За безотговорните родители

  • 2 853
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 577
Аз пък искам да споделя за моя Иван - той изобщо не обича да ходи на люлки, пързалки и пясъчници. Обича да тича, да тича по алеята.

Безотговорна ли съм?

Ами не иска, аз го водя - люлее се 2 пъти и слезе, пързоли се 2 пъти и пак така.

# 31
  • Мнения: 203
Предизнавам, че не прочетох всички мнения, но после ще го направя. "Родителството" ме научи , че не можеш да съдиш никой друг родител как си гледа децата, мисля че никой няма право да нарича другите майки и бащи безотговорни , немърливи и т.н. / разбира се не говоря за случаи , които са подсъдни/. Всяка къща има своите тайни и неща , които не излизат навън - добри и лоши, ако виждаш само едните , винаги ще сгрешиш в преценката си. А ти, за това си до своето дете , за да го пазиш, сама каза че си седнала близо до него, виждам че нищо не е станало - т.е. от случката разбираме , че си отговорен родител.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 206
... ама че давал фъстъци... че какво от това.. родителя сам си решава тия работи ...

Права си, но ако сега имаш дете на 1 година, ще даваш ли на Александра вкъщи фъстъци пред него като знаеш, че то ще драпа със зъби и нокти да си вземе или ще й дадеш, когато е в другата стая или например спи Thinking

Киса, знам бе, горкото ми дете  ooooh!

Ааа, чакай, чакай... вкъщи и на детската площадка е друго!!! Вкъщи аз съм си господар и си решавам.. на площадката се съобразявам с това, че има и други хора, всеки със своите си изисквания и желания. Не означава, че всичките им действия са правилни, но пък нали аз съм там да контролирам своето дете. Ми ако някой възрастен яде фъстъци, какво пречи детето ми да иде да си иска.. аз няма да обвинявам този възрастен, че несъобразително яде фъстъци на площадката. В крайна сметка не може да се съобрази всичко. Някой по-горе написа, че има деца, на които не е позволено да ядят всичко и какво.. останалите непознати непременно ли трябва да го знаят..А относно яденето на площадката, по принцип не позволявам на Александра да яде докато се рови в пясъка. Е, разбира се, случвало се е, но целенасочено не съм купувала храни. Обаче това не значи, че останалите трябва да се съобразяват, че на моето дете му се яде еди какво си и да не дават на своите. Моя си е грижата как ще направя така, че да не взима, което междувпрочем сега се опитвам да науча - да не взима нищо от непознати преди да ме е попитала може ли. Разбираш ли, родителят е отговорен за собственото си дете. Това разбира се не важи за някакви специални случаи когато всички възрастни сме отговорни. Е, този случай не е такъв... Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 13 206
Знам ли, може би ми се иска просто хората да бъдат по-различни..... newsm78.

.. или да бъдат устроени спрямо твоя собствен модел... Wink
не се сърди, не се заяджам, но всеки има някакъв модел на поведение и начин на възпитание. Нормално е да го смята за правилен. Въпроса е, обаче че няма "правилен" начин.... Grinning

# 34
Свят като цвят!
НО ..., ако всеки гледа само на него да му е добре - тогава за какво общество говорим! Все пак не можем да игнорираме и поне малко да не се съобразяваме с другите. Не ми се пише за колко неща едва съм се сдържала да не правя забележка, когато се касае за децата ми. Повечето неща се споменаха.
И за да ви стане по-леко - вие за едни фъстъци се сърдите! Свидетел съм как съседната пейка или люлка се превръща в тоалетна по голяма нужда след като наоколо има играещи деца. Е стига ми, че се нервя на простотията в парка  #Cussing out, с която се сблъсквам почти ежедневно сега искам да си изпия с кеф кафенцето ...

# 35
  • София
  • Мнения: 4 397

Имах предвид, че децата в пясъчника бяха на около годинка до 2 години. Стори ми се безотговорно да пуснеш детето си при още 5 деца /по малко от него / с пакетче фъстъци, като е ясно, че това е една доста "опасна" храна за тази възраст.

