ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ ПЕДОФИЛИЯТА

  • 5 287
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз съм за химическа кастрация за такива........т.е. медикаментозна..........Абе нещо такова.........бром- бром - бром в чаша ром....бром се даваше нали  Embarassed
И аз смятам, че химическа кастрация му е майката. Чела съм, че на запад на педофили, които доброволно се подлагат на химическа кастрация, им намалят присъдите.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Защото не знам защо, но хората не се обръщат към полицията в много случаи. Не знам защо Sad

Именно поради липсата на доверие. Поради съмнения в крайния ефективен резултат от начинанието, поради съмнения в корумпция, поради липсата на добри гаранции за защита..
И съвсем основателно смятам аз.....
Затова казах, че проблема е многопластов.
А иначе тези организации - тяхното съществуване е чудесно. Но те освен подкрепа под различни форми не могат да изземат функциите на държавните органи по разследване и санкциониране...

# 17
Даже не химическа, ами направо хирургическа кастрация трябва да е наказанието за такива типове! Че дори и смъртно наказание - ама нали ще ставаме европейци, та няма как да стане...
Пък и както се развиват нещата - скоро ще трябва да толерираме и педофилията, нали в Холандия разрешиха регистрацията на педофилска партия  Sad

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Подкрепям и бих искала да помогна с каквото е нужно Peace

# 19
  • Мнения: 534
Какво точно да направя за да подкрепя петицията?

# 20
  • Мнения: 6 472
Не съм юрист и мнение точно по темата няма как да изкажа. Петиция ще подкрепя и бих помогнала с каквото мога.

Благодаря на Meryt  за подетата инициатива и на dodo_dodo, за подкрепата  bouquet

Всъщност няма ли начин тази тема да се закове?

# 21
  • Мнения: 1 072
И аз подкрепям напълно. Писах и в другата тема, ще пиша и в тази. Едното от исканията на Сдружението на настоящите и бъдещи майки е точно такова - Да се увеличат сериозно наказанията в НПК, когато жертвите са деца. Там със сигурност има още много майки, които ще ви подкрепят.

Така въпросът ми е - Вие ли ще дойдете при нас или ние да дойдем при вас? Защото ако сме повече, ще изглеждаме по-сериозно. Лична констатация

# 22
  • Мнения: 779
Какво точно да направя за да подкрепя петицията?
И аз това исках да питам.

# 23
  • Мнения: 495
момичета, благодаря на всички, които са се включили, надявам се, ще продължите
ще пиша малко по-късно как да си разпределим "задачките", за да свършим нещо наистина полезно

# 24
  • Мнения: 3 371
Съгласна съм с мнението на Додо- проблемът наистина е много сложен и многопластов. В тази връзка не бива да се забравя , че голяма част от посегателствата върху малолетни и непълнолетни  , са извършени с деца от социални домове - деца с умствена изостаналост , такива , дадени за отглеждане и "грижи" от държавата , както и много , много деца от малцинствен произход.Взаимодействието с тези групи деца , а и представляващите ги институции , когато има такива , би било още по-трудно , а според мен , трябва обществото и законите да се погрижат и за тях , нали и те са наши деца , деца на България!?

# 25
  • Мнения: 270
Не съм юрист, нито медик, но съм ЗА! Едва ли ще има майка, която да не е.

Не зная какво пише в НК, но трябва доживотна за подобни изверги. И по някакъв начин (ако е възможно) подобни изверги да не ги изкарват психично болни и да се отървават по-леко ......

Дай Боже да не се случва на никого!

 Peace Peace Peace

# 26
  • Мнения: 765
 Цялата ми хуманност отива по дяволите като чуя за поредният случай на педофилия . Ще подкрепя всяка петиция , която би помогнала да се прокарат наистина действащи закони с тежки , много тежки наказания за тези изроди . Това за кастрацията не е лоша идея , даже не мисля че трябва да е доброволна - които посегне на дете да си знае !

# 27
  • Мнения: 822
Нямам време да изчета всичко,за което се извинявам...
Категорично ЗА подобна петиция!
Преди време подписвах тук (Канада) подобна.Ще се опитам да намеря инфо.
Много важна според мен е и просветителската част -създаване на програми в училищата (тук още от детската градина),в  които обучават децата,кое се счита за посегателство срещу тях,правата им,как да реагират в рискови ситуации...Детски образователни клипове по ТВ...
Ще се включа пак...

# 28
  • Мнения: 7 837
И може би създаване на някакъв регистър. България е малка страна, престъпленията от този характер обаче се увеличават.

Ето два тукашни сайта, на които може да се провери, в твоя район, живеят ли съдени за сексуални престъпления  Confused

http://www.familywatchdog.us/
http://www.nationalalertregistry.com/cgi-bin/shop.cgi?product=NA … ;affiliate=231311

Има и полезна информация и статистики.

# 29
  • Мнения: 495
Какво точно да направя за да подкрепя петицията?
- понеже наистина проблемът е много сериозен, ако искаме да ни обърнат внимание, ще трябва да изготвим една мотивирана петиция, в която да преобладават фактите и да се наблегне на аналитичната част, съчетано с познания по прилагането на закона на практика
- защото един закон може да е мнооооого строг, но да не съществува механизъм за прилагането му или съществуващия такъв да не е ефективен
- в тази връзка, всички сме много заети, знам това, обаче голяма работа ще ми свършат линкове, касаещи въпросите по юридическата страна на въпроса /тук ще наблегнем юристите/, опит на чужди страни /моля на български/- нека не откриваме топлата вода, пък и нали се стремим към Европата, медицинския аспект - последиците от такова деяние за физиката и психиката
- също така с радост ще приема проекто-петиции или проекто-част от такива
- изобщо всякаква помощ ще ми е от помощ, независимо дали тук в темата, на ЛС или направо на мейла
- моля колегите юристи да се включат с конструктивни мнения, нямам намерение да организирам турнир "кой е по-по-най-юрист"

значи предлагам следния план, по който да бъде изготвена:
- анализ на настоящата нормативна уредба, касаеща педофилията - доколко е ефективна и гарантира ли реална защита на децата ни
- опит на др. страни
- конкретни предложения за промени относно формулирането, наказуемостта и най-вече ДОКАЗВАНЕТО на такова деяние
- като имам предвид доказването, всички знаем, че тежестта на доказването е на обвинението: "Който обвинява, той доказва"
- ще ми се тук да се поровичкам малко и да акцентирам, тъй като това е много важно
това се сещам на прима виста, пак ще се включа

Общи условия

Активация на акаунт