна все още ми помага.
А от трета страна, нали не е хубаво дете под 2 години да ходи на море.

В моята книга пише,че дете под 10месеца не е хубаво да ходи на море. PeaceМиналата година Анелия беше на 1г. и 1м.,когато я заведохме. GrinningМежду другото,тя днес имала имен ден,ама аз сега го научих Embarassed.Черпим ви виртуално-  cook beer cook cook

# 34
  • София
  • Мнения: 9 857
Честито на Анелия  bouquet!Да е жива и здрава!

# 35
  • Мнения: 816
  bouquet
Честито на Анелия и от мен. Да е много здраво и добро момиченце  bouquet

Ние в събота сме на сватбата на най-добрата ми приятелка и братовчедка. Ева и Хриси ще са шаферки. Исках да оставя Христинчо поне вечерта, че да не диша ресторантския въздух, но свекърва ми не дава и дума да се каже, защото умира от страх да не направи пристъп. И така ще си танцуваме явно цяла вечер заедно.
Миналата година и аз имах дилема дали да дам Евка на майка ми да я води на море, но се отказах ( и добре направих). Тази ще ходим всички заедно, живот и здраве.
  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 9 857
Габи,видях теее.  bouquetКазвай как беше на морето,някой пита ли за мен?! Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 4 884
Върнахме се от морето днес и веднага сядам да ви кажа едно "здрасти". Ами какво да ви кажа, хубаво си е на морето, ама бързо свършва. За доказателство на думите ми, прилагам снимков материал.
...................

 И така..Минаха десет дни, срещнахме Йосариан и дечица на плажа, похапнахме цаца заедно, но като цяло имахме разминаване в графика за деня, та не можахме да се засичаме достатъчно често.

Валенце, за теб питаха едни големи рибоци, ама от най-големите..

Принципно на мен морето си ми е слабост, но като цяло си излиза скъпичко удоволствие. Наши познати това лято са платили за една седмица почивка полупансион в Гърция 250 евро за четирима, като за деца до 12 години всичко е безплатно. А в Приморско на плажа ти искат 4 лв. за шезлонг и 3 лв. за чадър на ден, а алтернативата е- отиваш на края на плажа и гледаш морето с бинокъл.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 19:47 от gabiplus

# 38
  • София
  • Мнения: 1 333
Честит имен ден на Анелия!
Да е здраво и весело дете!!!

Габи, добре дошла!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 9 857
Нанди,забравих да те похваля за албумчето,много е сладка Мими Heart Eyes.То няма и друг начин де-щом е Мими,ще е сладка.Лошото е,че ние като бяхме във Враца едни лелки там викаха на мойта Мими Марче и тя сега само това повтаря-Маче,Маче. Laughing

# 40
  • Мнения: 644
Гинко, прилича на мама, но определено е човек на дядо. Голям сладур е!
Наде, като те знам колко си притеснителна, все си мисля, че ще израходиш по-вече нерви, отколкото да си починеш без Дани.
От друга страна, майка ми, макар и възрастна все още ми помага.
А от трета страна, нали не е хубаво дете под 2 години да ходи на море.

В моята книга пише,че дете под 10месеца не е хубаво да ходи на море. PeaceМиналата година Анелия беше на 1г. и 1м.,когато я заведохме. GrinningМежду другото,тя днес имала имен ден,ама аз сега го научих Embarassed.Черпим ви виртуално-  cook beer cook cook


Няма такава нещо,та нали и на морето се раждат деца   newsm78   Ивета беше на почти на 7м когато я заведох.Искам да Ви кажа,че се държа по-добре отколкото тази година   Sick

Краси да ти е жива и здрава щерката и много да ви радва   bouquet


А сега и аз да се оплача:нали вчера се похвалих,че ни се размина грипа,да ама не   Cry  Днес като станахме и какво да вида Ива със сополи,направо откачих   #Crazy  няма и едни м.тя да не е болна или поне без сополи.Какво е това нещо нащо не знам   newsm78

# 41
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Само при мен ли не е наред страничката на форума? Темите си стоят подредени както ги оставих вчера, а има много ново писано по тях, сега няма как да разбера ако някоя тема се качи по-нагоре newsm78

# 42
  • Мнения: 1 588
Само при мен ли не е наред страничката на форума? Темите си стоят подредени както ги оставих вчера, а има много ново писано по тях, сега няма как да разбера ако някоя тема се качи по-нагоре newsm78

При мен всичко е нормално...  newsm78

# 43
  • Мнения: 2 327
Може да е нещо временно...

Габи, добре завърнали се. Снимките ви са супер. Явно добре сте си изкарали. Особено последната много ми хареса - Боби на стрелбището Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 698
Страхотни снимчици
Нанди, Мими изглежда много щастлива  в Тетевен Hug , браво за албумчето, да се напълни с усмивки.
Вале, а Ния кога ще ми я доведеш да я нагушкам? Голяма красавица е Heart Eyes
Габи, Боби явно добре се е забавлявал, то това е най-важното, добре сте си дошли   bouquet .
На Анелия закъснях да честитя, но пък и днес не е късно да й пратя мнооооооооого целувчици  lovekiss
Наде, пусни го малкия, ще му е хубаво, сигурна съм.Знам колко сте близки и ние сме така с дребосъчката, но въпреки това замисляме да я оставим септември на родителите ми за няколко дни и да избягаме до морето двамата.Знам, че ще ми е много мъчно, на теб без Дани също, но пък може би е време да започнем да ги отделяме за по мъничко, все пак имат нужда да си починат децата от нас, по цял ден им досаждаме  Grinning
А за срещата ни със Стънчето и Гинко, много за малко беше, но достатъчно, за да ме очарова малкото й момченце.Много е слънчев и весел Гинко, един чаровник с голяяяяма усмивка Hug.
Сега отивам да кача малко снимки и ще свирна като съм готова...

# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Габи, добре сте си дошли. Дано след почивката нещата при теб тръгнат нагоре.

Светле Владимирова, пиши как е малката РАди! Тръгнахте ли на гимнастика? Имате ли нужда от някаква помощ... само пиши! Целувки и дано я спрете в скоро време.

Искрице, виждам аз, че диетата върви добре! Да знаеш, че ни липсваш и че много бих се радвала да ни пишеш отвреме на време. Поне за Кало как е.

Валче /Йосарианче/, добре си си "дошла" във форума и ти. Пиши как са малките палавници и вече порасналат мъничка дама.

Йепе, как е новия дом? Сигурно си луднала ама дресни два реда.

Силве, как е Марти?

Бременлинката как е? Пиши как е бебчето...

# 46
  • Мнения: 2 543
Наденце, тъкмо щях да сядам да пиша... Hug

Чета ви редовно, радвам се на дечицата - страхотни са всички снимки и най-вече децата на тях!!! Да ви кажа, като ги разглеждах и вече тотално се убедих, че трябва живи или  умрели да се махнем за малко от София, че цяло лято тук...  Sick
Какво да ви кажа за нас - похарчихме купища пари - откъде се взеха и аз не знам! ooooh! Да са живи и здрави родителите ни, че помагат, защото без тях... не ми се мисли.... Още малко неща остава да  се свършат и в понеделник се местим!!! Shocked И тогава още няма да е всичко съвсем готово, но каквото - такова! После ще довършваме! Стискайте палци да мине всичко безпроблемно и да се разделим с хазяите си тук без допълнителни усложнения  и най вече - Йоанчо да свикне с новия дом и новите обстоятелства бързо!!!
Мисля си за всички вас! Бъдете здрави!  bouquet

# 47
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Йепе успех! ДАно малкия хареса своя нов дом! ДАно и за теб е мах леко!

# 48
  • Мнения: 3 698
Успях да кача снимчици
http://community.webshots.com/user/angelovi2005
На Йоан-бързо да свиква и скоро да вилнее с усмивка в новия си дом, Йепе, ако е удобно пошепни ми т.е. пиши ми на лични в кой квартал се местите .
Йосарианчето, дай и ти някоя морска снимчица, сигурно ви е било весело с палавниците .

# 49
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Сети, много сте красиви! особено ти! Много хубаво семейство сте - казвала съм ти го, просто така ви се радвам - дтопляте ми сърцето всеки път като ви видя... мечтая си и ние да бяхме така..
Целувам те и ти желая това щастие и спокойствие което излъчвате да остане между вас завинаги!

# 50
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте момичета!Не зная кои от вас получават вестник "Тишина", но в днешния брой има статия от Ели Акманова и Силвето.Толкова бях и горда и щастлива , като прочетох ,че не сме сами ..борим се ...Както и всички вас.И ресурсния център и протеста на 1 юли и безброй много начинания.Щастлива съм ,момичета ,че ви има и че мислите за всички нас.Имате едно голямо БЛАГОДАРЯ.Радвам се ,че ви срещнах!   bouquet

# 51
  • Мнения: 3 537
Здравейте. Heart EyesМного благодаря от името на Анелия за пожеланията! HugНие имахме форумска среща на Ямболските мами и един татко,който пише в нашата темичка.Сега се прибрахме двете с Анелия ,измих я и тя заспа на секундата.От толкова тичане насам-натам с другите деца ,направо стана като изцеден лимон горката. LaughingЛека вечер желая  на всички! Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 3 743
Здравейте момичета!Не зная кои от вас получават вестник "Тишина", но в днешния брой има статия от Ели Акманова и Силвето.Толкова бях и горда и щастлива , като прочетох ,че не сме сами ..борим се ...Както и всички вас.И ресурсния център и протеста на 1 юли и безброй много начинания.Щастлива съм ,момичета ,че ви има и че мислите за всички нас.Имате едно голямо БЛАГОДАРЯ.Радвам се ,че ви срещнах!   bouquet
  bouquet

# 53
  • Мнения: 882
Страхотни снимки от морето и още по страхотни дечица на тях. Днес ще се опитам и аз да направя малко снимчици на морето, та нали е под носа ми.

Да Ви се оплача: Незнам защо реших, че е време да махам памперса на Радина. Както и да е, подготвих се за целта, попрочетох едно, друго, инструктирах помагачите, но настана един ад. Помагачите изнервени, защото в момента в който стане от гърнето, на секундата се изпишва в гащите. Тя разбира, че ги нерви и страшно много се забавлява.
Моля мами помагайте с конкретни съвети. Не ми се иска да се отказвам, след вчерашното плескане навсякъде.   

# 54
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Страхотни снимки от морето и още по страхотни дечица на тях. Днес ще се опитам и аз да направя малко снимчици на морето, та нали е под носа ми.

Да Ви се оплача: Незнам защо реших, че е време да махам памперса на Радина. Както и да е, подготвих се за целта, попрочетох едно, друго, инструктирах помагачите, но настана един ад. Помагачите изнервени, защото в момента в който стане от гърнето, на секундата се изпишва в гащите. Тя разбира, че ги нерви и страшно много се забавлява.
Моля мами помагайте с конкретни съвети. Не ми се иска да се отказвам, след вчерашното плескане навсякъде.  

Продължавайте и спокойно дори я оставяйте малко напикана да седи и не я слагайте на гърнето, а тя сама ще почне да сяда като се напикае 1-2 пъти. Просто като се напика и кажете
че е трябвало в гърнето не в гащите и се правете на спокойни и не и обръщайте внимание.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 884
radini, за да махнете памперса, просто трябва да е назрял момента за това. Възрастта на Ради е подходяща за тази стъпка. Ще ти кажа с няколко думи как стана при нас. Просто един слънчев ден като днешния, когато Бобо беше точно колкото Ради в момента, свалих памперса и му обух гащи. И той естествено се изпишка в тях, и така 15 пъти за целия ден. Аз обаче на всяко напишкване му казвах: "Леле, колко е мокро..". На вторият ден започна да забелязва момента на изпишкването, а аз от своя страна по часовник му свалях гащите и го изпишквах точно на 20 минути. И през този втори ден имахме само два фала и два чифта мокри гащи. На третият ден продължих с изпишкването на всеки половин час, а той се изпусна само веднъж в гащите. На 4-ият ден просто спря да се напикава сам и започна да казва: " Има пики" отвреме навреме. След около две седмици спря сам да се напикава и през нощта. Искам само да ти кажа в тая връзка, че ако си решила да махнеш памперса веднъж, просто го направи и в никакъв случй не го слагай пак, освен в началото през нощта и на обедното спане. Във всички останали моменти, когато е будна, я остави без памперс, в това число и когато сте навън. Вземи няколко чифта дрехи  за преобличане и сандали, и действайте. Детето само ще разбере колко му е мокро на дупето, когато се напишква, и колко по-добре е , когато е с гащички, а не с тъпия памперс.
Пожелавам ти да имаш търпението да издържиш тези безкрайно дълги няколко дни на непрекъснато мокро дупе, и скоро да се похвалиш с едно истински пораснало момиченце!

# 56
  • Мнения: 882
Благодаря Ви, момичета, че ми вдъхвате надежда. Звучи толкова хубаво!
 PeaceБраво на Бобо, как само се е справил!

# 57
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ето една статия (на руски) как да приучим детето към гърнето за 1 ден:



кликни върху снимката!

Аз не мога да дам съвети, защото каката беше без памперс и волю неволю я научих много рано. Наталия има доста особено поведение, с нея още нямам успех. Бебо мисля да пробвам по тази методика съвсем скоро, още си мисля че няма да схване добре какво се иска от него.

# 58
  • Мнения: 816
И на Христунчо й махнах памперса през деня. Дори и следобедния сън е без него. Слагам кърпа под нея на леглото, докато спи и в количката също седи на кърпа. ПО гащички е много сладко дупе Laughing Слагам я на гърнето преди и след  спане, след ядене, след по-продължителна игра. И за сега имаме успех - почти при всяко сядане на гърнето се изпишква. Получава бурни аплодисменти от моя страна, при което вече се е научила, като потече пишуто и почва сама да си пляска. Обаче при нас е лесно, защото ака основно сутрин още в нощния памперс и после ми е лесно. В тия жеги 10-те гащи съхнат за 10 минути направо.
Радини, желая ти успех, мила. Скоро ще сте сухички по цял ден ще видиш.

# 59
  • Мнения: 882
Любознателна, това с хладната вода, не е ли малко в по-вече? Другите стъпки са съвсем приемливи.
Руснаците имат и страхотни методи за закаляване на децата. Някой ден може да си отворим тема и за това.

