Изтръпване на лице - никой не знае какво ми е

  • 2 653
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте, адски отчаяна съм вече 13 дни съм с изтръпнало лице от лявата страна само от горната устна до косата, но имам чувствителност. Минах първо през три невролога освен вит.Б да ми дадат и да ми кажат, че не знаят какво ми е да отида на УНГ нищо друго не направиха. След това тъй като бях боледувала от вирус и не се бях излекувала напълно, отидох при личния той даде антибиотик и ме прати на УНГ, защото се съмняваше за синузит и че може изтръпването то там да идва. Посетих УНГ лекар, оказа се че съм със синузит, направих и рентгенова снимка, но е толкова в лека форма, че доктора се съмняваше да е от това изтръпването. Имам проблемни зъби, в много лошо състояние и ме пратиха и това да проверя и там направих панорамна снимка и се оказа че няма кисти няма нещо което да вреди на нервите, за да изтръпвам. Реших пак да потърся невролог и да си направя ЕЕГ - отново всичко е наред. Според докторката трябва да отида да оправя зъбите който имам от ляво и може да мине изтръпването.

Не знам вече какво да мисля и какво да направя. Обиколих всички лекари, които ми бяха препоръчани. Стигнах дори до това да търся в гоогле и не намирам никой със симптоми като моите. Надявам се тук да намеря някой минал през това и излекувал се, подкрепа от вас и съм отворена към всякъкви съвети - само да мине това изтръпване.

# 1
  • Мнения: X
Отидете при лицево-челюстен хирург.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 515
Вероятно е възпален и/или прекъснат нерв. Ще се възстанови, но трябва време. Колко - не знам. Слагай шапки и шалове и си пий витамините.

# 3
  • София
  • Мнения: 11
Блгодаря ви за отговорите. Следващия понеделник ще отида и на лицево челюстен хирург

# 4
  • Мнения: 2 755
Да си имала скоро херпес, травми, диабет?

# 5
  • София
  • Мнения: 11
Да си имала скоро херпес, травми, диабет?

Нищо от тези изброените не съм карала. Единствено грип.

# 6
  • Мнения: 314
А случайно някакви нервни разстройства? Пристъпи на паник атаки?
Или други психиатрични симптоми?

# 7
  • Мнения: 5 059
На мен ми изтръпва лицето към слюнчените жлези(пред ухото)когато пия вино и при някои бири.При твърд алкохол не ми става така.Доста болезнено е при мен,все едно хиляди иглички ми се забиват , като се опитам да помръдна или преглътна.Отминава за около час.

# 8
  • Мнения: X
Аз имам такава тема. 2017 се схванах. Цялата лява страна на лицето. Започна от горната устна. Три месеца се влачих така. Лекари, изследвания, ЯМР. Всичко беше наред.
Скоро да сте раждала? Секцио?

# 9
  • Мнения: 314
Темата е от средата на декември, а колежката дори не е благоволила, да каже оправил ли се е проблема и ако да, от какво е било ...
Евала.

# 10
  • Мнения: 6
Здравейте аз родих секцио и след 6м.някъде се появи изтръпване по ръцете, лицето и краката ми а имам и мравучкания по цялото тяло никой не знае какво е, ямр и сленер на глава правих всичко е ок там.Та мисълта ми е възможно ли е да е от секциото и упойката познаватв ли някой с такъв случай 😊

# 11
  • Мнения: X
Здравейте аз родих секцио и след 6м.някъде се появи изтръпване по ръцете, лицето и краката ми а имам и мравучкания по цялото тяло никой не знае какво е, ямр и сленер на глава правих всичко е ок там.Та мисълта ми е възможно ли е да е от секциото и упойката познаватв ли някой с такъв случай 😊
8 месеца, след секцио цялата лява част на лицето ми изтръпна. Започна от горната устна, като мравучкане, дори помислих че ще ми излиза херпес. За няколко дни обхвана цялата лява страна на лицето. Никакви външни белези. Започна ходене по лекари, изследвания за инфекциозни болести, АМР, който излезе чист, прегледи при зъболекар, снимки на зъби. Нищо не откриха.
От ноември до февруари си ходих така. Така и не стана ясна причината за изтръпването. След време, доста често попадах на коментари от жени преживяли подобни изтръпвания на различни части от тялото, след секцио и се замислих, че е много възможно и моето изтръпване да е било следствие от упойката.

# 12
  • Мнения: 6
Здравейте, да сега като се замисля мен ме бодоха 7 пъти преди да олучат правилното място за упойката и на двс пъти явно засегнаха нерв, понеже ми озтръпната едната ръка и крака. Може и от това е и при мен запопна слицето, чак езика ми изтръпвашв сега вече и двете ръце по малко и дясната част на лицето!

Общи условия

Активация на акаунт