Канадски мами - /бъдещи и настоящи/ - 6

  • 13 216
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 671
Здравейте момичета
Гаргамелчо ами аз изобщо не съм чувала за тези двуседмични курсове по френски
Дали ги има още и къде трябва да се пита за тях

Калида сменяв градината по комплексни причини
хигиената изобщо не ми харесва ни мога да свикна че ходят с обувките и вътри и навън и че им се готви в същото помещение в началото някак не забелязах всичко, но с времето все по-малко ми харесваше и Ален не ходи с ухота там и собственичката е много изкуснрена, и възпитателките се сменят често, а и в Бг съм свикнала да има образователен момент когато децата са на градина,та активитетата на новата градина определено ме радват много Grinning
Ален пак неща е хремав Сомо като стане по-влажно и започва да се поразболява Sad
Днес се купихме микровълнова. Всякапридобивка сега много ни радва. Малко по-малко започнахме да се обзавеждаме и малкия да трупа играчки, че милото имаше само 2-3 коли и любимото мече като пристигнахме.

Лека вечер от нас

# 31
  • Canada
  • Мнения: 277
Здравейте, Канадки!

Опитваме се да си намерим нов и подходящ график, сега без баба...Изобщо не се оплаквам, имам 4уството, 4е се събуждам след дъъъъълъг сън....

Днес ще ходим да си вземем нещата от старата градина и после ще повисим в парка малко...А ина4е от понеделник сме в новата градинка....

И аз не съм 4увала за двуседми4ни курсове по френски, а й колко може да се нау4и за две седмици newsm78
Радост, 4естито ви придобивка. Ти записа ли се в списъците на 4акащи и в други у4илища за френски, защото това с Кофи-то....-  поне при нас беше много прото4ено във времето и докато ни викнат на Кофи, бяхме минали 3 нива по френски.
Ален сега в голяма дет.градина ли е или  в Home day-care? A образователния момент  на пове4ето градинки запо4ва от септември, когато е на4алото и на тяхната у4ебна година.
Караха ли те да плащаш глоба при преместването без предупреждение?

Пупон-ка 4естито ви зъб4е, не я оставяй да пла4е ,гушкай си я - само се изнервяте и детенце и ти.  Вие в Монреал ли живеете? Сега в кой квартал се местите? Ако не е тайна разбира се.....

Ох да ви се опла4а моми4ета така ме стряска моя дребосък, постоянно ми се крие- отива и ляга под спалнята и си мъл4и, или пък се затваря в гардероба Shocked....Уж знам 4е няма къде да отиде, но пак си се стряскам...А онзи ден избяга и се заклю4и в банята #Crazy татито направо щеше да разбива вратата, но аз опитах с един нож от външната страна... и стана ooooh!, ама и тя се беше поуплашила...

За вси4ки Канадски мам4ета - много лек и изпълнен с приятни емоции ден!

# 32
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево петъчно утро, Канадски Момичета!

... Вие с Дана как сте и ходите ли по разходки редовно...
Пупонка, излизаме и то доста редовно, но много ни е проблемно после прибирането. Ако можехме да стоим по цял ден навън, ще е най добре за моята Принцеска. Поуспокой ле се вече Софийката, да не избива и друго зъбче, та е толкоз неспокойна? Hug

Дидолинка, целувки за Теб, мъжка мамо, и двете Ти юначета, поздрави за работещият Ви Тати. Hug

Радостче, честита Ви микровълнова придобивка. Тръпка си е, разбира се, да отидеш на ново място, чужда среда и хора и да започнеш от нулата, на всяка нова покупка ще се радваш и ще осмисляш. Целувки за Ален. Hug

Йони, приятно адаптиране към новото Ви положение, и дано скоро се събудиш от дъ-ъ-ългият сън окончателно. Пупонката е нашата столична Мама, изпуснахте я Вие от Quebek. А за криенето на твоя сладур, не я ли е страх от тъмното? newsm78

Кроко1, Силви, какво решихте за БГ събиране, ще ходите ли?

Каролинка, къде се загуби нашата красива бременелка? Едно погалване на коремчето от нас с Даничка, нали става?! Hug

Лек и хубав ден Ви желая!

# 33
  • Мнения: 327
Пупонче,
Аз четох коментарите на една майка, че след като е давала сок на бебчето си коликите са повторили. Нищо чудно и да е така. Аз преди давах вода на бебка, но след като прочетох в един сайт, че кръвта щяла да се дисоциира на калий и още нещо  Sick Веднага забравих за всякаква вода - а една приятелка от БГ ми казваше, че нощем бебето й изпивало по 150 мл вода, а през деня - още толкова чай от копър. С други думи - вода и пак вода.
Калида,
На мен много-много не ми се ходи на това събиране, но ако някое от момичетата ходи и аз ще се престраша.
Гаргамелчо,
Ако знаеш на мен колко ми се иска да се запиша на курс по френски. Преди да дойда в Канада ми бяха казали, че има безплатни курсове по френски, но се оказа, че в Торонто безплатните курсове са само по английски. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 449
[Каролинка, къде се загуби нашата красива бременелка? Едно погалване на коремчето от нас с Даничка, нали става?! Hug

Калида, тук съм, чета ви, но вчера не ми остана време да пиша. Днес ми беше последния ден в училището по английски и имахме парти. Всеки трябваше да донесе нещо от националната си кухня. Аз направих баница и обрах овациите. Всички ме разпитваха как се прави. Учителят ни пък е запален танцьор по салса и имаше луди танци. Аз обаче само гледах от страни сеира, че с тоз корем ако се бях разкършила можеше и да родя преждевременно. Абе с една дума изкарахме си страхотно.  Heart Eyes

Ти кажи какво пакетираш. Междодругото, защо си в тази болница, не е ли много далече от кадето живееш.

Chrisimommy, аз освен, че съм си купила превръзки, памперси за бебето и мокри кърпички нищо друго не съм приготвяла. Тези дни мисля да си потърся нощница и дрехи за изписване на бебешора, че да имам готовност ако реши да се запознаем по-рано. Иначе болницата наистина ми е далеко. Първите 3 месеца бременността ми следеше д-р Вълчев и той ме изпрати при определен лекар в Woman College Hospital. Доста случайно и неочаквано за мен, защото ми се искаше да раждам в Mount Sinai Hospital. 

rradost, когато бяхме в Монреал се бяхме записали в едно училище на курс по френски, докато чакахме да дойде време за КОФИ-то (така и не го дочакахме). Само, че този курс е платен - х $40 на човек, всеки ден през седмицата по 4 часа. Предполагам, че през август всички училища са затворени и най-рано през септември можеш да се запишеш. Ако те интересува мога да потърся някъде из багажите ни списъка с такива училища (ако не съм го изхвърлила). 

Гаргамелчо, радвам се, че сте оздравяли бързо и то без лекарства. От къде изтеглихте този страшен филм дето препоръчваш, че снощи като му казах на мъжа ми се запали да го гледа, но в торентите има само 1 сийдър и скоро няма да го източим.  newsm78

# 35
  • Мнения: 85
Здравейте момичета,  bouquet
включвам се и аз в новата тема, напоследък не ми остава време да пиша, но пак ви чета с много голямо удоволствие Heart Eyes
Chrisimommy, вие  с Криси много напредвате с храната, ние сме още на плодове и зеленчуци, какъв вид cottage cheese купуваш,  този който съм опитвала тук не ми харесва особено, има вкус на пластмаса със сол Sick

Момичета, как да разпозная ако бебо има разтройство, тази сутрин акото е с по-зеленикъв цвят и по-течно ( и друг път е било такова) само че сега ми се струва подпухнал и по-малко активен, а и тази нощ се будеше с рев почти на всеки час  #Crazy Да не е от зеления фасул, който дадох вчера newsm78
Калида, още малко и ще се похваля със здравни карти и надявам се с лекар (виждам че с лекарите е голям проблем #Crazy) Целувки за  Дана Heart Eyes

Слънчев и по-малко горещ ден на всички  bouquet

# 36
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Привет Канадски мами, вече от канадска земя Hug
Прибрахме се вчера следобяд и ето ме вече на линия. Полетите минаха по-добре от очакваното (това е може би защото винаги очаквам много и всякакви проблеми накуп), въпреки десетките опити на Слава да имитира индиянските бойни викове. Чудно си ми беше в БГ и хич, ама хич не ми се прибираше. Можем най-после да се похвалим с пътво зъбче при Слава - проби на година и два месеца (голямо чакане беше), а второто проби по време на полета за насам... та тъй, озъбваме се вече Mr. Green Деси пък, като една истинска малка госпожица, вече е с обици на ушетата и е горда собственичка на колекции от червила и лакове.
Поне още ден ще се боря с багажа, но после ще гледам да ви изчета, за да съм в час с пропуснатото.

# 37
  • Мнения: 2 093
Здравейте мами, Боже какьв дьжд се изля тук следобед. Нашия татко точно се варна по рано от рабора кам 3 и излязахме на ван с намерение да яден някаде. Точно излизаме от входа и заваля. Мислих си че е на облак, ама какав ти облак, почти наводнение по улиците. Поне се скрихме в старбак и си пиивахме кафенце. Та това ни беше разходката.
mamamasha Много ти е сладак малкия. Не знам дали това е разстройство, но моя савет е да го заведеш на лекар. Моя лекар ми беше казал, че при бебета нещата много барзо се променят и ако имам и малко самнение да го водя и не чакам. Ние нямахме проблеми с зеления фасул, така че не сам ти от голяма полза. А за храната, аз реших да почна и месо и сирена, защото моя лекар ми каза че мога( дори и сладолед Thinking)и аз реших да пробвам. Аз купих едно котиич чииз, Western, което е в пакет вакомиран. То е повече като изварата и като четох садаржанието имаше само 1-2 саставки и никаква сол. Аз като го смесих с плода и стана добре. Сложих едно малко парче, така че неговия вкус не преобладаваше. По принцип, по големите магазини имат секции с по натурални млечни продукти и аз от там избирам.Мисля скоро да пробвам и кисело мляко. Само ме притеснява че тези детски млека имат захар, модифицирани млека и други боклуци. Май, ще пробвам савсем обикновено и ще го смеся с плод.
Каролина Каде ходиш на англиски. И аз като престигнах, парвата година ходих на курсове, вапреки, че граматически бях доста напред. Дори за спорт реших да изкарам TOFEL , защото това беше най-високото ниво на тези даржавни курсове. Много се радвам е го наравих, защото ми помогна да пиша по добре. Особено като практикувах за изпита, знаех граматика в детаили.Сега дори сам позабравила много неща.
 В тази болница си в сигорни рьце, така че не се тревожи. Mount Sinai е сьщо далече за теб. Единствено ще ти е малко проблемно с патя, защото те не те приемат да раждаш ако не си вече поне 3см. Аз двапати ходих. Добре че втория пат вече имах 3 см разкритие. Аз тогава си мислех че ако ме варнат и втория пат, ще си легна в лобито на болницата и няма да мардам Crossing Arms.А за чантата е добре да почнеш малко по малко, но не прекалявяй.
croco1 И аз мисля че сок да се дава толкова рано е абсолютно погрешно. Особено ако бебето  на карма, нищо друго не му трябва. Дори колкото по рано се дават други неща, има риск от алергии. Ти като говориш за тази тема, да не би да имаш предвид, тази майка, на която доктора препорачал доматен сок с захар. Аз така се смях на отговорите. Ако някога си в лошо настроение е добре да се прочете.
А за регистрацията, не се споменава за вращане на пари, да не са лиди, вапреки че и аз това си мислих, ние само преди няколко месеца платихме.
Kalida Ние не се губим толкова, ама все се опитвам да сварша неща които сам отлагала.Сега ми е кахар да намеря парт-таим гледач, или домашна деи кеар. Тук е голям проблем, хем скапо, хем трудно се намира. Знам че Кебек имат много евтна и им завиждам Mr. Green. Тук на месец е над $1000. чудя се как е по другите провинции.

# 38
  • Мнения: 822
Привет Канадски мами, вече от канадска земя Hug
Снежи,радвам се първа да ти кажа:"Добре дошла!"
Хайде,като приключите с багажа и ще разказваш повече за БГ.Малко завиждам...благородно.
Целувки и за двете госпожици! Hug Hug  bouquet

# 39
  • Мнения: 327
Снежи, добре дошла и от мен! Поеми си дълбоко въздух и започвай да разказваш за БГ, че толкова много ми липсва.. Все по-често си мисля дали не направих грешка като дойдох тук. Винаги съм си мислила, че в чужбина ще ми е по-добре и сега откривам, че не е така. Ще покажеш ли снимки? А аз от предишни теми съм останала с убеждението, че живееш в Мисисага. Така ли е или греша? newsm78

 Мама на Криси, не съм чела за дом. сок със захар, ами четох, че една майка на бебче с две седмици по-голямо от моето му давала плодов сок по препоръка на педиатъра. Аз всъщност си мислех дали да не й пиша, но докато стане това, компютъра заби и после не можах да й намеря постинга. Аз имам чувството, че някои от българските лекари изобщо не си осъвременяват знанията и карат така, както са учили едно време. А то непрекъснато нещо се променя. Какво друго четох смешно?  newsm78 Че едно бебе имало запек и някоя баба казала на майката да му мушка листо от мушкато в дупето. А че може да се получи инфекция, ако нещо от листото остане вътре никой не го интересува. Най ме е яд, когато чуя - "Ти не го слушай доктора, аз съм отгледала две деца" или нещо подобно. Някои хора са като коне с капаци. Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро и от, нас за Вас, Канадските Момичета!

Снежи, добре си ни се завърнала. Честити Ви две зъбчета на Славето, и честити първи модни придобивки на чаровната кака Деси. А за мама нещо има ли, или за нея са хубавите БГ спомени?! И аз като другите Момичета ще чакам чинно разказа за хубавата Ви ваканция в БГ при двете млади баби и при любимата стара баба! Hug

...Аз направих баница и обрах овациите. ...
Каролинка, за овациите не се и съмняваме. Хубава си е нашата родна, БГ кухня, а пък и баничката как ароматно е мирисала мога само да си представя, та никакви други китайски, японски, руски или тайвански специалитети не биха я засенчили! Приятна събота Ви желая с 1/2-та Ти.  Hug

...напоследък не ми остава време да пиша, но пак ви чета с много голямо удоволствие...
Мамамаша, на Нас и това ни е достатъчно, да ни четеш. Знам колко е трудно понякога с малко бебче да пишеш. А за котидж чийза за да го харесаш, мисля че Ти трябва още малко време/ 3мес е рано/, аз започнах да го харесвам едва на 2-та година в странство, при липса на БГ извара и сиренце. Целувки за Филип! Heart Eyes А за разстройството, според мен не гледай цвета, а по скоро трябва да е начесто и доста редко и воднисто акито. Peace

Chrisimommy, а защо изобщо добавяш нещо към котидж чийза и млякото? Не е ли по- добре Криската да свикне с чистият му вкус, след това на сладката смесица никога няма да откаже. Аз поне така правя, млякото е в чист вид/3.2% маслен/ и котиджа е в чист вид. Успех с намирането на почасова гледачка или деи кеър/ Ти да започваш някаква работа?/! Целувки за Криси! Heart Eyes

Нийче, поздрави на красивото Ватерлоо/ така ли го произнасяш, кажи ми де...? newsm78/ и целувки за Алексчето Ти. Hug

Кроко1, целувки и за Вас с Мая. Heart Eyes И престани с тез угризения за грешките. Те за това са грешки, за да се поправят, но дай си малко време преди да вземаш окончателни решения. Hug А Ти даваш ли вит. Д на принцеската си? newsm78

Лолитке, пристигна ли Ви баткото? Вече сте пълен щастлив семеен комплект, нали?! Hug

Дидолинке, поздрави на мъжете Ти, а за теб красива мъжка мамо:  bouquet

Щастливче, целувки за Любо и каката- тинейджърка Ели, и поздрави на красивият Монтреал. Желая Ви една страхотна и незабравима събота и неделя да изкарате! Hug

Йонка, как върви адаптацията след дългият сън?! Целувки за малката Ти красива Звездичка. Heart Eyes

Пупонка, как е в красивата столица? Какви са плановете за почивните дни? Софийката успокой ли се вече? Hug

Радостче, поздрави и на Вас с Ален! Hug
Писанка, докъде стигна с приготовленията за БГ?
Гаргамелчо, как сте с Викторийката?

Лек и хубав съботен ден Ви желая! Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 919
rradost, става въпрос за курсове които са по 2-3 пъти седмично, за по 2-3 часа на ден, но са си по цял семестър около 12 седмици newsm78 ама и аз как го обясних.. не знам дали ще има в момента, но със сигурност започват септември месец и са безплатни, даже едно време ти даваха карта за транспорта ако ходиш редовно. Сестра ми ходи, мога да я питам специално ако никой друг не се включи с инфо.
croco1, да, за съжаление в торонто няма безплатни по френски, поне не знам за такива.. ако някой чуе нещо да се обажда, че и аз много искам да ходя!

Yoni bonboni, много сладка снимка и какъв дяволит поглед само Heart Eyes Mr. Green

Каролина, изтеглил го е от DMCA-removal-from-Google
НО, моля те не го гледай

mamamasha и вие сте с нова снимка, супер сладко Heart Eyes

Sneji, честити ви зъбчета, радвам се че сте пътували добре

Kalida, вече сме добре, даже поднових опитите за захранване.. много благодаря че никога не ни забравяш. Целувки на Дана сладурана  bouquet

# 42
  • Мнения: 636
Снежи, добре дошла  Hug
Тъкмо снощи се 4удехме с Нади_н кога си идваш. Домъ4ня ни за теб. Бързо да разказваш. И на снимки няма да се сърдим  Mr. Green

Каролина, и мен не ме приеха веднага. Не 4е щях да се върна до Мисисага  Shocked , но предвид дале4ното разстояние до вкъщи, ми казаха да обикалям из болницата, лобито и т.н. 2-3 4аса. Слязохме в лобито, но при контракциите хората постоянно ме гледаха и загрижено питаха какво ми е и дали могат да ми помогнат  ooooh! Затова се ка4ихме в 4акалнята на родилното. Излегнах се на един диван и си дремнах докато дойде време.

