ХУХК - имате ли представа за това?

  • 468 176
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 60
Абе какви глупости ти говори джипито? В началото, когато ми откриха заболяването и ходех по два и три пъти в месеца при нея, всеки път ми вземаше потребителска такса. Случайно след година ми попадна списък със заболяванията, които са освободени от потребителска такса и ХУХК е м/у тях. Когато следващия път отидох и накрая преди да си тръгна тя съвсем съвестно ме помоли да си платя потребителската такса и напомних, че сме освободени от тази такса, тя гузно се извини. Може 2 лв. да са  но защо да се дават, не са ли им достатъчни останалите, които си измъкват от пациентите.

# 136
Към СИСОНИ

Трябва да се обърнете към някоя университетска болница в голям град- Варна или София. При всички случай лекарите там са добри и може би ,ще ви поставят съвсем друга диагноза. А ако Ви поставят същата диагноза ,ще Ви предложат най-ефективното лечение. Не доверявам на лекарите от провинцията. В моя град например изобщо не знаят какво е ХУК или КРОН  newsm11

А ако съмненията не ви оставят и няма да имате полза от лечението и диетата,потърсете друг вариант. Билки или ........

# 137
  • Мнения: 43
Ние нямаме абсолютно никакво съмнение за диагнозата на съпруга ми. Първо, защото в рода си по мъжка линия има и други ,които са страдали от това заболяване. Второ, защото е доказано с биопсия.
Въпреки всичко на мъжа ми Мезалазин не му помага изобщо.Дори и да спазва най-строга диета.
От една седмица пие Салофалк, който е пак Мезалазин , но на друга фирма и съобщава за подобрение. Доктора ни каза да не прибързваме с Урбазон. Освен това преди започване на Урбазон се правят изследвания на левкоцитите, чак тогава се решава дали трябва да се прави Урбазон или Имуновенин. Веднъж почне ли се с Урбазон няма спиране (знам от личен опит).
Искам да попитам какви витамини са препоръчителни за пиене, освен А и Е естествено?

# 138
Njakade tuk njakoi popita za cjalostna upoika pri kolnoskopiata-pravi se sre6tu saotvetnoto zapla6tane,koeto e 50lv v momenta,i e po dobre s upoikata ,bolkata e mnogo po malka.Muja mi e s HUHK,i skoro go prieha otnovo v bolnica i mu praviha kolnoskopiata s upoika,taka 4e ima go tozi variant pone tuk v Sofia.

# 139
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
нандини, в повечето клиники упойката не се заплаща отделно. къде правиха колоно-то ма мъжа ти?

# 140
  • Мнения: 19
До СИСОНИ
здравей моята история много прилича на твоята и затова реших и аз да се включа иначе с интерес чета написаното от всички вас но и аз съм с неизяснена диагноза та затова досега изчаквах Такааа малката се разболя преди 2 години от нещо вирусно с разстройстово и температура и аз се притесних страшно много аз по принцип съм си такава де и седмица слез като тя се оправи започнаха моите проблеми ставане  всяка сутрин 6 часа и докато не се изходя 3-4 пъти и то вода неможех и така 3 месеца свалих 20 кг. правиха гастро и колоноскопия нищо не можаха да кажати аз вече не можех да ставам от леглото съвсем се бях предала ядях само картофи ориз и препечен хляб  не говорих с никой плачех дори и детето отбягвах щото си мислех едва ли не че умирам и накрая с 300 зора ме замъкнаха на психиатър защото явно че всичко беше от стрес но аз тогава не го осъзнавах изписаха ми антидепресанти но аз ги купих и си казах че аз да не съм луда че да ги пия. НО след като бях издала сумати пари за каквито лекарства чуя за диария само салофалк не бях пила и нямаше подобрение от нищо реших да ги пробвам. Точно след 1 седмица нещата започнаха да се подобряват и така ги пих1 година и всичко беше наред но качих 20 кг.и реших да ги спирами точно на 2 рия месец всичко започна наново и от 3 години съм така спирам почвам.... Преди 1 месец ги спрях и от 1 седмица пак съм зле но сега вече и повръщам ставам в 5.30 сутринта и се започва отпред отзад  Mr. Green
и днес колкото и да не ми се щеше пак си ги започвам явно цял живот ще се влача с тях
и сега след толкова наблюдения над себе си 3год. установих че дори и крон да имам нещото което ми действа най зле е притеснението и стреса а депресантите ме правят сравнително спокойна и така всичко се успокоява в моя корем Grinning
иначе са болки газове бълбукане абе кошмар направо
моля да ме извините че стана доста дълго и объркано но ми се искаше да споделя това което ми се насъра от доста време
















