Помощ!Летният вирус с диария и повръщане хвана бебето!!!

  • 13 182
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 708
А защо не мога да намеря тези прахчета Хидрасек във Варна?Сравнително нови ли са?

# 46
  • Мнения: 480
А защо не мога да намеря тези прахчета Хидрасек във Варна?Сравнително нови ли са?

Да, сравнително нови са (месец-два на пазара). Държавната ни педиатърка (както аз я наричам) не ги знаеше и по този случай каза да не ги давам. Добре, че имам повече вяра на частната ни педиатърка и детето ми се оправи. Както каза и Dago сложихме и една свещичка Вомакур. И най-важна беше диетата - картофи, ориз, лечебна Хумана и солети (това в случай, че иска иска да яде), като не иска - не съм давала. Внимавах да приема достатъчно течности (вода с щипка сол). Вирусът минава за 4 до 7 дена.

# 47
  • Мнения: 583
ние 5-ти ден сме с вируса-вече сили нямам и аз и малката! и на нас ни изписаха този Хидрасек, но защо ли го повръща-и него и Ентерола? хумана също отказва да яде и общо взето само чай и глюкоза приема-за сега ooooh!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ами, за съжаление ще се включим и ние към имащите диария(засега само това  Praynig Praynig)
Влади вече трети ден е с диария, като днес е остра(според мен)-  3 пъти за 30 мин., на водичка.
Пие Ентерол и лечена хумана(Милупа).
Сок на Хип-морков с оризова вода-не иска.
Струва ми се, че от Ентерол-а му се изостри диарията  Thinking
Да започна ХИДРАСЕК?!
Педи ни предписа по тел. (смятам,че няма защо да го преглежда, след като е само диария, предполагам, че е от басейна във Велинград, където яхме мин. седмица) СУМЕТРОЛИН
ДА го давам ли?1
Съвсем се обърках.
Оаждах се на хомеопат- само брашно, разтворено във вода с лимон да давам, ама той моят не иска да пие АБСОЛЮТНО НИЩО, та като заспи му давам всякакви илачи  Confused
Dago, помагай, моля!

# 49
Моето момченце е на 4 и също го лепнахме този вирус , веднага му дадох вода с капка йод ( 1 капка на 1/2л вода)  с което диарията се спира за часове, болките в коремчето останаха още 2-3 дни , но минахме на строга диета - солети и сухари , чай от мента .....и така му мина.

# 50
I moia sin go hvana diariata.Vednaga go podlogoh na dieta-orizova ka6a,vareni kartofi i sireni popari bez maslo i zahat i mu pravih prevarena orizova voda.Za edin den se opravi Simple Smile

# 51
  • Мнения: 291
Ами, за съжаление ще се включим и ние към имащите диария(засега само това  Praynig Praynig)
Влади вече трети ден е с диария, като днес е остра(според мен)-  3 пъти за 30 мин., на водичка.
Пие Ентерол и лечена хумана(Милупа).
Сок на Хип-морков с оризова вода-не иска.
Струва ми се, че от Ентерол-а му се изостри диарията  Thinking
Да започна ХИДРАСЕК?!
Педи ни предписа по тел. (смятам,че няма защо да го преглежда, след като е само диария, предполагам, че е от басейна във Велинград, където яхме мин. седмица) СУМЕТРОЛИН
ДА го давам ли?1
Съвсем се обърках.
Оаждах се на хомеопат- само брашно, разтворено във вода с лимон да давам, ама той моят не иска да пие АБСОЛЮТНО НИЩО, та като заспи му давам всякакви илачи  Confused
Dago, помагай, моля!

Съжалявам, че забавих отговора, но сега виждам написаното от теб. Не се притеснявай да използваш и лични за да се свържеш с мен щом искаш да ти помогна.