# 60
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Любознателна, това с хладната вода, не е ли малко в по-вече? Другите стъпки са съвсем приемливи.
Руснаците имат и страхотни методи за закаляване на децата. Някой ден може да си отворим тема и за това.
Ами не съм го измислила аз, не знам Laughing
Във всеки случай на Наталия съм го прилагала това със студена вода по неволя, защото бойлера изгаряше на няколко пъти, а тя беше омазана до ушите със собствена помощ, и да ти кажа нямаше ефект Sad Ама тя е по-специален случай. Cry

# 61
  • София
  • Мнения: 9 857
Моето мнение за отказване от памперса е,че децата се учат най-добре подражавайки на други деца.Буби беше с памперс до втората годинка,но между една и две годинки аз си я слагах на гърне,но не редовно.Идеята ми беше да разбере какво се прави на гърнето.И тя разбра-на две годинки махнахме всички видове памперси Grinning.Е,имали сме напишквания от вдреме навреме,но тях не ги броя,за мен е нормално.Много по-естествено и лесно беше с малката-на девет месеца тя вече си стоеше без памперс вкъщи,защото гледаше как кака и пишка на гърне.Сега е на 1,9г и сама си сваля гащите и пишка на гърнето...припикава като куче де що види гърне,дори като сме някъде на гости.Навън не смея да я извеждам по гащи все още,защото не мога да я науча да пишка клекнала или да я издържам,пък гърне не ми се носи Wink.Всъщност и двете искат само на гърне-явно не съм ги научила навреме да ги издържам.

# 62
  • Мнения: 3 537
Ние вчера направихме локвичка в магазина. EmbarassedМомичето тъкмо беше избърсало пода! Mr. GreenОткак сме махнали памперсите,само три пъти се е начуркала и  двата пъти беше  в магазина.Много лесно стана при нас.Сама започна да сяда на гърнето и ревеше,когато и слагах памперси.Явно и държаха  горещо и затова.Сега в к ъщи е по бикини и сама си ги събува,когато и се прави нещо и сяда на гърнето.От 5 нощи сме без биба,оттървахме се и от нея. Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 9 857
Краси,казвай как се отървахте от бибата,че Мими сигурно ще си заспива с нея до първи клас. Mr. Green

# 64
  • Мнения: 3 537
Краси,казвай как се отървахте от бибата,че Мими сигурно ще си заспива с нея до първи клас. Mr. Green
по-трудно беше от отказване на памперси,приучване към самостоятелното хранене и каквото друго се сетиш. SadЕдни мами ме посъветваха да режа върха на бибата,но не помогна при нас. ConfusedИ преди 5 вечери на Анелия и изникна и последния зъб ,започна да спи по-спокойно и аз скрих бибероната и и казах,че бибата избяга. Mr. GreenТя отначало много се ядосваше и нареждаше-"лОША БИБА,ЛОША БИБА!" ,трудно заспиваше,по цяла вечер си я търсеше насам-натам в леглото,но снощи вече спа много добре.За пръв път не спомена бибата.Край вече!След толкова неуспешни опити,най-накрая успяхме! Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 9 857
Браво на вас!И при нас това с рязането на бибата не помага.Иска си я за спане и това си е.Засега не смятам да я махам на сила-пробвах,но много плаче и аз не издържам.Ще видим докога ще откараме така.

# 66
  • Мнения: 3 537
Браво на вас!И при нас това с рязането на бибата не помага.Иска си я за спане и това си е.Засега не смятам да я махам на сила-пробвах,но много плаче и аз не издържам.Ще видим докога ще откараме така.
След две седмици сме на ясла и трябваше да носим бибата там,не ми се видя удобно . newsm78.Анелия е много едра,прилича на 3годишна и е много смешна със залъгалка. LaughingСигурно щяха да и се подиграват другите деца. Rolling Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 4 412
мами, чувствам се като воайорка - влизам, прочитам и излизам. Много интересно това с памперса и бибероните. Дара най-неочаквано за мен прояви интерес към гърнето, ходи бута го, веднъж се изпишка до него, днес си е двършила и голямата работа там. Може би не трябва да изпускам момента с минималните й интереси в тази посока, ама от вас разбирам, че много локви ще има за бърсане... radini, щом сте започнали, упорствай и продължавай, сигурна съм, че ще свикне.

Валенцето, видях че децата ни са почти на една възраст - днес й купих биберони за над 18 месеца, тя само заспива с тях и понякога нощем ги търси, но още не мисля да я отучвам, решила съм след навършване на 2 години.

# 68
  • Мнения: 882
Втори ден и никакъв напредък. Според мен тя се забавлява. Когато види суматохата около нея, става й толкова смешно. За разбиране, обаче разбира. Сяда си спокойно и на гърне и на голямата тоалетна, но върши работите след като стане. Купих й една кукла с гърне. Днес съм решила да напълна гърнето с течност и да викам браво на куклата.
Не ми се иска да се отказвам, защото после идва зима, а догодина тя ще стане на три години.
В между другото от вчера не съм влизала, защото ме хвана някакъв ужасен вирус - много силни болки в корема, като контракции и гадене. След като ми надупкаха д... с инжекции, днес съм по-добре.
ПАЗЕТЕ ДЕЧИЦАТА, ЗАЩОТО БОЛКИТЕ В КОРЕМА СА УЖАСНИ. Пишат навсякъде за тоя вирус.

# 69
  • Мнения: 4 414
Дара най-неочаквано за мен прояви интерес към гърнето, ходи бута го, веднъж се изпишка до него, днес си е двършила и голямата работа там. Може би не трябва да изпускам момента с минималните й интереси в тази посока, ама от вас разбирам, че много локви ще има за бърсане...
не го изпускай...Ния точно на възрастта на Дара проявяваше същия интерес и много съжалявам, че не махнахме пампеса тогава. ама точно тогава почнахме да пътуваме по баби, на почивка и все ми се струваше неудобно. и така удължихме памперсоносенето още 1 година....а локвички винаги ще има, когато и да започнете Wink
иначе, аз май мога да се похваля с успех. Ния онзи ден отиде сама, все си гърнето, събу си гащите и се изпишка. вчера докато пътувахме с колата, каза, че има пиш. спряхме и се изпишка на едно дърво. много е горда и си пляска винаги Joy и ние се гордеен с нея Blush

# 70
  • Мнения: 882
Браво на куклата, като, че ли помогна.   smile3501
Напълних гърнето на куклата с вода, без да ме види. Показах й и започнах да викам браво на куклата. Тя ме гледа, гледа невярващо и изсипа водата на килима. След което, обаче си взе гърнето и си свърши голямата работа. Значи наистина разбира, важното е да намеря правилния подход.

# 71
  • София
  • Мнения: 9 857
Браво на Ради Grinning.Естествено,че разбира.Както казах малко по-нагоре подражанието при децата играе решаваща роля при приучването на гърне.Аз като имам две деца използвам голямата,за да се учи малката.Но и решението с куклата е много добро.Браво!

# 72
  • Мнения: 3 698
Браво на умната Ради и хитрата й майка  Hug
и на всички малчугани, които използват гърнето по предназначение.На нас реших, че ни е рано.Радини, бързо да оздравяваш  Heart Eyes
Благодаря за комплиментите, наистина хубаво беше и Лорка се забавлява.
Таня, а Дара е голям бонбон, много е сладка, ще ми се да я нагушкам някога Heart Eyes.Ние сме със същия басеин, но не ни беше интересен, сигурно догодина ще го забележи.

В понеделник сме на невролог, излишно е да казвам, колко ми се е свило под лъжичката.Ще пиша после какво са ни казали.Дано всички е ок  Praynig
Целувки на всички  Hug

# 73
  • Мнения: 882
Валенцето, на мен ми дойде тази идея от теб, като  написа, че по-малкото подражава на по-голямото, за което много ти благодаря.
Като се върна от разходка пак надничаше в гърнето на куклата.
Сети, стискам Ви палци за понеделник. Всичко ще бъде наред.
Ради също има като Лорка, бански от две части и лента за главата и чантичка в комплект. Затова нали разбирате, колко е важно да махнем памперса Laughing Embarassed

# 74
  • София
  • Мнения: 9 857
Моля,моля,радвам се,че съм помогнала Hug!Ето затова имам две деца Wink-та да не ползвам кукли! hahaha

# 75
  • Мнения: 3 537
Моля,моля,радвам се,че съм помогнала Hug!Ето затова имам две деца Wink-та да не ползвам кукли! hahaha
Вече си готова за третото. newsm62 newsm62 newsm62

# 76
  • Мнения: 882
И аз си имам две, но ако взема пример от баткото, трябва да тръгва по дискотеки.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 884
radini, то като гледам младото поколение накъде върви, нищо чудно отсега да искат да ходят на дискотека..
В тая връзка се сещам една мини смешка от морето..Значи вървим си ние в центъра на Приморско, където има един много атрактивен на външен вид бар. И Бобо ми вика:" Искам да вляза вътре", на което аз отговарям:" Не може, вътре влизат само тийнейджъри". А той:" Какви тийнейджъри?", " Ами такива дето си нямат гаджета".
"И аз нямам гадже"...

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 12:32 от gabiplus

# 78
  • София
  • Мнения: 9 857
Моля,моля,радвам се,че съм помогнала Hug!Ето затова имам две деца Wink-та да не ползвам кукли! hahaha
Вече си готова за третото. newsm62 newsm62 newsm62
Неее,не съм готова!Някой ден ,като порастнат двете ми мадами,искам да си имам още едно момиченце,но това ще стане далече във времето.Само дето мъжа ми още не знае за тези ми желания. hahaha
И аз си имам две, но ако взема пример от баткото, трябва да тръгва по дискотеки.
Пак се изказах неподготвена Embarassed,въобще не знаех,че си имате и батко.Той ще я учи нса други работи като стане голяма-дискотеки,гаджета... Wink

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 12:39 от Валенцето

# 79
  • София
  • Мнения: 4 412
Дайте идея за гърнето и почти неговорещото дете - Дара не говори за ежедневни нужди - вода, храна, а ходи и си взема каквото иска, тя и въобще малко говори, но това е друго притеснение...
Та съм си мислела за гърнето - да го сложа ли на удобно място и тя да отива при гърнето, защото сега е затворено в банята и не стига до него.
Въобще при деца, които не викат "пиш" какви сигнали да я подтиквам да ми дава за естествените й нужди.
radini, много е добра идеята с куклата!

# 80
  • Мнения: 3 537
Дайте идея за гърнето и почти неговорещото дете - Дара не говори за ежедневни нужди - вода, храна, а ходи и си взема каквото иска, тя и въобще малко говори, но това е друго притеснение...
Та съм си мислела за гърнето - да го сложа ли на удобно място и тя да отива при гърнето, защото сега е затворено в банята и не стига до него.
Въобще при деца, които не викат "пиш" какви сигнали да я подтиквам да ми дава за естествените й нужди.
radini, много е добра идеята с куклата!
Нашето гърне отначало беше в стаята и Анелия сама отиваше да чурка,после започна да си казва-Искам да чуркам.Но сега проблема ни е,че иска да я слагам на голямото гърне,пък мене понякога така ме мързи. smile3503

# 81
  • Мнения: 4 414
Значи вървим си ние в центъра на Приморско, където има един много атрактивен на външен вид бар. И Бобо ми вика:" Искам да вляза вътре", на което аз отговарям:" Не може, вътре влизат само тийнейджъри". А той:" Какви тийнейджъри?", " Ами такива дето си нямат гаджета".
"И аз нямам гадже"...
hahaha hahaha hahaha
а Бобо, ако още е свободен, ние се кандидатираме...и край с дискотеките Joy

Танче, тя и Ния в началото не казваше "имам пиш". ама започва да се дърпа за гащите и да прикляква и аз разбирам, че и се пишка. а гърнето според мен задължително трябва да е на достъпно и видимо място. успех на сладуранката!  bouquet

# 82
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Яни,  нали  не говори, идва при мен и се хваща отпред, тоест  "пишка ми се", ако не реагирам бързо,  почва да  подскача  и да тича  наоколо пищейки, а ако още се забавя,  отива и си донася  гърнето  Laughing, ама сам не сяда още и въобще и не прави опит да си сваля  гащите  newsm78
Той  ми правеше друго в началото, стискаше до последно  и не щеше да пишка извън памперса,  направо бях луднала  две седмици, ама на  третата  се научи  Wink При нас  проблемът е  с голямата работа  Embarassed, нали от бебе е  със запек  и е свикнал, когато и да му дойде и да си се напъва, даже ние все му  викахме "айде, давай, давай..." и сега е  голям зор, постоянно ми цапа гащите  Sick,  не се изаква,  ама като се напъне и зацапа гащите и  почва да ги дърпа да го пробувам, голяма е мъка, как ще се научим не знам...  А след две седмици сме на море, ако и  на плажа ми го прави този номер да си върви и да си се напъва   ooooh!, ужас...

# 83
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз имах същия проблем с Буби,когато я учех на гърне-тя всъщност още не говори,но като и се пишка ме хваща за ръка и почва да подскача на един крак Grinning.Аз я научих като просто и създадох някакъв режим на пошкане,звучи странно,но тя така свикна лесно.Слагах я през половин час примерно и тя стискаше,докато не я сложа.Сега си пишка като голям човек-4-5 пъти на ден след ядене.Вярно,не казва,но показва.

# 84
  • Мнения: 3 537
Моята често наторява градинките. EmbarassedСеднали сме на барче,или на детската площадка и ми казва,че и се чурка.Сложа я в някоя градинка да чурка и тя започва да ака.И това и стана навик на калпазанката.Днес в парка ми направи същият номер.Напоследък ака повече навън,отколкото в къщи. smile3515

# 85
  • Мнения: 997
 Акъл за приучавене към гърне не мога да дам Embarassed....те Вени го научиха в яслата smile3501. Но дълго време след това ми поднасяше неприятни изненади навън.  Най-голямата излагация беше, когато го заведох в работата, а той се изчишка между принтера и бюрото на продуктовия мениджър.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 857
Като сте почнали да разказвате кой къде го е направил...Буби на две годинки и половина се изака в една банка,точно пред гишето застана и...свърши работата. Embarassed

# 87
  • София
  • Мнения: 4 412
Много се смях на страните места за вършене на работа, ама и малко страх ме хваща какви ли изненади ни предстоят.

А да ви питам за памперс гащите какво мислите - ние имаме един пакет, купихме го за морето, но не го ползвахме и дали да не започна с него или с обикновени гащи по-бързо свикват. Колко чифта гащи да си купя 10-15?

# 88
  • Мнения: 4 414
памперс гащите са си памперси. просто са по-лесни за обуване. Ния накрая си ги обуваше сама - голяма смешка! за мне бяха много по-удобни от обикновените памперси, защото моята щерка е голям бяс и падаше голямо гонение докато и залепя памперса.
аз бях чула за някакви гащи, които им държат мокро на дупетата и им е некомфортно, но са сухи отвън. екстрата е, че не сменяш 100 чифта панталони. но не намерих нито темата, в която четох за тези гащи, нито пък срещнах подобни в магазините. а и в крайна сметка, реших, че ако не си казва, ще си седи с мокро дупе, а аз няма да разбера, което не  ми допадна.
ние започнахме с 10 чифта чащи. но Ния много стиска и се напишкваше 2-3 пъти най-много. аз малко се притеснявам даже за това стискане. по 5-6 часа не пишкаше. сега стиска по 4 часа. това нормално ли е? все се страхувам да не си повреди бъбреците нещо Sad

# 89
  • София
  • Мнения: 9 857
Агнешка,и Буби е така-много стиска.И аз много се притеснявам за това,но педиатърът в Сф ни беше казал,че няма проблем-такъв си и е организма.Аз обаче не съм много съгласна.И я карам по-често,но не и не.Тя като се изпишка вечер,после чак след закуската-към 8 сутринта.И пълни по едно гърне,ама до горе.

# 90
  • Мнения: 997
agneshka, и аз не мисля, че е проблем. Може би трябва да питаш педито. Но, не мисля. Аз се бях притеснила, защото ходехме по голяма нужда на 3-4 дни, но се оказа  нормално. Аз знам, че е по - вредно за бъбреците рядкото пишкане, а не честото. Но и това е относително Hug

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 16:02 от елена акманова

# 91
  • София
  • Мнения: 9 857
Ели,би ли споделила защо е нормално това ходене поголяма нужда на три-четири дни.Аз и зо това се притеснявам-Буби се изхожда през ден-два,а понякога и през повече.А неврохирурга ми е казвал,че трябва да е всеки ден,за да и е празно коремчето.Е да,но не може.Тя никога не е запечена,никога,нито я боли като ака,нищо.Просто го прави не всеки ден.

# 92
  • Мнения: 997
 Ами, доста лаконичен отговор получих на този въпрос и аз самата. Според нашата лекарка, ако изхождането е нормално на цвят и вид, детето се храни и наддава нормално и видимо се чувства добре, приема се, че рядкото ходене не е сериозен проблем. Това, което може да се направи е, да се разнообрази храната. Повече плодове и течности.  Да се наблегне на супите. Често, запек можело да се получи и ако детенцето не папка много - като например Боби сега - хич не ще да яде, а е весел и жизнен. Но ходи по-рядко и по-трудно. Когато Вени тръгна на градина, нещата се промениха. От храната там /предполагам/  започна да ходи всеки ден или през ден. Често, обаче не можеш да се пребориш и да накараш детенце да яде това, което ти считаш за нужно. В този смисъл, може би, ми казаха, че не проблем. Може да е просто въпрос на хранене.

# 93
  • Мнения: 3 537
Анелия ака всеки ден,а понякога по2-3 пъти на ден,ако е яла нещо по-разхлабващо.Но не прескача и ден без да ака,ако ще и да е запечена.Явно е до организъм! newsm78

# 94
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
.
Дайте идея за гърнето и почти неговорещото дете - Дара не говори за ежедневни нужди - вода, храна, а ходи и си взема каквото иска, тя и въобще малко говори, но това е друго притеснение...
Та съм си мислела за гърнето - да го сложа ли на удобно място и тя да отива при гърнето, защото сега е затворено в банята и не стига до него.
Въобще при деца, които не викат "пиш" какви сигнали да я подтиквам да ми дава за естествените й нужди.
radini, много е добра идеята с куклата!

ъ-ъ върши работа (малко като напъване звучи) . Почват да го казват още на годинка

# 95
  • София
  • Мнения: 9 857
Ох,ами Буби си яде доста разнообразно!Всеки ден поне по две ябълки с обелките,киви,банани,сокове,супа на обяд,манджа на вечеря,сега яде салата от домати всеки обяд,въобще си хапва доста разнообразно,но не по големи количества.Акото и винаги си е било нормално на цвят,никога почти не е запечена.И аз така се успокоявам,просто си мисля,че такъв и е ритъма на коремчето.Доктора иска всеки ден,но няма как да я накарам,освен ако не и сложа свещичка.а това не е решение.
Малии,днес сме се разговорили на такива пикливи теми! hahaha

# 96
  • Мнения: 3 537
Да ,днес темата е малко особенна! Mr. Green

# 97
  • Мнения: 4 414
Ния няма запек. ака си нормално. тя стиска пишкането. и като стиска дълго, пишка много кафява урина и миришр странно. аз затова се притеснявам

# 98
  • Мнения: 997
 Валенцето. питай си докторите, но аз не мисля вече, че е проблем. Не знам какво бях пощуряла тогава....... ooooh!
 
 agneshka, що не направите едно изследване на урина- не, че мисля че и има нещо - просто за твое спокойствие.......Тя все пак вече е голямо момиче - яде по - разнообразна храна, пие разни сокчета, предполагам. Но пък не е излишна една профилактика Hug

# 99
  • Мнения: 4 414
  agneshka, що не направите едно изследване - не, че мисля че и има нещо - просто за твое спокойствие.......
ами и аз си го мислех, ама какво изследване? стерилна урина? какво да търсим ?
ще взема да питам педито, май...

# 100
  • София
  • Мнения: 9 857
Ния няма запек. ака си нормално. тя стиска пишкането. и като стиска дълго, пишка много кафява урина и миришр странно. аз затова се притеснявам
Агнешка,ние сме същите,правили сме изследвания-нищо.Просто от задържането цвета се изменя.Пробвала съм и повече вода да и давам-пак си стиска.

# 101
  • Мнения: 997
 Отиваш при педито и споделяш какво те тревожи - ако е свестна, естествено ще ти пусне талонче за изследване. Не знам дали с обикновенна или стерилна урина....но тя ще каже. Ако не е разбрана....поне я питай какво би трябвало да се изследва при такива и такива притеснения за да се успокоиш...... Hug

# 102
  • Мнения: 4 414
Агнешка,ние сме същите,правили сме изследвания-нищо.Просто от задържането цвета се изменя.Пробвала съм и повече вода да и давам-пак си стиска.
да, променя се, защото става по-концентрирана/лаишки казано/. забелязала съм, че ако не стиска твърде дълго не е толкова тъмна и не мирише...сори за натурализма Rolling Eyes
 
Отиваш при педито и споделяш какво те тревожи - ако е свестна, естествено ще ти пусне талонче за изследване. Не знам дали с обикновенна или стерилна урина....но тя ще каже. Ако не е разбрана....поне я питай какво би трябвало да се изследва при такива и такива притеснения за да се успокоиш...... Hug
така ще направя, да. тя е разбрана и ако има повод за притеснение, непременно ще ми даде талонче.
мерси, ели:)

# 103
  • Мнения: 2 327
Мале, ако знаете откъде я надуших тая тема... Simple Smile

# 104
  • Мнения: 997
 И аз я надуших.....но после се оказа, че аромата идва от памперса на Боби. Heart Eyes

# 105
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
някой любител да бъде "бременлинка"? от онези маниаци дето като са бременни "летят" и са на 7-то небе? да му дам моите килца и корем... моооля няма ли желаещи...
уф иде ми да вия вече - всичко ме боли, а Дани в това време е капризен... направо имам чувството че минавам през ада и чистилището едновременно!
но аз и тук не съм нормален човек - друг би отслабнал от зол, а аз дебелрея... вече и на кит не приличам - надминах го!

е оплаках се!

а за памперса - аз ще чакам - Дани тепърва от 1 седмица си дава ноктите да ги режа - без рев. Сега чакам да почне да ми дава да му пипам пишката - че иначе се дърпа и ме бута. И тогава пак да заобича гърнето - че сега само като го види ревва - а никога не го е правил преди този негов период на "всичко си е  мое, дори и лай..а"
и аз мисдля да ползвам тактиката - започне ли да разбира точно какво се иска от него, къде кога и как се прави - слагам гащи и гледам резултати
но май в случая е много важно детето да МОЖЕ ДА СЕ СДЪРЖА - иначе всички опити са безсмислени, ако не може да се сдържа все още!

# 106
  • Мнения: 997
 Малко се разстроих от нещо странично. Отворих си входната врата и между краката ми мина котка - шмугна с у нас и се скри зад една секция. Стори ми се, че съм я виждала в дома на един съсед. Много прибича на неговата, при това страхлива - също като неговата. Слязох да питам. Познайте. Котката му била паднала от балкона, синът му бил я търсил, но не я намерил, но не - това не е неговата котка - много приличала, но не е..... newsm78
 Странно ми се стори. котка се разхожда в нашия вход, прилича ми на друга котка, която отсъства.....но не е тя. Бях сложила бележка долу на входа - някой я е махнал и накъсал на дребни парчета. Ще кажете - голяма работа, често котки се губят или просто изхвърлят от стопаните. Това, което малко ме притесни е факта, че въпросният съсед е свещенник. Не твърдя, че лъже....просто ми е странно. И за животното ми е жал....много е уплашено, очевидно е домашна котка, няма да оцелее навън, и е прегладняло. Но аз не мога да го гледам вкъщи.....първото за което се съмняваха при Боби беше токсоплазмоза. От тогава имам известна неприазън към котките. Не зная дали е ваксинирана и обезпаразитена. А ми е жал просто да я изхвърля.....Направо ми се развали настроението. Най-голямото престъпление към едно живатно е да го приучиш на домашен живот, а после да го изхвърлиш.

# 107
  • Мнения: 882
Оле, колко много сте писали!
Разговорих Ви аз, най-после?
Нашият експеримент, остана без контрол от моя страна, защото таткото реши, че съм вирусоносител и ме постави два дни в карантина.
Помощничките май са нямали много успешни опити, но днес ще се заема отново в ръце. То туй гърне било голяма работа?.
Някой попита за памперс гащите? Наистина са много удобни, Не прерязват крачето в сгъвките и дупето изглежда по-малко.

Наде още малко остана. Стискаме палци  bouquet
 

# 108
  • Мнения: 2 327
Наде ако е само за носенето дай някое кило Simple Smile Ша помагаме ако трябва... Ама после ти ги връщам  Wink

Ели, ако не ти се иска да я изхвърлиш котката - остави я там където си я намерила - във входа. То и отвън няма да е толкова страшно освен ако нямате много бездомни кучета в квартала. Ако ти е жал за нея давай и от време на време храна, а тя ще се научи и навън да живее. Издръжливи животни са...

Мен деня ми почна с разходка - като си нямам дете ме назначиха кучегледачка. Поне стаха раничко и сега ще подхващам домакинството...

И успех на Radini с гърнето! Simple Smile

# 109
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Фетлана МОРФОЛОГИЯ НА БЪБРЕЦИ - някой да знае къде?
ще пиша като се върна но ми е важно - Мазнейкова не ми върши работа

# 110
  • Мнения: 8 462
Фетлана МОРФОЛОГИЯ НА БЪБРЕЦИ - някой да знае къде?
ще пиша като се върна но ми е важно - Мазнейкова не ми върши работа
Спасов от МА.май в медицински център Фемина преглежда.Преди беше в мед.център Грийнберг,но май вече не е там.
Открих телефона-983 30 20 улица Дунав 47

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 11:44 от Емия

# 111
  • Мнения: 997
Stun, така и направих...оставих я във входа, между етажите - зад едни кашони...Като цяло беше доста уплашена.  Но не мога да се насиля.....обичам животните, по специално кучетата, но котки.... Други съседи казаха, че все пак котето е на съседа - свещеник.....
Знаете ли, на всеки от нас му се е налагало да изрече малка или голяма лъжа, или да направи компромис със съвестта си...а аз дори не съм вярваща в класическия смисъл...но...лъжата на свещеник ме покрусява..не го приемам за нормално. И после този човек ще се изправи в църква и ще учи другите на добро.... Sick

# 112
  • Мнения: 446
Здравейте, мами и дечица,
В днешния брой на "Позвънете" попаднах на следното инфо, дано на някой да е от полза:
....
Британци показват нови методи за работата при деца с аутизъм в “Карин дом”
 
Броят на децата с аутизъм, които имат проблем с общуването, у нас непрестанно расте. Смятам, че проблемът е важен, а моите студенти ще научат от мен за системата на обучение, която ни бе показана в “Карин дом”. Това каза вчера по време на заключителните семинарни занятия доц. Виолета Боянова от Нов Български университет.
Четирима лектори от Великобритания показаха нови методи в работата при деца с комуникативни проблеми и аутизъм. Възможността да научат новости, които да прилагат в практиката си, привлече специалисти в областта от домове за деца и младежи с тежки здравословни проблеми в Добрич, Крушари, Смолян, Варна. Проектът, наречен “Бъдеще за всички”, бе разработен и спечелен от фондация “Карин дом” с изпълнителен директор д-р Румяна Хинова. Практическите занятия продължаваха и вчера. В последната фаза на проекта, чиято реализация приключва в понеделник, участват над 80 специалисти, физиотерапевти, педагози, социални работници и родители. Сред тях са и преподаватели от Софийския университет и Нов Български университет. Проектът е с продължителност 20 месеца и е на стойност 73 000 евро.
Вторият модул по проекта е насочен конкретно към общуването при деца с комуникативни проблеми, основно с аутизъм. Новият метод препоръчва работа със символи и картини. Лекторите споделиха, че са впечатлени от лекотата, с която тук се е усвоявало новото и за непрестанния стремеж да се учат все нови и нови методи. Те сами обещаха в най-скоро време да издирят и доставят най-съвременните учебни помагала за работа при деца с аутизъм. Севдалина Митова от името на родителите каза “Много сме доволни от това, което научихме, то бе и благодарение на преподавателите от Великобритания”.
 