# 141
  • Мнения: 165
До СИСОНИ
здравей моята история много прилича на твоята и затова реших и аз да се включа иначе с интерес чета написаното от всички вас но и аз съм с неизяснена диагноза та затова досега изчаквах Такааа малката се разболя преди 2 години от нещо вирусно с разстройстово и температура и аз се притесних страшно много аз по принцип съм си такава де и седмица слез като тя се оправи започнаха моите проблеми ставане  всяка сутрин 6 часа и докато не се изходя 3-4 пъти и то вода неможех и така 3 месеца свалих 20 кг. правиха гастро и колоноскопия нищо не можаха да кажати аз вече не можех да ставам от леглото съвсем се бях предала ядях само картофи ориз и препечен хляб  не говорих с никой плачех дори и детето отбягвах щото си мислех едва ли не че умирам и накрая с 300 зора ме замъкнаха на психиатър защото явно че всичко беше от стрес но аз тогава не го осъзнавах изписаха ми антидепресанти но аз ги купих и си казах че аз да не съм луда че да ги пия. НО след като бях издала сумати пари за каквито лекарства чуя за диария само салофалк не бях пила и нямаше подобрение от нищо реших да ги пробвам. Точно след 1 седмица нещата започнаха да се подобряват и така ги пих1 година и всичко беше наред но качих 20 кг.и реших да ги спирами точно на 2 рия месец всичко започна наново и от 3 години съм така спирам почвам.... Преди 1 месец ги спрях и от 1 седмица пак съм зле но сега вече и повръщам ставам в 5.30 сутринта и се започва отпред отзад  Mr. Green
и днес колкото и да не ми се щеше пак си ги започвам явно цял живот ще се влача с тях
и сега след толкова наблюдения над себе си 3год. установих че дори и крон да имам нещото което ми действа най зле е притеснението и стреса а депресантите ме правят сравнително спокойна и така всичко се успокоява в моя корем Grinning
иначе са болки газове бълбукане абе кошмар направо
моля да ме извините че стана доста дълго и объркано но ми се искаше да споделя това което ми се насъра от доста време

не ти ли поставиха диагноза все пак?

















# 142
desileta, неможах да разбера салофалка ли спираш или антидипресантите??
20кг. от салофалка ли качи???
Аз от 1м има подобрение дори тези дни  си позволих да хапна кайсия и праскова, не съм ги опитвала от 1г. т.е. никакви плодове не съм яла освен банани и ябълки
вече на пия кафето на гладно, преди това си хапвам филийка запечена с кашкавал, ,незнам дали се дължи на това но съм много по-добре, даже супер. Аз в момента пия дианксид защото нещо взе да ми става зле следобед - прилошава ми и започвам да треперя.
пия салофалк само веднъж дневно от 1м.
Напълняла съм вече приближих 60кг. и направо се чудя какво да правя, не мога да спазвам диета, защото ме е страх още е много рано да правя драстична смяна на храната. Вие как се справяте с кг??? Praynig

# 143
desileta, забравих да пиша че и за нямах сили да ставам от леглото сутрин, исках само да лежа, нямах желание за нищо, даже детето не можех да храня от изтощение. Незнам на депресията ли се дължеше или на заболяването или и на двете заедно.Аз ес справих без лекарства тогава - миналото лято, исках да отида на психиятър защото усещах че нещо не е наред, но майка ми не ми позволи тя почти цял живот е на такива лекарста и не иска да заприличам на нея.Тя каза че веднъж почна ли ги цял живот ще се нуждая от лекарства в един или друг момент.
сега пия дианксит и не съм й казала.Казват че хората с тази болест са много чувствителни и раними по душа, опитвам се да се променя и да не ми пука за нищо, но не става.

# 144
  • Мнения: 19
здравей сисони антидепресантите спрях от тях пълнеех а салофалк и аз пих 1 месец но това беше януари когато нищо не ми помагаше сега направих 6 мес.курс със депресантите и сега отново ги спрях да видим какво ще последва иначе засега ходя само сутрин по 1 път и не съм се влошила ям почти сухи храни но така или иначе съм забелязала че при мене храната не е от кой знае какво значение, но при мене има и още един проблем със много гаден пред.менстр.синдром съм и 10 дни преди да ми дойде започва да ми тече едно кафяво и точно тагава започва разстройството и повдигането, треперенето и т.н. та незнам вече за какъв лекър съм, но така или иначе трябва да се ходи в софия нопоне засега нямам възможност а и вече ми омръзна от лекари а и сякаш вече им нямам доверие все на некадърници попадам пък и едва ли ще ми кажат нещо ново относно лечението незнам да има нещо друго освен салофалк и няма излекували се така че... важното е да сме спокойни поне при мене не се получава дано ти да се справиш  Hug
сега поне си знам като се раздрискам си започвам хапчетата и така нещата се стабилизират засега поне защото последния път продължи 1 месец и нищо не помагаше явно това че спирам и почвам хапчетата не се отразява добре на организма и се привикво и после по трудно действат но .... правя опити не искам да ги пия цял живот

# 145
  • Мнения: 60
Всички с които съм разговаряла досега, казват, че не се чувстват добре когато са нервни. При жените е още по- зле, защото задължително всеки месец изпитват нервност предменструално. Опитах и аз с антидепресанти първо 3 месеца, после 6, но след като се спрат всичко идва на изходна позиция. Преди да се разболея, бях много търпелива, уравновесена, спокойна. Няколко месеца след като излезнах от болницата сама се учудих на държанието си. Но какво да се прави, не можем да го контролираме. Аз лично за себе си съм решила да не вземам отново подобни медикаменти, защото какъв е смисъла след като се спрат да си отново на същото положение. Само при нужда вземам Салофалк.

# 146
  • Мнения: 165
здравей сисони антидепресантите спрях от тях пълнеех а салофалк и аз пих 1 месец но това беше януари когато нищо не ми помагаше сега направих 6 мес.курс със депресантите и сега отново ги спрях да видим какво ще последва иначе засега ходя само сутрин по 1 път и не съм се влошила ям почти сухи храни но така или иначе съм забелязала че при мене храната не е от кой знае какво значение, но при мене има и още един проблем със много гаден пред.менстр.синдром съм и 10 дни преди да ми дойде започва да ми тече едно кафяво и точно тагава започва разстройството и повдигането, треперенето и т.н. та незнам вече за какъв лекър съм, но така или иначе трябва да се ходи в софия нопоне засега нямам възможност а и вече ми омръзна от лекари а и сякаш вече им нямам доверие все на некадърници попадам пък и едва ли ще ми кажат нещо ново относно лечението незнам да има нещо друго освен салофалк и няма излекували се така че... важното е да сме спокойни поне при мене не се получава дано ти да се справиш  Hug
сега поне си знам като се раздрискам си започвам хапчетата и така нещата се стабилизират засега поне защото последния път продължи 1 месец и нищо не помагаше явно това че спирам и почвам хапчетата не се отразява добре на организма и се привикво и после по трудно действат но .... правя опити не искам да ги пия цял живот

къде си ходила на лекар? Как ти поставиха тази диагноза?

# 147
  • Мнения: 19
ами аз точно това казвам че нямам диагноза като имах диария 3 месеца и като ми правиха гастро и колоноскопия в нашия смотан град и единствения гастроентеролог който хич и не разбира не можаха да кажат нищо той май въобще не е чувала за крон и за салофалк и се принудих да отида на психиатър защото реших че е нанерва почва  а и аз буквално бях рухнала и физически и психически и тогава започнах антидепресантите и незнам от тях ли от какво ли на втората седмица се оправих

# 148
Доколкото знам хормоналните промени много влияят на Болест на Крон. Така че може затова да ти се случва така, иди при добър гинеколог и  се посъветвай, но лошото е че при хормонални нарушения те блъскат  с хормони и ставаш 100кг. Забравих да те питам ти от къде си,че нямате добри специалисти?
Аз съм от Смолян и тук не са кой знае какви добри диагностици, но пак...Сега съм добре и се надявам да остана по-дълго в ремисия направо си мисля че се излекувах. Сега даже имам запек, но съм чувала че при тези заболавания се редува запек и разстройство, аз досега близо год. съм била само с разстройство, затова пак е някакво подобрение. Въпреки че съм увеличила цигарите.

# 149
  • Мнения: 7
Здравеите  от  миналата година месец  12  ми откриха    заболяване     хуук!От тогава  пия  салофалк  има добър  напредак  но  докторат неми каза да спазвам  диета никаква  !Някои можели да ми каже какво месо може да се яде?

Общи условия

Активация на акаунт