АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 2

  • 19 065
  • 505
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Първото нещо което може би дадох съвсем спокойно без притеснение на малката беше едно зрънчо на хип, без сол и други глупости. Тя си го смучеше, вече си го гризе и много й харесва - само дето много се и цапа, доста лепнещо става, та дрехи, колички трябва да се прежалват 😂 Ако искаш пробвай с него, лека полека да свиква да си дъвче.
Забелязах, че малката по същия начин сутрин може да съм я кърмила в 6:30, но към 8/8 и нещо започва да си търси закуската. Явно си създаде рутина.

# 436
  • Мнения: 264
За дъвченето на парченца може да помогне да давате някакъв плод, който знаете, че се услажда на бебето. Моя човек много харесва диня, пъпеш, праскова. Давам му с вилица не много големи парченца, но дори понякога да дам по-голямо парче като му е сладко не плюе. Даже ми направи впечатление, че си го намества на предните зъби, за да си го раздроби.
При нас храненията са така: 8:30-9:00 попара/кус-кус
12:30-13:00 обяд
16:30-17:00 следобедна закуска (обикновено от кухнята имат някакво кремче)
20:30-21:00 вечеря (супа с един сухар)
Между храненията понякога давам плод, а като седне някои да яде задължително трябва да опита от неговото ядене. За сега го залъгваме с коричка хляб 😀
За приспиване вечер му дава да суче, но надали цока кой знае колко. При нас проблема е, че се буди през нощта и се успокоява само на гърдата. Може да е един път на нощ, може и 2-3 пъти. Първото кърмене за деня му е между 5:30-6:30. Не знам какво количество изпива, но до закуската не дава признаци да е гладен. Смятам  след рожденния ден да действам в посока да го отбивам.
И един въпрос към кърмещите. Има ли някоя като мен, която още няма цикъл? Знам, че е нормално докато кърмим да нямаме цикъл, но докога е нормална тази липса, още повече, че при нас кърменето е повече за успокоение? Колкото и познати да питам, при всички цикъла се е възстановил в един момент, въпреки, че са продължавали да кърмят.

# 437
  • Мнения: 72
Аз съм така, кърмя като теб, сутрин и вечер е по-скоро символично, през нощта по няколко пъти, през деня не винаги, основно за заспиване след обяд, цикъл още няма!
За дъвченето на парченца може да помогне да давате някакъв плод, който знаете, че се услажда на бебето. Моя човек много харесва диня, пъпеш, праскова. Давам му с вилица не много големи парченца, но дори понякога да дам по-голямо парче като му е сладко не плюе. Даже ми направи впечатление, че си го намества на предните зъби, за да си го раздроби.
При нас храненията са така: 8:30-9:00 попара/кус-кус
12:30-13:00 обяд
16:30-17:00 следобедна закуска (обикновено от кухнята имат някакво кремче)
20:30-21:00 вечеря (супа с един сухар)
Между храненията понякога давам плод, а като седне някои да яде задължително трябва да опита от неговото ядене. За сега го залъгваме с коричка хляб 😀
За приспиване вечер му дава да суче, но надали цока кой знае колко. При нас проблема е, че се буди през нощта и се успокоява само на гърдата. Може да е един път на нощ, може и 2-3 пъти. Първото кърмене за деня му е между 5:30-6:30. Не знам какво количество изпива, но до закуската не дава признаци да е гладен. Смятам  след рожденния ден да действам в посока да го отбивам.
И един въпрос към кърмещите. Има ли някоя като мен, която още няма цикъл? Знам, че е нормално докато кърмим да нямаме цикъл, но докога е нормална тази липса, още повече, че при нас кърменето е повече за успокоение? Колкото и познати да питам, при всички цикъла се е възстановил в един момент, въпреки, че са продължавали да кърмят.

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Svetlana_92 наслади се на момента, завиждам ти, каквито болки имам сега никога не съм имала Frowning1
Аз да питам, тъй като и аз съм решила след годинката да отбивам - някакъв план имаш ли и с адаптирано мляко ли ще заместиш или с кисело. Много се чудя как да постъпя 🤷🏻♀

# 439
  • Мнения: 1 926
И на мен ми се иска вече да спирам кърменето, но моят е много лаком и си търси. Сутрин суче, нощем се буди пак да суче, иначе денем само преди заспиване.
Биберон така и не прие, явно ме ползва за такъв. Нощем ще опитвам да му давам вода.
Иначе отказва бебешката храна и се гласи за нашата, някой като седне с чиния и той пристига да си проси. Кака му злояда до болка, с от него ще трябва да крием храната..
Пуска се да върви, прекосява стаята и пада Simple Smile

# 440
  • Мнения: 423
Цикълът при мен се възстанови към 8-9м., още като намалих кърменията до 3 в денонощие. Според мен има връзка с честотата на кърмене, пролактина остава висок и не настъпва овулация.
Сега сме на 2 кърмения сутрин и вечер и все още се чудя, кое да премахна като следващо. Сутрин обикновено суче по-дълго от колкото вечер. След като навърши годинка, мисля да я отбивам и направо ще минаваме на прясно мляко, което ще прибавям примерно в закуската. Не мисля да и давам да пие от шише.

# 441
  • Мнения: 264
Svetlana_92 наслади се на момента, завиждам ти, каквито болки имам сега никога не съм имала Frowning1
Аз да питам, тъй като и аз съм решила след годинката да отбивам - някакъв план имаш ли и с адаптирано мляко ли ще заместиш или с кисело. Много се чудя как да постъпя 🤷🏻♀
Мисля да пробвам с кисело мляко. Пробвала съм 1-2 пъти, но човека се сърди и си иска цицата, така че в движение ще ги мислим нещата 😀.
Аз имам много замръзна кърма,но не виждам практичен вариант как да я ползвам и най-вероятно ще си замине на боклука.

# 442
  • Мнения: 135
Megisch, и при нас малката си ляга също между 19-20ч и има изграден режим. Аз четох наръчника на една американка по спане преди време, което доста помогна да науча малката да заспива сама (не съм използвала cry out метода и не съм я оставяла да плаче).Има много научни проучвания, че децата заспиват най-лесно в този интервал, а също и сънят до 12 е най-дълбокият и възстановителен. Аз не съм въвела вечеря,защото още се чудя кога да я вмъкна. Но малката има следния режим:
5-6 цокане
8-9 - закуска  (бананови палачинки, кисело мляко с бисквитки и плодове, макарони със сиренце, филийка с авокадо и сиренце, филийка с яйце и сирене и т.н.)
12-обяд - яде от нашето ядене, когато може, иначе и готови пюрета давам
2:30-3 - плодове пюре, плодове пюре с кисело мляко
5 - банан, ябълка, оризовка, боровинки, черешки
7-7:30 - цокане
Като види, че ние ядем и тя иска..и аз мисля, че много огладнява, особено откакто се движи много (опитва се да ходи и само бута мебелите, уокъра).
Пробвай да й дадеш банан да се учи на парчета, само че с кората и съвсем малко белиш, за да не отхапва много (виж baby lead weaning banana eating или нещо такова)

Първите рожденици наближават, подготвяте ли се за партита Simple Smile

# 443
  • София
  • Мнения: 160
Да, ние ще празнуваме на самия ден, 01.08, в градината на кафенето на приятели - ще има шатра за възрастните, а за малчовците - бебешка люлка, пързалка, украса, балони, всякакви играчки и сапунени балони, килимчета върху тревата, по които наборчетата да си пълзят и търкалят.
Нашето момче от месец и половина ходи. А пък почерпката за децата ще се изразява в морковчета и краставички да си смучат, гризкат и чешат зъбите, парченца пъпеш, солетки и зеленчукови мъфини (бабите правят все едно зеленчукови кюфтенца, но под формата на мъфинчета).
Оги е захранен с общо взето всичко без мед и ядки, не му даваме нищо сладко, само плодове. Яде парченца, яде сам с ръце, ако храната позволява, има 4 зъба, по 2 горе и долу, но е много лаком, което пък не е хубаво. От 2 седмици яде от Държавна кухня - няма по-добро, страхотно улеснение за майката, а е и много вкусно. От другия месец преминава на кухня за след 1 годинка, с което въвеждам и млякото.

# 444
  • Мнения: 264
Наскоро с приятелка имахме дискусия за прясното мляко. Казуса се породи от там, че нейната свекърва беше дала на тяхното дете(1 г 2м) прясно мляко с бисквити. И двете сме на мнение, че прясно мляко в чист вид може да се дава след 2 годинки. Жената се оправда с това, че го е сложила с бисквитите да поври на котлона и то било същото като прясно мляко с нишесте, но аз си мисля, че не е съвсем така.
Вие как смятате да процедирате с прясното мляко? Само в кремчета или и за пиене ще давате?