Едва ли Ентеролът влошава състоянието. Все пак мисля, че до него ще опреш на по-късен етап. Основната ти грижа сега е да спреш диарията, а от там и дехидратацията. Добро решение е да дадеш Хидрасек. Никъде не видях килограмите на детето, но според възрастта ти препоръчвам по 2 прахчета от 10 мг. на прием. Първия ден даваш такава доза през 6 часа. Ако продължи и втори ден по една такава доза през 8 часа. Прахчетата ги даваи неразтворени на детето. Същевременно продължавай да го наливаш с течности. Добро решение е разреден компот с щипка сол в него. Започни Хидрасека веднага. Не чакай до утре. Ако нямаш иди до денонощна аптека. Дали ще даваш Суметролим е твое решение. Аз не бих го давал.
Ако ти е нужна още информ. пиши веднага
 

# 52
  • Мнения: 1 708
Dago ,какво мога да давам на децата за подслилване на имунитета след този вирус?
И още един въпрос-повтаря ли и имат известно време имунитет?
Благодаря предварително! Hug

# 53
  • Мнения: 291
Dago ,какво мога да давам на децата за подслилване на имунитета след този вирус?
И още един въпрос-повтаря ли и имат известно време имунитет?
Благодаря предварително! Hug

Какво да им даваш ли?! Ами храни ги! Сега е сезонът на изобилието. Плодове, зеленчуци, млека и меса - има всичко. Не е необходимо да даваш нищо допълнително за да "засилиш" имунитета на децата. Реагирай своевременно ако се появи заболяване, не го оставяй да отлежи и тогава да ходите на лекар, храни ги с разнообразна питателна храна, чести разходки, почивка сред природата, слънце и чист въздух и децата ще са здрави.

А за повтарянето предполагам, че питаш за острата инфекциозна диария. Да, може да повтори, защото причините за нея (причинителите) са много и различни.

# 54
  • Мнения: 1 708
Dago ,какво мога да давам на децата за подслилване на имунитета след този вирус?
И още един въпрос-повтаря ли и имат известно време имунитет?
Благодаря предварително! Hug

Какво да им даваш ли?! Ами храни ги! Сега е сезонът на изобилието. Плодове, зеленчуци, млека и меса - има всичко. Не е необходимо да даваш нищо допълнително за да "засилиш" имунитета на децата. Реагирай своевременно ако се появи заболяване, не го оставяй да отлежи и тогава да ходите на лекар, храни ги с разнообразна питателна храна, чести разходки, почивка сред природата, слънце и чист въздух и децата ще са здрави.

А за повтарянето предполагам, че питаш за острата инфекциозна диария. Да, може да повтори, защото причините за нея (причинителите) са много и различни.





Благодаря  bouquet
Другата седмица се качваме на планина,надявам се да им се отрази добре!

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Dago, благодаря за отговора, съветите и вниманието!
извинявам се, че чак сега имам възможност да ти благодаря  Embarassed
Още снощи започнахме Хидрасек, малко със зор го пие, но днес е по-добре момченцето ми(само веднъж ака, ама той почти не се храни, де).
сега пък му е запушен носа и киха  Sad.капя му "Виброцил".Суметролин не давам.
Благодаря още веднъж,че си толкова отзивчив  Hug(Как успяваш? ooooh!)

# 56
  • Мнения: 291
Радвам се, че сте добре. Щом се мръщи на сух Хидрасек може да го разтваряш в малко вода или храна, но не повече от 1-2 суп. л. Така ще ти е по-лесно, а и малкият мъж няма да се мръщи. Наливай го с вода и др. течности. Много е важно. Това, че не се храни да не те притеснява, но все пак го помъчи с малко лека храна. Трябва да хапне нещо.

Внимавай с Виброцила. Ако състоянието на нослето се подобрява от физ. разтвор (напр. Стеримар, Хумекс, Назо Либеро) използвай по-често тях или поне редувай. Оставяй Виброцила за през нощта, за да спи детето спокойно.

Следи му температурата.

Ако се нуждаеш от още нещо - тук сме всички. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт