Жени на военни има ли?

  • 5 832
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 722
Аз не знам дали се вписвам във вашия отбор  newsm78.
Мъжът ми е завършил военното в Търново, но е граничен полицай /а не типичен военен/ - понастоящем старши лейтенант.
Обучаваше войниците в поделението в Петрич, обаче след като ги премахнаха му закриха длъжността и сега работи в друго ГПУ, на 40 км. и си пътува всеки ден.
У дома май повече аз командвам  Embarassed Embarassed, щото съм голям инат и сърдитко  Twisted Evil.

# 31
  • Мнения: 962
Малии се от редник на горее  Wink има тук.
Ами мъжът ми е в Пловдив и се разбираме мн. добре.Има ли някой от Пловдив?На мисия не е ходил,но нашия кум също е военен  тук и тай ходи в Ирак сега септември пак ще заминава.Тъй като гледам някой да не си окажат колежки  Wink

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Малии се от редник на горее  Wink има тук.

Ма моля ти сЪ, тука сме все съпруги на елитни офицери  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 784
И моят мъж е морски. Но генералисимуса в нашето семейство съм аз. Sunglasses

# 34
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
А тези от запаса броите ли? Wink
Съпругът ми се уволни преди 5 години от армията, беше офицер от ВМС. Аз съм работила в поделение като военнослужещ (в.сл.) (сега май им викат граждански лица).

# 35
  • Мнения: 1 080
Истината е,че не си е работа, който както иска да го разбира.

Не можеш да кажеш нещо толкова категорично! Това, че баща ти е властна натура и строява майка ти, не означава, че всичките момичета, женени за военни, са в същото положение. Виждала съм офицери под чехъл, ей богу!

Като казах това по-горе нямах предвид не само властващите натури и своите родители. Макар моите родители да са едно доста успешно семейство и едни наистина добри професионалисти. Смея да твърдя,че малко са хората, които успяват на повече от едно поприще и са наистина добри, а те са такива и не го казвам,защото са ми родители. Баща ми е постигнал и продължава да постига много и то благодарение на този си дух и характер, колкото и да е труден(за мен), за което мога само да му кажа евала. За това,че той е бил "властващия" е по-приемливо, отколкото да е под чехъл(жалка картинка), тъй като това да има някой който да е малко по-отгоре е съвсем нормално в едно семейство,а и си е въпрос на организация и неписано договаряне между мъжа и жената. Монетата винаги има две страни. Също така имам достатъчно много примери извън семейството. Едно 90 % от съседите ми са бивши или настоящи военни. Цял живот съм сред такива, не от година две, три, а цял живот. Е не мога да им се кефя, колкото и добре да им стои униформата. Да не говорим,колко много злоупотребяват някои с нея.
По повод на офицерите под чехъл- че той,ако пред една жена се превива как ще действа на бойното поле! Питам и отговор не искам. За никой не е тайна,че армията е пълна с путьовци. Никакво уважение не мога да изпитвам към такива хора. Да тук ще спомена и това,че доста от хората са попаднали по военните училища и са станали част от БА, защото са потърсили някаква изгода-това една от малкото останали неща, за които държавата(ние) плаща и то добри пари и  има възможност за кариера.
Друга Истината е,че и българската армия на практика няма. Нищо не е останало от престижа, с който се е славила едно време униформата и то заради хората,които я носят,а не заради плата, от който е ушита.
Може би вашите мъже са изключения. Дано! Peace

# 36
  • Мнения: 2 013
Не мога да кажа каква е българската армия в момента, има хиляди вицове за фуражките, в които сигурно има частици истина. Просто се дразня от обобщения за всяка професия или група хора - за военни, медицински сестри, журналисти и т.н. Как ще работиш и как ще се отнасяш към професията си е наистина въпрос на характер и лични качества. Колкото за путьовците - те са навсякъде, както и женските им еквиваленти.

# 37
  • Мнения: 962
Divana здр.!
Съгласна съм със теб!На всякъде има издънки каито може би заради тях слагат хората в едни групи....
А я да ви попитам имали смесъл според вас да се ходи на мисия?Познавам хора който първия път ходиха за да видят какво е ,заради тръпката ,а сега  втория път са просто за пъри

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз съм предубедена към военните по принцип (може би без основание), просто психиката на военния противоречи на хипарската ми душа. Grinning Затова предпочитам тия, които избират тая кариера заради високата заплата, отколкото от сдухана мотивация тип "Служа на родината", бла-бла.
А за това, че Българска армия на практика няма, съм склонна да се съглася с MadMama.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 306

А я да ви попитам имали смесъл според вас да се ходи на мисия?Познавам хора който първия път ходиха за да видят какво е ,заради тръпката ,а сега  втория път са просто за пъри

А за какво да ходят, ако не за пЪри?
За да подкрепят икономическата война на Щатите или щото им пука за иракския народ? Айде стига.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 257
 55 и аз да се разпиша като жена на военен.

# 41
  • Мнения: 85
Да се разпиша и аз Wink.Съпругът ми е ст.л-т,но аз съм командира в къщи Flutter

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 15:03 от rosica_77

# 42
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Моят мъж също е военен - лейтенант във Военноморските Сили  Laughing

Да не излязат колеги с моя  Twisted Evil
Моя е в трети дивизион, а твоя?


В щаба на гарата

# 43
  • Мнения: 2 220
Мъжът ми е лейтенант. Честно казано,  нито той, нито някой от другите военни, които познавам, се изявява като офицер вкъщи. Това, което се говори за военните, винаги ме е озадачавало, защото лично не познавам никой, който да се вписва в картинката, напротив, всички са мили момчета, държащи на равноправието вкъщи.

# 44
  • Мнения: 1 559

Разкази за житието-битието на жените-военни биха ми били много интересни. Как се вписвате в "казармите"? Как се отнасят мъжете в поделенията с вас - с уважение, свалячески....?
Ходили ли сте на мисии в чужбина и бихте ли отишли?

В казарма се вписвам идеално, цял живот съм живяла с военни - дъщеря съм на бивш офицер. Който с риска да опровергая няколко мнения твърдо мога да заявя, че не е изявявал акто командващ вкъщи. Пък и има един лаф "Жената винаги е едно звание над мъжа си". Тук не става за дума за така наречените от някои "путьовци", просто говорим за хора, които уважават и ценят жените до себе си, а не им се налагат. Налагането в личния живот поне за мен си е супер комплексарско изпълнение. Пък и не може да се слагат всички военнослужещи под един знаменател.
Иначе предпочитам да работя с мъже, не ме свалят повече отколкото на другите ми работни места, считам че съм доказала професионализма си и ме възприемат зад портала не като жена, а като конкуренция.
Малии се от редник на горее  Wink Има ли някой от Пловдив?
- редник съм и съм от Пловдив Wink!

Общи условия

Активация на акаунт