Проблемен цикъл

  • 407
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте ,аз съм момиче на 15 и имам нередовен цикъл .Има цикъл от 3 години и си е нередовен. Когато ми доиде за пръв път всичко беше ок -5 дни и спря ,но втория месец пропусна .След което започна да идва през известен интервал,който беше ,че 2 месеца не идва ,3 идва .Не ми направи впечатление,защото бях прочела ,че това е нормално за първите години .
Но миналата година ,,май" месец беше ми дошло (първо беше обилно след това много слабо и отново обилно) и продължи цял месец .Заведоха ме на гинеколог (прегледоха ме на ехограф и нищо не откриха)и ми изписаха ,,Дуфастон".До тук добре ,но заради загубата на кръв се разболях от Анемия .Предписаха ми и някакви ампули (мисля че се казваха Тотема )в който се съдържало желязо .Както и да е минами .Но пропусна 4-5месеца .Със следващото идване той беше повече от 7 дни (даже по половин месец и повече).
Мин.седмица имаше малко по обилно кървене,(което продължи 3 дни )Confusedи след това намаля .Сега е пак същото😰
(Знам че ще кажете да отида на гинеколог ,но сега са празници и всички са твърде заети)
Който има такъв или подобен проблем ,ако маже да сподели как се справя .🤔
От какво ли може да бъде причинено това ?Да не е някое заболяване ? Много рових из интернет ,но за жаласт не открих това което търсех😓. Ще се радвам ако се включите в темата .
Благодаря ви предварително♥️

# 1
  • Мнения: 13 891
Мило момиче
След като сте ходили на гинеколог и не са видели нищо нередно , значи просто все още така да се каже като една машина организъм ви ( в хормоналната си картина) не е влязъл в ритъм. В това няма нищо необичайно, нито страшно ,нито е някакво обезпокоително заболяване. Важното е, когато НЕ ВИ дойде,  да не оставяте нещата така по месеци, защото ето това вече не е добре. Верно, налага се прием на хормони , но те имат за цел така да се кажа да разработят , подтикнат организма , да го стабилизират, да го накарат да прави това, което е здравословно , защото липсата на цикъл или обратното ( наличие на такъв по два пъти месечно )  е еднакво недобре за здравето ви. Предполагам че това може да отнеме малко време,няколко години , може до първото раждане понякога, но после нещата ще се стабилизират.

Сега ви тече повече или защото имате натрупана лигавица която цикълът би трябвало да ви е изчистил, или заради хормонален дисбаланс. Но във всички случаи посетете гинеколог и ще се наложи прием на хормони. Ако ви пропуска месец, два отново ходете на гинеколог не го спестявайте, важно е за здравето и репродуктивните ви функции в бъдеще.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4
Мило момиче
След като сте ходили на гинеколог и не са видели нищо нередно , значи просто все още така да се каже като една машина организъм ви ( в хормоналната си картина) не е влязъл в ритъм. В това няма нищо необичайно, нито страшно ,нито е някакво обезпокоително заболяване. Важното е, когато НЕ ВИ дойде,  да не оставяте нещата така по месеци, защото ето това вече не е добре. Верно, налага се прием на хормони , но те имат за цел така да се кажа да разработят , подтикнат организма , да го стабилизират, да го накарат да прави това, което е здравословно , защото липсата на цикъл или обратното ( наличие на такъв по два пъти месечно )  е еднакво недобре за здравето ви. Предполагам че това може да отнеме малко време,няколко години , може до първото раждане понякога, но после нещата ще се стабилизират.

Сега ви тече повече или защото имате натрупана лигавица която цикълът би трябвало да ви е изчистил, или заради хормонален дисбаланс. Но във всички случаи посетете гинеколог и ще се наложи прием на хормони. Ако ви пропуска месец, два отново ходете на гинеколог не го спестявайте, важно е за здравето и репродуктивните ви функции в бъдеще.
Успех!





Благодаря ,че се включихте и че си дадохте мнението !Имам въпрос ,тъй като аз съм от по срамежливите няма да се наложи да сядам на онзи стол и да се крача ,нали ?
Отново благодаря за съветите и за включването😊

# 3
  • Мнения: 13 891
Ще ви пуснат кръвно изследвания Simple Smile  Спокойно!

# 4
  • Мнения: 4
Знам ,че може да е лично (за което се извинявам ),но вие лекар ли сте 😊🤔?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт