"Хиксовидни"крачета при тригодишно детенце

  • 3 565
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 288
Взех час за сряда при д-р Райков PeaceЩе пиша след прегледа.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Ние нямаме плоскостъпие вече ти писах ,при нас проблема е че е доста по едър от необходимото за възраста ,а имаме и меки стави и от там идва леко изкривяване.
Здравей berina. Мойта щерка е едра за възраста си. За последните два месеца съм ходила при трима ортопеди(един в Софив и двама в Сз). Та казаха 4е мускулите и са слаби за ръста и препоръчаха много ама много игра и плуване. Казаха 4е глезените и са добре и няма нужда от ортопеди4ни обувки, но тя стъпва накриво почти през ден!!!  Не съм купила специални обувки, но ако продължава така ще гледам за нещо което й хваща глезена.

# 17
  • Мнения: 1 425
Ами Кони и нашия ортопед ми каза същото ,никакви ортопедични обувки и стелки.С времето ще заякнат мускулите и ще се оправят.Не знам при вас колко е изкривяването ,но при нас е леко на вътре стъпалата и от там крачетат стават леко във формата на Х.На детето не му пречи,не се оплаквал от болки или ,че нещо го притеснява,така че сега изпълняваме препоръките на доктора и се надявам че ще се оправи.При нас  е малко и генетично,защото и аз съм била така като малка,но в момента нямам никакви проблеми.Дано и вие да се оправите.  bouquet

# 18
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.Вчера ходихме на детски оротопед и той много ни успокои Hug.Каза че това изкривяване на крачетата се дължи на костната структура на сина ми.Самите му стави са изключително гъвкави и оттам идва проблема.Крачетата щели да се изправят от самосебе си след около 2-3години когато заякнат мускулите.Препоръча много ходене бос,а обувките да са с много меки и равни подметки.Диагнозата която постави е "хипер мобилен ставен синдром".Благодаря на всички които ми писаха и усмихнат ден.

Общи условия

Активация на акаунт