Температура

  • 2 328
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 116
Как може едно вещество да не е химическо ?!  newsm78

Можете да пиете парацетамол , но не е препоръчително за третия триместър.

# 16
  • Мнения: 194
Аналгин-не
аспирин-в никакъв случай
за бременни само парацетамол, в краен случай!
Успех и бързо оздравяване!

newsm10

# 17
  • Мнения: 326
Как може едно вещество да не е химическо ?!  newsm78
Не четеш правилно - не съм казвала вещество, а лекарство. Да, не са химически вещества. В потнеции над 5 СН няма дори една молекула от първоизточника. Лекарствата са енергийни. Под "енергия" се надявам, че не разбираш само "онова, което кара крушката да свети" Wink
Ако искаш да се ограмотиш малко чети тук: www.homeopathia.hit.bg - сайта е на съпруга ми. Ако не ти се струва достатъчно компетентен, ми пиши. Има и други сайтове, само кажи, че искаш да четеш Wink

# 18
  • Мнения: 1 116
Виж , знам че при някои наистина действа.Но какъв е принципът на действие - на принциба на плацебо ли е ?!
Иначе най-малко глюкозата в гранулите имат химична структура, водата също и т.н.   Wink

# 19
  • Мнения: 326
Не, не е плацебо. Ако беше плацебо нямаше да действа на току-що родения ми син например. Писала съм сигурно 100 пъти за него в нета, но ще ти го разкажа пак - специално за теб.
Той се роди с вътреутробна стафилококова инфекция. Знаеш какво значи това, предполагам, че се досещаш какво е лечението - поискаха да му сложат система със зинат, на мен също да ми почнат антибиотик, защото имах много левкоцити. Ние със съпруга ми се подписахме, че отказваме антибиотично лечение и започнахме да му даваме хомеопатични дражета. Факт е (може да бъде потвърдено от родилното в Свищов - 05.08.04 г се роди и се казва Станил), че на изписването кожата му беше почти чиста. Поне не бяха вече гнойни пъпките. Около месец му беше по-грапава кожицата, след това вече всичко беше ок. Дори и сред най-отявлените противници на хомеопатията няма човек, който да може да каже, че съм внушила на бебе на няколко часа, че това сега ще му подейства и да му минават пъпките, нали? Той прекара и една пневмония на 10 месеца (излязоха му 3 зъба наведнъж, предполагам, че ти ще кажеш, че няма връзка между двете неща, но така или иначе имаше пневмония), която лекувахме по същия начин. Лечението отне 5 дена. Не лежа в болница, а вкъщи (буквално беше заровил личице в гърдите ми и свистеше там по цял ден и цяла нощ), имаше тахикардия, тахипнея, беше наистина много зле. Без инжекции и без никакви стресове на 6 ден вече започна да яде и се оправи. Това също е възраст, на която не можеш да внушаваш нищо. Други примери няма смисъл да давам, ако тези не са достатъчни, значи че и 200 няма да са.
Лекарствата се получават с разреждане. В основата на всичко е физиката, а не химията. Първо се прави майчина тинктура - това по обичайните правила. След това от нея се взема една доза и се разрежда (мисля, че стократно, може някой да ме поправи ако греша, все пак не съм хомеопат, а само любител). След това от тази стократноразредена доза се взема една част и отново се разрежда и така до безкрай. Грешка, не е до безкрай, има си точно определени стойности. Които се обозначават с цифри и букви - най-ниската лечебна доза е 5 СН - в нея все още има материални дози, тоест има от майчината тинктура. Следващата цифра е 9, 15, 30 - дотолкова се продават в бг в аптеките (предполагам, че ти зареждаш такива). От тук нагоре вече са сериозните потенции (забравих да кажа, че всичкото това разреждане е придружено със сукусиране). Следват 200 СН, 1 М (тоест 1 000 СН), 10 М, 50 М, ЛМ. Високите потенции не се продават свободно в бг, купуват се от хомеопата.
При това разреждане и разтръскване се получава лекарство, което е без първоначалното вещество, само със "спомен", информация за него - за неговата структура. То притежава огромно количество енергия, която помага на организма да се справи с лечението. Честно казано не съм се задълбочавала чак толкова как се правят лекарствата, защото този въпрос за мен не е от съществено значение. Дори от кръв на прилеп, примесен със змийска отрова + десния кучешки зъб на Дракула да са, правят ли така, че децата ми да са здрави? Правят. За мен това изчерпва въпроса. Дъщеря ми ходеше на детска градина. В групата всички деца се натръшкват от някой вирус, тя последна се разболява (Слава Богу, разболява се, ако не се разболява щях да се притеснявам, че имунитетът и е сринат и няма кой да се бори с вирусите) и първа се връща на градина. Имало е случаи да си легне с любимата на мамите във форума "лаеща" кашлица, на сутринта отива на градина все едно, че нищо не е било. Така госпожите станаха пациентките на съпруга ми. Покрай тях и доста мами от въпросната детска градина.
Ако искаш мога да ти дам списък на лични с хомеопатични лекарства, които задължително трябва да поддържаш в аптеката си, ако искаш да идват при теб пациенти Wink Ако не поддържаш определен набор лекарства ще се откажат да идват при теб и ще се ориентират към онази аптека, която ги поддържа. Това показва досегашния ни практически опит в Свищов, Белене и Велико Търново.

# 20
  • Мнения: 1 116
 Thinking Чудесно! Давай.

Защо на някои действат а на някои не ?!

# 21
  • Мнения: 326
Няма някой, на който да не действат. Съпругът ми има любимо изречение "във всички случаи, в които не съм помогнал на някой пациент, проблемът е в мен, а не в метода". Повечето недоволни не са попаднали на подходящия хомеопат (класиците са хомеопати, боаронците са алопати, които лекуват с хомеопатични медикаменти), не са дали достатъчно време на метода на лечение (това в 95 % от случаите - и тук според съпруга ми също хомеопатът е виновен, защото не е съумял да обясни ясно на пациента какво се очаква, какви са прогнозите, кога може да се очаква ефект, тоест пациентът не се е сдобил с достатъчно информация, за да даде време на хомеопата да му помогне). Точно заради това е хубаво да се посещават семинари. Уважаващите себе си хомеопати организират в кабинетите си такива. Съпругът ми е изнесъл досега доста. Спряхме ги заради ремонта на жилището ни и предстоящото ни местене във Велико Търново, но щом се пренесем ще ги започнем отначало. На тях се изяснява в детайли какво представляват лекарствата, разликата между фитотерапия и хомеопатия, какво представлява имунитета от гледна точка на хомеопатията, посоките на лекуване, хомеопатичното влошаване, хомеопатичното подтискане и ред други изключително полезни теми. Всеки е добре дошъл на тези семинари - не е задължително дори да е пациент. И това не го обвързва по никакъв начин след това с кабинета - може никога да не стане пациент. При това семинарите са безплатни, на тях се раздават и материали по темата. Целта на тези семинари е да се информират хората какво точно е хомеопатия и че е наука, а не е тинтири-минтири, няма нищо общо с плацебо-ефекта, самовнушение, хипноза, фитотерапия, шаманщина и прочие от този род. В София семинари се изнасят в "Хирон" - може да посетиш някой от тях. Нямам представа в кои дни и часове, но ако се обадиш по тел ще ти кажат. Други полезни семинари в София са тези на АкваСорс, които се провеждат в "Анхира". В "Анхира" се правят и курсове по финансова грамотност - нещо изключително полезно за всеки, който е решил да се занимава с бизнес. Те са на базата на книгите на Р. Кийосаки - автор на най-полезната литература по тази тема, която съм чела.
Списъка ще ти пусна на лични.

Общи условия

Активация на акаунт