Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 21 091
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 671
Илиянче, тук може да видиш количката, която съм си избрала:
http://www.stefi.biz/index.php?action=show_desc&product_id=219
Ivros, добре дошла!   bouquet Леко бременеене!

# 286
  • Мнения: 2 015
Аз си взех тази количка-
На мен много ми хареса и не се замислих много.Може после да съжалявам, но съм си такава- импулсивна и веднага я взех.Много е маневрена и предполагам, че за в зимни условия ще е идеална.

# 287
  • Мнения: 17
Ivros,добре дошла в отбора на октомврийките  bouquet и леко добременяване   Hug

# 288
  • София
  • Мнения: 1 941
За епидуралната - ще видя на място дали ще искам. Моята акушерка каза, че при 4-5 см разкритие може да ми сложи, но ако търпя болките по-добре да я пропусна. Зависи как ще понеса контракциите, винаги съм била с висок праг на болка и се надявам да се справя без нея. От това, което четох из форума, разбирам, че много майчета се оплакват следващите месеци от болки в гърба на мястото на упойката.  Rolling Eyes . А това не ми звучи добре. Също така удължава самото раждане и задължително ти слагат системи с окситоцин.
Болките до 4-5 см. са нищо в сравнение какво става след 6-7 см. От системи не винаги може да се избяга, понякога на лекарите се налага да слагат, ако няма активна родова дейност. А за епидуралната от собствен опит мога да ви кажа, че отпускат гладката мускулатура и скъсяват периода на раждането, а не го удължават. Болки не съм имала след това в гърба. Това важи и за жени, които ще раждат за първи път. Видях го с очите си - едно момиче /първо раждане/ роди за по-малко от 1 и нещо, като беше с 5 см, когато и сложиха упойката./ Това е просто като информация, а не агитация. Най-добре да си тръгне раждането нормално и да не се налага нито системи, нито нищо друго, ако протича добре и не е толкова болезнено, защото със системи много повече боли. Hug

ПП Една приятелка и при двете си раждания се буди от сън с напъни направо и 10 см  Shocked

# 289
  • Мнения: 17
Angela,направо загубих ума и дума-да се събудиш с 10см. разкритие и напъни ?!!!! #CrazyЧе как тогава да стигне човек до болницата-при това трето раждане #Crazy #Crazy #Crazy

# 290
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз този път ще си искам епидурална (ако има време де), защото Калина се роди без никаква упойка, с епизиотомия, със система окситоцин ... но поне беше бързо, за час и половина Simple Smile Ще сравнявам живот и здраве да знам за третото един ден Simple Smile И наистина аз имах болки чак м-у 7 и 10 см, преди това не усещах нищо, но при всеки си е индивидуално

ivros  добре дошла   bouquet

Аз вече си усещам редовно хълцането, по няколко пъти на ден хълца юнака Simple Smile но поне бързо спира (само за около 5 мин) че ми е много мъчно така

Киселини имам от време на време нощем, не пия нищо и доки така посъветва, каза че нямало да помогне каквото и да пия, а аз до скоро такова чудо не съм усещала, гадничко си е

Нашия татко абсолютно няма да присъства на раждането, когато раждах Калина той почти припадна в коридора като му казаха че е дошъл момента (поиска да излеземе на чист въздух, подпря се на един бордюр и 10 мин дишаше дълбоко и учестено, а аз го чаках и успокоявах през това време), представям си да е вътре, а и не искам да ме гледа така, хич няма да успее да ме успокои, тъй като той ще е много по - шашнат от мен Simple Smile А и той не иска, което не е малко

За тест ръкавиците Хер бебе не работи до 14 - отпуска. Така че утре ще звъня в представителството да искам да ми доставят или да питам къде има. Ако се интересувате ето информация с адрес и телефон

Лека вечер и сладки сънища от нас  Hug

# 291
  • София
  • Мнения: 234
Нашият татко също няма да присъства на раждането поради почти същите причини, които куки е споменала.

За ръкавиците от представителството ми отговориха следното: "Заповядайте всеки ден от 9:00 до 17:00 ч. на улица Марица 10 в основния ни склад. Цената е 48.00 за опаковка от 50 ръкавици и 20.00 за опаковка от 20 ръкавици." Днес ги обсъдих подробно с докторката. Каза, че ако тестът покаже алкална среда това не означава задължително, че изтичат околоплодни води, а може да е само признак за гъби или друг вид растения Wink Понеже и казах, че нещо от време на време ми тече като водичка, а не като бяло течение, тя ме успокои, че е съвсем нормално, дори и да няма бактерии може да си изтичат някакви течности заради бременността ( които не си спомням как се казваха, но не са околоплодни).

За упойката надявам се да не ми се налага. Предпочитам природата да си свърши работата. Ех, ако не е благосколонна достатъчно ще му мислим.

Привет, Ivros, и щастлива бременност!

Фрики радвам се за хубавата болница, в която се каниш да раждаш. Какви са тия пожари в Испания?

# 292
  • Мнения: 278
Епидуралната упойка по никакъв начин не удължава раждането, не знам кой ги разпространява тия заблуди. Аз говорих с моята гинеколожка и с анестезиолог със стаж повече от 25г. и двамата по отделно ми казаха едно и също - епидуралната подпомага отпускането на гладката мускулатура и с това ускорява раждането.

А моята кума, която роди 1-вото дете без упойка, а 2-рото със, каза, че щом ти я сложат забравяш, че раждаш и хич да не се правя на герой! Не че аз имам такова намерение... Всеки сам си решава за себе си разбира се, но все пак е добре да се знае как точно действа упойката. По повод отпускането на мускулатурата, чували ли сте, че чаят от босилек имал такива свойства? Една позната, която се занимава с хомеопатия ми го каза и нейната дъщеря го пи по 1 л. на ден през последните 2 седм. от бременността и роди без епизиотомия много бързо (това й е вторто дете де...). Аз лично смятам да го пробвам, още щом вляза в 9-ти мес. По-рано не експериментирайте за всеки случай, да не се предизвика пък раждане.... де да знам.. споделям просто...

Общи условия

Активация на акаунт