 Аз ли нещо не съм в ред, ама някои да ме светне какво значи горния постинг, че са допуснати по голями деца в пясъчника или че имат пакетче фъстъци. Безодговорни мога да кажа, ако почнат да удрят/или каквото и да е подобно действие/ детето ти и родителя не стане да реагира, ама това което се е случило нещо не мога да го  newsm78

# 36
  • Мнения: 819
Съгласна съм с авторката и я разбирам много добре9за конкретния случай не мога да кажа,не съм била там,но и не мога да си кривя душата-безотговорни родители има и хич не са малко. Което не значи,че правя забележки на родителите, просто защото няма смисъл,но изводи си правя и поради тази причина с повечето майки,с които сме били в една компания вече не се виждам,именно, защото са точно безотговорни и ми пука,защото моето дете е застрашено,колкото и да дебна и очите ми да са на 4 ! И се дразня на опправданието им "ми деца са,кво да ги правиш" и да не взимат никакво отношение,когато децата им плюят,подават си неизгасени фасове, умишлено ти изливат бирата и много др.простотии. Еми не съм падар на чуждите деца и не ми е приятно да седна на кафе и да се срамувам от тях,само защото седим на една маса примерно и много други примери ми идват наум,от които се дразня .

# 37
  • Мнения: 46 520
Vache, не ме разбра  Blush имах предвид, че предполагам ти не би пуснала Александра с пакетче фъстъци сред бебешоци, независимо дали сред тях е твое по-малко дете или са само чужди ...

# 38
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, не ме разбра  Blush имах предвид, че предполагам ти не би пуснала Александра с пакетче фъстъци сред бебешоци, независимо дали сред тях е твое по-малко дете или са само чужди ...
Е, да не бих... Mr. Green
обаче аз съм информирана... въпросната майка не е била най-вероятно...

# 39
  • Мнения: 323
Vache, не ме разбра  Blush имах предвид, че предполагам ти не би пуснала Александра с пакетче фъстъци сред бебешоци, независимо дали сред тях е твое по-малко дете или са само чужди ...
Е, да не бих... Mr. Green
обаче аз съм информирана... въпросната майка не е била най-вероятно...

Ох, повярвай ми...въпросната майка определено е от информираните майки. Но не това е проблема, а:

Свят като цвят!
НО ..., ако всеки гледа само на него да му е добре - тогава за какво общество говорим! Все пак не можем да игнорираме и поне малко да не се съобразяваме с другите. Не ми се пише за колко неща едва съм се сдържала да не правя забележка, когато се касае за децата ми. Повечето неща се споменаха.
И за да ви стане по-леко - вие за едни фъстъци се сърдите! Свидетел съм как съседната пейка или люлка се превръща в тоалетна по голяма нужда след като наоколо има играещи деца.

по скоро това е истината.

Sorry, но ако всички мислим само за себе си просто целия свят ще заприлича на една голяма тоалетна ooooh!

# 40
  • Мнения: 1 278
по скоро това е истината.

Sorry, но ако всички мислим само за себе си просто целия свят ще заприлича на една голяма тоалетна

Ех, тази истина и нейното търсене.

Моля те, не ми казвай, че с един пример за акане върху пейка откри Истината. Та, това си е чисто и просто нарушаване на неписаните норми. Голяма работа (върху пейката при това  hahaha )

# 41
  • Мнения: 4 965
Ааааа, има огромна разлика между мисленето за себе си и липсата на възпитание Naughty.

# 42
  • Мнения: 83
ОООООООООХ,много мислих дали и какво да отоворя,но се реших,този път няма да давам крайни мнения като:"Няма лоши деца-има само лоши родители!"
Наистина думата безотговорни не е точна(за което мога да дам много примери)


Моля,авторката да не приема следващото като лично съобщение към нея.
Значи,аз съм от тези родители,които мислят само за своето дете(и аз съм мамата с цитата"Няма лоши деца........",който между другото е от рекламата на филма "Баща мечта"),но мили майчицим,да Ви попитам искам аз сега:Аз безотговорна ли съм,че когато мойта дещеричка беше на 1г.(живея сама,без баби)и аз незнаех,реших да й дам таратор и се задави и си я бях изпуснала за 30 сек. от тъпата краставица?Тоя случай ми е кошмарен,не ми се разказва,една от др.мами тук Ирина-м-к НИ спаси и(щото и аз след като Вайа продиша щях да умра).?????????????????
Нямам право да спирам родителите да си възпитават децата,и не давам съвети на др мами
Мили мами
затова сме мами, да си наглеждаме децата, а не да разчитаме някой друг да спазва правилата и да ни ги пази. Наистина децата са си деца 99 %, но затова пък сме ние възрастните да реагираме своевременно.

Та за това сме ние родителите - да контролираме децата и да ги възпитаваме до колкото можем. Защото те са си деца.

Общи условия

Активация на акаунт