Пулсиране на корема

  • 5 456
  • 7
  •   2
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, за първи път пиша в групата. Аз съм с тревожно разстройство, но от около два месеца имам пулсиране в корема наравно със сърцебиенето. Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 109
Здравейте, за първи път пиша в групата. Аз съм с тревожно разстройство, но от около два месеца имам пулсиране в корема наравно със сърцебиенето. Някой имал ли е подобен проблем?
Аз! В областта на слънчевия сплит! Оказа се, че имам гастрит..

# 2
  • Мнения: 4 518
Да, може и така да се определи. Пулсът може да се усети на много места по тялото.
За часове по биология няма да питам, но поне във филми не си ли виждала, че проверяват за пулс и на врата, и на китката? Като правят кардиограма слагат и джаджи и на краката.
Усещала съм пулсиране и в корема, и в слабините. Не е повод за притеснение и гастритът не мисля, че е свързан с това.

# 3
  • Мнения: 11 737
Отговорът е в твоя пост. При тревожно разстройство се получават тези симптоми.

# 4
  • Мнения: 13
А някой от Вас имал ли е тези симптоми?

# 5
  • Мнения: 68
Аз имам тези симптоми, ходих на лекар, стомахът ми бил наред. Но си тупти, понякога силно, друг път търпимо. Аз също съм под голям стрес, та може би е от това. Но си остава едно “но”…
При Вас отмина ли?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 256
https://lechenie.bg/pulsatsiya-v-korema-anevrizma-na-koremnata-aorta
Тази статия може да ви е от полза. Не споделяте много факти дали имате някакво заболяване свързано с кръвоносните съдове,нито възраст и дали сте с наднормено тегло. Тревожността също може да предизвика такъв симптом, нормално е да се усети пулсация, при слаб човек като мен дори доста видимо. В тази област минава коремната аорта с нейни клонове артерии.
  Може би просто трябва да направите профилактичен преглед. Тази статия не означава непременно, че се отнася за вас!
 П. С. Много хора бъркат стомах и корем.

# 7
  • Мнения: 68
Правих преглед. Аортата е добре. Страшно много отслабнах и може би затова виждам туптенето така ясно. Супер странно е. Имам и лошо храносмилане от нерви, та явно всичко накуп кара стомаха така да подскача. Ужасно е.

Общи условия

Активация на акаунт