.....
Желая на всички здраве и спокойствие, късмет и радост
 

# 113
  • Мнения: 2 543
Ели, макар да не оправдавам постъпката на съседа ти, чувствам се длъжна, като съпруга на свещеник да взема отношение. И то не за нещо друго, а за да кажа, че свещениците са хора като всички останали и да им се приписват по-специални добродетели само заради това, че са свещеници не е правилно. Да, съгласна съм с теб, че свещеникът би трябвало да е милостив и към хората, и към животните, но ако не е такъв, това не би трябвало да те възмущава повече отколкото, ако става дума за всеки друг християнин. За съжаление все още много голяма част от свещенството е обременено от миналото, когато до ръкоположение са допускани такива хора, които после да дискредитират Църквата. Това нещо важи и за всички останали сфери на живота в България. Знам, че е трудно да остане човек равнодушен, но си струва да се опитаме да сме по-снизходителни. Иначе, за самото котенце, вярвам Господ ще си има грижата.  bouquet

# 114
  • София
  • Мнения: 9 857
Наде,за феталната морфология на бъбреците и аз съм ходила при Спасов,само че в педиатрията.Не зная дали е същия Спасов, за който говори Емия,но останах много доволна.За съжаление обаче не пазя никакви координати.

# 115
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Агнешка, за пишкането и Яни много стиска и то  е тъмно  и аз се притеснявам. Въобще той пишка доста рядка 3-4, 5 максимум  пъти на ден и  то ако се е налял с много течности. Тъмният цвят и миризмата е от по-дългото престояване на урината, дори и при нас, ако погледнеш, сутрин урината е по-тъмна и "миризлива"  Sick, от колкото през деня, сори за описанието...
Опитах се да му давам повече течности и  да го карам да пишка  по-често, но е голям рев и направо си го мъча детето и го оставих, като се замисля  и аз като дете  и ученичка после съм ходила по малка нужда сравнително рядко. А той си е така май от  бебе, защото и памперсите често му бяха сухи, толкова изследвания сме правили, особено около имплантацията, никога пък в урината не е дало някакво отклонение... Та може  и да е нормално, но питай  вашия педиатър да си спокойна и аз ще попитам нашата докторица, само да се върне от отпуска.

А Яни вчера ми повърна, сутринта също, много се притесних, защото той по принцип не повръща. Нощес му се спеше и скимтя малко, но си заспа, но сутринта направо си се уплаши милото... Дали е някакъв вирус или пък нещо пак  ми се е запекъл и аз нали му се скарах да не се напъва в гащите и то ако стиска милото   Sad, ох, много  се притеснявам... Педиатърката ни е на море, ако пак ми повърне ще и звъня  и ще  търсим дежурен...

# 116
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
PetiaK, в Пловдив има такъв вирус, в къщи всички го изкараха с повръщане и разстройство, само аз се спасих. Известно време след това леля ми дойде на гости  и го изкара и тя.

DDBD, това е страшно необходимо и полезно, впечатленията ми от няколко логопеда в Пловдив са, че нямат необходимите знания за работа с такива деца. Логопеда , който работи сега с детето ми ми предложи да не я занимавам известно време с нищо, защото предполага, че нежеланието й да общува при добър пасивен речник, се дължи на нещо като пренасищане, заради моите занимания с нея, което ми се стори абсурдно предположение. Та аз дори нямам достатъчно време да се занимавам, а и тя няма никакво желание.

# 117
  • Мнения: 997
Ieppe, то всъщност аз точно това се опитах да споделя. Макар че не съм вярваща, дълбоко в мен има някаква вътрешна нагласа, че човек, избрал професията на свещеник не би трябвало да лъже.....аз самата се учудих на искреното си разочарование...Иначе разбира се, че никой не е идеален, и също така, че нямам право да съдя.....всъщност говорех за своите чувства.....не толкова за неговата постъпка.
 А колкото до свещениците по принцип - това например, че д-р Х ми е направил лошо впечатление или ме е разочаровал не означава, че цялото медицинско съсловие е лошо.
  Hug

Боби е с 38 Т. от снощи. Свалям с Нурофен - тя пак се качва. В квартала се върти едно вирусче..всички деца го изкараха...и Боби сега, на опашката. И естествено петък - вечер......

# 118
  • Мнения: 2 327
Ели, ти си имаш достатъчно грижи и за животно да се грижиш. Въпреки че казват, че добре се отразяват на децата.
Иначе свещениците са хора, но мен и в другите хора лъжата ме отблъсква. Просто не е приятно.
Дано Боби по-бързо прекара вируса! Ама наистина такива неща все се случват като за почивните дни.

# 119
  • Мнения: 997
Като се замисля, до този момент Боби нито веднъж не се е разболявал през седмицата....не, че е толкова голям  проблем....нашата педиатърка си е наредила нещата, сключила е договор с частна клиника, която поема децата безплатно. Но все пак си е разправия......а и към  19,00 днес вдигна внезапно 39,2. Стреснах се, още помня как преди няколко месеца за 20 мин. качи до 40,2. Пък и от болница излизам.....дано не се наложи да влизам пак Sick и то с детето. Иначе, обикновена вирусна инфекция...дори гърлото не е зачервено, няма разстройство или хрема....само Т. Дано се оправи бързо, защото от вторник сме на рехабилитация по клинична пътека. Praynig

# 120
  • Мнения: 2 327
Аз имам малко по-лош опит с нашата педиатърка... Първия път когато Гинко се разболя изобщо не можах да я намеря. Слава богу се оказа само хрема.
Втория път когато беше нещо вирусно точно преди операцията тя беше на някаква конференция и половината педиатри в града също... А тогава той гореше като печка. Едва намерихме някаква педиатърка в една от частните клиники.
Има си значение да знаеш че има на кого да се обадиш. Но дано да не ви се налага!

# 121
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И моят малък мъж от вчера е с 39 градуса Sad Онази вечер имахме гости, дето "само малко им течеше носа, то било от климатика" Дано на Наталия й се размине, че нея температурата я връща седмици назад, всичко постигнато отива на кино.

# 122
  • Мнения: 882
Ех, къде ги намерихте тези температури. Лятото вируси, зимата вируси. Кога най-после ще бъдем спокойни?
Стискам палци за дечицата бързо да оздравяват. Praynig

# 123
  • Мнения: 997
Дано на Наталия й се размине, че нея температурата я връща седмици назад, всичко постигнато отива на кино.

 Praynig

# 124
  • София
  • Мнения: 9 857
И моят малък мъж от вчера е с 39 градуса Sad Онази вечер имахме гости, дето "само малко им течеше носа, то било от климатика" Дано на Наталия й се размине, че нея температурата я връща седмици назад, всичко постигнато отива на кино.
Е такива гости много ги обичам Crossing Arms.Аз в началото се притеснявах,но сега винаги питам като ще идва някой-здрави ли сте.Досега никой не ме е лъгал,но никога не се знае.
Любознателна,дано ви се размине!
Ние си имахме гости-моите родитела.И за пръв път тази година излизахме с мъжа ми вечерта на заведение с приятели.Но хубавото ми настроение се скапа,защото станахме свидетели на тежка катастрофа.Моят ентусиазъм за каране се изпари.А тъкмо вчера возих нашите с колата и те бяха много горди,аз също.Наистина много се уплаших-все пак си возя децата.

# 125
  • Мнения: 997
Валенцето, такаво нещо може да се случи и на най-добрия шофьор. За съжаление, при нас става често....имаме си един опасен завой пред блока. Точно сложат знак...и някой го отнесе. Но това не бива да те отказва от карането на кола. Времената са такива, че без шофьорска книжка си за никъде....питай мене...аз нямам....

# 126
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте много набързо, днес си дойдох за малко и след като съм се окъпала съм спала през цялото време, сега ще бързам обратно! Незнам какво да ви напиша, освен още незнам датата за операцията! Малко съм разстроена от нечовешкото отношение към нас, всякаш сме някакви боклуци, вече два пъти ми се налага да се карам с акушерка, на всичкото отгоре като постъпих, тъкмо бяха открили, макар и по неизвестни причини, че бебенцето на момичето в стаята в която ме настаниха е починало през ноща в корема и, питайте ме след това цял ден и цяла нощ как стоях с това мило момиче и плачехме и двете! Страхотно начало нали? Аз самата изпитвам неистови болки в ръцете си от лактите надолу, надута съм безмерно, чак около устата си имам вече торби като булдог, но според доктора "Какво щели да ме лекуват, вече било при мене близо раждането", а операцията ми ще бъде най-рано след седмица! Краката ми са като плавници и не мога да стъпя на тях! Доктора на който вярвах и разчитах че ще ме среже, е в отпуск до 14 включително и този, който го замества е просто безумие, на една визитация ми каза, хайде бе да раждаш, че ви стават бебетата големи като войници, днес извадих едно 4,200!!! Точно на следващия ден ми казва, о твоето бебе е 2,900 ти си с хипертония, я и запишете прееклампсия в листа и да я режем, че то бебето ти повече няма да порасне, даже е опасно вече, защото ми се появи и албумин вече в урината, за сега е 0,55! А кажете ми сега, какво е това? Моля се да имам късмет и бебенцето и аз да успеем успешно да излезем от МД! Ако си мислят обаче че ще ме тормозят и психически да имат да вземат, вече два пъти се разфучах, ама какво ги чака ако продължават с тези простотии!
На всички ви желая хубаво лято и ми пращайте много положителни мисли, че имам голяма нужда от тях!
Много ви целувам!

# 127
  • Мнения: 3 698
Иги, много те целувам, мисля те и ти пращам много положителна енергия, силички и обич Hug.Отношението е отвратително, знам, но явно няма да се променят, стискай зъби миличка, всички сме с теб, моля се и вярвам, че всичко ще е наред и скоро ще гушкаш здраво, красиво бебоче и ще си по-щастлива от всякога с две прекрасни дечица и татко им. Желая ти леко и безпроблемно раждане Praynig  Heart Eyes !

Болните дечица да оздравяват бързо Praynig.

Наде, ако не си открила координати на този Спасов, мисля, че една юнска мама ходеше при него.Да питам ли?Целувам те  Hug

# 128
  • София
  • Мнения: 9 857
Мамо Иги,още малко остана и ще си гушкаш бебенцето.Аз също съм била в МД и зная как е.Най-искрено ти желая всичко да мине възможно най-леко и скоро да прочета тема Честито бебе ... на мама Иги! Hug

# 129
  • Мнения: 997
 Иги, то навсякъде е така. Гледам ти лентичката - ти си в деветия вече. 2,900 не толкова малко.....какво ти обяснявам, все едно не знаеш.
Да ти кажа - аз бих натискала за секцио, нямам предвид на момента - по принцип...Освен това, само тези двама ли правят секцио в цялата болница....кажете, че не съм наясно. Малко остава Иги, дръж се, и не се давай на докторите.....но и не се карай излишно с тях. Бъди компетентна и настоятелна....да разбирам, да съгласна съм с вас, да със сигурноста сте права или прав, но.....аз настоявам..еди какво си....и си поемама пълната отговорност за него. Зная, че вие сте специалистите, но аз като пациент желая....Изобщо -  твърдо, но любезно......И се обаждай как сте с бебо  Hug Hug Hug

# 130
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Да споделя - преглед дълъг и много подробен - скъсена омекнала шийка на матката /много скъсена/, глава ниско долу /бе малко надз венериния хълм/, бебето пак изостава 1 седмица - а би трябвало да е по-голямо - вторите бебета са по-големи, уголемени /дилатирали/ легенчета на бъбреците, плацента 2 степне, но до 2 седмици - да почнат да почнат да слушат тонове на бебето...
Честито ми. Дано са фалшиви тревоги, но бебето е наистина долу ниско и ако усещанията ми са верни съм за легло, а не по градинките с Дани...

иги, горе главата. Поне те следят там и слава богу минават най-много един път на ден. Дано успееш и да си поченеш.

# 131
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
СПАСОВ работи ли с ФЕТАЛНА морфология - щото някой трябва да погледне бебока? Или само с родени деца?

# 132
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да споделя - преглед дълъг и много подробен - скъсена омекнала шийка на матката /много скъсена/, глава ниско долу /бе малко надз венериния хълм/, бебето пак изостава 1 седмица - а би трябвало да е по-голямо - вторите бебета са по-големи, уголемени /дилатирали/ легенчета на бъбреците, плацента 2 степне, но до 2 седмици - да почнат да почнат да слушат тонове на бебето...
Честито ми. Дано са фалшиви тревоги, но бебето е наистина долу ниско и ако усещанията ми са верни съм за легло, а не по градинките с Дани...

иги, горе главата. Поне те следят там и слава богу минават най-много един път на ден. Дано успееш и да си поченеш.

Това при Мазнейкова ли е преглед

# 133
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, и аз те мисля, дано всичко да свърши скоро и да си гушкаш бебето! Hug

Наде, така, както го описваш си наистина за легло, защо не дадеш Дани на вашите. Това за бъреците и теглото - за теглото ми се струва ненужно да се тревожиш, а за бъбреците - много са неясни нещата, може да не са видяли добре, дори и да има нещо, после ще се съобразявате с него  Hug

# 134
  • Мнения: 2 543
Иги, Наде, с вас сме!!! Още малко остана!!! Hug

Момичета, утре се пренасяме. Временно сме без И-нет! Ще ми липсвате! Бъдете здрави и вие, и дечицата! До скоро! Hug Hug Hug

# 135
  • Мнения: 4 414
бъдещи мами-героини устискайте още малко! всички сме с вас и ви прегръщаме Heart Eyes
Йеппе, успешно и безаварайно преместване!
болните да се подобряват незабавно!
хайде лека нощ на всички. ще се "видим"  в новата седмична тема Wink

# 136
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
прегледа е при друг лекар - на 3Д ехограф
това за изоставането в размерите е по глав и бедро
на него му има дори повече доверие от Мазнейкова
при Мазнейкова на 7-ми легенчето беше даже по-малко, но тук дори аз видях уголемените бъбреч(ета - т.е. легенчета, чакахме 1ч да се "изпишка" бебето, но те така и не се изпразниха
гинекорлога каза - виждам евентуално проблем, но не разбирам - нека специалист си каже тежката дума

Общи условия

Активация на акаунт