Хаха, Кроко, тези ранни сокове, мушката и т.н. са класика в Бг! Аз силно протестирам, но само наум. Когато племенницата беше на 2 мес. снаха ми и брат ми гордо-гордо ми съобщиха, 4е ве4е дават сок4ета  #Crazy За води4ката със захар, копър и тем подобни даже не споменавам. Педиатърката така им казала, много била добра. Аз се въздържам от коментари, понеже знам колко е неприятно да ти дават напътствия. Загубена кауза е да седна да ги убеждавам в противното, тъй като всеки около тях е на същото мнение. Аз самата негодувах, 4е в Америка не давали вода на бебетата си (преди да се осведомя защо).
Собствената ми майка не можа да възприеме, 4е смятам да кърмя изклю4ително до 6 м., детето спи при мен в леглото, гушкам го когато си пожелая (демек "ще го нау4а така"), нямаме никакъв режим, мажа го с лосион, а не с мас  ooooh! А колко беше възмутена, 4е не смятам да ползвам проходилка  ooooh! Голям смях се смях с нея, а уж е модерна жена.
Скоро една приятелка като забеляза, 4е кърмя по4ти всеки 4ас, размаха пръст: "недей, ще я нау4иш така и после..." А детето е жадно, жега е, и аз пия те4ности през 15 мин.

Крисимам, Калида, а защо давате котидж, не става ли нашенско сирене? Заради солта ли? Наистина не знам. Мерси.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 02:44 от Gery R.

# 43
  • Мнения: 2 959
...4е смятам да кърмя изклю4ително до 6 м.,...спи при мен в леглото, гушкам го когато си пожелая (демек "ще го нау4а така"), нямаме никакъв режим, ...
Гери, това ми хареса. И най- вече защото е казано от Теб- работещата, делова, елегантна и стилна жена/ временно вкъщи по майчинство/.  bouquet Поздрави и за Нади, тя ни забрави съвсем. Дали си е купила вече кремче п/в белези? Интересно ми беше на кое се спря последно? newsm78

Гаргамелчо, а сестричката Ти отколко време е в Монтреал, няма ли да си ходи и тя до БГ скоро? Hug

Каролинка, а сестричката и племенницата прибраха ли се вече от морето? Как са изкарали на РД? Hug



# 44
  • Мнения: 1 199

Хаха, Кроко, тези ранни сокове, мушката и т.н. са класика в Бг! Аз силно протестирам, но само наум. Когато племенницата беше на 2 мес. снаха ми и брат ми гордо-гордо ми съобщиха, 4е ве4е дават сок4ета  #Crazy За води4ката със захар, копър и тем подобни даже не споменавам. Педиатърката така им казала, много била добра.

Аз давах на моите деца сокчета на 1-месечна възраст Confused Пюренцата - на 3 месеца при каката. И вода ми казваха да давам - на сто грама вода по една лъжичка захар. Малкият изобщо не искаше да пие вода, ама каката пиеше много вода, но затова пък малко сучеше. А за каката след като прочетох в една книга че след 5-ия - 6-ия месец  кърмата обеднява, я отбих насила на 5 месеца и половина, а имах кърма за 3 бебета. Тя после изобщо отказа да пие мляко Sad Добре че поне за малкия ми дойде акълът в главата и го кърмих година и 2-3 месеца, е накрая само вечер. За малкия педиатърката ми казваше да започвам пюретата вече на 4 месеца (не на 3 като при каката), аз устисках до 5 и даже исках до 6, ама таткото започна много да ме натиска, че го беше страх да не му навредим (все пак педиатърка ни съветваше). За толкова много неща съжалявам, ама няма как да върна времето назад Sad
А да не говорим че бабите казваха като му даваш бибата да я топваш в мед, това на новородени бебета, дори и аз бях започнала, ама добре че един доктор ми обясни отрано за какво става дума #Crazy

Само да допълня накрая, че всичко с изиключение на меда съм го правила по препоръка на педиатър. Включително за плодовия сок на 1 месец Crazy

Общи условия

Активация на акаунт