Лоша миризма на краката

  • 2 021
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте,извинявам се пред админ ако този въпрос не е за тук.понеже краката ми се запарват много и сега в зимния сезон ходя с чехли на работа измръзват ми кралата но ходя да вземам детето от градина и се сабуваме там и се притеснявам от миризмата.Въпроса ми е че ходя с чехли а ми е студено на краката и са мокри чорапите има миризма ,мразя ги тея зимни сезони моля ви за мнения крем ли какво да си купя за лоша миризма

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 19:25 от bubanka

# 1
  • Мнения: 462
Най-вероятно сте завъдили гъбички. Купете си подходящ препарат, ходете само с чорапи 100%памук и забравете китайските обувки(ако имате такива). Най-доброто е обувки от естествена кожа. Сменете обувките или които могат ги изперете добре

# 2
  • Мнения: 2 749
Провери за гъбички.

# 3
  • Мнения: 4 808
Аз по едно време в чудо се бях видяла от миризма. Отървах се с едно просто средство, което намерих в нета. Не помня точно пропорциите, но беше горе–долу нещо такова: 2 с.л. сода бикарбонат, 2–3 с.л. едра сол, около 200 мл ябълков оцет, всичко това разтворено в около 500–600 мл вода, май го правих с топла или хладка в един леген. Киснете краката около 20–30 минути, после измивате и подсушавате старателно, включително и между пръстите. Правих го точно три пъти и край – отървах се от миризмата. Ако искате, потърсете точната рецепта в гугъл, май бях писала "миризливи крака" или "миризма крака", нещо такова, но и така, както написах рецептата, ще свърши работа, ако я направите няколко пъти.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 567
Ходите с чехли зимата?

# 5
  • Мнения: 2 030
На работното място ходи с чехли, не на улицата. Нали и лекарите, зъболекарите също са с чехли.
Освен съвета на Дама, крем от аптека - Ламизил за мазане между пръстите на краката. И ходене само с обувки и боти от естествена кожа.

# 6
  • Мнения: 29
Миризмата може да идва от вътрешното покритие на затоплените от краката обувки/чехли и оттам - върху чорапите и краката. Не всички обувки причиняват миризма. Помиришете обувките - дали миришат и след като известно време не сте били с тях. Някои обувки излъчват миризма доста време, след като ги свалиш. Има в аптеки и супермаркети спрейове на д-р Шол два вида - за крака/ходила и за обувки, преценете кой да използвате - против изпотяване и миризма от ходилата (пръска се върху ходилата преди обуването на чорапи) или против миризма от обувките (пръска се в обувките). Моето впечатление е, че независимо от това дали спреят оказва очакваното въздействие върху източника на миризма, миризмата от самия спрей се конкурира с евентуалната миризма от крака или обувки, като я маскира успешно. Не съм пробвала дали използването на стелки от определен материал би предотвратило възникването на миризма от някои проблемни обувки, но мисля, че и това е подход, който си заслужава да се проучи.

# 7
  • Мнения: X
Здравейте, да попитам, как разпознавате обувки, направени от миришещи материали? Аз лятото много нося на бос крак, но ето: едни балеринки от китайския миналата година, текстилни, вмирисани, подобен модел от ССС ми е ок. Обаче, сега пак от ССС едни еспадрили равни пак текстилни, като бяха нови всичко ок, но един дъжд като ме изкаля, хвърлих ги в пералнята, и от тогава като ги нося, се вмирисват. Пък едни дишащи маратонки с проветряващи дупки от китайския, на босо ги нося, и всичко е ок. Зимни ботуши - от ССС 2 модела естествена кожа имам, едните са ок, другите ми се вмирисваха и понеже тогава имах някакъв проблем с ноктите, преди да разбера, че нямам гъбички по краката, взех та ги хвърлих тия ботуши. И двата модела от естествена кожа. Как да уцеля на материали още в магазина? А спрейовете са голяма измислица, само добавят една миризма към друга...

Общи условия

Активация на акаунт