Мами в Италия 17

  • 17 578
  • 274
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 804
Кала , какво стана дойде ли си аморето мила ?!?
Нищо не каза с какво го гощава ?
Как е детенце ?

И тук е пълно с лицемерни хора и аз затова много познати нямам , а за приятели дума не мога да издумам !
Явно сте по леглата вече аз си чакам половинката да се прибере от работа , днес има сватба пак в ресторанта и каза че са 300 резервации та не ми се мисли какво му е до тия фурни и фурнелли .

# 61
  • Мнения: 6 167
Добро утро дами,
Аз пак станах късно днес,но все пак е неделя

С голям кеф изчетох Феиам, само си я представям как куфее сама у тях.
На моя съпруг също не му пука за нищо, и както казва Влади , ако не е българската мома тука да се грижи ще си стои в мръстотията и нищо няма да пипне. Но има разни 'мъжки' неща, които наистина искат намеса, те стоят с месеци. Бидето в моята баня още е задръстено, трябва да се извика водопроводчик... ако имаше елементарен видим сифон можех да се справя ( с кое ли не мога..), но няма и сега ще стоя 3 години без биде. Не че го ползвам, но самата мисъл , че е развалено ме побърква.

Владко, мнгоо сладко телефонченце. Аз кака също може и да се уредя с ново, ама да видим шефа кво ще направи утре или само си чеше езика  Wink Хубаво да си изкараш на почивката и да не ядеш много. Не ги слушай как ти се възхищават, никакво отпускане.
Аз почвам балансирано хранене  да видим до януари какво може да се постигне.
При нас опитите за забременяване изискват и отслабване при мен. Тоест, това изискване не е лекарско предписание,а аз искам, за да бъда във форма.
Към 20 - 30 кила трябва да сваля. Затова ревниво гледай за фигурата си, 30 кила се качват за отрицателно време!Всеки ден да си на кантара, и да се тормозиш, защото сега аз се чудя какво да правя и откъде да почна! Пак.

Лейди, добре дошла отново)) Имаш ли тен, давай снимките!

За двуличието нищо не мога да кажа, понеже внимателно подбирам тук контактите си.
Един ден, като почна работа няма да съм в такава свобода на избора, но засега се кефя да си избирам средата, а не тя мен.  Ако имам нещо за споделяне или разискване го правя по телефона с БГ или тук, при вас. Комфортно ми е. С другите държа добрия тон.
Готин човек е брата на Дамиано. И жена му, но тя е художничка и е луда.
Виждаме се и с едни приятели на дамиано баскетболисти, много сладки и отворени ( явно са пътували покрай състезанията ) хора.
Приятелка да седна на кафене и да си говоря нямам.
Харесах си една девойка тука и мисля да я пробвам на кафе - полякиня, голяма сладурана е, женана е за италианец и с нея се 'разпознахме'.  но все отлагам. Като се върна от БГ така или иначе ще имам нов план и ще я прослушам.  Twisted Evil
Това момиче щеше да припадне, защото покрай нашата сватба, аз се сетих, че ми трябва букет следобяда преди сватбата и влязох при нея (  тя има цветарски магазин) и казах ' Утре се женя, трябва ми букет".

  bouquet






# 62
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
     Влади,клементинки там наричат едни мандаринки LaughingА иначе името и означава милосърдие и наистина е рядко,но аз 7 месеца я олежавах докато се роди осмаче и трябваше поне хубаво име да измисля...
     А лицемери навсякъде има.Аз си мисля,че си нямате там многото познати,които сте ги имали тук,и за това ви дразнят още повече там.Хем малко,хем лицемери ,че и повечето достатъчно елементарни.Ама не си разваляйте лятното настроение с такива мисли. newsm78
     А що се отнася до домашните ремонти и тукашните мъже гледат да отлагат до последно и вси трябва да ги ръчкаш за съжаление...Ама вие сте печени българки,нали?! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 6 167
Краси, да ти кажа, не искам да съм като по-възрастното поколение българки.
С торбите, и работят, и домакинстват и майки, и съпруги и все нагласени!
и до н-та степен отдадени на децата.
това само българката го може, честно.
моята майка и сега ( големи сме, възпитани, образовани) нон стоп се тревожи за нещо.
ама.. айде де! писва ми.
като се разреши един в-с ( ние проблеми нямаме) , тя се зарадва за 1 минута и след 5 вече се притеснява за нещо друго.