# 445
  • Мнения: 1 926
За мен колкото по-късно, толкова по-добре. Тежко е за стомаха, образува слуз..няма да му давам скоро. Кисело мляко вече яде.

# 446
  • София
  • Мнения: 518
И аз мисля да изчакам с прясното мляко. Още кърмя, но пие и АМ. Яде сирене, извара и други млечни, които според мен са напълно достатъчни за сега. Кремчета правя с вода и накрая добавям АМ.
Като реша да давам прясно мляко ще започна с печиво, палачинки - нещо, което е минало термична обработка, но така директно не бих дала.

# 447
  • Мнения: 135
Аз съм на същото мнение като Veggie. Кисело мляко съм въвела и си го правя аз, като купувам фермерско прясно мляко. Яла е сирене, котидж, маскарпоне, рикота, не виждам смисъл от прясното мляко.
Ние мислим РДто да е в двора на къщата ни, но доста се притеснявам заради ситуацията с Ковид в БГ, не искам да подлагам на риск никой, а списъкът ни е с около 30 възрастни и 6-7 дечица. Иначе аз мисля да си направя тортата без захар, защото не даваме на малката.
Аз мисля освен за отбиването на цокането и отбиването на бибата. Тя я ползва само за заспиване, обаче мисля, че е време да я махаме. Имате ли някакви съвети, някой вече опитвал ли е?

# 448
  • Благоевград
  • Мнения: 129
Megisch, и при нас малката си ляга също между 19-20ч и има изграден режим. Аз четох наръчника на една американка по спане преди време, което доста помогна да науча малката да заспива сама (не съм използвала cry out метода и не съм я оставяла да плаче).Има много научни проучвания, че децата заспиват най-лесно в този интервал, а също и сънят до 12 е най-дълбокият и възстановителен. Аз не съм въвела вечеря,защото още се чудя кога да я вмъкна. Но малката има следния режим:
5-6 цокане
8-9 - закуска  (бананови палачинки, кисело мляко с бисквитки и плодове, макарони със сиренце, филийка с авокадо и сиренце, филийка с яйце и сирене и т.н.)
12-обяд - яде от нашето ядене, когато може, иначе и готови пюрета давам
2:30-3 - плодове пюре, плодове пюре с кисело мляко
5 - банан, ябълка, оризовка, боровинки, черешки
7-7:30 - цокане
Като види, че ние ядем и тя иска..и аз мисля, че много огладнява, особено откакто се движи много (опитва се да ходи и само бута мебелите, уокъра).
Пробвай да й дадеш банан да се учи на парчета, само че с кората и съвсем малко белиш, за да не отхапва много (виж baby lead weaning banana eating или нещо такова)

Първите рожденици наближават, подготвяте ли се за партита Simple Smile

Би ли споделила как по-точно накара беборанка да заспива сама, тъй като с моя юнак сме в голяма драма на тази тема, задължително трябва да има присъствие, иначе абсурд да заспи. Или ако може препратка към това, което си чела, също ще ми е окей.

За рождения ден, ние с таткото сме решили да отидем на екскурзия с малкия.

А относно прясното мляко съм на мнение, че ако е някакво ястие в което го има като съставка и е минало термична обработка може да се даде след 1 година и малко, но в чист вид и аз бих изчакала да се дава.

# 449
  • София
  • Мнения: 406
При нас хранителният режим е горе-долу следният:
07:30-08:00 - попара, каша или др. от този род
10:00 - кисело мляко с плодово пюре, каша с плод или нещо др. с плод.
12:30-13:00 - обяд месно, зеленчуково или рибно пюре
16:00 - кисел, крем с нишесте или плод под някаква форма
19:30 - супа със сухар/таратор
Към 21ч даваме 60-90 мл АМ точно преди заспиване - търси си го и иначе спокойствие няма.
Малката има само два зъба отдолу и й е много трудно да яде сандвичи или по-твърди храни, но пюрето й е все по-едро смляно, давам и парченца варен картоф, тиквичка банан, за да свиква.
Точно за рождения й ден ще сме на почивка, така че специално тържество няма да имаме, като се върнем ще почерпим - но по-скоро ще е на няколко пъти и в по-малки групи.
Голям проблем ще ми е с какво ще я храня на тая почивка - че ще мъкна готови пюрета, каши и пр. е ясно, но приемам идеи.
Прясно мляко ще дам като навърши годинка - на АМ е и до момента няма никакви алергии (да не чуе дяволът), така че ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт