Генитален херпес- въпрос

  • 4 463
  • 23
  •   2
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Имах 2 годишна връзка и партньорът ми имаше генитален херпес, за което ми каза на доста късен етап.
Той твърди, че никога не сме правили секс, когато вирусът е бил активен. Правих си кръвни изследвания, които бяха отрицателни.
Не съм правила секс с него и изобщо от 4 месеца. По Коледа бях в цикъл и на 03/01 бях на кола маска - цял триъгълник. След около ден- два започна някакъв сърбеж, близо до входа на вагината, който задоволявах със силно чесане с тоалетна хартия. Преди 2 дни погледнах, че има раничка, изчетох доста за гениталния херпес и се филмирам сега. Третирам раничката с фусидин.
Мога да отида на гинеколог най-рано понеделник и въпросът ми (освен дали е възможно този херпес да се е "събудил" и да съм била само носител на вируса) е дали ако раничката вече е заздравяла, гинекологът ще успее да вземе проби за изследване, защото четох, че кръвните изследвания не са най- точни за установяване на херпес.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: X
Аз си правих кръвен тест за минали заболявания за херпес симплекс и беше отрицателен.Повода беше..че работя в мол и в тоалетните е доста мръсно и гадно и ми се появи раничка до клитора ..която ме сърбеше.Купих крем за мазане зс генит.херпес и ми мина.На другия мес.след меструация пак се появи нещо..малко.Мазах и изчезна.И тест отрицателен.Не знам какъв е тоя филм.

# 2
  • Мнения: 54
Значи гениталния херпес е много заразно заболяване и въпреки че не е в активна форма заразяване може да стане. Не е от козметика ,а от пртньора ти.Ако имаш силна имунна  с-ма може да не де прояви . Обикновено се появява когато има срив на имун.с-ма и при мес цикъл. Не знам как изглежда раничката ти но в нета има сума снимки и с просто око може да прецениш дали е пъпка или херпес.Няма излекуване от него а просто си “спи” в организма и чака удобен момент да се появи и да напомни за себе си. Ако се разровиш ИЗ форума ще откриеш доста теми за него и честно казано на твое място не бих правила секс без предпазни средства щото си е риск!

# 3
  • Мнения: 4
Скрит текст:
Аз си правих кръвен тест за минали заболявания за херпес симплекс и беше отрицателен.Повода беше..че работя в мол и в тоалетните е доста мръсно и гадно и ми се появи раничка до клитора ..която ме сърбеше.Купих крем за мазане зс генит.херпес и ми мина.На другия мес.след меструация пак се появи нещо..малко.Мазах и изчезна.И тест отрицателен.Не знам какъв е тоя филм.
Опитай се да отидеш на лекар, когато се появи раничката, за да може да вземе проби от нея.
Скрит текст:
Значи гениталния херпес е много заразно заболяване и въпреки че не е в активна форма заразяване може да стане. Не е от козметика ,а от пртньора ти.Ако имаш силна имунна  с-ма може да не де прояви . Обикновено се появява когато има срив на имун.с-ма и при мес цикъл. Не знам как изглежда раничката ти но в нета има сума снимки и с просто око може да прецениш дали е пъпка или херпес.Няма излекуване от него а просто си “спи” в организма и чака удобен момент да се появи и да напомни за себе си. Ако се разровиш ИЗ форума ще откриеш доста теми за него и честно казано на твое място не бих правила секс без предпазни средства щото си е риск!
Прегледах повечето теми във форума, но ме открих отговор на въпроса си.
Разгледах и снимките на генитален херпес и не приличат на моята раничка и все пак не съм лекар, за да дам оценка.
Благодаря  за съвета, както писах от 4 месеца не съм правила секс изобщо, а без категоричен резултат от лекаря, не бих поела такъв риск.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 06:50 от AnMary

# 4
  • Мнения: 54
Мисля тези всички въпроси са за лекаря а не за мрежата ! Има доста теми със бая страници за херпеса и не знам как смогнахте!? Има и чужди сайтове в които пише това което описах . Не съм си го измислила! Дано нямате херпес , наистина . Значи какъв бич е!
Ако знаехте че той има ,щяхте ли да поемете риска ? Съжалявам за личния въпрос...

# 5
  • Мнения: 4
Мисля тези всички въпроси са за лекаря а не за мрежата ! Има доста теми със бая страници за херпеса и не знам как смогнахте!? Има и чужди сайтове в които пише това което описах . Не съм си го измислила! Дано нямате херпес , наистина . Значи какъв бич е!
Ако знаехте че той има ,щяхте ли да поемете риска ? Съжалявам за личния въпрос...

Първо, хайде да запазим малко по-спокоен тон.
Въпросът, на който не намерих отговор е дали има смисъл да ходя на изследване, ако раничката ми е зарастнала (което се случи) и няма да има как да вземат проби от нея, тъй като кръвните ми изследвания са отрицателни. Не съм и допускала, че нещо сте си измилили. Никъде не твърдя, че съм изчела всичко, не съм се и опитвала. Нали затова за тези форуми? Не да се съдим, а да бъдем полезни, ако можем.
Няма нужда да се извинявате за въпроса. Не го чувствам личен, след като пиша под псевдоним.
И отговорът е - не, не бих поела риска. Не бих се разделила с него заради това, но щях винаги да използвам презервативи.

# 6
  • Мнения: 597
Презервативите не предпазват от вирусни заболявания. Кръвният Ви тест е бил преди да  излезе раничката, така че може в този момент да не сте била още заразена. Ако раничката е зарастнала няма смисъл от тест. Трябва да се вземе тест от раничката. 

# 7
  • Мнения: 54
О съжалявам сте ме разбрала погрешно. Не исках да прозвучи тона ми по този начин!
Попитах ви дали бихте поели риска защото аз лично съм имала предложение от момче което ми призна че има и бях свободна са избера искам ли или не , да Бъд интимна с него

# 8
  • Мнения: 4
Презервативите не предпазват от вирусни заболявания. Кръвният Ви тест е бил преди да  излезе раничката, така че може в този момент да не сте била още заразена. Ако раничката е зарастнала няма смисъл от тест. Трябва да се вземе тест от раничката. 

А как се предпазва от такъв тип заболяване? Въздържание, когато рецидивът се появи?

# 9
  • Мнения: 54
Въздържание и избягвате използване на общи кърпи ,бельо и всичко което влиза в контакт с херпеса тъй като течноста е силно заразна и опасна дори за самите вас. Ако например с пръсти попадне течност на пръста и докоснете окото си ,може да стане голяма беля!!!
За жалост има случаи в които носителя не чувства че е избил и да прави секс без предпазване заразявайки партньора.
Друг съвет който ми го каза близка с херпес беше че не яде чесън когато е активен тъй като се явява храна за него и не помага в случая!

# 10
  • Мнения: 6 622
Чесън и други храни с високо съдържание на аргинин. За да не се появява херпес в организма съотношението между аргинин и Лизин трябва да е в полза на лизина. Което е малко трудно да се постигне само чрез храната, понеже повечето храни съдържат значително повече аргинин от Лизин. Също е добре да се ограничат бързите въглехидрати, тъй като и те се явяват храна за херпеса.

# 11
  • Мнения: 5 820
Защо приятелят ви не ви е казал още в началото на връзката, че има Генитален херпес? Това е като престъпление. Няма право никой да уврежда здравето на друг. Както разбирам, той дори не си е слагал и кондом. Пълна безотговорност. На ваше място щях да го зарежа веднага, че е скрил такава важна информация от мене и си е позволил да прави секс с мен без кондом!

# 12
  • Мнения: X
Може ли когато има признаци за поява на херпес на устните,сърбеж и леко парене,и втвърдяване като пъпка,без да има мехурчета ,и при условие ,че никога не се е появявал херпес повече от това на устинте ,като се прави в това състояние орална любов да се предаде на партньора.

# 13
  • Мнения: 6 622
Да. Понякога херпесът не изглежда като на снимките в интернет. Може да е просто подутина със сърбеж и лека болка.

# 14
  • Мнения: X
Да. Понякога херпесът не изглежда като на снимките в интернет. Може да е просто подутина със сърбеж и лека болка.
Може да се зарази ли ,ако е херпес,а може ли да се предогтврати заразяването след като е имало орална любов.

Общи условия

Активация на акаунт