Хляб бонус и бременност

  • 3 006
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 392
За съжаление фолиевата киселина не може да се набави само от храната,затова и бременните трябва да я поемат допълнително.
А що се отнася до този ръжения ,нарязан на филийки хляб : Винаги съм била 100% сигурна,че го докарват откъм боя.Вкусът му е точно като на белия.
Бонус нали нямаше консерванти? newsm78
За Витасъм сигурна ,че няма (поне на етикета така пишеше).

# 31
  • Мнения: 483
И аз хапвам предимно Бонус. Много ми е вкусен и уж не се пълнее от него. Няма причина да не може да се яде при бременност...

# 32
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Специално в брашната на Техра слагат алфа- амилаза, това е естествен ензим, който подпомага храносмилането и прави хляба по- пухкав и е много полезен..........Спортистите го взимат допълнително.....

Алфа-амилазата се получава при меленето на покълнала пшеница, и за да стане по хубав хляб трябва да е по малко и числото на падане трябва да е 280-310 ( ако ти говори това нещо)

Повече от мен нищо по темата, яжте си хляба какъвто и да е, все е един и същ с много малки разлики, мога да ви кажа още много неща но това вече са си производствени тайни

...За Витасъм сигурна ,че няма (поне на етикета така пишеше).

Много много на етикетите недей да вярваш

# 33
  • Мнения: 4 392

Много много на етикетите недей да вярваш

Ето  това вече е много обезпокоително. Sad Подозирам,че си права обаче.
От този хляб съм давала и на малката.
 ooooh!
Домашният е най-вкусен.От утре почвам да меся.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Последните месеци съм яла само и единствено такъв хляб. Понеже никога съм нямала запек (и теориите, че е от бременност са бля-бля щуротии), единствения дискомфорт от тоз продукт са големите метеоризми, които ми докарваше  ooooh!

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Специално в брашната на Техра слагат алфа- амилаза, това е естествен ензим, който подпомага храносмилането и прави хляба по- пухкав и е много полезен..........Спортистите го взимат допълнително.....

Алфа-амилазата се получава при меленето на покълнала пшеница, и за да стане по хубав хляб трябва да е по малко и числото на падане трябва да е 280-310 ( ако ти говори това нещо)



Какво лошо има в кълновете  newsm78
Сериозно питам.......не разбирам какво имаш предвид ?

# 36
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Какво лошо има в кълновете  newsm78
Сериозно питам.......не разбирам какво имаш предвид ?

Ами едно е да си направиш кълнове в къщи и да ги ядеш, друго е като покълне пшеницата да я смелиш на брашно и да искаш хубав хляб...

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво лошо има в кълновете  newsm78
Сериозно питам.......не разбирам какво имаш предвид ?

Ами едно е да си направиш кълнове в къщи и да ги ядеш, друго е като покълне пшеницата да я смелиш на брашно и да искаш хубав хляб...


Между другото точно така се препоръчва да се прави хляб......бил най- полезен.......само покълналите зърна се смилат и се изсушават на слънце....дори без да се пече.......подобна е и технологията на Бонус

# 38
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Какво лошо има в кълновете  newsm78
Сериозно питам.......не разбирам какво имаш предвид ?

Ами едно е да си направиш кълнове в къщи и да ги ядеш, друго е като покълне пшеницата да я смелиш на брашно и да искаш хубав хляб...


Между другото точно така се препоръчва да се прави хляб......бил най- полезен.......само покълналите зърна се смилат и се изсушават на слънце....дори без да се пече.......подобна е и технологията на Бонус

Не ми се вярва, знаеш ли колко зърно трябва да се смели за да се направи толкова много хляб, а представиси на каква площ трябва да се разстели на слънце за да изсъхне....а пък при меленето зърното се мие, така че файда от съхненето не виждам....

# 39
  • Мнения: 678
Само'' БОНУС'' ям....когато отида при майкини - тя ми реже бял хляб една филийка..иначе през цялата си бременост ядях '' БОНУС ''  Grinning

# 40
  • Мнения: 4 621
Разбира се , че можеш, дори е по-добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт