Задавяне със солета

  • 1 484
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте на всички.

Извинявам се ако се повтарям с темата.

Вчера вечерта детето ми, което е на 1,6г се задави със солета. Посиня, нямаше как да я изкашля. Всичко пробвахме и накрая се опитахме да я извадим, но и това не помогна. Изведнъж започна да плаче, явно я беше глътнал. Днес звъняхме на лк и друг педиатър, двамата казаха, че ако има нещо попаднало в белия дроб трябва да кашля. Няма кашлица. Тъй като още съм в стрес забравих да ги попитам има ли определен интервал от време, в което може да започне да кашля.. Съжалявам, но съм много притеснена,направо щях да пропадна като го видях.

Лек ден на всички

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 16:21 от Николая Лозанова

# 1
  • Мнения: X
Спокойно. Следили сме така дъщеря ми като бебе да не развие пневмония, ако е аспирирала при задавяне. Следенето продължи 48 часа и включваше мерене на температурата сутрин, обед и вечер и следене на общото състояние. Това можеш да го правиш и сама и утре и вдруги ден да заведеш детето да го чуе лекарят, за да си съвсем сигурна. И не се шашкай, не се аспирира толкова лесно в белия дроб.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Задавянето при дишане ли беше или при поглъщане. Дъщеря ми се "задави" може би това не е точната дума при поглъщане на парченце не добре сдъвкана ябълка, която заседна в хранопровода й. Рев, кашляне, напъни за повръщане и обилно слюнотечение 1 час, след което ни бяха насочили да и правят ретген и сонда, но за щастие тя изплю или повърна парчетата. При такава ситуация е възможно и храната примерно да е отишла в стомаха /при нас излезе навън/ и да не се случи нищо повече.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 595
Ето какво се прави при задавяне – https://www.redcross.bg/first-help/page-4.html
По принцип цялото четиво е доста полезно.

# 4
  • Мнения: 30
Спокойно. Следили сме така дъщеря ми като бебе да не развие пневмония, ако е аспирирала при задавяне. Следенето продължи 48 часа и включваше мерене на температурата сутрин, обед и вечер и следене на общото състояние. Това можеш да го правиш и сама и утре и вдруги ден да заведеш детето да го чуе лекарят, за да си съвсем сигурна. И не се шашкай, не се аспирира толкова лесно в белия дроб.
Здравейте, благодаря за бързия отговор. Следя го, за момента няма. Сутринта се закашля, но според мен беше от слюнка. Толкова се наплаших, че... всички покрай мен луднаха.
Задавянето при дишане ли беше или при поглъщане. Дъщеря ми се "задави" може би това не е точната дума при поглъщане на парченце не добре сдъвкана ябълка, която заседна в хранопровода й. Рев, кашляне, напъни за повръщане и обилно слюнотечение 1 час, след което ни бяха насочили да и правят ретген и сонда, но за щастие тя изплю или повърна парчетата. При такава ситуация е възможно и храната примерно да е отишла в стомаха /при нас излезе навън/ и да не се случи нищо повече.
Здравейте, задави се при поглъщане. Мен ме притесни, че не успяхме да изкараме нещо. Нямаше и как да повърне. Преди време ми се беше давил с бисквита и изплю парчето, но сега беше доста по различно.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 07:35 от AnMary

# 5
  • Мнения: X
Това видео е малко брутално, но веднъж го изгледах по случайност и благодарение на него съм спасявала сина си няколко пъти, когато се задави с такива сухи храни, много беше страшно- https://www.youtube.com/watch?v=EQIgkMMkeMs

Общи условия

Активация на акаунт