просто начин на живот. не може без проблеми, без тревоги, без разсъждения.
като дойде тука и веднага ме стегна - да съм супер - и домакиня и незнам си какво. да мия прозорци, да пера пердета. и да съм готвела , да го 'гледам'. 

убедена съм, че средностатисттическа италианка даже няма да се сети да види има ли бидето сифон, за да го отпуши сама. майка ми тука като ме нагъна да гледаме дали не можем да го отпушим сами. така е свикнала - вечно отдадена, вечно активна, вечно притесняваща се.
не мога да я накарам да седне на стол и да си почине!
ааа, не така.

имам си 'рахат' и не го нарушавам вече Naughty
ако седна , да погледна само къщата вътре мога да си намеря работа за 10 дена.
а като сметнем градината ( къудето има само трева) пак още 5-6 дена
една жена все си намира работа!

Не може така. Искам да съм гледана жена.

Отивам да мия чиниите Стига съм философствала  Mr. Green

# 64
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
     Лени,хич не съм фен на непрекъснато чистене и подреждане!Мите дъщери ще ти кажат,че е точно така.Много мразех преди като отидехме на почивка,майка ми да вземе да ми подреди гардероба например по конец,като нейния.Хубаво ама като се върна и не мога да си намеря нещата?!И си връщах моя си хаос...и всичко си намирах.Пък и децата не обичаха да им пипам нещата и детската стая например си стои така както са си оставили нещата и като се върнат тук ,ще си ги намерят на местата.Понякога размествам сама мебели,защото ми става скучно да е все едно и също,нали все нещо трябва да правя Laughing

# 65
  • Мнения: 2 804
Аз съм станала също късно днес , че даже и съкровището ми закъсня за работа с половин час горкия снощи се прибра в 3 и половина .
Вече съм изчистила , изпрала , измих чиниите които снощи не мих заради какчето че пак риташе сестра си и сега ми остава да изгладя и да сготвя .
Моето съкровище ми помага в къщи с каквото може -хвърля боклука , пазарува , плаща сметките и така до сега все гледа да оправя ако нещо се развали за да не викаме майстор че струва майка си и баща си работата им .Браво ми е момчето не мога да се оплача поне за сега .
Самира вече ме побърква не дава нищо на сестра си горкото ми голишарче само плаче от тая мишка дето крие всичко .

# 66
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Краси, да ти кажа, не искам да съм като по-възрастното поколение българки.
С торбите, и работят, и домакинстват и майки, и съпруги и все нагласени!
и до н-та степен отдадени на децата.
това само българката го може, честно.
моята майка и сега ( големи сме, възпитани, образовани) нон стоп се тревожи за нещо.
ама.. айде де! писва ми.
като се разреши един в-с ( ние проблеми нямаме) , тя се зарадва за 1 минута и след 5 вече се притеснява за нещо друго.

просто начин на живот. не може без проблеми, без тревоги, без разсъждения.
като дойде тука и веднага ме стегна - да съм супер - и домакиня и незнам си какво. да мия прозорци, да пера пердета. и да съм готвела , да го 'гледам'. 

убедена съм, че средностатисттическа италианка даже няма да се сети да види има ли бидето сифон, за да го отпуши сама. майка ми тука като ме нагъна да гледаме дали не можем да го отпушим сами. така е свикнала - вечно отдадена, вечно активна, вечно притесняваща се.
не мога да я накарам да седне на стол и да си почине!
ааа, не така.

имам си 'рахат' и не го нарушавам вече Naughty
ако седна , да погледна само къщата вътре мога да си намеря работа за 10 дена.
а като сметнем градината ( къудето има само трева) пак още 5-6 дена
една жена все си намира работа!

Не може така. Искам да съм гледана жена.

Отивам да мия чиниите Стига съм философствала  Mr. Green



Лени, голяма истина си прозряла, браво. Де да се бях усетила и аз на времето...ама бях малка малка. Та от желание баШ така, както го описваШ, да се правя на уондър уоман сега съм на това дередже.
НЕ е 4е той ниЩо не прави, ама трябва насила да го карам...ина4е все не видял, той като 4е ли не живее в тази къЩа. Еми за това, от септември, жена да 4исти в къЩи, мен ми писна. И все се зари4ам, 4е Ще оставя малко на самотек неЩата, ама ей ме на... може ли с мойте алергии да се хвана да боядисвам, а той сноЩи ми вика на телефона "аз предполагах, 4е Ще се вземеШ да прайШ мивката" #Cussing out
Ей, много си се дразня някой път, брат4е.

Италианките к'во мислиШ, ЩеШе да звънне на някой бояджия и готова работата. Ина4е, тях ако ги питаШ, те били най_добрите домакини в Европа, техните къЩи най_4исти и най_оправена... абе айде 4е не Ща да си развалям настроението.

Сега трябва да се занеса в жегата до Мерате на гости на една самотна и болна приятелка Confused
и като се върна да си боядисам косата, Щото и това правя сама  #Crazy.
Ама това ве4е, заЩото не мога да понасям да ми се пипори по косата, дразня се да киби4а в салона 3 4аса и накрая все да ме убеждават да ми правят неЩо от косата, която аз оставям само да изсъхне и толкова. И като кажа не, ме гледат накриво,Щот не могат да прибавят 15 евро за при4еска. ВъобЩе, много се отег4авам и дразня...затуй, в къЩи. Мажа, цигарка, вестник и толкова (късмет, 4е съм къдрава и не се разбира къде съм боядисала, къде не...)

пс. Да взема да му звънна на моя мъж, а? днес 17 години правим  Shocked...или то не е много за празнуване? Rolling Eyes Twisted Evil

# 67
  • Мнения: 2 804
Feiam , Честита годишнина !  bouquet
Дай боже само хубави неща за напред и дълъг и щастлив семеен живот .

# 68
  • Мнения: 6 167
Феиам, честито!
Я вземи  му звънни и попитай къде ти е подаръка  Wink
Никакво отпускане.

Да ви питам, за подаръците, защото ( сега не искам да прозвучи фукнящо, моля), но:

Струва ми се, че Дамиано взе много да ми подарява, пък аз съм една скромна жена, не съм възпитана и свикнала да получавам подаръци. тоест, без повод. чуствам се както супер, така и кофти. аз не искам дамиано да си дава парите за мен и за подаръци. глупава ли съм? виждам как работи, за себе си той не купува неща. Аз искам да му правя подаръци също, но не знам какво ( !, дайте идея от БГ какво да му взема), а ми купува неща  newsm78
хем искам да спре, хем не искам да спре..

та, дайте акъл как да пиремам, кога да отказвам... и какво да му взема от БГ

# 69
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Feiam , Честита годишнина !  bouquet
Дай боже само хубави неща за напред и дълъг и щастлив семеен живот .

абе тенкс... ама на мене неЩо верно много ми се струват newsm78
Няма ли някоя кампаня роттамационе или неЩо от сорта? Blush Twisted Evil

# 70
  • София
  • Мнения: 6 803
Feiam, честита годишнина! Heart Eyes Много аморе ви пожелавам !!!

Влади, весело искарване на почивката и много снимки да направите, обещай! Crossing Arms Laughing
 Това за БГ жената дето е 100% във всичко, много не съм съгласна.  Naughty Аз такава жена не познавам. Честно. Или няма да се грижи добре за себе си, или къщата и няма да е добре "оправена", или няма да има време да обърне внимание на мъжа, децата , или да се види с приятелките си. Или пък няма да е перфектна на работа. Такова животно няма. Да, вярно е, че поне 50% от жените се стараят да са ОК във всичко, ама според мен човек трябва да си има приоритети и тях да си следва. И мен не ме влече да седна да чистя и подреждам с часове. Да, много обичам да си видя къщата подредена по конец, ама хич не се напрягам да е такава. Случва се веднъж на високосна.  Crazy Готвя, когато ми е кеф. Може 2 седмици всеки ден да се скъсам от готвене и после 2 седмици нищо да не сготвя. Мъжа ми е свикнал да няма готвено, защото майка му никога не е готвила, та не се и сеща да пита има ли, няма ли готвено нещо. като има, обаче е на 7мото небе, защото много обича всичко, коео съм сготвила.   chef Heart Eyes  Гледам да изглеждам аз добре, дрехите да са изпрани, детето да е със сменен памперс и нахранено / то пък колко яде?/ , да няма чинии в мивката. И до тук ми прикючват задълженията, от там насетне всичко е на добра воля.  Laughing Така де, мисля че мъжа забеязва повече дали жена му е с гладки крака без космарляци, отколкото пуснала ли е прахосмукачка. Или пък ако е обратното много ще се замисля накъде отива връзката въобще...ако ме разбирате.

# 71
  • Мнения: 1 545
Рагаце, всички, дето се оплаквате от мъжете си, ми да ви кажа, объркали сте географската ширина! Аз от моя южняк абсолютно не мога да се оплача, къде какво се развали из къщи сам се захваща да го оправя, и в повечето случаи успява. Казанчето в едната тоалетна го поправя н-пъти, докато се убеди, че наистина е счупено и трябва ново. Най-обича да боядисва, да лепи разни работи със силикон, дай му бормашина и  Laughing.... Последно закрепи една поставка за телевизор на гадзебото с електрожен. е, нали му беше за първи път, малко попроби желязото, но....
и изобщо само се чуди какво да прави, не обича да седи без работа...

# 72
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феиам, честито!
Я вземи  му звънни и попитай къде ти е подаръка  Wink
Никакво отпускане.

Да ви питам, за подаръците, защото ( сега не искам да прозвучи фукнящо, моля), но:

Струва ми се, че Дамиано взе много да ми подарява, пък аз съм една скромна жена, не съм възпитана и свикнала да получавам подаръци. тоест, без повод. чуствам се както супер, така и кофти. аз не искам дамиано да си дава парите за мен и за подаръци. глупава ли съм? виждам как работи, за себе си той не купува неща. Аз искам да му правя подаръци също, но не знам какво ( !, дайте идея от БГ какво да му взема), а ми купува неща  newsm78
хем искам да спре, хем не искам да спре..

та, дайте акъл как да пиремам, кога да отказвам... и какво да му взема от БГ


Лени сакън, аман заман. НиЩо не отказвай, напротив, показвай му, 4е о4акваШ подаръци така, с повод и без. Приятелски и малко цини4ен съвет от позицията на опита на кака ти Феиам.
Ина4е, става като с 4истенето... моят ве4е само на цветя я кара, Щото знае, 4е Ще го изпапам с парцалите, ако ми се появи без. Ама подаръци, нъц (то малко сама съм си виновна, Щото хем искам изненада, хем все не съм доволна после...ми няма фантазия 4овека, к'во да правя?)

А за предложение какво да му донесеШ от Бг, сори, ама хи4 не мога да те насо4а Sad

# 73
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Feiam, честита годишнина! Heart Eyes Много аморе ви пожелавам !!!

Аз такава жена не познавам. Честно. Или няма да се грижи добре за себе си, или къщата и няма да е добре "оправена", или няма да има време да обърне внимание на мъжа, децата , или да се види с приятелките си. Или пък няма да е перфектна на работа. Такова животно няма.

Моля, приятно ми е, Феиам  Mr. Green. Смея да твърдя, 4е бая отговарям. Ама, както пееШе моята лЮбима група, "Аз си знам какво ми коства"...

Ина4е, за връзката, к'во да ти кажа, той си е доволен и без да съм из4истила и дори, без да съм си оправила краката. Поема си децата, ако съм на козметик, оставя ме да спя сутрин, и никакви проблеми като излизам с приятелки (и се връЩам рано сутрин подпийнала Embarassed). Така 4е, не мога вси4ко да му отрека и повредата е в моя телевизор... Sick

# 74
  • София
  • Мнения: 6 803
 Hug Докато не видя, не вярвам!  Crossing Arms Laughing Гости приемаш ли? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт